FILMWERELD VIOLETTES IMPERIALES CARMEN SEv'l^S VALERE Dc BESTE VULPENNEN k«opt men ter Drukkerij DUMORTiEK, 34 Boterstraat, leper UIT DE PROGRAMMA'S PRODUCTION EMILE NAT* HET YPERSCH NIEUWS Bh. 8 19-9-1953 CINEMA OLD 1EPER VIOLETTES IMPERIALES -Keizerlijke Viooltjes) met Luis Mariano en Carmen Seri 11a- Een ruiter Juan de Ayala. spoedt zich naar Grenada Hij vervoegt de koets van zijn nicht, de verrukkelijke Eugenie de Montijo. dewelke door haar moeder ver gezeld is. Hij zingt hen het laatste stikses van Parijs. Te Grenada voorspelt de kleine viool tjesverkoopster Violetta aan Eugenie dat zij koningin zal worden. Juan. welke het hof maakt aan alle mooie meisjes, ont moet Violetta en verdedigt haar tegen dc vrijpostigheden van enkele dronkaards. Juan begeleidt Mevrouw de Montijo en Eugenic naar Frankrijk. Te Parijs, worden de twee reizigsters door Napoleon III op het grote hofbal uitgenodigd Eugenie welke eerst ver heugd was. bemerkt met verbijstering dat zij geen enkel geschikt kleed bezit. Juan welke getuige is van haar ontgoocheling, beweegt een tiental jonge naaiers om in recordtempo een werkelijk t assepoes- terkleed te vervaardigen. In het grote salon van het Palais des Tuileriesverwekt de intrede van Me vrouw en Mejuffer de Montijo sensatie en tevens de ijverzucht van Mevrouw de Pierrefeu Napoleon III is ogenblikkelijk verliefd op Eugenie Zeer snel wordt het huwelijk ingezegend. Eugenie laat de kleine Violet ta uit Spanje komen. Juan vindt met genoegen de kleine zi geunerin weer. Doch deze toont zich zeer terughoudend, wat het verlangen van Juan opwek* Mevrouw de Pierrefeu tracht de jonge keizerin in opspraak te brengen. Violetta •n Juan gelukken er in het schandaal te voorkomen. Verbannen door de Keizer, wordt Mevrouw de Pierrefeu de gezworen vijandin van Eugenie. In een park is Violetta getuige van een komplot gesmeed door Mevrouw de Pierrefeu tegen de Keizerin. Zij loopt naar het Paleis om haar grote vriendin Eugenie te verwittigen. Daar men van haar woorden geen rekening houdt, wik kelt de kleine zigeunerin zich in de man tel van Eugenie en stapt in de koets wel ke onmiddellijk vertrekt, denkende de Keizerin mede te voeren. Het alarm is gegeven in het Paleis. Juan richt de achtervolging in en tracht de koets in te halen voor het te laat is. Helaas, een ontploffing heeft plaats on der de koets en Violetta is dodelijk ge wond Juan waakt bij het meisje. Hij heeft begrepen dat hij haar bemint. keert weer naar Grenada. Het is ginds Na de bezwijming, zijn de eerste woor- j dat U me moet komen vervoegen als U der. welke Violetta hoort, de liefdesver- me steeds zult beminnen zegt zij hem. klaring van Juan. I Er is niet veel tijd nodig opdat Juan Violetta durft er niet in geloven. Zij de kleine viooltjesverkoopster zal huwen... Enfanfs admis e/tftZ/iO&OÏs CINEMA OUD IEPER SANS PARDON (Zonder genade) met Claudine Dupuis. Rossano Brazzi en Charles Vanel. Jaren geleden scheidde een diepe haat twee families in Siciliëde Luparello's en de Costa's. Diego Costa werd samen met zijn vrouw vermoord, doch de dader André Luparello werd gedood door de Maffia, die de taak van de wrekende ge rechtigheid op zich nam. Don Salvatore. leider van de Maffia, zond daarop de kleine Sariddu. zoon van de Costa's, naar Amerika om aldus uit deze sfeer van haat en wraak te verdwij nen. Vijftien jaar zijn voorbij De zonen van Luparello. Michel en Gaspard. zonder veel wilskracht, worden op sleeptouw geno men door Ciro, een jonge nietsnut, die zijn blikken heeft laten vallen op hun zuster, de mooie Stellina. Op zekere dag komt Sariddu Costa in het ouderlijk huis terug Hij verheugt zich erop Stellina weer te zien. zijn zoete jeugdvriendin. Dit speelt echter niet in de kaart van Ciro en daarom tracht hij het leven voor Sariddu ondragelijk te maken. Deze be sluit echter te blijven. Op de hoogte van een snood plan van Ciro. gaat Stellina Sariddu verwittigen en hem smeken het land te verlaten. In een kus bekent ze hem haar liefde Om hem te redden stemt ze erin toe Ciro te huwen, hetgeen Sariddu met ge mengde gevoelens verneemt. Hij meent zelfs dat Stellina slechts huichelde. Doch oom Turi is op de hoogte van het offer van het meisje en hij deelt dit aan Sarid du mede. Deze begeeft zich dan ook naar het huis van de Luparello's om dit offer te beletten. Ciro werpt zich met een mes op Sa riddu. doch wordt na een heftige wor steling ontwapend. Wanneer hij vervol gens een gemene streek uithaalt, wijzen de Luparello's hem verontwaardigd de deur Ciro komt echter gewapend en met Zijn handlangers terug. Daar Sariddu alle bloedvergieten wil vermijden, geeft hij zich over Stellina wil hem echter niet verlaten en daarom besluit Ciro hen bei den neer te schieten, doch de trouwe oom Turi vangt de volle lading op. Wanneer Ciro andermaal wil schieten, valt hij on der het meesterschot van Don Salvatore. die als de wrekende gerechtigheid met zitn Maffia is komen opdagen. De handlangers van Ciro' worden ge vangen genomen, terwijl de stervende oom Turi aan vader Luparello de hand van Stellina vraagt voor zijn Sariddu CINEMA CAP1TOLE: SCARAMOUCHE met Stewart Granger, Eleanor Parker en Janet Leigh. André Moreau leidt te Parijs een zor geloos leventje dank zij de rente die hem in naam van zijn onbekende vader door de notaris Fabian wordt uitbetaald. Zekere dag wordt Philippe, bij wiens ouders André werd opgevoed, door de politie des konings opgespoord wegens zijn revolutionnaire pamfletten. André helpt zijn vriend uit Parijs ontsnappen en begeeft zich dan naar de notaris, aan wie hij vraagt de naam van zijn vader bekend te maken- Aldus verneemt hij. dat hij de zoon is van graaf de Gavrillac die te Redon verblijft. André besluit zijn vriend Philippe aldaar onder te brengen. Onder weg worden zij voorbij gestoken door een karos waarin zich een zo be koorlijke jonge vrouw bevindt, dat André niet nalaten kan haar het hof te maken. De jonge dame verklaart hem dat zij een bezoek brengt aan haar vader, graaf de Gavrillac. Wanneer zij op het kasteel aankomen deelt men hun mede. dat de graaf gestorven is. Intussen wordt Phi lippe in een tweegevecht met markies Noël de Maynes gedood André zweert zijn kameraad te zullen wreken. Te Parijs speelt André de rol van Sca- CTNEMA COLISEUM: SHOWDOWN (Open kaarten spelen) met William Elliott, Walter Brennan en Marie Windsor. Nauwelijks heeft hij de Staatspolitie van Texas verlaten of Shadrach Jones stelt een persoonlijk onderzoek in ten einde de moordenaar van zijn broeder, die door een revolverschot in de rug werd gedood, terug te vinden De misdaad werd, gepleegd om het slachtoffer te kunnen bestelen Tijdens een stormnacht ontgraaft hij het lijk van zijn broeder maar hij wordt verrast door de cow-boy Rod Main en een veefokker kapt. McKellar. Jones ver- J klaart waarom hij het graf opende en de twee mannen zetten hun weg voort En kele uren later redt McKellar het leven van Jones tijdens een gevecht in 'n her berg. Cap zoekt een man. die de weg kent tot Montana. Rod zou deze post graag be komen maar hij kent de piste niet ter wijl Jones de weg uitstekend kent doch de betrekking weigert. Wanneer hij even wel verneemt dat zijn broeder tot de troep van Cap behoorde, aanvaardt hij evenwel om de duizend stuks vee naar Montana te geleiden. Hij is vast besloten de moordenaar van zijn broeder te ontdekken en te doden. I De harde hand van Shadrach en de wijze waarop hij met het vee en de men sen omgaat maken de reis evenwel moei lijk Zijn vermoedens, die achtereenvol gens op ieder van zijn metgezellen we gen maken het leven bijna ondraaglijk in het kamp Daar Shad besloten heeft nog voor de eerste sneeuw te Montana aan te komen zet hij de reis onverpoosd voort. De mannen zijn uitgeput en meer en meer conflikten breken tussen hen los. Cap McKellar verzoekt Jones alle ge dachte aan wraak te willen opgeven. Hij slaagt er zelfs in Shad te overtuigen, dat de Goddelijke Voorzienigheid beter dan hijzelf met de moordenaar zal afrekenen. Wanneer Cap door een woedende koe wordt aangevallen en de borst wordt in gedrukt voelt hij zich verloren en vraagt Jones een einde te stellen aan zijn lijden. Jones weigert maar Cap bekent dat hij de moordenaar is die Jones reeds zo lang zoekt Verdeeld door zijn verlangen naar wraak en zijn zin voor gerechtigheid wei gert Shad aan Cap's verlangen te vol doen. Hij weet dat de Voorzienigheid het lot van Cap in handen heeft. Walter Brennan, Marie Windsor en William Elliott in een toneeltje van de film Open kaarten spelen ramouche en oogst een geweldige bijval Teneinde een einde te stellen aan de moorden op Republikeinen die door de edelen tot tweegevechten worden uitge daagd. wordt André door de Republikei nen aangeduid als vertegenwoordiger van de Derde Stand De wrede markies Noël de Maynes. die vernam dat André hem tracht te ontmoeten, spant een hinderlaag nan de held. André wordt echter gered door Aline de Gavrillac en speelt de rol van Scaramouche verder aan de zijde van Lenore. zijn partnerin. die op hem dol verliefd is Zekere avond merkt André, die een uit stekend schermer is geworden, Noël de Maynes onder het publiek op. Hij springt op hem toe de degen in de hand Na een hevig tweegevecht, dat lang onbeslist blijft heeft André de markies eindelijk in zijn macht maar om een onbegrijpelijke reden heeft hij de moed niet hem te do den Enkele tijd later verneemt hij dat de Markies de Maynes in werkelijkheid zijn vader is en dat Noël bijgevolg zijn half broeder is. Meteen is hij vrij Aline de Gavrillac te beminnen. Consternatie Scaramouche (Stewart Granger) is van het toneel in de zaal gesprongen om er zijn vijand met de degen te bekampen. CINEMA CAPITOLE: MAMMY met Gaby Morlay, Pierre Larquey, Frangoise Arnoul en Philippe Lemaire. Na de dood van hun kinderen hebben Dokter Pierre en zijn vrouw, hun klein zoon Maurice opgenomen die ze als hun eigen zoon opgevoed hebben Doch deze. van nature uit avontuurlijk en brutaal aangelegd, werd te veel verwend en dit zette hem er spoedig toe aan een losban dig leven te leiden, waarin vrouwen, drank en speelhuizen schering en inslag waren. De angstige waarschuwingen van de t twee oudjes kunnen hem niet deren. Zijn grootmoeder betrapt hem op zeke re dag dat hij geld steelt uit haar bureel- tje Zij berispt hem. doch hij stelt zich zo kwaadaardig en onbetamelijk aan. dat Dokter Pierre hem uit het huis jaagt Vol schulden neemt Maurice de wijk naar Canada. De droefheid van beide grootouders is groot. De grootmoeder wordt er zelfs blind van en daar haar gezondheid met de dag achteruit gaat. neemt Dokter Pier re zijn toevlucht tot een list. Hij veinst blieven te lezen van Maurice die de dokter zelf opgesteld heeft waarin deze meedeelt dat hem alles goed gaat in Canada en dat hij de goede weg opgaat. Meegesleept door zijn eigen illusies, ver zint de dokter zelfs een huwelijk met een jong mooi meisje... Twee jaar gaan intussen voorbij en dan plots komt het ontstellende nieuwsMau rice keert terug uit Canada De toon van zijn brief is dreigend hij heeft veel geld nodig. Ineens ziet dokter Pierre gans zijn moeizaam werk ineenstorten. Zal zijn vrouw die slag overleven Op weg naar het hospitaal leest hij echter in zijn blad dat het vliegtuig waarmee Maurice zou komen, te pletter vloog. Om de leugen in stand te houden laat Dokter Pierre een jong koppel komen dat zonder uitweg zich heeft willen zelfmoor den. doch dat hij nog net op tijd heeft kunnen redden. Deze jonge mensen spelen hun rol op voorbeeldige wijze, maar dan daagt de echte Maurice plots op. Hij heeft het be- wuste vliegtuig niet genomen, dit om de Canadese politie op een dwaalspoor te leiden. Thans wil hij chantage plegen... Op zekere nacht tracht hij opnieuw I het bureeltje van zijn grootmoeder open te breken De valse Maurice komt echter tussenbeide en met open armen wordt deze nu door de arme grootmoeder aan genomen. Want sinds geruime tijd heeft ze de vrome leugen begrepen van haar man. wiens liefde en goedheid ze niet genoeg kan waarderen. Gaby Morlay en Fran?oise Arnoul die samen optreden in de Franse film Mammy

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8