FILMWERELD MAfüMOBTEZ UN FILM DE JULIEN DUVIVIER FERNANDEL fUL CHRISTIAN UIT DE PROGRAMMA'S LE PETIT MONDE DE HET YPERSCH NIEUWS BH. 7 29-8-1953 CINEMA OUD IEPEB: LE PETIT MONDE DE DON CAMILLO (De kleine wereld ran Don Camilla! met Feraandel en Gino Cervi. Don Camillo is een pastoor, voor wie een paar sterke vuisten minstens zo veel overtuigingskracht bezitten als de gewij de welsprekendheid Zijn «Kleine We reld is een Italiaans dorpje dat besten dig te branden ligt in de zon. Bij de jongste gemeentelijke verkie zingen behaalden de roden de over winning. De nieuwe burgemeester. Pep- pone. spreekt een geestdriftige triomfrede in het openbaar uit. en dat maakt Don Camillo zo boos dat hij door oorverdovend klokkengelui zorgt dat er geen woord ver staan kan worden van wat de burgemees ter zegt. Meteen is de oorlog verklaard in het rustige dorpje, dat voortaan vele incidenten, zo komische als tragische zal kennen. Peppone. die zijn kommunistische over tuiging ten spijt een goede katholiek is, wenst dat zijn jongstgeborene Lenin zou gedoopt worden. Don Camillo weigert zulks. De kwestie wordt met opgestroop te mouwen onder mannen geregeld. Kort daarop roept Peppone een land- bouwstaking uit: hij verklaart dat men desnoods de koeien zal laten omkomen van honger en dorst. Don Camillo staat aan de zijde van de stakers, maar toch sluipt hij 's nachts de grootste boerderij van 't dorp binnen. Peppone houdt daar de wacht.met een karabijn, maar Don Ca millo heeft een mitraillette bij. Enkele ogenblikken later zijn de beide rivalen druk bezig met de runderen te drenken, te voeden en te melken. Gina een dochter van de reactionnaire familie Filotti. is dol verliefd op Mario- lino. de vaandeldrager van de kommunis tische partij. Vermits hun families vijan dig tegenover elkaar staan, besluiten ze samtr weg te vluchten en vragen ze Don Camillo om hen te huwen. Dat is echter «•mogelijk, vermits Gina nog minderjarig is Ook Peppone wil geen burgerlijk hu welijk afsluiten Wanhopig lopen de twee jonge mensen naar de vijver. Het ganse dorp. Don Camillo en Peppone op kop. trekt op zoek naar Gina en Mariolino. De pastoor en de burgemeester kunnen de toestemming van de ouders voor het hu welijk bekomen. Zc komt de dag dat de bisschop in het dorp de nieuwe kindertuin van Don Ca millo zai komen inzegenen. Peppone. die op dezelfde dag zijn nieuw Volkshuis inhuldigt, wil de bisschop beletten in het dorp te geraken. Maar Monseigneur kent In het Fort Carré van Antibes be vindt zich de militaire school voor scher men en gevechtssport. In een prachtige omgeving komen jonge beroeps-onder officieren een strenge opleiding volgen. Na een stage volbracht te hebben aan de school te Pau. heeft de commando- valschermspringer. sergeant André Leroy deze stad verlaten om Antibes te vervoe gen maar hij heeft het geld voor de reis uitgegeven en is verplicht door auto-stop te reizen Moe en ontgoocheld zet hij zich op zijn zak en plotseling staat een woonwagen stil op enige meters van hem. De man die uit de wagen stapt Leonard, is een woesteling met het lichaam van een athleet Hij wordt gevolgd door een ujn diocesanen wel: hij laat zich door oude vrouw, Zljn moeder. en een jong Peppone naar het «Volkshuis» leiden: meisje Catherine, een door hen aange- waarna hij de kindertuin van de pastoor nomen wees André herstelt de wagen en inhuldigt De vrede schijnt thans terug hersteld in het dorpje Peppone en Don Camillo wandelen als dikke vrienden rond de foor. Maar bij de smijtbarak werpt Peppone met alle geweld een pop. die Don Camillo voorstelt, omver. Dat is het be- ginsein voor een nieuwe, heftige vecht partij. De bisschop is er getuige van. en besluit dat Don Camillo absoluut voor enige tijd moet gaan rusten in de bergen Wanneer de dag van het vertrek daar is wandelt Don Camillo gans alleen door de veriaten straten naar het station. Pep pone kondigde immers aan dat hij al wie de pastoor zou durven vergezellen naar het station, zou neerschieten. Diep boatoefd stapt Don Camillo in de trein Doch in het volgend station staan de «re- actionnairen hun pastoor op te wachten, om afscheid te nemen. En wanneer de trein een nog volgend station nadert hoort Don Camillo de lonen van het kommunis tisch muziekkorps Peppone staat daar met zijn aanhangers om afscheid te nemen, en om zijn pastoor een spoedige terugkomst te wensen, vermits er nog heel wat zaak jes te regelen vallen GINO CERVI Lr (foprói U roman d« GIOVANNI GUARESCHI j A dapfcjdun c»némo»oQroph»qy dkrioQW» d» JvAIgN DUVTVTtR mi RE MÉ ftAJUAVTl imotooropKtqu* dialogues d« J JUCN I VERA TAl QUI - FRANCO INTERIENGHI CHARlES VS SYLVIE OVv^MrSWtafMfo^ooMe.MlCOUS NOTA CINEMA OUD IEPEB: LES 4 SERGENTS DU FORT CARRE (De 4 sergeanten van Fort-Carré) met Francois Patrice en Colette Ripert. Colette Ripert en Francois Patrice vormen een mooi paar in de Franse film De 4 sergeanten van Fort-Carré de drie nomaden nemen hem mee tot .Antibes. André vindt zijn drie makkers weer Thomelin. Le Guen en Finot met dewelke hij een onafscheidelijk kwartet vormde. Op de haven van Antibes voeren Léo- nard en Catherine hun nummer uit. Ca therine voert een acrobatisch nummer uit. Terug gekomen in hun kamp. maakt Leonard van de eenzaamheid misbruik om Catherine tot zich te lokken Catherine maakt zich los uit zijn omknelling en vlucht naar de stad. Op haar weg. ont moet zij per toeval André en zijn drie vrienden. Gezeten op het terras van een herberg te midden der 4 sergeanten zegt zij zich nu gelukkig te voelen. Wat zal van haar geworden De 4 sergeanten besluiten in haar on derhoud te voorzien totdat zij werk ge vonden heeft. De ganse militaire school is hiermede akkoord en zij maken van Ca therine hun petekind. In de school is he^de dagelijke oefe ning judo. worstelen, boksen, en mili taire oefeningen. Catherine wordt met toewijding omringd door alle leerlingen en vooral door onze 4 vrienden. Naar gelang de film vervolgt, zullen de 4 onafscheidbaren dichter tot Catherine komen De een na de andere zal zijn lief de verklaren. Enkel André durft niet. En het is Catherine zelf welke André zal te verstaan geven dat Zij elkander liefheb ben Dit alles zal gebeuren na duizend ver wikkelingen welke de bende der woon wagenbewoners tegenover de leerlingen der school zullen stellen om te eindigen met een gedenkwaardig gevecht Wij laten U raden wie als overwinnaar uit het strijdperk zal treden offert de tedere gevoelens op die zij zelf te verleiden Op weg naar de nuwelijk*- voor de jonge man voelt en vraagt Fran- plechtigheid in de prachtige gondel der cesca Scarpa te willen laten geloven, dat Dogen wordt Scarpa op het Groot Ka- zi hem haar hand zal schenken wan- naai door de geuzen met Contarini aan neer hi; de moeder van Contarini vrij het hoofd aangevallen- Zonder de hulp laat Eens de moeder vrij zal Contarini der huurlingen kunnen Scarpa en zijn vrij kunnen handelen en het huwelijk be- handlangers niet aan de aanval weerstaan. Tijdens het gevecht tussen De Dief van Venetiëen Scarpa wordt de tvran ge dood- Tina, heeft haar taak volbracht en ver dwijnt Niets staat het geluk van Contarini en Francesca nog verder in de weg. letten. Francesca. die Contarini thans met heel haar hart bemint, leent zich tot deze krijgslist. De Dief van Venetiëis nu rijk ge noeg om de Duitse huurlingen der Repu bliek om te kopen. Tina vergemakkelijkt hem de taak door hun leider Von Sturm CINEMA CAPITOLE: NUITS DE PARIS (De Nachten van Parijs) metLes Bernard Brothers en Raymond Bussières. Bert en Georges, twee Amerikaanse toe risten die hun vakanties te Parijs door brengen. zijn naar de wedrennen gegaan... Zij verliezen er .tot hun laatste cent. maar dokters, en onder voorwendsel de girls van de A B C te vaccineren, geven zij hun ogen de kost. altijd maar om die geta toeëerde meid te vinden... Maar Zij wor den ontmaskerd, en vliegen buiten. 't Ongeluk wil dan nog. dat Nicole dat te weten komt. Zij laat Bert weten dat alles gedaan is tussen hen. Op een avond, ontmoet Bert Nicole in het Alhambra. waar zij, ter vervanging Bert maakt kennis met een verrukkelijk van een vriendin, de vestiaire houdt. Na meisje Nicole, die danseuse is in een veel moeite slagen onze helden er in. haar music-hall. Georges heeft van zijn kant te overtuigen, hen te vergezellen, op een een leutige Amerikaanse notaris ontmoet, afscheidsfeestje dat door een befaamde M. Gardin. die op zoek is naar een meisje. troep danseressen wordt gegeven, enige erfgename van een kolossaal for- Bert en Georges rekenen op die avond. CINEMA CAPITOLE THE THIEF OF VENICE (De dief van Venetië) met Paul Christian en Maria Montez. Minister Scarpa, vooraanstaande per sonaliteit van de Venetiaanse Republiek is een wreed en gewetenloos man. Hij koes tert twee ambitiesDoge van Venetië worden en Francesca. de dochter van ad miraal Disani. de enige die de verwezen lijking van zijn plannen kan dwarsbomen, huwen. Hij zendt de admiraal met on voldoende krachten ten strijde tegen de Turken in de hoop dat Disani van deze gewaagde veldtocht niet zal terugkeren. De Venetiaanse vloot lijdt Inderdaad een geweldige nederlaag Disani wordt ge kwetst. de kapitein sneuvelde, doch het vlaggeschip alhoewel zwaar beschadigd, keert terug dank zij de jonge luitenant Alfleri Contarini. die de roeiers de vrij heid beloofde wanneer zij er in slaagden Venetië te bereiken De oude Doge van Venetië is intussen gestorven doch hij liet een brief na voor de admiraal in de welke hij Scarpa beschuldigt tegen hem een komplot te hebben gesmeed om zich van hem te ontmaken en de macht te veroveren. Disani en Contarini besluiten Scarpa voor de Senaat te beschuldigen Beiden worden echter door de huurlingen van de minister aangevallen. Disani wordt gedood en Contarini valt gekwetst in het kanaal en wordt door de golven mede gevoerd Hij wordt opgevist door boeven, die het alleen op zijn beurs hebben ge munt. Hij wordt echter herkend door en kelen onder hen. vrienden van de roeiers aan wie indertijd de vrijheid werd be loofd Scarpa weigerde hun de vrijheid en daar de roeiers aan het muiten gin gen werd een van hen gedood terwijl de anderen wreed gestraft werden Contarini wordt voor deze gebeurtenissen verant woordelijk gesteld. Men voert hem naar een verdachte herberg waar de minnares van de gedode galeiboef eist dat Conta rini gefolterd wordt. Contarini legt de zaken echter uit en bewijst dat hij even eens een slachtoffer js van Scarpa. Hierop wordt de jonge man vrijgelaten terwijl Tina, de minnares die zijn foltering eiste, hem verzorgt Contarini is verliefd op Francesca en nu hij weet. dat zij de gewetenloze Scar pa moet huwen, moet hij snel handelen. Met de hulp van Tina, wordt hij bijge staan door de geuzen. Hij slaagt er in graaf Bellini, een aanhanger van Disani. die. op bevel van Scarpa, in 't gevang werd geworpen, te bevrijden. Om Scarpa te verslaan zijn er echter geld en wapens nodig- Contarini neemt beide bij zijn te genstanders. Hij wordt de Dief van Ve netië de schrik der aanhangers van de tyran. Francesca. die denkt, dat Contarini verantwoordelijk is voor de dood van haar vader, haat de jonge man De brief van fie Doge. doet haar de waarheid ken nen en zij verbreekt haar verloving met Scarpa Hierop spant deze laatste eengeweerschot... Gevolgd door zijn hond. valstrik aan de Dief van Venetië. Hij laat richt hij zich naar de plaats vanwaar de moeder van Contarini opsluiten. Dol het schot kwam en merkt een vluchten- van onrust, is de dieftot iedere on- de schaduw. voorzichtigheid in staat- Tina, die weet Helga. die de passie van haar vader dat Contarini op Francesca verliefd is kent smeekt deze. laatste er zich van te tuin. Al wat M Gardin van 't meisje J om hun doel te bereiken... Maar de dan- weet. is. dat zij op haar linkerbil M.S. seressen zijn gekleed, wat hun opzoekin- getatoeëerd is. en dat zij danseuse moet gen stopzet. Tot een beroemde Fakir hun zijl- ter hulp komt, zonder het zelf te willen. Georges stelt de notaris voor, hem in Deze doet hen op een magische stoel Zit- zijn opzoekingen te helpen. De notaris be- ten. die toelaat alle mooie meisjes naakt looft een belangrijke premie, en verbindt te zien... Georges en Bert werpen zich op zich de kosten van het onderzoek te be- de stoel... Maar Nicole ontdekt eveneens talen. de magische kracht van de stoel, en dit Diezelfde avond, vinden we onze helden bevestigt haar twijfel omtrent de zede terug in een music-hall. Georges geeft lijkheid van Georges en Bert. zich gauw rekenschap dat 't onmogelijk Zij laat hen zitten.. Bert is wanhopig, is een getatoeëerde bil van ver te ontdek- en werpt zich door een open venster... Hij ken. en besluit naar de coulissen te gaan. ontwaakt in 'Jt hospitaal, met Zijn hoofd Ondertussen wandelt Bert in de hall. en in een reusachtig verband... maar Nicole ontmoet er Nicole. Georges wordt betrapt, is daar... Nicole, die hem vergiffenis heeft terwijl hij door een sleutelgat van een geschonken, en die zelfs een stukje van loge kijkt, en wordt uit de music-hall haar huid gegeven heeft, om Bert's ge verdreven zicht op .te knappen. Zo n avontuur ontmoedigt onze twee 1 Wanneer enkele dagen later het ver- kerels niet. Zij lopen al de music-halls band wordt verwijderd, ontdekt men met en nachtkroegen van Parijs af. maar zon- verbazing de letters M.S. getatoeëerd der de onvindbare erfgename te ontdek- in 't midden van zijn voorhoofd.. Want ken Nicole was niemand anders dan de on- Op een avond verkleden zij zich als vindbare erfgename. Een leuk toneeltje uit Nuits de Paris Als dokter en verpleegster verkleed, zijn de Bernard Brothers er in geslaagd in het A.B.C. van Parijs binnen te dringen- Hun list zal echter ontdekt worden en beiden vliegen aan de deur CINEMA COLISEUM: GROEN IS DIE HEIDE met Hans Stuwe, Son ja Ziemann en Rudolf Prack. ontrukken. Ludersen belooft haar zulks, alhoewel de liefde voor de jacht hem bemeestert. De boswachter verdenkt de vader van Helga Hij wordt tevens verdacht door In de groene heide van Luneburger is drie violijke «vagebonden» die de groene het goed om te leven. heide al zingend doorkruisen. In de nacht De uitwijkelingen. Luder Ludersen en toen het schot werd gehoord hebben zij zijr. dochter Helga. die van hun velden een jachtgeweer gevonden met de initia- zijn verjaagd door de oorlogsgewelddaden. len L.L. trachten daar een nieuw tehuis te stich- Op een morgen wordt een gendarm ver ten Ludersen voelt zich geheel herleven f moord gevonden. Deze maal is het de als hij deze heide doorkruist met zijn ge- rechter van het kanton die zelf de zaak wee- onder de arm. want de jacht is in handen neemt. steeds zijn passie geweest Doch daar deze i Walter heeft al meer en meer verden- vcboden is in Luneburger wordt hij een kingen tegen Ludersen. maar de tedere gevoelens die hij voor Helga koestert doen zijn gedachten verdrijven. Helga geeft zich rekenschap dat haar vader grote onaangenaamheden zou kun nen hebben, en stelt hem dus voor om naar de stad te vertrekken. In de loop van een groot volksfeest, nemen Helga en Walter afscheid van elkaar Hm eervol# vol# wild stroper. De jonge boswachter. Walter Rainer. die de heide in alle richtingen doorloopt ontdekt verschillende valstrikken en voet stappen Op een nacht is er plotseling een

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7