FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEK>CH NIEUWS Blz. 7 8-8-1953 Een toneeltje uit de film La Loterie du Bonheur CINEMA COLISEUM: CAVALRY SCOUT (De opstand van Sitting Bull) met Bod Cameron. Kirby Frye. burgerlijk verkenner aan het leger verbonden, wordt met de op sporing gelast van twee Gatling «-ka nons. in het arsenaal ontvreemd. Zijn op zoekingen voeren hem naar het kleine stadje Red Bluff hij ontmoet er kolonel Oliver Deering. luitenant Spaulding en de eigenares van een saloon en waren huis. Claire Coville. op wie Spaulding ver liefd is. Hij ontmoet er eveneens, een ze- (zie vervolg volg. blz.) Wie zoudt ge willen dat het was 71 vraagt tante die juist binnenkom: Maar voegt ze er aan toeik vraag als vergoeding dat ge mijn nicht de vrij heid terugschenkt opdat ze zou kunnen terugkeren bij haar eerste man Dit zeggende geeft ze de chèque aan Georges die hem overreikt aan zijn ex- toekomende echtgenote die hem op haar beurt in haar handtas stopt Op dat ogen blik merkt ze de ontgoocheling bij Adol- phe. Waarlijk zij was helemaal vergeten dat die chèque eigenlijk voor hem bestemd was. Ze geeft hem dus aan Adolphe die daar door voor zijn moeite beloond wordt. Nau- wenjks heeft hij een beweging gedaan om de chèque in zijn binnenzak te steken of juffrouw Piedeval maakt er zich met een autoritair gebaar meester van Niet voor lang echter heeft ze de chèque in haar bezit, want beslist neemt tante Irène hem terug. Ik heb nagedacht zegt ze. «Ik be noem mezelf als voorzitster van de beheer raad en ikzelf zal mij met de kas bezig houden. Tokzegt Adèle die de scène aan schouwt «zij heeft ze goed beetgenomen Wie datvraagt Victor Wel. de twee Mijnherenvan Me vrouw CINEMA OUD IEPER: THE LONG DARK HALL (Geen uitweg) met Rex Harrison. Een jonge actrice werd vermoord in een steegje achter een Londens theater, maar nooit werd de moordenaar gevonden. Een jaar later verlaten twee jonge dan seressen. Rose Mallory en Marjorie Danns. hetzelfde theater. Na de vertoning bege ven zij zich allereerst naar de Joe's Club. Rose vertrouwt Marjorie toe dat zij geen zin heeft naar de afspraak te gaan die ze voor deze avond heeft met haar vriend Arthur Groome. waarna ze zich naar huis begeeft om van kledij te veranderen. On derweg wordt zij gevolgd door een man die in haar kamer binnendringt terwijl ze zich aan het kleden is. en haar wurgt. Bij het verlaten van de woning mijdt de moordenaar het gezelschap van Mevrouw Rogers, de huisbewaarster. Intussen heeft ook Arthur Groome zich naar de Joe's Club begeven, waar hij Marjorie ontmoet, die hem zegt dat Rose naar huis terugkeerde zonder de reden van haar doenwijze bekend te maken Die uitleg vindt Arthur Groome onvoldoende, en hij spoedt zich naar Earl Court, waar hij eerst een woordenwisseling heeft met de huisbewaarster, alvorens hij in de ka mer komt waar hij het lijk van Rose aan treft. Verschrikt vlucht hij naar huis. waar hij de vragen van zijn vrouw. Mary, ontwijkt door te zeggen dat hij opgehou den werd in zijn bureel De volgende dag wordt hij aangehouden en opgeleid door de politie. Uit eerbied voor zijn vrouw zegt hij eerst het slachtoffer niet te ken nen. maar daarna besluit hij de volledige waarheid op te biechten Maar hoezeer hij ook beweert onschuldig te zijn toch blijft hij als moordenaar aangehouden Zijn vrouw is weliswaar bedroefd wan neer ze moet vernemen dat ze bedrogen werd door haar man. maar gelooft ander zijds hardnekkig in zijn onschuld Zo moet Arthur Groome vóór het ge rechtshof verschijnen De getuigenissen tegen hem zijn verpletterend en zijn ver dediger vermag niets tegen het striemend rekwisitorium van de openbare aanklager. De ware dader is evenwel ook aanwezig op het gerechtshof. Hij waagt het zelfs Mary min of meer het hof te maken, en hij biedt haar zijn vriendschap aan want. zegt hij. ge zult die nodig hebben wan neer uw man opgehangen zal zijn Mary is daarover zo verontwaardigd dat zij de politic roept, met het gevolg dat de on bekende dadelijk verdwijnt. Het proces verloopt in dezelfde atmos feer. en proome wordt veroordeeld. Alle genadeverzoeken worden afgewezen Op de morgen van de terechtstelling ontvangt Sullivan een schrijven van de echte dader, die zegt trots te zijn omdat hij de politie op een dwaalspoor kon brengen. Hij weet eenter niet dat de terechtstelling tijde lijk uitgesteld werd en dat Groome dus nog in leven is. Arthur Groome kan terug naar zijn familie keren, en de ware schuldige wordt, wanneer hij eindelijk gevat kan worden, naar de gevangenis gezonden CINEMA CAPITOLE MONTE CARLO BABY (Van Parijs naar Monte-Carlo) met Ray Ventura en zijn orkest. Een ongelukkig toeval wil. dat Max El- loy. van het orkest van Ray Ventura, op het ogenblik waarop het gezelschap naar de Azuren Kust vèrtrekt. met zijn klein zoontje. een wichtje van enkele maanden oud. op de arm staat, nadat men het uit de kinderkribbe heeft teruggebracht, waar het verzorgd werd Niet wetende hoe er zich van te ontlasten, legt hij het op het bed van zijn patroon, met daarbij een niet ondertekend briefje Zorg voor dit kindjezijn vader is een van Uw muzi kanten Een ander ongelukkig toeval wil. dat er hier eo vergissing in bet spel is. de baby is niet die van Max Elloy's dochter, doch wel de grote vedette Linda Farrell die door iedereen als ongehuwd beschouwd wordt en van de muzikant Rudy Wal ter. van wie zij wil scheiden. Rudy Walter wil zijn kind schaken, om j Linda tot betere gevoelens te brengen. Hij I moet haar dus bekennen, dat ook hij naar I Monte-Carlo vertrokken is. waar allen eikaar weervinden temidden van een war boel van vergissingen waar niemand nog zijn weg weet te vinden. Het kind zonder vader heeft er ten slotte achtereenvolgens wel een tiental en evenveel moeders, doch alles komt in orde op de tonen der muziek en Linda FaneU lieert naar haar man terug ter wijl een reeks huwelijken aangekondigd worden, die eer. aantal toekomstige babies doen voorzien, en waarvan Ray entura andermaal de peter zal zijn. Russcl Collins vertolkt in de Amerikaanse versie van de film Nous irons a Monte-Carlo» (Monte Carlo Baby) de rol van de Franse artist Max Elloy. We zien de Amerikaan hier met zijn vermeend kleinkind- CINEMA CAPITOLE: LA LOTERIE DU BONHEUR (Geluk te koop) met Yves Deniaud. In dat rustig dorpje, op 20 km. van Pa rijs, kennen de mensen elkaar Maar een vindingrijk kruidenier. Mr Leon gaat met zijn initiatief het hele dorp in rep en roer brengen. Mr Leon heeft in zijn vitrine een fiets uitgestald, die hij gratis aanbiedt Die flets wordt namelijk elke week verloot, en om aan de trekking te mogen deel nemen. moet men een nummer bezitten, gegeven aan elke koper van duizend fr waren De kruidenierszaak floreert. De andere handelaars bevinden zich op het randje van het bankroet. Men koopt alles bij Mr Leon, om briefjes van de Loterij te be komen De onderwijzer klaagt over de ver strooidheid van de leerlingen, die over niets anders praten dan de Ronde van Frankrijk. De mannen beginnen het gebrek aan vlees, en de overvloed aan conserveblik- ktn van Mr Leon, te beschouwen als een grap die al te lang geduurd heeft. Mr Leon stopt in de manden van de dames al de mogelijke waren van zijn winkel Mr Leon heeft een zoonPierre. Deze is verliefd op de nicht van de garen- en bandzaak. Simone. Maar Mr Leon heeft schonere plannen voor zijn zoon. en wil nie: over dat huwelijk horen spreken. Tweemaal werd de fiets toegekend aan 2 onbekenden. Men begint over onre gelmatigheid te kletsen, gezien de grote gelijkenis van de 2 fietsen Zou het de zelfde zijn De kinderen doen een onderzoek en merken de fiets in de vitrine. Maar alles zal in orde komen, en bij de derde trek- King gaat de fiets naar een kleuter uit de streek Mr Leon is zelf erg verwonderd. Pierre bekent aan zijn vader dat hij gezorgd heeit voor het regelmatig verloop van de loterij Simone had hem gewaarschuwd dat de kwade tongen aan het kletsen wa ren gegaan Hij was bang dat de loterij slecht zou aflopen. Mr Lc-on feliciteert Pierre, en deze zal. ais beloning, ten slotte met Simone mo gen trouwen CINEMA OUD IEPER: LES 2 MONSIEUR DE MADAME iDe 2 «Mijnheren» van Mevrouw» met Arlette Poirier, Alice Tissot en Jean Paredes- Adolphe Gatou. de vermaarde fabrikant van het lippenrood Rouge Olympic kent financiële moeilijkheden Om zijn kliënten te beïnvloeden beweert hij. de hier nog onbekende Amerikaanse kneed machines te hebben aangekocht. Deze zui len hem in staat stellen grote hoeveel heden te vervaardigen. De buitenlandse kopers verklaren zich bereid te onderhandelen, en Mejuffer Pie deval. scheikundige en bijzonderste me dewerkster van haar patroon voelt haar ongerustheid verdwijnen wanneer enkele vrachtwagens grote kisten aanvoeren. Grote kisten, die de fameuse machines moeten bevatten. Gatou bezingt aan de heren kopers de lof en de moderne eigenschappen van zijn nieuw lippenrood. Als bewijs mogen zij zelfs het rood van de begeerlijke lip pen der mannequins proeven. Hierdoor in een geestdriftige stemming gekomen stel len die heren voor de gedane zaken te besluiten met een aangenaam soupeetje. Ongelukkig zal Adolphe Gatou weer houden. hier niet bij aanwezig kunnen zijn en met een uitvlucht verontschul digt hij zich bij zijn chimiste en zijn man nequins. Dit wekt de jaloersheid van Me juffer Piedeval. die. denkende dat haar patroon een vrijgezel is. reeds lang een warme liefde voor hem voelt. dit. niet tegenstaande zijn onverschilligheid ten ha ren opzichte. Hem droevig naziende bij zijn vertrek, ziet zij hoe hij de vracht- voerders bevel geeft de kisten terug op te laden. Door een verkeerde beweging echter valt een der kisten en breekt open Haar verwondering is groot wanneer ze bemerkt dat de _kist ledig is. Maar Mejuffer Piedeval vergist ziet) wanneer zij denkt dat haar patroon nog steeds vrijgezel is. Onlangs is hij immers, buiten haar weten, gehuwd met Marthe Het eerste huwelijk van zijn vrouw met Georges Gratiën was zeer stormachtig Nu woont Mijnheer Gatou rustig met zijn vrouw in het huis waar zij reeds woonde tijdens haar huwelijk met de schone Geor ges 'Zij heeft zelfs de jonge meid behou den die met spijt Georges heeft zien ver trekken en hierdoor nu Adolphe niet lij den kan Marthe is de beschermelinge van tante Irène, een rijke dame uit de provincie, aan wie ze nooit over haar tweede hu welijk zou durven spreken, en zeker niet over haar echtscheiding. Toch heeft ze tante nodig, of liever de millioenen van tante, en dit om de wer kelijke aankoop van de kneedmachines mogelijk te maken. Schriftelijk Verzoekt ze tante dus om geldelijke steun ten bate van haar echtgenoot. Dat het hier niet om Georges Gratiën gaat. de man die tanto kent. wordt wijselijk verzwegen. Dit alles zou van geen belang zijn indien tante Irène. in plaats van de cheque op te zender, niet persoonlijk naar Parijs gekomen was om haar beschermelingen te verrassen. Intussen heeft Mejuffer Piedeval verno men dat Adolphe gehuwd is. Ze stelt nu alles in het werk om het geheim van de ledige kisten openbaar te maken om zo omende de onderhandelingen met de ko pers te doen afspringen. Maai het ergste is de tante, daar moet een oplossing voor gevonden worden. Er blijft geen andere uitwegGeorges moet zijn vorige plaats van neef en echtgenoot tijderijk terug innemen, ten minste zolang tante te Parijs blijft. Marthe zelf zal haar eerste echtgenoot verzoeken deze rol te willen spelen. Tante Irène is gelukkig haar neven te rug te zien. Adolphe wordt voorgesteld als een oude vriend van het huis. wat hem niet bevalt- Zijn manier van bevelen juist of hij bij hem wasergert tante Irène Georges. Marthe en Adolphe vallen herhaaldelijk uit hun rol. De laatste is razend over de vrijheden die Georges zich veroorlooft tegenover Merthe. Adèle. de meid. verbrodt bijna alles wanneer ze plots voor de eerste Mijnheervan Mevrouw komt te staan. Nog steeds heeft tante haar cheque niet gegeven, en reeds komen de eerste ge nodigden aan. Tante Irène zeer fijngevoelig wil door haar aanwezigheid de huiselijke intimiteit niet verstoren en spreekt van vertrekken. Doch wanneer ze verneemt dat er vreem de gasten komen vindt ze haar aanwezig heid ook niet meer zo storend en ze be sluit pas met de sneltrein van 22AO uur ai te reizen Wat nu Hoe zal men aan de gasten. Mijnheer en Mevrouw Chèvre de wankelbare toestand uitleggen 7 Ten einde raad zal Marthe Mijnheer Chèvre gezelschap houden en Adolphe klampt de geweldig bemoeizieke Mevrouw Chèvre aan. Georges neemt tante Irène voor zijn rekening omwille van de chèque natuurlijk. Alles gaat goed maar tante vindt de stemming maar banaal. Na het maal vraagt Georges aan Marthe of ze tevreden is over haar plaatsvervangende echtge noot Maar er komt herrie van tussen die twee. en juist wanneer Marthe aan Georges een oorveeg geeft komt tante binnen om afscheid te nemen. Ontgoocheld over de slechte verstandhouding in het huwelijk van haar neven besluit ze te Parijs te blijven tot de twee zich ver zoend zullen hebben En de zo betrachte chèque verdwijnt weer in de handtas van tante Irène Om de atmosfeer op te vro lijken wil tante dansen Ondertussen zal het trio onderhandelen en ze besluiten Georges zal doen alsof hij daar blijft sla pen en Adolphe zal vertrekken om terug te komen als tante ingeslapen is. Alleen achtergebleven met Marthe toont Georges zich wat al te* lief en de jonge vrouw ziet zich verplicht hem tot aan de buitendeur uitgeleide te doen Tante die heel wat champagne gedronken heeft en niet kan slapen, ontdekt beiden en wil weten waar ze nog naartoe willen Georges beweert dat Marthe naar een nachtbar wil. En ze vertrekken zonder de ongelukkige Adolphe te kunnen ver- wittigir die ondertussen in een herberg het afgesproken teken zit af te wachten. Het wachten moe gaat hij eindelijk naar zijn kamer, na zich verschillende malen verstopt te hebben voor tante die het huis ronddwaalt op zoek naar mineraal water. Daar gaat plots de telefoon Het is me- iuffer Piedeval. Adolphe antwoordt uit zijn Kamer en tante uit de hare Wat een war Doel Mejuffer Piedeval meldt Adolphe dat zij z^n vrouw in een nachtbar ontmoette in gc/elfchap van een gigolo, en in ge sprek met de handelaars en de manne quins. Tante is verwonderd dat er zich een dciai- in het gesprek mengt, ze luis tert en hoort Adolphe in de kamer naast de hare Zij eist uitleg Adolphe is nu wel verplicv. te zeggen dat hij de tweede man is van Marthe. Tante is verontwaardigd a! gaat ze niet akkoord met de echtschei ding. nog veel minder is ze te spreken over de echtbreuk. Misschien is Marthe wel bezig haar tweede echtgenoot te bedrie gen niet de eerste Om dit te beletten neemt tante Adolphe mee naar de nacht bar. Ze treffen er Mejuffer Piedeval die zender omwegen vertelt dat Marthe en Georges blijkbaar zeer verliefd, juist vertrokken zijn. En wanneer zij boven dien verneemt dat tante de dame is die de nodige millioenen moet bezorgen aar zelt ze niet haar alles te vertellen aan gaande de zaak van haar patroon Dit is haar wraak Enkele uren later zitten Georges en Mar the dicht tegen elkaar aangedrukt in een taxi. Na elkaar plechtige beloften te hebben gedaan besluiten ze elk in hun eigen huis te gaan slapen. Uit voorzich tigheid en om de aandacht van tante niet te trekken vergezelt Georges Marthe tot aan haar kamer. Terwijl ze voorlopig af scheid nemen komt tante binnen Ze is woedend en weigert elke uitleg te aan horen ze weet immers alles De twee mannen nemen het nu tegen mekaar op Ze worden tot rede gebracht door de komst van Mejuffer Piedeval Zij zegt Adolphe dat ze de zaakkontrakten in zijn naam zal vernietigen Maar haar houding verandert als ze verneemt dat hij wil schei den van Marthe Enkele ogenblikken la ter moet ze weer de twee rivalen schei den door zich voor te stellen als de ge machtigde zaakvoerder van de nieuwe geldschieter van het lippenrood Rouge Olympic Wie 7 vraagt Adolphe Een toneeltje uit de grappige Franse film De twee Mijnheren van Mevronw

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7