DIT DEISTBEEK BANK VAN ROESELARE De onveilige Winter staat voor de denr BRIELEN POELKAPELLE BESELARE VLAMERTINGE ZANDVOORDE STADEN BERG NU Uw waardevolle papieren en voorwerpen in een VEILIGE BRANDKAST bij de Diksmuidestraat 22 te IEPER HUURPRIJS van 25 Fr. tot 150 Fr. s JAARS VOLGENS AFMETINGEN Wie nu zijn brandkast huurt voor het jaar 1954 Geniet onmiddellijk en gratis gebruik tot einde 1953 ZONNEBEKE Openbare Verpachting der Crondgoederen van het Onderstandsbestuur Prof. P. Nolf overleden KEMMEL KOLONIALE LOTERIJ Haar Nieuw Plan zal U toelaten Uw plan te trek ken EN TH IJ UK - Gelukkiglijk veel be- ter dan aanvankelijk gevreesd werd. De ST CORNELIUSKERMIS Programma- valpartij te Merelbeke. veroorzaakt door Zondag 20 September een dronken bromfietser en waarin ver- Om 15 U-Velokoers voor Onderbegin- scheidene renners betrokken waren heeft Delingen beneden de 18 jaar. 1.000 fr. prij- een lelijke dwarsstreep gezet door Thuur s zen en premiën seizoeneinde. Dinsdag heeft hij de H- Fa- Om 19 u.Prijskaarting in de Stoom- miliekliniek mogen verlaten op voorwaar- maalderij bij Vanhoudt. 200 fr. prijzen de dat hij thuis enkele weken rust neemt HET YPERSCH NIEUWS Blz. 2 19-9-1953 G.9 Vangraefschepe A 10. Decommer G 11 Everaedt H 12 Leleu C.13. Eve- raedt H 14 Noyez M.15. Denorme H Bekers gewonnen door Vansteelandt H en Noyez M. en inleg Maandag 21 September Om 18 u In De Stenen Haanbij J Vanhecke. prijskamp Trou-Madame- 200 fr prijzen en inleg Om 19 u.Prijskaarting in 't Molen huis bij O. Liefooghe 200 fr en inleg. Dinsdag 22 September Om 18 u. Prijskaarting in A la Belle Vuebij L Dequidt. 200 fr. prijzen en inleg. Zondag 6 December We wensen dan ook aan onze Thuur een voliedig herstel. EERSTE TAP Prijskaarting ter ge legenheid van de eerste tap in Het Hof van Commercebij Maurits Coene Zon dag 20 September vanaf 5 uur. Beste bie- prijzen ren en saucissen ONDERSCHEIDING We vernemen dat op 13 September 1.1. onze jeugdige accordeonist Cyriel Debruyne Junior de eerste prijs behaalde te Brussel, in een harmonikawedstrijd ingericht door de A N B A. (Association Nationale Beige Om 18 u Prijskaarting in De Rust- jes Accordéonistes 1 en dit met 95.5 pun- plaats bij Wed Nachtegaele 200 fr. prij zen en inleg NOVEEN TER ERE VAN ST CORNE LIA'S Woensdag 1.1. begon de noveen ter ere van St Cornelius die in onze ten op 100 in de categorie demi-profes- sionnels Het strekt zijn professors, de Heren Cyriel Debruyne Senior en Richard Van- derhaegen ter ere. Merken we terloops kerk aanroepen wordt als de grote be- noc Qp iaureaaj deel uitmaakt van schermer van de kinderen en als patroon ,le^ j^gnde Poperingse radio-orkest The tegen ziekten bij pluimvee en dieren. Ie- vVilly's Band dere dag der Noveen is er te 7.30 uur H. Mis en daarna zegening met de reli kwie te 4 u. plechtig Lof. Zondag 20 Sept H. Missen te 7 u en 10 uur Te 4 u Lof en zegening der kin deren Donderdag 24 Sept Te 4 u. Lof en zegening van al de kinderen van Brielen. Sluiting op Vrijdag 25 Sept.. te 4 uur. VOETBAL Na een Zondag gedwon gen rust trekt Sport op verplaatsing naar F. C. Woesten Jongens stelt de kermis Aar. Cyriel Junior. Heren Professors en leden van het orkest onze beste en welgemeende gelukwensen. WELGESLAAGDE TUINBOUWTEN TOONSTELLING Ter gelegenheid van de Kermisdagen te Poelkapelle werd door de bloeiende Tuinbouwgilde van het uit tot na"de''wedstrijd"! Afreis"^"'fiets i Werk van de Akker» een prachtige ten- om 13.45 uur. I toonstelling ingericht van bloemen, fruit, groenten en hiermede verband houdende artikelen Deze tentoonstelling ging door op Maandag en Dinsdag 14 en 15 Sep tember in de Patronaatzaal. Niet minder dan 45 leden der maatschappij namen HF.UP GEBROKEN Isenbaert Jules uit Beselare deed Zondag 11. een erge aan deze tentoonstelling deel! die zich val. waarbij hij een heupbreuk opliep Hij werd ter verzorging naar het O. L Vrouwhospitaal te leper overgebracht. in een talrijk bezoek mocht verheugen Voor de mededingers aan deze tentoon stelling werd een grote prijskamp inge richt. Na algemene beslissing van de Jury werden volgende deelnemers gelijk ge klasseerd met 95 der punten de heer SPORTKRING Lendelede - S.K.V. 1-2. Bacarren Albert. Z.E.H. Duhein. proost Zondag j.l traden wij op met een licht 1 del" maatschappij de h.h. Versaevel Leon, gewijzigde ploeg tegen het te duchten P°Het Hectoi Compernolle Jules en an- Lendelede. dat de vorige competitiedag boxstael Raoul. Het Ere-Diploma der de volle inzet veroverde tegen Poperin- maatschappij werd aan deze laureaten ge Met W. Notredaeme als rechtsbuiten, overhandigd. Deze tuinbouwtentoonstel- Vandromme J als linksbuiten. M. Hof en j 1,in^ werd besloten met een grote feest- G- Hoflack als insides werd de midden- i vergadering voor al de leden van de gil- voorplaats toevertrouwd aan F. Deman. 1 ^et was de heer Arthur Hoflack. voor- Vooral gedurende de eerste speelhelft zRter der maatschappij, die een korte toe KERMISPROGRAMMA 1953 Zondag 20 September Duivenvlucht uit Arras. gegeven door de Gebr. Pattyn. herberg De Basseville Om 10 u.Opening van de tentoonstel ling van bloemen, groenten en fruit, in de Meisjesschool ingericht door het Werk van de akker en de haard. Vanaf 15 u. Bal in de feestzaal «De Klokke Maandag 21 September Duivenvlucht uit Le Touquet voor lief hebbers der gemeente Inkorving en af slag bij J Deman. Om 15 u. Grote Velokoers voor Nieu welingen beneden de 19 jaar. Niet B.W B 1.250 fr. prijzen. Derailleur niet toege laten. Inschrijving en vertrek bij A. De- hem. Aankomst en prijsdeling bij G. Leu- wers Om 16 u Grote Schieting aan de lig gende wip in de feestzaal De Klokke bij P. Pauwels. Om 20 u.Zangwedstrijd gegeven in Het Stadhuis bij Wed. Oscar Brei. be giftigd met 300 fr. prijzen. Om 20.30 u Sluiting van de tentoon stelling. Dinsdag 22 September Om 15 u.Velokoers voor Nieuwelingen beneden de 19 jaar. 1.250 fr. prijzen. De railleur niet toegelaten. Inschrijving, ver- tiek. aankomst en prijsdeling in café «De Bassevillebij de Kinders Pattyn. N. B. - Voor beide koersen klassement begiftigd met 500 fr. prijzen. Woensdag 23 September Om 19 u.Schieting aan de liggende wip voor de leden van de plaatselijke gil de. in De Klokke Donderdag 24 September Grote Prijskaarting in De Rapebij H Dobbels Begin te 10 u. voormiddag. Om 16 u.Grote Kermisschieting in de feestzaal De Klokke Om 17 u.Allerhande volksspelen. Golf biljart. voetbalspel, enz., bij H Leire. Om 19 u.Buitengewoon Zangcrochet ingericht door en ten voordele van To neelkring Kunstmin, begiftigd met 3 000 fr. prijzen in speciën en natura. Het pu bliek is 50 jury. Toegangskaarten te bekomen tegen 15 fr. Kinderen 10 fr. scheen deze ploegwijziging haar vruch ten te zullen dragen en als wanneer de spraak hield en de aanwezige leden be dankte voor hun tegenwoordigheid Spre- stand aan de rust slechts 0-2 was langs ker e'ndigde met een klein huidewoord te brengen aan de Laureaten van de ten toonstelling. Het woord werd daarna ge- de Sportkringers beletten de score hoger v'oerd door Z E H Duhein. Proost van de Notredaeme en J. Vandromme. dan was dat te wijten aan de vele onkansen die 35 (8516) WW op te drijven. Gilde. Bij het einde van dit feest werd Na de koffie waren het echter de club- een scote Tombola gehouden, waaraan mannen die het hoge woord voerden en hun spel opdrongen, zodanig dat onze verdediging een strak obstructiespel dien de toe te passen, wilde zij de gevaarlijke aanvallen verijdelen. Vooral langs de vleugel van back Hollebeke. die trouwens een beste partij leverde, trachtten de lo calen onze vesting te overrompelen. prachtige prijzen verbonden waren. ONZE RENNERS Bij de beroepsren ners te Izenberge leden onze renners De- voghel Gerard en Vermeersch Georges beiden pech en moesten zich respectieve- Langs middenvoor J Debaecke lukten ze lijk met de 32e en 34e plaats tevreden er in de stand op 1-2 te brengen, doch stellen. In de omloop van de Dender werd dit was dan ook het einde van deze ver- Georges 18e op 32 vertrekkers. Te Des- diende overwinning. Gans de ploeg ac- selgem werden Devoghel en Vermeersch teerde goed. maar inzonderheid Decom-gelijk 12e gerangschikt op 51 renners mer. Messiaen. Hollebeke en J. Vandrom me Zondag a s. de grote slag te Poperinge. Met een beetje zelfvertrouwen kunnen we er een mooie uitslag bekomen Nu maar te hopen dat wij met volledige ploeg Onze nieuwelingen te Moorslede Claeys 6e en Decroix 14e op 20 deelnemers. De nieuwelingen op de Frezenberg alhier Dei'haye 5e. Claeys 8e en Decroix 10e op 15 deelnemers. VOETBAL Zonnebeke - Woesten 3-1. kunnen starten. i De wedstrijd lokte veel volk. Verdeelde DE 10-DAAGSE Goed ingezetScha- aanvallen en mooi spel kenmerkten het ren kinderen, jongens en meisjes kwa- begin. Na enige minuten kon Zonnebeke men in het feestpaleis een soort bloemen- de bovenhand nemen en werd het ope- tapijt maken. Van in de vroege morgen ningsdoelpunt genet langs Doolaeghe Ver was het schoon in de kerk. De Brand- der was het spel verdeeld met vele aan- hoek trok weg en weer op vierwielwagens. vallen van beide partijen, doch geen en- Het jonge volk kwam aangevlogen en kele slaagde er in vóór de rust nog een vanaf Donderdag de grote scharen in alle doelpunt aan te tekenen, straten en wijkenProficiat voor zoveel Na de koffie was Zonnebeke het meest belangstelling. Het doet de inrichters in de meerderheid en kon langs Doolae- deugd en aan al de deelnemers. 1 ghe zijn voorsprong met 2 doelpunten Vandaag Zondag te 7.30 u. 's avonds verhogen. Enige minuten later kwam grootse avond met Zondagreportage en Woesten onder stoom en wist enige mi- daarna de feestavond met bloemen en r.uten vóór het einde de eer te redden licht, bijna lijk te Lourdes. ware het in Verdiende zege van Zonnebeke. De doelpunten: 6e min. Doolaeghe 1-0; 49e min Doolaeghe 2-053e min.Doo laeghe 3-084e min.Linkse hoek Woes ter. 3-1. BURGERSTAND Geboorten Antoon Baelen. z. v. Valeer en Adrienne Hoo- ghe: Eddy-Gerard Coudron. z. v. Jerome de bergen. Allen verwacht BIJ DE KAJOTSTERS In het Pro vinciaal tornooi te Izegem hebben onze jong-kajotsters zich prachtig onderschei den. Tegen flink gedrilde afdelingen be haalden zij de tweede plaats, waar ze heel zeker de eerste niet missen konden. De beste gelukwensen aan onze groep en en Simonne Verhaeghe. vooral aan de qntspanningsleidster G. Vanhove. HuwelijksbeloftenEtienne Verschoore uit Rumbeke. met Ivonne Cornardt uit DUIVEN Uit Breteuil. 1. Clauw A.Zonnebeke; Marcel Heveraet uit Zonne- 2 Debruyne M. 3 Durnez R.4 Clauw beke. met Gerarda Ramon uit Passendale A. 5. Durnez R. 6 Santy G.7. en 8. Gerard Wittouck uit Zandvoorde, met Gryspeerdt W 9 Laconte G.10. Patou J. Maria Bryon uit Zonnebeke Lucien Van- Zondag a.s. prijsvlucht uit Arras en hollebeke uit Lichtervelde. met Madelei- 4e Kampioenvlucht uit Breteuil. BURGERSTAND HuwelijkenSa ne Vandevyvere uit Zonnebeke HuwelijkEtienne Verschoore uit Rum- myn Gerard, mekanieker van leper, met beke. met Ivonne Cornardt uit Zonnebeke Bondue Raymonde. naaister; Haghebaert Sterfgevallen: Bertha Mathys. d v. Noël. wever van leper, met Pareyn Ber- Camiel en Emelie Verbeke Maurice Van- tha. fabriekwerksterNoterdaeme Willy, dewalle. echtg. van Augusta Balduyck. schoenmaker van Poelkapelle met Co ut- overleden te Roeselare. tenye Paula, z.b Dujardin Gerard, be- DUIVENNIEUWS Breteuil (oude) roepsmilitair van Stene. met Debruyne van Zondag 13 Sept Bonduiven 20. Ver- Nora dienstmeid; Decommer Willy, met-plichte inleggen 119. Snelheid 1162.5 m. sersgast met Cauliez Estella. fabriek werkster Dondevne Hubert, beroepsmi litair van Roeselare. met Baeke Marie- Thérèse. z b.Bogaert Michel, mekanie ker van Dikkebus. met Lanssens Gode- lieve; Dauchy Norbert. landbouwer van Reningelst met Vandeputte Bertrande, z.b. Dejonghe A. 1 Dejonghe2. Vansteelandt H.3. De jonghe A.4 Deleye G.5. Huyghe A. 6 Eggermont C.7. Noyez R 8. Egger- mont C.9. Vandenberghe M.10. Noyez M.11. Deleye G.12. Oosterlynck M. 13. Vansteelandt H.14. Noyez M.15. Sterfgevallen Devacht Omer, 53 j„ ma- Breteuil (jongen). Bonduiven 24. Ver- chinist. echtg v Deman Blanche; Strob- plichfe 116. Snelheid 1138.3 m 1. Ooster- be Margareta. 57 j.. kloosterlingeRas- lynck M.2. Noyez M.3. Hoflack R.4 salie Maria. 54 j., huishoudster, echtg. v. iVuylsteke M 5. Verduyn L.6 Notre- Van Ovenberghe Hilaire. dame C.7. Denorme H 8. Decommer MOORTELBAKKERMIS Vrijdag j.l. was het de dag van de Moortelbak. De muziekmaatschappij Ste Ceciliatrok met haar bestuursleden naar deze wijk waar talrijke muzikanten en leden her bergiers wonen Het Klein muziekske gaf bij Camiel Vanpeteghem en Gabriel Dewulf talrijke serenades ten beste On der de jonge spelende leden werd een prijskamp in het bakbollen gegeven. De jongens weerden zich dapper en na ver schillende bekortingen kreeg men volgen de uitslag 1. Godderis2. Geernaert3. Devulde- re4. Dewulf5. Catrysse6 Vanler- berghe7. Lyphout8 D'Hondt9. De- vuldere10. Debaere. De grote bolling door de bak gaf vol gende uitslag 1. Dewulf Elie2. Crombez Gaston; 3. Dewulf André4. Tallieu Jerome5- Trybou Maurits6. Desnouck Roger7 Dewulf Gabriel; 8. Deputter Medard De monsterprijskamp op de Golfbiljart kende een flink succes en na veel mees terlijke kampen werd volgend resultaat bekomen 1. Desnouck Albert; 2. Dewulf Elie: 3. Billiet Gerard 4 Debaere Camiel5 Desnouck Roger 6. Dewulf André7. De wulf Gabriel8. Degrijze Jonas9. La- leman Julien10. Verslyppe Maurits 11. Dewulf Albert; 12. Vanpoucke Luc VERLOREN Langs de baan van Sta- den tot Handzame (over St Jozef) werd een deksel van autowiel verloren, merk- nummer 202. De eerlijke vinder kan zich tot de Stadense geestelijkheid wenden. E. P. VERFAILL1E VERTROKKEN - Maandag jl. is E P. Verfaillie vertrokken naar zijn missie op de Philippijnen. De reis gaat over Parijs naar Marseille waar hij gaat inschepen voor een boottocht van 3 weken, die hem zal brengen tot Hong- Kong (China). Vervolgens gaat het per vliegtuig tot Manilla, waar zijn zuster D M Remi hem zal opwachten. WIT-GELE KRUIS Binnen enkele dagen zullen de propagandisten van dit nobel werk de bijdrage 1953 komen in nen Daarmede gaat het elfde jaar in van het bestaan van het Wit-Gele Kruis op onze gemeente. In de loop van het jaar hebben deze lieve Zusters weer de mooi ste diensten bewezen, dit bevestigt het vol gend bilan8777 geënregistreerde verple gingen. 36 lijktooien. 129 lokale verple gingen. 21 nachtverplegingen. 124 zieken werden verzorgd DUIVENNIEUWS Lokaal Recht en Vrijheid». Arras (oude)- 312 duiven. Snel heid 1326.23 m. 1. Mommerency Gerard. Kortemark 2. Decadt Georges Staden 3. Demeulenaere Jules. Staden 4 Deleu René. Staden5. Decloedt Norbert Sta den 6. Degraeve Michel. Handzame7 Devoldere Jeroom. Staden8 Cappelle Jozef. Hooglede; 9. Sabbe Frederic. Sta den 10 Bouttelgier Marcel. Staden Zelfde lokaal Arras (jongen). 233 dui ven. Snelheid 1337.06 m 1 Gesquière Fir- min. Staden2. Devuldere Roger Sta den 3. Desmet Maurits. Staden 4. en 5 Despeghel André. Hooglede6. Casier Al- bert. Staden7. Ramout Jozef. Korte mark 8. Debeuf Oscar. Staden9. De- ruytter Alfons. Hooglede 10. Denys Mar cel. Westrozebeke De gratisprijzen geschonken door Syl- vère Masschelein werden gewonnen door de twee eerste duiven van elke vlucht. De gratisprijs van een hobbelpaard ge schonken door Michel Trybou werd ge wonnen door de laatste prijs Tiers Camiel Kortemark; en de 5 kgr. duivenvoer ge geven door Petrus Vanlerberghe aan de eerste overduif Vantieghem Oscar, dit bij de oude duiven. Bij de jonge duiven won Casier Albert de speelgoedkruiwagen en schenker Vanlerberghe P. zelf zijn prijs. Hiermede eindigde het duivenseizoen voor de Stadense lokalen. VOETBALNIEUWS Onze jongens trokken Zondag jJ. op verplaatsing naar het sterke Desselgem en moesten er de duimen leggen met 4-0 De Desselgem- naars bestookten gevaarlijk ons doel en brachten de cijfers op 2-0 aan de rust. dit langs Verschore en Lefevere. Na de herneming weerden onze jongens zich tot het uiterste doch bij ongeluk bleven de doelen uit De lokalen konden echter de stand nog opdrijven tot 4-0 langs Ver schore en Vandeweghe De Desselgem- naers wonnen verdiend doch onze ploeg verdiende beter. Zr.ndag speelt S. K. Staden op eigen veld tegen het wakkere Ardooie. aan vang der match te 15 uur op het terrein de Grote Wankaarde Bruggestraat. MISPELARE - EIKE - KERMIS Oud- renner Emiel Vandepitte. Omer Vandam- me. de Firma Trybou met Maurits en Michel en de overige inrichters van de Mispelare-Eik wisten weer leven te schep pen op hun wijk. Voor een overgrote be langstelling ging hun jaarlijkse koers door voor Nieuwelingen, waarop onze lo kale renners allen vertegenwoordigd wa ren. Onze goedrijdende Geirnaert van de Eike wist dan ook zijn supporters niet teleur te stellen en won verdiend. Claeys cn Decadt classeerden zich 5e en 6e. Zie hier de uitslag 1. Geirnaert. de 60 km. in 1 u- 52 min. 2. Vanderstraeten3. Vanderhaeghe4. Demuynck 5. Claeys 6 Decadt7. Ver- brugge 8. Beeckaert9. Devos10. Coghe 11. Demulder 12. Depoorter. Proficiat heren van de Eike en tot toe komend jaar. nog beter. BURGERSTAND GeboortenMare Debaene. z v. Fernand en Agnes Ver duyn. LindestraatChristina Degraeve. d v. Jozef en Jeanne Tallieu Roeselare- straat; Eddy Rollez. z. v. Paul en Julien ne Lefever St JansstraatViviane Van- damme. d v. Henri en Simonne Trybou. HogestraatJozef Steverlinck. z. v. Jo zef en Maria Parmentier. G Gezelleplein lgnas Thevelin. z. v. Frans en Andrea De- meyere. St Jansstraat; Gilbert Blomme z. v Albert en Margaretha Breyne. St Elooi: Erna Puype. d. v. Gerard en Ma ria Lesage. St Elooi. HuwelijksbannenStanislas Delameil- leure. van Handzame, met Maria V ande- candelaere. van St Elooisparochie Roger D'Hoore. van Staden. met Paula Desmet. van Bachte Maria LeerneMarcel Phly- po. van Staden. met Paula Saelens. van Oostnieuwkerke GEMEENTE ZUIDSCHOTE Bericht Het bestuur der Commissie van Open bare Onderstand brengt ter kennis van het publiek dat op WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1953 aanstaande te 18 uur. in het Secretariaat van het Onderstandsbestuur in openbare zitting, zal overgegaan worden, bij wijze van inschrijving onder verzegelde en ter post aangetekende omslag, tot de ver pachting van de hieronder beschreven goederen Een perceel bouwland van 49 a. 90 ca. gelegen te Woesten Sectie A nr 359 en 360. De inschrijvingen zullen, onder verze gelde omslag, moeten gericht worden aan de Voorzitter der Commissie van Open bare Onderstand te Zuidschote en ter post aangetekend zijn ten minste vier volle dagen vóór die bepaald voor de verpachting. De omslag moet. benevens het adres, het opschrift dragen Aan bieding voor de verpachting van grond- goedererAlle inschrijvingen welke na de gestelde datum op het postkantoor zouden afgegeven worden of welke aan de andere gestelde eisen niet zouden be antwoorden. zullen als nietbestaande be schouwd worden. Het lastenboek met de voorwaarden van de verpachting en de tabel der ver pachte goederen, zal ter inzage liggen van de belanghebbenden in het Secretariaat van het Onderstandsbestuur te Zuidscho te. alle werkdagen van 9 uur tot 12 uur. Namens het Onderstandsbestuur De Secretaris- De Voorzitter. Depoorter J. Hollevoet Marcel. (8482) We vernemen het overlijden te Jette- Brussel van de h. prof. Dr Pierre Nolf. Hij werd Maandagvoormiddag dood aan getroffen aan de werktafel in zijn woning. De afgestorvene was pas Zaterdag terug gekeerd van een Congres van Geneeskun de te Kopenhagen. Prof- Nolf werd geboren te leper op 26 Juli 1873. Hij is de broeder van de h. Leon Nolf. die vorig jaar alhier over leed en in de Elverdingestraat woonde, van de h. Ernest Nolf. gewezen volks vertegenwoordiger en senator voor het arrondissement leper en van de h. Jules Nolf. ere-advokaat. beheerder van de Banque de la Société Générale de Bel- gique Prof. Nolf die oudleerling was van de Middelbare School en het Stadscollege te leper, was dokter in de genees-, heel- en verloskundeere-hoogleraar van de universiteit te Luik lid van de Ko ninklijke Academie van Geneeskunde van België lid van de klas der wetenschap pen van de Koninklijke Academie voor Schone kunsten, letteren en wetenschap pen lid van het Koninklijk Koloniaal Instituut en van tal van buitenlandse geneeskundige genootschappen, oa. deze van Parijs. Mexico en .Brazilië. Hoofdgeneesheer tijdens de eerste we reldoorlog van 1917 tot 1920. werd prof. Nolf vervolgens benoemd tot directeur van de Geneeskundige Stichting Konin gin Elisabeth. Van November 1922 tot Maart 1925 was hij minister van Kunsten en Wetenschappen, zoals het ministerie van Openbaar Onderwijs toen werd ge noemd Van 1925 tot 1945 was hij tevens voorzitter van het Rood Kruis van België. Prof. Nolf is ook geneesheer geweest aan het Hof en als dusdanig vergezelde hij Koning Albert en Koningin Elisabeth op hun reizen naar Egypte en Belgisch Congo. In 1939 werd hem de Francqui- prijs toegekend. Van zijn hand verschenen talrijke we tenschappelijke bijdragen, zowel in Bel gische als in buitenlandse tijdschriften. De lijkplechtigheden hadden Donder dagmorgen te Laken plaats. Te 10.30 uur werd in de Sint Lambertus- kerk op de Heizei in tegenwoordigheid van een zeer grote menigte een mis op gedragen. De koning had zich doen vertegenwoor digen door baron Carton de Wiart. groot maarschalk van het Hof. Kolonel Quinet. ordonnans-officier, vertegenwoordigde ko ning Leopold en graaf de Meeus d'Argen- teuil. koningin Elisabeth. De dodenwagen waarop vijf kransen waren gelegd, uit naam van de koning, koning Leopold, koningin Elisabeth, de universiteit van Luik en de familie van de afgestorvene, vertrok na de dienst in de richting van leper, waar het stoffelijk overschot Donderdagnamiddag in de fa miliekelder werd bijgezet. We bemerkten hier de tegenwoordigheid van Prof Spehl van de Geneeskundige Stichting Koningin Elisabeth Prof. Dau- trebande van de universiteit van Luik Dr Emile LagrangeDr Bossaert. als mede een afvaardiging van het Rode Kruis van leper met enkele ambulanciersters in uniform, geleid door de h. en mevr. Jos. van der Mersch. Het Ypersch Nieuwsbiedt aan de familie Nolf zijn innige blijken van deel neming aan. WEDSTRIJD VOOR GEVELVERSIE RING Deze prijskamp, waarvoor er 53 deelnemers waren, gaf volgende uitslag Categorie A (tot 3 vensters) 1. Donald Haines en Remi Joseph3. Maurice Jo seph 4 Raphaël Ennaert5. Omer De- puydt. Maurice Bafcop en Richard Jo seph 8 Wed. Samain en Marcel Knoc- kaert10 Jules Dequirez en Henri Vic- toor 12. Marie Bossaert. Categorie B (vier en meer vensters) 1. Julien Bruyneel2. André Gruson; 3 Wed Capoen4. Valère Grysolle (Ca sino) 5. V. Lecluyse (Pax) 6. Marcel Depuydt en Wed Febure8. Gaston En naert en Marcel Hoessen. (8514) Mt*.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2