FILMWERELD Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS» UIT DE PROGRAMMA'S Een dramatisch toneel met Claudine Dupuis in de Franse film Tourbillon CINEMA OlID IEPER PERVERSITE (Verdorvenheid) met Birger Malmsten, Eva Stiberg en Eva Dahlbeck. worden gedood doch Bo is ongedeerd- Dit ongeval laat echter een onuitwis bare indruk op zijn geest en de vrese lijke herinnering en wroeging vervolgen hem Bo wordt stilaan een jonge man. Hij gaat bij de marine waar hij trompet- Bo is de zoon van de stationschef in speler wordt. Later maakt hij deel uit een dorp op het platteland. Wanneer hij van een orkest te Stockholm. Tijdens een twaalf jaar oud is staat hij op tegen zijn verlof ontmoette hij Eva. een jeugdvrien' vader met wie hij een geweldige scène din waarop hij verliefd is geraakt, heeft. Bo vlucht met zijn hond. f Te Stockholm woont hij samen met een Hij ontmoet een groep reizende Tyro- ander muzikant en zijn vrouw. Deze tracht Iers, wier leider de vader is van een blind tevergeefs Bo te verleiden. Hij verlaat meisje. De kinderen verstaan elkaar het echtpaar om met Eva te trouwen best en wanneer de vader van het meisje Weldra verwachten zij een kind. dronken is nemen beide kinderen de Bo heeft zich echter nog niet kunnen vlucht op een lokomotief, welke Bo al bevrijden van de verschrikking van de spelend heeft leren besturen. De loko- dood. Telkenmale hij de liefde ontmoette motief ontspoort echter en valt in een ontmoette hij ook de dooddit was het ravijn. Het blinde meisje en de hond geval met de kleine blinde en ook met CINEMA COLISEUM: VROUWEN ZONDER VRIJHEID met G. Heismann, R. Hausmeister en Petra Peters. Onder al de «Vrouwen zonder Vrij heid heeft elkeen reeds een verleden zwerven, diefstal, zwarte markt. enz... Het begin van de nieuwe opgeslotene is schrikwekkend moordpoging met dief stal. Ursula Schumann maakt zich geen grie ven hierover en deze houding is haar niet voordelig. De andere gevangenen houden zich niet op met een persoon die eigen lijk in de gevangenis thuishoort, en trek ken zich terug van haar. De toezichtster Ilse Heidenreich ziet echter geen kwaad in Ursula, maar zulks is de mening niet der directrice, die hard geworden is door zolang in deze omge ving te leven. Het instinkt van de toezichtster is juist. Ursula is geen booswicht. Het enige dat ze te doen heeft gehad met het misdrijf van haar moeder en de aanstoker. Halbes, is dat ze dochter is van die moeder, en ze de avond van de diefstal met Breuhaus naar de opera is geweest, en ze hem on gelukkiglijk. na de vertoning gevraagd heeft om niet onmiddellijk naar huis te gaan Daarom verdacht men haar van medeplichtigheid De diefstal werd een moordaanslag daar Halbes Breuhaus zwaar kwetste met een lampenstandaard. Ursula heeft ondertus sen. zonder dat men iets merkte, de po litie verwittigd, maar dat is het juist wat haar verdacht maakte, daar ze hardnek kig hierover blijft zwijgen, omdat ze geen onoverkomelijke muur wil zetten tussen haar en haar arme moeder, en verder is ze er beschaamd over haar eigen moe der verklikt te hebben. De moeder sterftUrsula is geoorloofd om haar laatste uren bij te wonen in het ziekenhuis van de gevangenis. Nu wil ze het vertrouwen terug winnen van de man die alles voor haar betekent zij wil Breuhaus terug zien Met vier andere jonge meisjes, die voor een geheimzinnige reden het tuchthuis willen verlaten voor een nacht, vlucht ze. loopt naar het huis van de man die ze liefheeft, wacht hem af. ziet hem. Hij herkent haar. maar ze wordt afgewezen met schampere woorden. Van daar gaat ze een goede vriendin van haar moeder opzoeken, en daaraan opent ze haar hart. In het tuchthuis werd de vlucht der 5 vrouwen opgemerkt. Bij haar terugkomst neemt Ursula alle schuld voor haar. ze wordt gestraft met cachot en tracht zich te zelfmoorden. Maar deze droeve dag is voor Ursula het begin van een nieuw en gelukkig le ven. Mw. Hardteke heeft zich in verbin ding gesteld met Breuhaus en zij laat hem weten dat hij zijn leven aan Ursula te danken heeft, daar deze de politie ver wittigde. Hij stelt alles in het werk om de on schuld van Ursula te bewijzen. Wanneer deze vrijgelaten wordt huwt ze hem. Een hartstochtelijke scène uit de Zweedse film <c Verdorvenheid CINEMA COLISEUM: DR FU-MANCHU met Henry Brandon Fu-Manchu, hoofd der geheime vereni ging Si-Fan, smeedt een complot om de vreemden uit Azië te verdrijven ten einde over dit onmetelijk gebied te kunnen heersen. Om zijn plan gemakkelijk uit te kun nen voeren, hitst hij het volk tegen de vreemdelingen op. en maakt hen bekend dat de oude profetie weldra in vervulling zal gaan En werkelijk, de voorspellingen wijzen er op. dat in de loop van het jaar een leider uit het volk zal opstaan, die als kenteken de heilige scepter van Gen- gis Khan zal dragen. Welnu, deze heilige staf werd met Gen- gis Khan begraven en niemand weet waar zich de tombe van de grote Aziatische overheerser bevindt. Fu-Manchu wil het graf terugvinden, zich meester maken van de staf, om alzo door de profetie als op perhoofd aangeduid, het volk naar de re volutie tegen het vreemd gespuis te lei den. Alleen de zeer oude documenten kun nen het graf aanwijzen, en zekere stuk ken bevinden zich in de handen der Amerikaanse archeologie- Deze weigeren ten stelligste Fu-Manchu te helpen. Ook i een bezoek aan Sir Nayland Smith, door het Britse Ministerie van buitenlandse zaken gelast om de onderneming van Fu- j Manchu te ontmaskeren, levert niets op. Maar Fu-Manchu. de wrede leider der geheime genootschap, ziet niet op een moord of twee. en komt er zo toe. de archeologische documenten uit de Ame rikaanse handen te ontfutselen. En weg is hij op zoek naar de tombe in Azië. De archeologen en Sir Nayland Smith bundelen hun krachten en kennis samen tegen Fu-Manchu om toch nog vóór hem het historisch graf te ontdek ken. Snelheidsrecords worden gebroken- de vreselijkste gevaren worden getrot seerd. ijselijke folteringen worden onder gaan. Angstige momenten beleven zij. En ieder op zijn beurt. Fu-Manchu de ar cheologen. Sir Nayland Smith, allen staan telkens op het punt victorie te kraaien-' En het is ten langen laatste Fu-Manchu die verliest, en de zo beteerde scepter is in handen der Engelse officieren. Deze willen vóór alles een burgeroor log vermijden en zij overhandigen de scep ter plechtig aan de Grote Lama, die hier door als de waarachtige opvolger van Gengis Khan wordt aanzien, en deze leidt de bevolking naar de vrede. «Vrouwen zonder vrijheid» schetst ons het leven in een vrouwen gevangenis- De rol van de heldin, die onschuldig gevangen wordt gehouden, wordt vertolkt door Petra Peters. HET YPERSCH NIEUWS Biz 8 26-9-1953 CINEMA OUD IEPER: TOURBILLON (Wervelwind) met Claudine Dupuis. Alfred Rode en Jean Servais. Julio Spoletti. bestuurder van de grote music-hall Les Variétés te Marseille. gekocht bij Soliprix, het is nauwelijks 1 500 frank waard zegt Lily En terwijl zij op het toneel is. ont vangt Fred Maurin het bezoek van Selim, dewelke hem komt bedanken voor de be zorgde rol en zijn verloofde Myriam voor stelt Steeds galant biedt Fred het meisje net juweel van Lily aan. De volgende dag bemerkt een opkoper Savignol. de geeft een p-oot spektakel met maximum vlinder op het kleed van Myriam. Hij sukseshij biedt zijn publiek zijn twee biedt haar een prijs welke overdreven lievelingsvedetten aan: de knappe, dyna- schijnt... zij verkoopt... miscbe, onvergelijkbare zangeres-danse- De door de politie bewaakte Savignol res Lily Latour en de befaamde zigeuner wordt aangehouden, men vindt de vlin- violonist Anton Prilava met zijn groot der alsook de bron van herkomst. Selim orkest. wordt insgelijks aangehouden maar wil Maar er is geen volmaakt geluktwee de herkomst van het juweel niet bekend schaduwen rusten op dit van Julio... maken om zijn vriend Fred niet «over Ten eerste de fantasist Fred Maurin te geven s. Myriam brengt Fred op de welke insgelijks deel uitmaakt van zijn hoogtedeze trekt zijn gevolgtrekkingen programma. Fred was vroeger een vedet- en zoekt Lily ophij vindt haar in een te. hij was toen de vriend van Lily La- nachtkroeg in gezelschap van Julio Spo- tour en valt haar nog steeds lastig letti. Een heftige twist heeft plaats tus- maar hij drinkt te veel en het publiek sen de twee mannen. Fred heeft ongelijk keert zich af. t Julio te verstaan te geven dat hij weet Er is ook. er is vooral, de grote koelte wie de Caidis en wie de aanstoker met dewelke Lily de aandringende lief- van de diefstal is. Diezelfde avond zal desbetuigingen van haar bestuurder ont- een geheimzinnige auto. per toeval, de vangt. vervallen akteur overrijden. De kinema insceneerder Fenestrel moet Daar Fred dood is heeft Selim geen de oude grootvader van Eva. die stierf tijdens een van zijn bezoeken. Hij droomt dat hij zijn kameraad uit het orkest doodt en juist voor de geboorte van de baby vist hij het lijk van een drenkeling op Terwijl hij zich over een ontketende zee naar de vroedvrouw begeeft verdrin gen al zijn vreselijke herinneringen zich in zijn hoofd. De geboorte van het kind stelt echter een einde aan zijn wanhoop en bevrijdt hem eindelijk van zijn ver schrikking. kortelings de aanval op een grote juwe lierszaak draaien, hij zoekt de geschikte rol voor een doder Fred Maurin stelt hem voor deze rol een zwarte havenarbei der voor. Selim, welke aangenomen wordt. Terwijl Fenestrel deze schijnaanval filmt, mengt een echte bende, deze van de Caid reden tot zwijgen meer. Dit is wel wat de Caid denkt en hij laat Selim door zijn mannen ontvoeren... Doch Selim ge lukt erin 's nachts te ontsnappen. De dood van Fred opent de ogen van Lily. Zij begrijpt de door Julio Spoletti gespeelde rol in het ongeval en de over- zich onder de artisten... Driehonderd mil- v.il op de juweelhandel. lioen juwelen verdwijnen. Julio besluit te vluchten. Lily weigert Lily Latour bewondert deze juwelen hem te volgen Hij wil haar met geweld dezelfde avond bij Spoletti. «Het is een dwingen... een revolver glimt... doch de koop welke me voorgesteld wordt», zegt politie grijpt op het gepaste ogenblik in hij. terwijl hij de juwelen opbergt. In De Caid vlucht, een dramatische vlucht zijn haast valt een prachtige diamanten volgt, een politieman schiet: hij die eens vlinder op de grond. Lily raapt deze on gemerkt op. In haar kleedkamer heeft weer een jaloers toneel plaats met Fred. Van CINEMA CAPITOLE: LE PLUS JOLI PECHE DU MONDE (De mooiste zonde ter wereld) met Georges Marchal en Dany Robin. Zoë, een mooie verkoopster, wordt ont slagen en is thans zonder middelen van bestaan. De dood ware een oplossing in haar geval, doch ze vindt dat middel toch wat al té radicaal... Ten ware een rijke minnaar haar uit de moeilijkheden zou helpen. Ze gaat daarom te rade bij Lilia- ne. die op hetzelfde verdiep woont en die in deze laatste beroeps «-bedrijvig heid zeer onderlegd is. Niettegenstaande Liliane haar aanraadt dit plan te laten varen, besluit Zoë toch haar kans te wagen. Aldus maakt ze ken nis met Jacques, een charmante jonge man, die dadelijk begrijpt dat Zoë niet datgene is waarvoor ze zich uitgeeft. Het is het begin van een mooie idylle. Helaas. Jacques moet huwen. Want hij is de zoon van Mijnheer Lebreton. een rijke antiquaar, en men verlangt van hem dat hij in het huwelijk treedt met de bestuurder en ook de Caid was. is neergeschoten... Op de gevel van de Variétés kondigt een nieuwe plakbrief het volgend spek- waar komt dit juweel «Ik heb het takel aan... Het leven gaat verder... ii Le plus ioii péché du monde» is een luimige Franse film. waarin de twee jeugdige vedetten Georges Marchal en Dany Robin lop de voorgrond) de hoofdrollen vertolken. Christine de Villars Beauperthuis. een meisje van de wereld Het is dus een flinke partij, waarbij de liefde echter niets te zien heeft Dit nieuws verwekt een breuk tussen Zoë en Jacques. De dag van het huwelijk gaan Liliane en Zoë kijken naar het stadhuis. D»ar stookt Liliane de kleine Popaul op om Jacques tegemoet te gaan en hem papa te noemen Popaul. die slechts toevallig aan de hoede van Zoë toevertrouwd was. doet dit en verwekt een ganse opschud ding. temeer dat Jacques, wie dit ganse huwelijk tegen steekt, bevestigt de vader te zijn van de kleine. Het huwelijk gaat dan ook niet door. Jacques krijgt thans als taak deze ver warde situatie op te klaren en hij gaat dan ook op zoek naar Zoë en naar Popaul. Het meisje vindt hij heel spoedig, doch de kleine snaak is intussen teruggekeerd bij zijn vader, waarvan Zoë niets anders weet dan dat hij zich de dag van het huwelijk op het stadhuis bevond en haar gevraagd had een ogenblik op zijn Popaul te willen letten. Er volgt daarop een ganse reeks on verwachte. als komische situaties. De ver warring wordt nog groter wanneer een rijke oom zich met de zaak komt be moeien. Doch einde goed, alles goed. want Jac ques zal tenslotte zijn Zoë krijgen en de rijke oom zal van Zoë zijn enige erfge name maken. Ze zullen huwen en kinde ren kopen, wat ongetwijfeld de lieflijkste zonde ter wereld is CINEMA CAPITOLE: FEARLESS FAGAN (De stoutmoedige) met Janet Leigh, Carleton Carpenter en Keenan Wynn. Floyd Hilston stelt in een reizend circus een buitengewoon nummer voor met zijn partner, de leeuw Fearless Fagan Zekere dag wordt Floyd gemobiliseerd maar hij weigert zijn leeuw achter te la ten onder voorwendsel dat hij alleen meesterschap heeft over het beest Hij verbergt de leeuw in een bosje nabij het kamp. Fagan wordt daar toevallig ontdekt door Abby Amer. een bekoorlijke Holly- woodse vedette, welke in het kamp aan kwam om te zingen voor de soldaten. Abby maakt onmiddellijk haar ontdek king bekend en sergeant Kellwin wordt er mede belast het dier te doen verdwij nen. Niemand wil echter van het dier weten en het leger is tenslotte verplicht een enorme publiciteit te voeren rond de ze leeuw teneinde een amateur te vin den Tenslotte besluit een boerenpaar er toe Fearless Fagan te adopteren. De leeuw ontsnapt echter van de hoeve en gaat Floyd vervoegen. De kommandant van het kamp beveelt Floyd de leeuw te verkopen aan het circus waar hij werkte. De soldaat is echter vast besloten er met Fagan van door te gaan maar Abby kan hem van dit voornemen afbrengen. Men ontbiedt Tauchnitz. de dierentem mer. om de leeuw te komen afhalen. Het dier weigert echter te worden wegge voerd. Het werpt zich op de temmer en sergeant Kellwin is verplicht op Fagan te vuren, die gekwetst wordt, en de vlucht neemt. Floyd ontdekt Fagan in de bossen en slaagt er in. dank zij zijn koelbloedig heid, de leeuw te bedaren nadat hijzelf ernstig door de woedende Fagan gekwetst werd. In het ziekenhuis verneemt Floyd, dat Fagan door Abby naar Hollywood werd gevoerd. Na zijn herstel begeeft Floyd zich dan ook naar de Filmstad waar hij Fagan terugvindt aan de boord van een zwemkom zoals een werkelijke vedette M.6.M. Regie: STANLEY DONEN •.Product'.EDWIN H

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8