HET YPERSCH NffiTWS Blz 5 25-7-1953 GEMEENTERAADSZITTING VAN VRIJDAG 17 JULI 1953! T1-» 1 T JA ...i* lrr.w.4 Jz1 Te 17.40 uur komt de gemeenteraad in vergadering bijeen. Zijn aanwezig de hh. burgemeester Vanderghoteschepenen Dehem. Muiier en Robyn gemeenteraads leden Capoen. Melis. Michiel. Missiaen. Nuytten. Pattyn. Roegiers. Six en Worme stadssecretaris A. Versailles L Proces-verbaal der zitting van 5 Juli 1953- De h. burgemeester verleent het woord aan de h- stadssecretaris A. Versailles, die lezing geeft van het verslag der vorige zitting. Dit wordt zonder bemerkingen al gemeen goedgekeurd. Mr MelisMr Lahave vraagt hem te willen verontschuldigen, daar hij weer houden is door zijn werkzaamheden in het Parlement Mr MuiierIk moet ook Mr Pype ver ontschuldigen wegens ziekte. 2. Stadskas proces-verbaal van onder zoek. Het onderzoek van de stadskas werd ge daan op 22 Juni en gaf volgende uitslag ontvangst dienstjaar 1953: 11.852.821.40 fr. uitgaven dienstjaar 1953:10 506.607.fr. batig saldo: 1.346.214.40 fr. Daarbij dient het kasgeld gevoegd, na melijk 1 millioen frank, zodat het te ver antwoorden bedrag 2.346.214.40 fr. is. 3. C.O.O. uitvoering van werken op eigendommen goedkeuring. Het betreft hier de uitvoering van en kele kleine werken aan de eigendommen van de C. O. O., waarvoor de commissie op 26 Juni 1953 overgegaan is tot de ope ning der offerten. Voor het herstel van de daken van het St. Janshospitaal was er slechts één of ferte Het werk werd toegewezen voor 75.115 fr. aan Jules Desodt en Zoon uit leper. Voor het plaatsen van barrieren aan twee hofsteden waren er twee offer ten. Het werk werd toevertrouwd aan Lu- cien Lussaert uit Loker. voor de prijs van 6.495 fr. Goedgekeurd met algemene stemmen, min de onthouding van de hh. Capoen en Missiaen. leden van de C.O.O. 4. C.O.O. aanbesteding voedingswa ren goedkeuring. Mr VanderghoteIn zitting van 26 Juni ging de commissie van openbare onder stand over tot het openen der aanbie dingen Het is nutteloos deze prijzen en offerten voor verschillende artikelen te lezen. Het schepencollege stelt voor deze aanbesteding zoals ze door de C.O.O. is gedaan, te willen goedkeuren. Zelfde stemming als voor punt 3. 5. C.OO. Rekening 1952 goedkeu ring. Gewone dienst ontvangsten 18.356.753.86 fr. uitgaven 17.482.352.65 fr. batig saldo 874.401,21 fr Buitengewone dienst ontvangsten 5 650 320.44 fr. uitgaven 2.993.845.69 fr. batig saldo 2.656.474.75 fr. Het Fonds voor Orde sluit in ontvang sten en uitgaven met 3.161.605.72 fr. In totaal voor de rekening van de C.O.O. is er een batig saldo van 3.530.875.96 fr. Voor het O. L. Vrouwhospitaal en het Moederhuis zijn de cijfers ontvangsten 4 954.448.85 fr. uitgaven 4.190.000.00 fr. batig saldo Nazareth ontvangsten uitgaven nadelig saldo Belle Godshuis ontvangsten uitgaven 764.448.85 fr. 1 328 507.16 fr. 1.784.274.86 fr. 455.767.70 fr. 309.493.15 fr. 334.828.04 fr. nadelig saldo St Jans Godshuis ontvangsten uitgaven 25.334,89 fr. 286.161.98 fr. 435.854.10 fr. nadelig saldo 149.692.12 fr. St Antoniusgesticht Loker ontvangsten: 1.142.211.65 fr. uitgaven batig saldo Wezentehuis ontvangsten uitgaven 989.151,20 fr. 153.060.45 fr. 999 122.00 fr. 1.710.694.80 fr nadelig saldo Bakkerij ontvangsten uitgaven 711.572.80 fr. 418.392,49 fr. 440.241.74 fr. nadelig saldo Economaat ontvangsten uitgaven 21 849.25 fr. 252.144.41 fr. 253.695.06 fr. nadelig saldo: 1.550.65 fr. Apotheek ontvangsten1.165.630.44 fr- uitgaven: 1.200 017.00 fr. vraagt daarom het lastenkohier dat reeds voor de andere aanbestedingen werd goed gekeurd nu ook te -willen goedkeuren. j Dit gebeurt met algemene stemmen j 8- Rooiïngsplan buurtweg nr 186 nieuwe beslissing. Mr VanderghoteHet betreft hier de baan Zillebeke-Komen waarvoor in een vorige zitting reeds een beslissing is ge troffen geweest We hebben nu op 8 Juni LI- een brief ontvangen van de arrondis sementsingenieur die ons een afschrift heeft overgemaakt van een brief van 2 Juni van het hoofdbestuur van stedebouw en waarin gezegd wordt dat het ®lan best zou gewijzigd worden aan de uitmonding van de weg terwijl ter voorkoming van uitstel in de betaling voorgestel wordt dit plan opnieuw te laten goedkeuren, waarbij de stad leper zich zou verbinden een nieuw ramingsplan goed te keuren. Het betreft dus hier een wijziging aan dr scheiding van het grondgebied leper en Zillebeke en het schepencollege stelt voor deze wijziging goed te keuren. Algemeen goedgekeurd. 9. Kerkfabriek St Maartens Rekening 1952 advies. 209.620.36 fr. 209.421.69 fr ontvangsten uitgaven bij 5 f nadelig saldo34.386.56 fr. Zelfde stemming als voor punten 3 en 4. 6. Kerkfabriek St- Niklaas. Rekening 1952 advies- Mr VanderghoteIn de laatste zitting van de gemeenteraad werd dit punt ver schoven om inlichtingen te geven aan Mr Melis, die inlichtingen vroeg over het be drag der uitgaven betreffende de rijks- maatschappelijke zekerheid. Dit bedrag wordt berekend gedeeltelijk op de wedde en ook op de opbrengst der diensten. Zijn er geen andere opmerkingen We zullen dan overgaan tot de stem ming. Deze rekening wordt daarop goedge keurd met 8 ja (C.VP-) bij 5 onthoudin gen (Soc. en Lib.). 7. .Aankoop watermeters lastenkohier. Mr Vanderghote De stad heeft sedert 3 jaar een 3000 watermeters gekocht Voor de behoeften van handel en nijverheid waren er reeds een 400 van een groot ka liber in dienst- Voor de ganse bevoorrading van de stad zullen er nog een 700 tal wa termeters moeten aangekocht worden van 13 mm. diameter en het schepencollege batig saldo 198.67 fr Goedgekeurd met 8 ja (CVJ.) onthoudingen (Soc. en Lib.). 10. Mededelingen. Mr. VanderghoteIk moet U medede len dat een vraag is ingediend door Mr Missiaen bij de Raad van State tegen de benoeming van Mr Biebuyck als lid van de C.O O. We hebben ook een brief ontvangen van de dienst der registratie, waarbij gezegd wordt dat de stad mag overgaan tot de overname van de wegen aan de Ligywijk en de Kalfvaart. zonder prijsbeding. op voorwaarde dat de stad voor de herstel ling en het onderhoud van die wegen zal instaan en dat die wegen op vraag van de staat dadelijk opnieuw zouden afge staan worden zonder vergoeding. Het schepencollege heeft dat onderzocht en het is van oordeel niet in te gaan op de wens van de Staat, omdat die wegen niet plegen in goede staat van onderhoud te zijn en dat het niet opgaat dat de stad verplicht wordt die banen te onder houden en dat de staat ze altijd kan te rugvragen zonder vergoeding. Ik meen dat het best ware in de schoot van de gemeenteraad een commissie sa men te stellen, om die zaak te onderzoe ken. Mr MissiaenGe hebt waarschijnlijk gelijk voor hetgeen betreft de staat waar in die banen verkeren, en daarin moet ik U steunen Maar ik meen toch dat de stad de plicht heeft die straten over te nemen, want de toestand is daar veel veranderd die huizen behoren niet meer aan de staat, maar zijn private eigendom men geworden en de mensen die daar wo nen zijn lastenbetalers van de stad De staat zal dan ook aan die wegen niets meer doen en na enkele tijd zullen die straten echte kuilen worden. Ik meen dat we ze moeten overnemen. Wat betreft de verplichting om die stra ten weer. en zonder vergoeding, aan de staat terug te geven, meen ik dat er geen gevaar is dat ze dat zullen vragen, ten zij om daar een staatsbaan te maken. Mr VanderghoteGe gaat toch accoord dat we dat zo niet kunnen overnemen Mr MissiaenDaarmee ben ik akkoord. Mr Vanderghote De last daarvan wa re te groot. Mr MissiaenDaarover kan onderhan deld worden Mr VanderghoteWe kunnen vragen dat ze eerst in goede staat zouden ge bracht worden. Mr Missiaen Akkoord. Mr VanderghoteWe hebben ook een brief ontvangen van de Bond der Belgi sche Steden en Gemeenten, waarin ge vraagd wordt de motie te steunen die aangenomen werd door het congres van de bond dat gehouden werd te Verviers op 27 en 28 April 1953 en waarin aan gedrongen wordt om het bedrag van het fonds der gemeenten te verhogen met 10 en het fonds van de openbare on derstand met 15 %- Ik denk dat de gemeenteraad zal ak koord gaan om deze motie te steunen. Mr Missiaen (lachend) Dat kost niets. Mr VanderghoteWe zullen het dus ter stemming leggen. Met algemene stemmen goedgekeurd. Mr VanderghoteWe hebben ook een brief ontvangen, die ge wellicht al gezien hebt. van een heer van de stad over het oprichten van een bestendige kiosk in het Park Astrid. omdat de concerten daar kunnen gegeven worden in een rustig ka der. Ik meen dat we daarom de concerten ter gelegenheid van openbare feesten niet mogen onttrekken aan de Markt en aan he» Station, en dat we daarom niet hoe ven te beslissen dat al de concerten daar zouden gegeven worden, doch slechts de ze met een zeker kunstgehalte Mr Missiaen Ik meen dat het nuttig zou zijn ons eens uit te leggen wat hier gebeurt op de Markt Mr VanderghoteIk hoop dat ge een beetje medelijden zult hebben, want het is reeds drie dagen dat ik daarmee bezig ben. Mr Missiaen We zouden toch wat uit leg mogen hebben. Mr VanderghoteDat betreft het vol gende voor maanden reeds hebben we een plan ontvangen van de dienst van Bruggen en Wegen, waarbij gezegd werd dat het hier zou toegepast worden. We hebben daartegen geprotesteerd en gezegd dat we dat eerst moesten onderzoeken. We hebben dat gedaan en ik persoon lijk ben van mening dat het geen ver betering zal zijn. Bruggen en Wegen is van princiep dat in alle steden de lichtsignalen moeten af geschaft worden. Deze zaak is dan blij ven hangen gedurende enkele weken en op "iekere dag is er een ingenieur geko men van Brussel. We hebben dat plan be sproken en ik heb er de nadelen van laten uitschijnen Hij heeft gezegd c Gij zijt burgemeester van leper en als ge dat niet wilt. komt het er niet Hij heeft het plan van de stad genomen en is daarmee weggegaan Ze zijn nu. voor enkele dagen, gekomen met dat plan om het te beproe ven. We zijn toen gewaar geworden dat er een zekere chantage gepleegd werd want ze hebben gezegd Als ge dat niet wilt. zullen we een singelbaan aanleg gen Maar dat zijn zaken die nog in de lucht hangen We hebben geprotesteerd bij het ministerie en dat is daar als een bom ingeslagen. Heel het cabinet stond gis:ere.". overhoop, zodat iedereen, de in genieurs en chefs hier om 11 uur reeds aanwezig waren Ik heb dan de nadelen laten kennen maar we moeten tegenover die mensen ook een zeker fair-play in acht nemen en ik heb dan gezegd het te laten staan tot Maandag 3 Augustus, op voorwaarde dat elke Zondagnamiddag een ambtenaar aanwezig zal zijn om de toe stand te bestuderen. Ik heb aldus bekomen dat overmorgen de inspecteur van Brugge zal komen en de tweede Zondag de inspecteur-generaal van Brussel. Als de Fransmans dan zullen voorbijrijden, die gewoon zijn elke me ter te benutten, zal het wat anders zijn. Ik zou er niet willen bij aanwezig zijn. Er zijn zeker nadelen aan dit systeem, ik wil ze hier nu niet opsommen Maar als ze draaien zijn ze altijd in onderge schikte positie ten opzichte van degenen die uit de rechte baan komen. Er zal dan een ogenblik komen dat het verkeer zal geblokkeerd zijn in dat rond-point Er is nog een andere moeilijkheid de voetgangers en de vrouwen die willen de straat kruisen zullen daarbij last onder vinden Vroeger was er een stoptijd en moesten ze maar één richting in het oog houden nu niet en ze zullen drie rich tingen in het oog moeten houden. Het gaat nu goed omdat het verkeer normaal is. maar Zondag zal het zo niet zijnwe zullen alle tractors van stad moeten mobiliseren om de auto's uiteen te halen Ik heb nu de toelating gegeven voor 3 Zondagen daarna zullen we beslissen. Mr Melis Is het waar dat het schepen college aan de Ieperse Wielrijdersclub het verbod opgelegd heeft, nog de Kattekoers in te richten met de medewerking van t Het Laatste Nieuws Mr VanderghoteNeen. Mr MelisEr is dus niets van waar Want dat ware spijtig, moest het zo zijn. Voor de Kattekoers hebben ze 2000 fr. ge geven en voor de Tuindag 1000 fr. Dat wa re een verlies van 3000 fr. voor de Wiel rijdersclub. Mr VanderghoteDoor mij persoonlijk werd een brief geschreven aan de voor zitter van de Wielrijdersclub. waarin ik gevraagd heb niet altijd met hetzelfde dagblad in te richten. Mr Capoen Ik heb deze week gelezen in een dagblad dat ter gelegenheid van 11 Juli op de beiaard een concert gegeven werd door een Waalse beiaardier. Hier in de stad is er toch ook een beiaardier Mr VanderghoteWe kunnen daaraan niets doenhij is geschorst geweest. Mr DehemWe hebben daarvoor reeds aangedrongen bij het Ministerie van Bin nenlandse Zaken, maar de zaak blijft daar hangen We kunnen toch maar een gun stig advies geven Mr CapoenEn moet dat zo blijven Het ware toch ook voordelig voor de stad als dat zou geregeld worden. Mr Dehem We zijn daar ook mee ver veeld. Mr VanderghoteVoor mij heeft het maar weinig belang wie er op trommelt, als er maar gespeeld wordt. Mr SixIn de voorgaande zitting werd er van gedachten gewisseld over het op trekken van een autobusstation en par keerplaatsen aan het station en werden we in de gelegenheid gesteld bij het ein de van de zitting de plannen in te zien. Ik heb toen gevraagd dat aan het comi- telt van die wijk te melden. Ik zou nu willen weten hoever die zaak staat. Mr VanderghoteVoor het parkeren heb ik gesproken met de directeur van Bruggen en Wegen en de zaak is heel gunstig. Wat er gebeurd is met het plan. dat zou ik niet kunnen zeggen Het plan voor de verlenging van de Statiestraat is ook naar Brugge gegaan het is hetzelfde princiep als voor de Maloulaan en de Veurnesteenweg Als we akkoord zijn met Bruggen en Wegen, zullen we later moeten bepalen wie de lasten zal dragen. Ik geloof wel dat Bruggen en Wegen zal tussenkomen. Ik geloof echter dat mijn memorie me een beetje in de steek laat. als ge beweert dat we beloofd hebben de bundels ter in zage te geven aan het comiteit van de Statiewijk. Mr Six Ik heb dat gevraagd en omdat ik weet dat ge een gentivent zijt heb ik gehoopt dat ge daaraan gevolg zoudt geven Die mensen zijn daar be zorgd over die zaak Mr VanderghoteDe stad is ook aan zekere formaliteiten verbonden Mr SixGe zoudt toch. ter gelegenheid van een bijeenkomst enkele inlichtingen kunnen geven. De openbare zitting wordt daarop te 18.25 uur geheven. De raad gaat dan over tot het behan delen der dagorde van de geheime zit ting, die volgende punten bevat 1 C.OO vaststelling weddeschalen. Uitgesteld. 2 De raad stelt de wedde vast van de nieuwe politieagent Bostyn. 3. De raad plaatst een personeelslid in disponibiliteit. in afwachting van zijn pen sioen en stelt een wachtgeld vast 4 De vergoeding wordt bepaald voor dezen belast met het vervaardigen van de kiezerslijsten. 5. In de stedelijke leerwerkplaats wordt een lerares voorlopig benoemd. Een interimaris wordt benoemd in ver vanging van een zieke leerkracht Een leerkracht die meer dan 6 maand wek is. wordt in disponibiliteit gesteld- 6 De pacht van Dikkebusvijver. even als deze van het Eiland in de Majoor gracht, wordt vernieuwd. TURNEN DEMONSTRATIE TE PROVEN Midden een verrukkelijke brok natuur schoon werd te Proven een zeer gelukt tuinfeest gegeven in het prachtig park van de Hr Burgemeester De grote be langstelling het gul onthaal, en dit enig kader droegen er toe bij om onze kerels tot puike verrichtingen te stimuleren. En of ze geslaagd zijnNog lang zal men te Proven vertellen over de Ieperse turn kring die de mensen deed huiveren met zijn spectaculair vertoon. De 3 jongens- ei mannenafdelingen het vrouwelijk element was er deze maal niet bij mo gen fier zijn over hun werk en met hun programma dat speciaal voor deze opvoe ring werd samengesteld. Het publiek heeft genoten en dat men vol spanning mee leefde. daar zagen we een paar grappige staaltjes van o. a.de man die zijn glas bier nevens zich op tafel wilde zetten maar niet gezien had dat hij er reeds een 3-tal meter van verwijderd stond. En die mens die zijn pijpesteel glad doorbeet tijdens het rek werk en niet juist wist of hij verschoten had van die sensationele afsprong ofwel van het gekraak in zijn mondDan nog die velen die een stijve nek zullen gekregen hebben van het mee- wiegen met de zwaaiende en buitelende turners. Ja. een goed turnfeest bijwonen is niet altijd een pretje als men dat niet gewoon is We richten onze gemeende dank aan de Hr. Verfaillie. de animator van dit feest, die door zijn organisatiegeest letterlijk on- zt wensen voorkwam. De inrichting van deze soort Vlaamse kermis was puik en graag komen we naar het gezellige Pro ven terug, wie weet... misschien wel eens met dr volledige turnkring SCHITTEREND SUCCES TE POPERINGE Twee dagen later was de Sint Michiels- turnkring te gast in de hoppestad op uit nodiging van het stadsbestuur, dit ter ge legenheid van het Nationaal Feest. Ons eerste contact met de Poperingse bevol king is een volledige schlager geworden. Twee uur lang was het een gedaver van applaus vanwege het verrukte publiek dat met verbazing de verschillende nummers van ons moderne turnstelsel volgde On nodig te melden dat onze jongens en meis jes zich ten volle inspanden om die me nigte naar schatting meer dan 3.000 toeschouwers hun puikste werk voor te schotelen, 't Was een echt genot te wer ken onder die voortdurende aanmoedigin gen. de hoppekwekers kennen trouwens iets van turnen de ouderen, bedoelen we, die meer dan 20 jaar geleden zelf mis schien in de rangen gestaan hebben van één der beide Poperingse turnkringen De turnsport heeft er vele jaren geleden een grote bloei gekend, spijtig genoeg is dit alles teloor gegaan. Het optreden van onze kampioenen wekte sensatie, vooral hun werk aan 't rek viel uiterst in de smaak. We horen nog in gedachten die bewonderende kre ten weerklinken tijdens de oefeningen van onze beste elementen. Als ge dat ziet moet men naar geen cirkus meer gaan kijken zo drukten verscheidene omstaan- ders zich uitToch een beetje overdreven beoordeeld, want turnen is geen cirkus- werk en wordt slechts" beoefend door ge wone jonge mannen en meisjes. Tot besluit een woord van lof om de perfecte ordedienst alles was in de punt jes geregeld en daar zijn we steeds dank baar om- Aldus hebben in twee dagen tijds meer dan 5.000 mensen de Ieperse jeugd aan "t werk gezien die door hun verzorgde uitvoeringen de turnsport na der tot het volk brengen A. G- Het 21 juli concert der Harmonie Ypriana Het zeer geslaagd openluchtconcert door onze stedelijke Harmonie Ypriana aangeboden ter gelegenheid van het Na tionaal Feest mocht zich dit jaar in een buitengewone massale belangstelling ver heugen Het zeer gunstige weder had me nig kijklustige naar buiten gelokt en rèeds van rond acht uur waren de beste plaats jes op de banken van het Astridpark in genomen Rond half negen stond een dichte menigte rondom de kiosk samen gepakt en we moeten grif toegeven dat we zelden zulke volkstoeloop zagen voor een concert Het geduld der talrijke nieuwsgierigen zou echter eerst wat wor den op de proef gesteld want de dirigent van onze Harmonie. Luitenant Hanniken. weerhouden door de troepenschouw wel ke in de namiddag plaats had gegrepen te Brussel, kon slechts leper met een mer kelijke vertraging bereiken. Voegen wij hier echter aanstonds aan toe dat het publiek geduldig op zijn komst bleef wachten en dat deze kleine doch gans onvoorziene tegenvaller vergeten was van zodra de eerste tonen van de aanvangsmarche weerklonken en de toe schouwers zich konden vermeien in een zeer flink concert onder de kundige leiding van een dirigent die op zo korte tijd een zo grote plaats in ons stadsleven wist te veroveren. De ouverture Egmont van Beethoven. Phèdre van Massenet, de zo fijnzinnig uitgevoerde Hongaarse Dansenvan Brahms, enkele zeer geslaagde nummers uit het ballet Les Deux Pigeonsvan Messager. de flink gerythmeerde en melo dieuze mars Les Cols bleus van Luite nant Hanniken zelf. in één woord alle ge- interpreteerde muziekstukken werden dan ook hartelijk en langdurig toegejuicht. Het Vaderlands Lied besloot op waardige wijze deze mooie muziekuitvoering. Wij zijn er ten stelligste van overtuigd de onverwachte volkstoeloop van Dins dag laatst heeft het trouwens ten stelligste bewezen dat alle muziekliefhebbers het met ons eens zullen zijn waar wij beweren dat een concert slechts ten volle tot zijn recht kan komen als wanneer het in gun stige omstandigheden en vooral op een stille plaats kan worden uitgevoerd. In dit verband menen wij dan ook dat het Astridpark wel de aangewezen plaats hier voor mag worden genoemd. Wij drukken dan ook de hoop uit dat het Gemeente bestuur weldra het nodige zal willen doen opdat binnenkort een vaste kiosk in be doeld park zou worden aangebracht. De ze maatregel zou geenszins schade berok kenen aan de bewoners van de Markt want het is algemeen opgevallen dat de gewone Zondagstoeristen ditmaal onge hinderd de terrassen van herbergen en ho tels konden bezetten, iets wat ongetwij feld vroeger het geval niet was tijdens concertuitvoeringen op de Markt. De Rood-Kruisafdeling van Boezinge Laureaat in het Provinciaal Tornooi der Westvlaamse Rood-Kruisafdelingen te Roeselare DEZE FLINKE PRESTATIE OP INTIEME WIJZE GEVIERD Dit jaar werd het Provinciaal Tornooi voor ambulanciers van het Rood - Kruis betwist op de Grote Markt te Roeselare Nogmaals kende dit tornooi een ruime be langstelling. Niet minder dan 18 ploegen namen deel aan deze wedstrijd. De afde ling Oostende was er vertegenwoordigd met drie ploegen. Poperinge met twee en de afdelingen Boezinge. Brugge. Ingel- munster. Izegem. Koksijde. Komen, Kort- rijk. Meulebeke. Nieuwpoort. Westende. Wevelgem en Zeebrugge. ieder met een ploeg. Het flinke ploegje der Afdeling Boezin ge met haar sympathieke voorzitster Me vrouw de Thibault de Boesinghe. behaal de het hoogste aantal punten en kwam a)s groot overwinnaar uit de strijd. Boezinge werd dus voor de tweede opeenvolgende maal Provinciaal Kampioen van West- Vlaanderen. want ook verleden jaar leg den zij eveneens beslag op de eerste plaats in dit Jaarlijks Tornooi dat toen doorging te Poperinge- Uit de handen van de heer Dr. Dewinter. Provinciaal Voorzitter, mocht de winnende ploeg de prachtige Kristallen Beker in ontvangst nemen, als ook het Gouden Plaket der Provincie West-Vlaanderen. Verleden Zondag 19 Juli 1953 werd de ze prachtige overwinning door de Rood- Kruisafdeling van Boezinge op intieme wijze gevierd in de hovingen van het Kasteel van de Wel Edele Heer de Thi bault de Boesinghe. burgemeester van Boezinge. Nadat een korte toespraak werd gehouden door Mevrouw de Thibault de Boesinghe. voorzitster der Rood-Kruis afdeling. waarin hulde werd gebracht aan de Kampioenenploeg voor haar prachtige overwinning, volgde dan een gezellig vieruurtje voor al de leden en genodig den. Deze feestviering werd besloten met een gezellig samenzijn en schone volks spelen die gepaard gingen met prachtige muziek die weergalmde door de mooie hovingen van het Kasteel. Aan Mevrouw de Thibault de Boesinghe. voorzitster van deze wakkere afdeling, alsook aan de win nende ploeg bieden wij onze hartelijke gelukwensen voor deze mooie titel en voor toekomende jaar wensen wij een 3e achtereenvolgende zegepraal. De Rood-Kruisafdeling van Boezinge die verleden Zondag op bijzondere wijze werd gehuldigd ter gelegenheid van haar prachtige overwinning in het Provinciaal Tornooi der Westvlaamse Rood-Kruisafdelingen te Roeselare- Wij bemerken er Mevrouw de Thibault de Boesinghe. de sympathieke voorzitster dezer Afdeling, alsook de prachtige nieuwe vlag die werd ingehuldigd-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 5