FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER HET YPERSCH NIEUWS Bh. 7 15-8-1953 CINEMA OLD IEPER FANFAREN DER LIEBE (Fanfare der Liefde) met Dieter Borsche en Grethe Weiser. Hans en Peter, twee jonge musici, heb ben 't hard te verduren. Zij worden ner gens geëngageerd. Zij kennen niets, bui len hun muziek, en zii hebben dan wel tijd genoeg om zich te vervelen, maar daarmee geraakt 'n mens toch niet aan z'n kost- Hans en Peter zijn jong. Daarom pas sen zij zich met veel soepelheid aan de wet van vraag en aanbod aan. Verlangt de muziekmode 'n negerorkest, dan staan ze, zwart als roet, te midden de wilde jazzband. Als men echter 'n strijkorkest wil vinden we onze twee helden terug als overtuigende Zigeuners. Maar wat gedaan als men 'n vrouwelijk orkest vraagt Lief de en nood maken 'n man vindingrijk Hans en Peter spelen het ook wel klaar. Zij stellen zich voor als Hansi en Petra, twee merkwaardige jonge meisjes, en worden door de Orkestleidster van 'n be roemde vrouwelijke formatie. Mevr. d"Es- trée. geëngageerd. En hier moest de kroniekschrijver die van 't filmpubliek houdt, een punt zetten er geen letter meer bijvoegen Nu hij er van overtuigd kan zijn, dat de nieuws gierigheid geprikkeld is. en gezien vanaf dat ogenblik, de film 'n opeenvolging wordt van verrassingen en onverwachte situa ties. Hoe. wanneer, wie?... Dat moet u zelf ontdekken. Welke mogelijkheden biedt zo 'n sce nario niet Laten we 't even nagaan. Stellen we dat Hans en Peter het als Hansi en Petra even ver gebracht hebben als wanneer zij zich als negers of als Zigeuners voor stelden 't Is best mogelijk dat iemand smoorlijk verliefd raakt op onze beide be koorlijke muzikantenDat zou erg ko misch zijn. "t Kan echter ook zijn. dat Hansi en Petra zelf verkikkerd raken op een of ander lid van het vrouwenorkest. Mogelijk. Maar. jandorie, dat zou toch niet gaanImmers. Hans en Peter zitten zelf te midden "t orkest, met 'n elegant avondkleed op 't lijf, en 'n pruik op het hoofdMisschien loopt 't helemaal an ders af... We weten dat Hans en Peter twee geslepen vossen zijn. Misschien den ken zij er wel aan. zich nog twee broe ders aan te schaffen. Die zouden dan weer. heel normaal en mannelijk. Hans en Peter kunnen hetenLiefde maakt 'n man vindingrijk Dat kun je natuur lijk allemaal niet zien maar horen, o ja, 'n heleboel! Jex hoort bijvoorbeeld twee melodieën en die blijven in je oor en in je hart... Het zachte lied t Laat me nooit alleen met Jou is waarempel van onze Hans. en *t lijk wel dat '1 een ge weldig succes tegemoet gaat En 't an der liedje Ik tel 't op m'n knopen af ja-neen-ja-neen dat de zestien girls van 't vrouwenorkest op alle mogelijke ryth- men vertolken, geeft je lust om aan 1 dansen te gaan Ach. neen. kom, leg dat papier neer... Verrassingen die je kent. zijn geen ver rassingen meer .CINEMA CAPITOLE: LE CHEMIN DE DA.MAS .De Weg van Damascus» met Michel Simon Maurice Tevnac en Line Xoro. Op terugreis naar Jeruzalem verneemt de jonge Saulus van Tarsus van een vriend het grote wonder der Verrijzenis de voigelingen van Jezus bedreigen de openbare orde Siephanus. vriend van Saulus maakt deel uit van deze nieuwe sec tehij neemt het woord in de tempel, maar de vijan delijk gezinde menigte aangezet door een groepje edellieden, door Saulus aange voerd voert Stephanus naar de stenigings- n uur Saulus en zijn vrienden opgehitst door de menigte leiden deze gruwelijke terechtstelling- De volgende dag. heeft Saulus berouw, en komt zich voor de Hogepriester van moord op Stephanus beschuldigen. Maar de Hogepriester overtuigt hem. deel uit te maken van de veiligheidsdienst van het Sanhedrin, en geeft hem opdracht Jeruzalem te zuiveren van die nieuwe fa natieke secte. Saulus rpoet Barnabas ar resteren. een vriend die zijn bekering dankt aan het martelaarsbloed van Stepha nus. Hij komt te laat aan. Barnabas is weg het "Goede Woord gaan verspreiden Hij vindt alleen Barnabas' zuster die ook tot het nieuwe geloof bekeerd is. Dit is Saulus zeer pijnlijk, te meer daar hij oor het meisje veel over beeft- Als Jeruzalem gezuiverd is meent Sau lus dat zijn taak ten einde is. maar de Hogepriester stuurt hem naar Damascus, waar de Christenen zich verbergen. On derweg. wordt Saulus verblind door een bliksemschicht. Gedurende drie dagen en drie nachten sluit hij zich te Damascus op in een herberg Een zonderling man. Ananias, die alles weet over Saulus. ter wijl Saulus niets weet over hem. komt hem het goede woord brengen en hem zijn zending uitleggen Zijn ogen 'zullen opnieuw zien. als hij klaar in zichzelf zal gezien hebben. Saulus begeeft zich naar de Synagoge, en neemt er het woord Plots herleven zijn ogen hij ziet weer. Hij kondigt aan aat hij gezonden werd door het Sanhedrin, om de Christenen te vervolgen, maar dat hij hel Licht heeft gezien, en dat hij zich bij de Christenen aansluit, want zij heb ben de ware Messias erkend Saulus is verplicht, uit Damascus te vluchten. Onderweg, wordt hij door Ananias in gehaald die hem zijn leven voorspelt, en zijn tragische dood Hij zal over de we reld het Goede Woord verspreiden, en on der de naam van de Heilige Paulus. te Rome sterven CINEMA COLISEUM: BAL TABARIN met Muriel Lawrence en William ('hing. De mooie zangeres Judy Allen is ge- ruige van een drama. Zij ziet hoe Eddie Mendies wordt neergeschoten door een onbekende die verscholen zat in de strui ken rond de woning van Eddie. Judy brengi de man naar het ziekenhuis. On derweg merkt zij hoe Eddie een sleutel in chewing-gum wikkelt. Zij ziet even wel niet. dat Eddie de sleutel met de kauw- gummi onder de boordplaat van de wagen plakt. Voor het ziekenhuis overhandigt hij Judy een belangrijke som geld. zegt. dat zij de stad moet verlaten en verplicht haar weg te rijden voor hij het zieken huis binnentreedt. De volgende morgen melden de bladen de dood van Eddie Meteen onthullen zij. dat hij een belangrijk heler was van ge stolen juwelen. Judy vreest bij het geval ti worden betrokken en vertrekt naar Parijs waar zij haar vriendin Stella Sim mons gaat vervoegen. Zij ontmoet er Don Barlow, een jong liederkomponist zonder sukses. Beiden worden op elkaar verliefd. Zekere avond dat Judy in een café enkele van Barlow's liederen zingt, wordt zij opgemerkt door Dufar, de muzikale directeur van het Bal Tabarin. Deze biedt haar aan bij hem op te treden. Judy aanvaardt omdat zij weet dat zij de liederen van Don Barlow zal zingen, wathem gunstig kan zijn voor zijn carrière. Intussen is Joe Goheen. een gangster uit Los Angeles. Judy op het spoor geko men. Hij denkt, dat Judy weet waar Men dies zijn juwelen heeft verborgen. Hij begeeft zich naar Parijs waar hij zich laa: doorgaan voor een detective van een verzekeringsmaatschappij. Hij verzoekt zelfs de politie-inspekteurs Manet en Lle welyn om hulp bij het opsporen van Judy. Manet erkent in Goheen echter een oplichter en wanneer hij Judy ontdekt in het Bal Tabarin spant hij een hinderlaag voor de gangster in de befaamde nacht club Het plan mislukt evenwel daar Go heen vergezeld is van zijn handlanger Augie. die zich in de loge van Judy ver bergt Goheen ontsnapt aan Manet en wil met de hulp van Augie Judy doen be kennen waar Eddie de juwelen verborg. (zie vervolg volg bizJ CINEMA OUD IEPER: SENSATIE IN SAN REMO met Marika Rökk. Cornelia, de dochter van muziekleraar Feldman. doet over dag school ais on derwijzeres. terwijl zij 's nachts, om wat geld te verdienen, optreedt als zangeres in een bar. De Feldman's hebben namelijk met zwa re tegenslagen te kampen gehad en een hypotheek op hun huis moet afgelegd worden. In de bar leert Cornelia de or kestmeester Robert Valenta kennen, die haar aan zijn orkest als zangeres wil verbinden. Cornelia wil of kan daarin niet toestemmen, vermits zij school doet en anderzijds haar papa niet mag weten wat zijn liefste dochter uitvoert... Toch stemt zij er in toe met .de orkestmeester naar San Remo te reizen waar een mu- ziekwedstrijd wordt gehouden en Valen- ta's orkest de eerste prijs wint. Intussen hebben beiden zich zo goed als verloofd maar de plicht roept en Cornelia keert naar huis terug. Valenta zoekt haar op. vindt haar, biedt haar een engagement aan voor een grote revue waarvan zij de ster zal zijn. Maar Cornelia's familie heeft spoedig ondervonden dat er iets op handen is en bij de eerste opvoering van de revue zit ten zij allen in de zaal om h. ar toe te juichen. CINEMA OUD IEPER: THE ELUSIVE PIMPERNEL (De Ridder van Londen) met David Niven en Margaret Leighton. 1792. De grote omwenteling heeft van Frankrijk een waar bloedbad ge maakt. De guillotine werkt op volle toe ren. Engeland veroordeelt vanzelfsprekend de moorden op ontelbare lieden die maar één misdaad ten laste gelegd wordendat zij uit adellijke families geboren zijn. En met welbehagen worden ook de verrich tingen gevolgd van de Rode Pimpernel een moedige Engelsman die zich inspant om zoveel mogelijk Franse aristocraten van de guillotine te redden. De c Rode Pimpernelis ongewoon handig in de kunst van zich te vermom men. en het is dan ook onmogelijk zijn identiteit te achterhalen. Maar dat neemt niet weg dat citoyen Chauvelin. zijn doods vijand gezworen heeft hem gevangen te David Niven en Margaret Leigtuon in de turn l>e kiauer van Londen vindt er de grootste kens van ter Daniel Gelin en Danielle Delorme, man en vrouw in het gewone leven, vormen een paar in de film De prijs van het succes». Een toneeltje uit de film De weg van Damascus waarin de betreurde Michel Simon (links) optreedt O- CINEMA CAPITOLE LES DENTS LONGUES (De Prijs van het Succes) met Danielle Delorme, Daniel Gelin en Jacques Chevrier. Gevolg gevend aan een advertentie in een krant, komt Louis Commandeur te Montpellier aan. om secretaris te worden bij Antoine Josserand. een reporter uit Lyon. Josserand ontdekt dat Commandeur talent heeft, veel meer talent dan hijzelf, en hij geeft hem een reportage, waarvan hij beweert de schrijver te zijn. Commandeur, die ambitie heeft,, en te vens zeer eerlijk is. kan zulke methodes niet aannemen, en verlaat spoedig Josse rand. In dienst genomen door een andere krant, stijgt Commandeur weldra in rang. ea ontmoet een meisjeEva Gedurende de eerstvolgende weken, denken de jon gelingen slechts aan hun liefde, en "Louis laat zich hoe langer hoe minder in met zijn beroepsactiviteit. Eva begrijpt ech ter spoedig dat die luiheid hen nergens zal brengen, en dat Louis er zijn toekomst aan zou kunnen verknoeien Commandeur wordt door Parijs aan-' getrokken Hij weet dat Walter, mag naat van de pers. een nieuw dagblad wil .monterden Louis voelt dat zijn toekomst daar is. maar aarzelt. Eva te verlaten. Zij zal zijn. vertrek uitlokken, en haaf geluk op Het, spel zetten om Louis toé te laten, carrière te maken. Te Parijs, neemt Louis .dienst bij Wal ter's nieuwe krant Hit. lfiat Eva naar Parijs RÓrtteh, en trouwt, m^t haar. Het succes lacht hen toe. Maar Louis verlaat, zonder jiet te willen. Eva. voor zijn reportages, die hem veel werk vragen. Eva is tegelijk tfóts en ongelukkig, de vrouw te zijn van een succesrijk man Wij volgen dan van dichtbij de levens weg van dat jonge eerzuchtige paar. het diama van Louis en zijn vrouw, te rein vo( r dat rotte milieu, waar intriges en financiële omkoperij hoogtij vieren Eva zal ten slotte Louis begrijpen na dat zij op het punt zal geweest zijn hem voor goed te verlaten. 'Zij weet dat er altijd (i een krant tussen hen zal zijn. maar. wat geeft dat Is dat niet precies waj zij gewild had nemen. Door de republikeinse regering wordt Chauvelin naar Londen gezonden, om Rode Pimpernelte ontdekken. Hij tracht daarbij de medewerking te beko men van Lady Blakeney. een mooie en nog jonge Parisienne die door haar hu welijk de Britse nationaliteit verworven heeft. Haar huwelijk is nochtans een vol slagen mislukking, want zij minacht haar echtgenoot, de mondaine en ijdele Sir Percy, die op zijn beurt tegen zijn vrouw is om haar al te revolutionnaire opvat tingen. De broer van Marguerite Blake ney. Armand is trouwens lid van de re volutionnaire regering in Frankrijk ge weest Tijdens een hofbal deelt Chauvelin aan Marguerite mede dat hij een zeer com promitterende brief, geschreven door Ar mand. bezit. Hij zal haar die brief over handigen. indien zij van haar kant hem wil zeggen wie de c Rode Pimpernelis Marguerite bezorgt Chauvelin de gewens te inlichtingen, maar vermoedt daarbij niet dat zij haar eigen man verraadt, die inderdaad de raadselachtige Rode Pim pernel is. Percy Blakeney gelukt er niet in de compromitterende brief te bemach tigen. en besluit naar Frankrijk te ver trekken. om Armand op de hoogte te bren gen. Marguerite heeft inmiddels ook het verkeerde van haar houding ingezien wan neer de dapperheid van haar man haar bekend geraakt. Ze volgt hem. om hem nog te kunnen redden uit de handen van Chauvelin. Percy en Marguerite zijn thans opge sloten in de vesting van de Sint Michiels berg en wachten het uur van hun terecht stelling af. Maar een nieuwe list van de Rode Pimpernelzal hen in staat stel len veilig aan boord van een schuit de kusten van Engeland te bereiken. Een maal terug in Londen kennen zij eindelijk het huwelijksgeluk, dat het lot hun tot op heden niet gegund had

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7