DIT DE STBEEK DE POLITIEKE TOESTAND VLAMERTINGE ZONNEBEKE DIKKEBUS STADEN HET VPERSCH NIEUWS Bli- 2 18-10-1953 1 «f* v fc SPORTKRING Bissegem s. K V. 5-1 De localen behaalden er een ver diende overwinning, echter met overdre ven cijfers Met windvoordeel werd ge start en het was langs M. Hof dat wij voorsprong namen. De vlassers zouden dit echter zo niet verstaan en voor de rust de stand tot 3-1 opdrijven. We moeten echter bekennen dat het eerste doelpunt, aangetekend op penalty welke toegestaa"h was op onvrijwillige hands van Miel de moraal voor een groot deel ondermijnd heeft Ten andere de scheidsrechter heeft verschillende keren bewezen dat hij zijn partijdigheid voor de Racingers niet ver dook We kunnen echter niet begrijpen dat onze verdediging vijfmaal doorboord wordt indien er geen zwakke plaatsen in zijn- Aan het selectiecomiteit nu eens een proeve te doen met nieuwe elemen ten of plaatsverwisseling. Zondag a-s krijgen wij op de Pothem het vererend bezoek van Luingne. die eerst geklasseerd staat en verleden Zon dag onze geburen met een pil naar huis zond. We hopen dan ook dat veel sup porters er aan zullen houden deze match bij te wonen om hun spelers aan te moe digen De scholieren spelen om 10 uur te gen Moorslede. VELOKOERS De koers op Kermis- maandag was voor vele sportliefhebbers een echte mislukking Eerstens omdat er sleehts een dertiental renners aan de start verschenen Tweedens omdat de lo cale crack Jozef Vankemmel door eigen schuld de bloemtuil aan Bekaert zag ge ven Op 10 meter van de meet heeft hij een lengte voorsprong op zijn tegenstre ver. recht zich als de triomfator en ziet... het wieltje van Bekaert. Uitslag: 1 Bekaert Alfons2. Vankem mel J 3. Ide M 4 Lamaire G. 5. Cool G. 6. Carpentier7. Desmet W. 8 De- leye9. Decrock 10 Bruneel11 Salo- mez. Zondag a. s koers voor liefhebbers - Nieuwelingen B W B. ingericht door de Wielerclub Het Vliegende Wiel begif tigd met 2 500 fr prijzen en premiën. over een afstand van 70 km. Inschrijvingher berg De Wandeling bij H. Cleenewerck. Vertrek herberg De Ast Aankomst aan d' herbergen «De Sportvriend» en «De WellustUitbetaling bij Neten van de Katte Een mooie gelegenheid voor Van kemmel om eens flink weerwraak te ne men. HET WIT-GELE KRUIS Het groeit en het bloeit, want op dit ogenblik zijn er reeds een zeshonderd huisgezinnen aan gesloten bij dit werk van onbaatzuchtige naastenliefde De kortste weg om de zus ters te bereiken is zich persoonlijk in ver binding stellen met de zusters van de Goddelijke Voorzienigheid te Elverdinge. Telefoonnummer: 189 Elverdingeniet: leper.) LANDBOUWERS Voor het invul len van uw aangifteformulieren (inkom sten 1952) wordt er zitdag gehouden in St. Joris, op Maandag, Dinsdag en Donderdag vanaf 7 uur. Gelieve de nodige formulieren en ge vraagde bescheiden mede te brengen. ELLEBOOG GEBROKEN De kleine Cain Eliette uit Vlamertinge deed Zater dag 11 een ongelukkige val waarbij ze een elleboogbreuk opliep. Ze werd ter verzorging naar het O L Vrouwhospitaal te leper overgebracht- AANRLIDING Op de grote baan ter hoogte van Café Breda werd de wiel rijder Desmedt Robert uit Vlamertinge. Zaterdag LL aangereden door de perso nenauto van Van Swynsvoorde Joseph uit Moeskroen. en ten gronde geworpen Zijn rijwiel en ook de auto liepen hier bij schade op. VOETBAL: S. K Zonnebeke - Sas Sp- Boezinge 5-0 Deze wedstrijd werd weerom een mooie overwinning van onze jongens De lokalen legden vooral in de eerste helft met de wind in de rug een uitgesproken veldoverwicht en superiori- :^it aan de dag Gedurende de eerste 10 "Wnuten weerstond de bezoekende verde diging nog kranig, maar op de 11e mi nuut lukte Delhaye het openingspunt. 4 minuten later benutte Herman een haar fijne voorzet van Doolaeghe (2-0). De gastheren bleven volkomen baas en met de 21e minuut verhoogde Doolaeghe met kopstoot tot 3-0. Enige minuten later zou Vandamme. na geharrewar voor doel. de stand voor Zonnebeke op 4-0 brengen Rust kwam met deze cijfers. Na de koffie zakte niet alleen het spel peil maar ook de snelheid aanzienlijk. De gastheren spanden zich niet meer tot 'net uiterste in en ondanks de loffelijke pogin gen van de bezoekende voorhoede, steeds gestopt door onze verdediging, zouden ze er niet meer in slagen de eer te redden. Op de 81e min. kreeg men nog een fraai stukje werk van Doolaeghe. die een per soonlijke poging met een doelpunt be sloot. Vermelden we ook nog dat Boezin ge een strafschop toegewezen kreeg en deze gezonden werd in de handen van onze keeper. Verdiende overwinning van onze jongens. Zondag a. s. gaan we op bezoek bij Waasten en hopen de 2 puntjes naar huis te brengen ONZE RENNERS Bij de beroepsren ners te Deinze behaalde Gerard Devoghel de 3e plaats terwijl Georges Vermeersch. na bandbreuk, zich met de 30e plaats moest tevreden stellendit op 44 deel nemers. Onze nieuweling B. W B Delhaye Jean werd te Vlamertinge 8e. terwijl Decroix Michel te Beselare 3e werd. BURGERSTAND Geboorten: Jozef Cocle. z. v. Filip en Maria Delva Marti na Verpoort d. v. Camiel en Noella Van- dewalle uit Geluveld Mare Baute. z. y. Maurice en Marcella Vanoverberghe HuwelijkenMarcel Schepens. alhier, met Odette Deboutte. alhierMarcel De- bruyne van Poelkapelle met Georgette Noyez. alhier. DE GOOCHELAAR GEO komt op Zon dag 11 Oktober, te 5 30 uur in de patro nage de nieuwste, verbluffendste goochel toeren o a. de wonderton. vertonen. 15 en 10 fr. Kinderen 5 fr. Kaarten op voorhand bij Romain Dob- belare. BURGERLIJKE STAND Augustus- September i Geboorten Haerdeman Er na d. v. And ré en Novelle SuzanneHou wen Lucien z. v Michel en Augusta Ja cob Keyngnaert Patrick z. v. Roger en Haelewvn YvonneLamerant Hendrik z. v Georges en Jonckheere Marguerite De- poorter Rita. d. v. Robert en Deschepper AndreaDeceuninck Jan z v Daniel en Smet Simonne HuwelijkenBogaert Michel, mekanie- ker van Dikkebus met Lanssens Godelie- ve. z. b van VlamertingeVan Elstlande Pierre schrijnwerker van Dikkebus met Room Denise z. b. van Dikkebus Declercq Daniel, wever van Dikkebus met Devogel Denise. z b- van leper. OverlijdensGrimmonpré Maria. wed- Stamper HenriMonkerhey Frans. z. v. Maurits en Michelle VeryserCoene Mar cel. echtg Menu Maria Timperman Ma- thilde wed. Buseyne EmielBilliau Her menie. wed Timperman RenéBarbez Ca miel echtg Allegaert Marguerite. WIST GE dat de Vijverzonen het Ste Ceciliafeest vieren op 22 November dat we de 3e Zondag opnieuw naar Voormezele trekken ter opluistering van de wijding van een nieuwe A. C. V.-vlag dat het dit jaar de 4e maal is dat we in Voormezele een of andere plechtigheid opluisteren dat binnenkort een tiental leerlin gen-muzikanten de rangen van onze fan fare zullen komen versterken dat de kassevan de pompiers op een laag peil staat en dat ze ten bate van hun caissede 4e Zondag van October een bal inrichten BOERENGILDE De eerste winter vergadering gaat door op Maandag 12 Oc tober e k. te 18.30 uur in 't Hof van Commercebij Jacques Goudeseune Hr. Ingenieur Verhelle komt een zeer belang wekkende voordracht houden over Wei- deuitbating en Dagrantsoenbeweiding Alle leden worden ten stelligste verwacht. DE KAMER BEGON DE BESPREKING inhield om de werkelijke misbruiken uit DER GRONDWETSHERZIENING. te schakelen Zoals voorzien kwam de Kamer van Volksvertegenwoordigers Dinsdag, voor de eerste maal sedert de vacantie. weerom bijeen om de debatten te beginnen over de gewichtige ontwerpen betreffende de grondwetsherziening, die noodzakelijk is wegens het Europees Verdedigingsver drag. Grote parlementaire debatten zijn in het vooruitzicht. Bepaalde kwesties als het federalisme kunnen aanleiding geven tot een hartstochtelijk debat. Wat meer is. de verkiezingen zijn in aantocht en zullen aldus de besprekingen in een half electoraal klimaat doen verlopen. Er vertonen zich symptomen, dat de nieu we verkiezingen waarschijnlijk niet vóór de normale datum. d.i. in de lente van 1954. zullen plaats hebben. De Kamer voorzitter wenst geen overhaastig debat over de Europese Defensie Gemeenschap en de Grondwetsherziening. De oppositie zal ruim gebruik maken om scherpe kri tiek op de E D G. en het regeringsontwerp betreffende de grondwetsherziening uit te oefenen. De socialisten zullen verscheide ne amendementen verdedigen en de hou ding van Buset laat voorzien, dat hij het debat over het federalisme geenszins zal onderdrukken. De Senaat komt eerst de tweede Dins dag van November bijeen. Vermoedelijk zal hij de bespreking over de ontwerpen, die hem door de Kamer zijn overgemaakt, slechts na de Nieuwjaarsvacantie aanvan gen Ook de wijze vaderen zullen zich met de vereiste ernst van hun taak wil len kwijten Aldus is het nu reeds te voorzien, dat er geen Kamerontbinding voor begin Maart kan komen. Het mag evenmin uit het oog verloren worden, dat de parlementsleden van de C.V.P geenszins geneigd zijn alles te la ten vallen en hals over kop naar de par- lementsontbinding te stormener moeten nog een paar ontwerpen, waaraan de Vlaamse opinie veel belang hecht, een oplossing krijgen. Ook de middenstand eist. dat zijn vertegenwoordigers niet met ledige handen voor het kiezerskorps zou den verschijnen. MISTEVREDENHEID OVER HET BES LETT VAN DEN DAELE. Hoewel alle vakbonden, zonder één en kele uitzondering, er van overtuigd zijn. dat de werklozensteun in België aanlei ding gaf tot veel en ergerlijk misbruik en dat wijzigingen allernoodzakelijkst wa ren. toch heeft nu geen enkele vakbond de moed oprecht te bekennen, dat er veel goeds steekt in de nieuwe wijzigingen, die minister Van den Daele aan de werk lozensteun bracht. Het socialistisch vakverbond overweegt maatregelen tegen het Besluit Van den Daele het zal daartoe contact nemen met het Algemeen Christelijk Vakverbond, dat eveneens zijn leden in het gevlei tracht te blijven, door zich thans tegen de eer lijk bedoelde regeringsmaatregelen te kanten. Het Christelijk en ook het Socialistisch vakverbond zijn van oordeel dat de aan gebrachte wijzigingen overbodig zijn. en dat de tot nog toe bestaande reglemen tering voldoende was en alle waarborgen KOMT ER EEN BONDSGEBIED BRUSSEL In België zijn er Waalse en Vlaamse federalisten. De jongste tijd confereerden ze vriendschappelijk samen en... werden het eens om hun land in twee geweste lijke staten en een Brussels bondsgebied te zien indelen. Hun grondidee berust op de opvatting, dat de Belgische bevolking bestaat uit Vlamingen en Walen, die onderscheide- lijk de Vlaamse en de Waalse nationali teit bezitten en het Belgisch staatsbur gerschap gemeen hebben De Belgische volksgemeenschap is ech ter geenszins het federalisme genegen. Hoe ingewikkeld de toepassing van een federalistisch voorstel zou zijn moge reeds blijken uit de opvatting die de fe deralisten zich thans over een Bonds gebied Brussel maken Het Bondsgebied Brussel wordt be stuurd door een Stadsraad, voorgezeten door de stadsgouverneur en paritair sa mengesteld uit twintig Vlaamse en twin tig Waalse leden gekozen door de inge zetenen van het Bondsgebied. Aan de Stadsraad, die de macht en de bevoegdheid van een Provincieraad heeft, wordt de regeling van de huishou ding van het Bondsgebied overgelaten- Hij benoemt uit zijn midden een paritair samengesteld college van zes gedepu teerden. die de Stadsgouverneur bij de leiding van het dagelijks bestuur bijstaan. De hoogste bestuursambtenaar in het Bondsgebied is de Stadsgouverneur. die de Koning vertegenwoordigt en belast is met de tenuitvoerlegging van alle wetten en maatregelen van bestuur in het Bonds gebied. De Stadsgouverneur is de niet stemgerechtigde voorzitter van de Stads raad en van de gemengde commissie van taaltoezicht Hij benoemt de bestuurs ambtenaren in het Bondsgebied De Stadsgouverneur. die beurtelings een Vla ming of een Waal is wordt voor zes jaar benoemd door de Koning uit een voor dracht van drie afwisselend door de Vlaamse en Waalse leden van de Stads raad buiten de Raad aangewezen per sonen De gemeenteraden in het Bondsgebied zijn met dezelfde macht bekleed als die van het Vlaamse of Waalse gewest, be houdens de in artikel 15 vermelde be voegdheden. die aan de Stadsraad worden overgedragen Nederlands en Frans zijn in het Bonds gebied gelijkberechtigd zonder voorrang. Alle berichten en mededelingen, officiële verslagen en dienstberichten, bestemd voor intern en extern gebruik en uitgaan de van de Stadsraad de gemeentebestu ren. de openbare en daarmee gelijkgestel de bestuursorganen dienen in elke lands taal afzonderlijk te worden opgemaakt.. Het is duidelijker wordt teveel over de bestuurlijke taalwet gesproken, zodat ook de federatie geen uitkomst zou ge ven aan de taalstrijd in België- In een tijd dat de basis voor een Ver enigd Europa gelegd wordt, moet niet meer gesproken worden over nieuwe scheuringen in het reeds geographisch kleine België. TUL TONEELNIEUWS De Koninklijke Toneelkring Kunst en Broedermin ver toont in de schouwburg FlandriaIe perstraat op Zondag 25 October om 14.30 uur. op Maandag 26 October om 19 uur en Donderdag 29 October om 19 uur Ik verkoos de Mijntoneelspel in 3 bedrij ven door Frans Keyers. bekroond met de vijf-jaarlijkse Ballingprijs. Spelleiding Marcel Ameel. Regie Jules Leroy. Tijdens de vertoning van Donderdag 29 October wordt het toneeljubileum ge vierd van de Heren Marcel Ameel. voor zitter-leider. Jules Leroy. ondervoorzit ter-regisseur en Karei Deconinck. oud voorzitter van Kunst en Broedermin die bij Koninklijk Besluit vereerd werden met de Zilveren en Gouden Palmen der Kroonorde. Kaarten te bekomen van heden af bij Mevr. Ernestine Flamand-Le Roy. Statie straat. ERGE BOTSING TUSSEN FIETSERS Toen de genaamde Daniel Wittebolle 's avonds dorpwaarts reed en voorbij de hofstede van Cyriel Viaene zijn fietslicht herstelde werd hij aangereden door een jonge man De schok was zo hevig, dat beide jongelieden het bewustzijn verlo ren. Daniel Wittebolle die eerst bijkwam kon naar huis sukkelen, doktershulp werd gehaald voor een diepe hoofdwonde en talrijke oppervlakkige kwetsuren. Erger was het gesteld met de jonge man. die naderhand Gilbert Deleu bleek te zijn Deze werd naar de kliniek van Maria Rustoord overgebracht te Roesela- re. waar men een schedelbreuk vaststelde EXAMENUITSLAG Onze dorpsgenoot Jean Mullie is geslaagd voor het 3e doc toraat in de faculteit der rechten Een hartelijk proficiat VOETBALNIEUWS Onze fanionploeg die Pittem op bezoek kreeg heeft een flinke zege behaald, hiermede houden ze zich baas op eigen veld, want de 3 thuis wedstrijden brachten 6 punten op. De verplaatsingen werden echter telkens ne derlagen. Onze wakkere S K Jongens bezetten nu de 6e plaats in de rangschik king met slechts 3 punten achterstel op de le en 1 punt op de tweede gerangschikte. Moed jongens doet zo voort. De wedstrijdVan bij de aanvang werd vlug gespeeld en het was het bezoekende Pittem dat aan de 10e minuut reeds succes kende langs hun middenvoor, dit op missen van onze verdediging Dit was een teken voor onze gesternden om tot de aanval over te gaan Van dit ogenblik af toonden ze zich volledig baas over hun bezoekers, maar tot doelen vóór de rust kwam het niet meer. Na de herneming bleven onze lokalen in veldmeerderheid en dit werd dan ook omgezet in twee prachtige doelpunten, door Beeuwsaert aan de 60e minuut en door onze Achiel Deruytter aan de 70e minuut. Deze 2-1 stand werd behouden tot het einde dat gefloten werd met een prach tige en verdiende overwinning van onze S K.-ers in superconditie. Zondag gaan onze jongens op bezoek naar B S. Avelgem. laat ons de puntjes naar Staden brengen. ONZE RENNERS Onze jeugdige be ginneling Roger Geernaert heeft de prachtconditie te pakken en wist ander maal de zegebloemen te plukken te Moor slede. BURGERSTAND Geboorten Patrick Vanhee. d v Maurits en Irene Beaumon. St Elooi: Geert Bossu. z v Antoon en .1. Delmotte. Ommegangstraat. HuwelijksbannenMarcel Vandepor- taele en Lina Beunkens. beiden van Sta den Maurits Van Compernolle van Bo- vekerke en Martha Dick van Staden. Inhuldiging van de heer Duthois Marcel als burgemeester, te Houthem bij leper Zondag 4 October was de gemeenteLied. bloemen werden neergelegd door Houthem bij leper in grote feestviering ter de nieuwe burgemeester gelegenheid van de inhuldiging van haar Hierna had een korte receptie plaats nieuwe burgemeester, de heer Duthois ten gemeentehuize, tijdens dewelke eer- Marcel. ste schepen Vanderstichelen Joseph de Om 10 uur werd in de parochiekerk een symbolische sleutels der gemeente over- piechtige H Mis opgedragen door E H. handigde aan de Burgemeester. Dendievel. pastoor. Deze kerkelijke plech- In de namiddag doortrok een prachtige tigheid werd besloten met een Te Deum stoet de bijzonderste straten der gemeen- Na de H. Mis ging men stoetsgewijze naar te, die van op de kiosk door de nieuwe het Monument der Gesneuvelden waar burgervader en aanwezige personalitei- tijdens het spelen van het Vaderlands ten in ogenschouw werd genomen. Na de plechtige ontvangst op het gemeentehuis werd de sympathieke heer Marcel Duthois, de nieuwe burgemeester der gemeente Houthem bij leper, op de gevoelige plaat gebracht. Hij is omringd door de heer Vanderstichelen Joseph, le schepen de heer Berten Marcel, 2e schepenZ. E. H. Pastoor DendievelE. H. Herpoel, onderpastoorde heer Brevne Robert, gemeentesecretarisde heer Hauspie Jules, veldwachter; het inrichtend Feestcomiteit met als voorzitter, de heer Clinckemaille Maurits, ondervoorzitter de heer Lepercq Jules en secretaris de heer Vancoppernoile Pol. Verder de leden van de gemeenteraad, kerkfabriek, C.O-O. en familieleden van de nieuwe burgemeester. U vindt er de grootste keus van ter Drukkerij DUMORTIER 54, Bo terstraat IEP ER NIETS OP TEGEN Hij Zou je er iets op tegen hebben, als je moeder mijn schoonmoeder wordt Zij Helemaal niet. maar ik heb geen zuster. DE REDEN Klant De sigaretten zijn veel klei ner dan vroeger. Verkoopster Ja. mijnheer. De fabri kant heeft namelijk gemerkt, dat het laat ste stukje altijd wordt weggegooid en daarom heeft hij ze wat kleiner gemaakt. IN DE KLAS Meester Jantje, vertel mij eens welk dier zich het meest aan de mens hecht. Jantje Een bloedzuiger, meester. IN DE KLAS Meester Karei, waarmee vangen ze wilde dieren Karei Met levensgevaar, meester. OP SCHOOL Onderwijzer Piet. noem een ster die geer. staart heeft. Piet Greta Garbo. meester OP HET REKRUTERINGSBUREAU DER ZEEMACHT Al de kandidaten voor de zeemacht heb ben het geneeskundig onderzoek onder gaan en allen moeten thans nog op en kele vragen van administratieve aard ant woorden in 't bijzijn van de admiraal. Kobus. een stoere boerenzoon komt zo juist aan de beurt. Officier Geboortedatum Kobus 16 Mei 1931. Off. Leven je ouders nog Kobus Ja. mijnheer Off. Ooit al eens gevaren Kobus Nog nooit, mijnheer Off. Doet u aan sport Kobus Voetballen, mijnheer Off. Kunt u zwemmen Kobus (gans verwonderd) Mijnheer, hebt u dan geen schepen? VAN KWAAD TOT ERGER De onderwijzer had aan de klas de ge schiedenis van beroemde uitvinders voor gelezen. Vertel gij mij eens. Bertje. wat gij zoudt willen uitvinden Bertje draaide verlegen een krulletje in zijn haar en antwoordde Ik zou een machine willen uitvin den. waarbij ge alleen maar op 'n knopje hebt te drukken om uw huiswerk klaar te hebben. De onderwijzer schudde zijn hoofd. Gij zijt een echte luie jongen. Willy, zegt gij maar eens wat gij zoudt uitvinden Een machientje dat automatisch dat knopje drukt, klonk het onverwachte ant woord. ECHT GEBEURD Jan. zegt de schoonmoeder, kijk eens hoe het regent Neem nq eens gauw een paraplu en haal uw vrouw af aan de trein. Ja. zegt Jan. Aan het station gekomen stapt daar juist zijn vrouwtje van de trein. Jan haast zich en opent gauw het regenscherm. Maar Jan, zegt zijn vrouw, waarom hebt u die paraplu niet eerder open ge daan Ge zijt zo nat. helemaal door weekt. Ozegt Jan. dat was ik vergeten. DE VLIEG In een herberg zaten twee vrienden te kouten bij een glas wijn. Toen het glas van de ene half leeg was. riep hij de kellner en zei Kellner. er ligt een vlieg in mijn glas. Neem het niet kwalijk, mijnheer, ik zal u een nieuw glas wijn brengen. Toen fluisterde de andere in het oor van zijn vriend Jef. kunt ge me die vlieg even lenen TE ZWAAR WERK Zeg aan uw baas. dat ik er ben, zei de grote, zware kerel, die het bureel bin nenstapte tot de jongste bediende. De knaap schrok hevig. Wie zijt gij vroeg hij. Ik ben Daniels, zei de kerel. O, zei de knaap. Wacht u even. Dan ga ik mijn betrekking opzeggen. Waarom nu vroeg de bezoeker. Nu, zei de knaap, ik had van de baas opdracht gekregen u eruit te gooien. IN AFRIKA Engelse soldaat Zoveel cigaretten. waar heb je die gekocht Nikker Ik zwarte jongen, gekocht op de witte markt. HIJ MOEST HET WETEN Op zekere morgen stapt er een man op de tram en wanneer de ontvanger naar hem toe komt zegt hij Wat voor een kaartje moet dat zijn. mijnheer Een rechtdoor of een aanslui ting Dat komt zo nauw niet, zegt de rei ziger, geef mij zo maar een kaartje. Maar enfin, meneer, zeg toch waar ge moet zijn. Daar hebde toch geen affaires mee zeker. Zie meneer, als ge me niet zegt waar ge naartoe moet hé. dan zet ik u van mijn tram. Als ge 't dan toch wilt weten, ik ga naar mijn schoonbroer KOLONIALE LOTERIJ TREKKING VAN DE 14e TRANCHE VAN WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 De biljetten waarvan Eenheden het nr eindigt op winnen 0 1660 10 000 fr. 93680 100000 fr. 44090 50 000 fr 1 1 200 fr. 90001 25000 fr. 6701 2.500 fr. 35331 100.000 fr. 2 49132 25 000 fr. 50632 50000 fr. 89152 25.000 fr. 232852 2.500.000 fr. 389472 500.000 fr. 72572 100.000 fr. 20092 50.000 fr. 8092 10 000 fr 6692 2.500 fr 3 33553 25.000 fr. 4 51504 25 000 fr. 234 1.000 fr. 9244 2 500 fr- 362344 1.000000 fr- 59284 100 000 fr 68194 25.000 fr 5 0705 2.500 fr 24415 25.000 fr 98515 25 000 fr 47915 25 000 fr- 44935 25 000 fr. 1785 5 000 fr. 356695 500.000 fr 6 16 500 fr. 2926 5-000 fr. 36136 25.000 fr 4756 2 500 fr 31076 25 000 fr 7 107 1.000 fr 8 60608 50 000 fr. 6918 5.000 fr. 4468 5 000 fr- 26388 25 000 fr- 9 266009 2.500.000 fr- 5809 5 000 fr- 09039 25.000 fr- 407» 2.500 fr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2