FILMWERELD REGISTERS, CL/SSEDRS. BORF.ELBEHODIGDHEDEN UIT DE PROGRAMMA'S VOOR Drukkerij Dl'MORTlER HET YPERSCH MLTWSBta 8 17-1»-1953 CINEMA OCD IEPER: LA DANSEUSE NUE (De Naakte Danseres) Met Pierre Larquey, Jean Debucourt, j Raymond Bu&sières en Elisa Lamothe- Colette Risand. studente aan de Sor- Ronne bereidt zich voor op het licenciaat van algemene wiskunde. Zij leeft nederig met haar zuster Thé rèse. assistente bij een vermaard chirurg, en moet de advokaat-secretaris René La- porte trouwen. Op zekere dag vergezelt zij. uit dienst vaardigheid. een vriendin bij impressario Channois. maar het is in Colette in wie deze laatste belang stelt. Hij raadt haar aan de danskunst aan te leren waarvoor zij reeds als kind begaafd was en hij •verhandigt haar het adres van Saulnier •en voorbereidend turner- Uit nieuwsgierigheid begeeft Colette aich bij Saulnier. en haar eerste bezoek maakt een grote indruk op haar. Zij besluit dan ook in 't geheim dans lessen te nemen, zonder daarvoor haar •tudies te verwaarlozen. Thérèse en haar zuster beleven een ftnanciële crisis, dewelke met de dag. ver ergert. en Colette, op aandringen van Charmois. engageert zich als t Manne quin in de t Folies de Paris Zij bekent de waarheid aan Thérèse. maar voorlopig zal zij het aan haar ver loofde. die voor een maand Parijs ver laten heeft, verzwijgen. Colette is vol bewondering voor het beroep dat zij ontdekt... Gedurende de dag oefent zij zich bij Saulnier. terwijl ■ij 's nachts in de music-hall werkt on der de naam van Colette Andris Gedurende de herhaling van de nieuwe Revue, doet Charmois de bestuurder be sluiten aan Colette een eerste kans te ge ven om een zieke danseres te vervangen. Bij zijn terugkeer laat René haar de keus tussen hun huwelijk of haar beroep CINEMA CAPITOLE: DESTINATION GOBI iBestemming Gobi) met Richard Widmarck en Don Taylor Een klein detachement Amerikaanse meteorologen in de Gobi-woestijn geves tigd. levert zich over aan belangrijke stu- hetwelk hij voor haar onwaardig vindt betreffende de oorlog tegen Japan Colette offert alles aan haar nieuw be- Gewaarschuwd dat er een hevige lucht- roep- I aanval vanwege de Japanners te ver- En het zijn de voortdurende successen wacj,ten is, bevinden ze zich weldra in die haar twee jaar later bovenaan de ecn krjtische toestand, omdat een troep plakbrieven brengen. Zo is zi; geroepen Mongoolse zwervers opdaagt, die zich in haar medewerking te verlenen op een'de klejne oasis verspreid,. mondaine bijeenkomst bij een Pariise j inrichting van de Amerikanen wordt oudheidkundige Gilbert Chantal Een aan een systematische plundering onder- idylle ontwaakt tussen hen. {worpen die slechts eindigt doordat de Enige maanden later vraagt Gilbert zoon van de ]ejder dezer nomadengroep haar ten huwelijk. Hun geluk is totaal gedurende drie jaar. De liefde en de suc cessen maken van Colette een overgeluk kige vrouw. In de loop van een reis in 't buiten land. besluit Colette, wier gezondheid te wensen laat. te Parijs een nieuw spek takel op touw te zetten, waarvan zij de artistieke leiding zal waarnemen, en waar in zij een nieuwe dans wil creëren. Zij zal echter nooit haar doel bereiken. Lij dend aan een ongeneeslijke ziekte valt zij. tijdens de herhalingen op het toneel in zwijm, twee dagen voor de eerste voor stelling. Colette die niets afweet van de ernst van haar toestand, woont van in haar bed de algemene herhaling bij van Haarnieuwe revue uitgezonden door de televisie. En wanneer haar tafereel voorbijgaat, is zij in haar verbeelding gans alleen om haar nieuwe dans te zien die zij nooit zal kunnen uitvoeren. gered wordt door Sam Mc Hale, de offi cier van het detachement. Kengtu, de va der. geeft het bevel, om zijn dankbaar heid te betuigen, alle gestolen voorwer pen terug te schenken. Om aan die vrien delijkheid te antwoorden, stelt Jenkins voor de Mongolen tegen de Japanners te helpen door hun zestig zadels voor het berijden der paarden aan te bieden. Enige tijd later vernielt een luchtaan val door de Japanners de volledige in richting der Amerikanen. Wyatt. de kom- mandant. wordt gedood en de Mongolen worden uit elkaar gedreven. Mc Hale neemt het bevel over en besluit zich naar de oostkust te begeven, die meer dan dui zend kilometer verder gelegen is. achter de gebieden door de Japanners bezet. De ze gebieden moeten dus worden doorkruist. Tijdens de mars ontmoeten ze hun Mon goolse bondgenoten evenals een groep Chinezen op kamelen gezeten Aangezien ze het terrein slechts onvoldoende ken nen en vooral omdat ze de talrijke hin derlagen kennen, die over hun weg ver spreid liggen stellen de Amerikanen aan de Chinezen voor. zestig zadels te ont vangen om ze tot aan de volgende oasis te geleiden De volgende nacht trachten de Chine zen de schildwacht. Cohen, te vermoor den om het kamp binnen te dringen en uit te roven. De tussenkomst der Mongo len. die inmiddels toesnellen, redt hen uit een hachelijke toestand. Thans als Mongolen verkleed mislei den de Amerikanen de bewaking van al le Japanse patroeljes totdat ze in een Mongoolse stad aankomen, waar Japanse troepen in garnizoen gelegen zijn, en ver raden worden door het opschrift U. S. Cavalryop een van de zadels. Beticht van spionnage. zijn ze zeker dat ze zul len worden ter dood veroordeeld, doch de [Japanners zijn bevreemd door de tegen woordigheid van zestig zadels en kunnen zulks niet goed begrijpen. Het uitpluizen van dit vraagstuk vergt voldoende tijd om de Mongolen een kans te geven tussen beide te treden, een aanval tegen het Japans garnizoen in te richten en hun Amerikaanse vrienden te redden, die ze helpen de kust te bereiken waar een Chi nees vaartuig, onder het bevel van Keng- tu. ze in veiligheid zal brengen. Korte tijd na de eindelijke slotzege wor den Kengtu en zijn mannen per vliegtuig vervoerd naar de woestijn waar hun stammen hun kamp hebben opgeslagen. iZe worden uitgerust met prachtige za dels. welke het opschrift dragen Eer- ste Mongoolse Ruiterij van de Marine lóer Verenigde Staten». CINEMA COLISEUM: ROCK ISLAND TRAIL met Forrest Tucker, Adele Mara ea Adrian Booth Reed Loomis, hoofd - ingenieur da- spoorweg-maatschappij van Rock-Island, droomt van een spoorweg op te bouwen die tot aan de Westkust zou reiken. Maar Reed en zijn helper Hogger Mc Coy stoten zich aan al de moeilijkheden die de nijverheidspioniers te bekampen hebbende onvermijdelijke vijandigheid tegen al wat nieuw ishet wantrouwen der geldschieters jegens hetgeen zij als een nieuw spel aanzien, en de tegenstrij digheid der vervoermaatschappijen voor baan- en rivier-vervoer, die de concur rentie vrezen. Toevallig ontmoet Reed de dochter van bankier David Strong. Constance, en wordt op haar verliefd. De bankier be grijpt wel dat het plan van Loomis veel voordelen kan meebrengen en hij schiet de nodige kapitalen voor om een spoor weg op te bouwen die de Mississippi zou bereiken, de stroom zou doortrekken en tot aan Fort Fletcher doorgaan, dit alles met de financiële steun van de regering. Een vroegere aanbidder van Constance. Kirby Morrow, eigenaar ener vervoer maatschappij op de rivier, verzet zich met alle middelen tegen de uitvoering van Loomis' ontwerpen. Hij doet zelfs een in brand gestoken boot tegen een der bogen van een brug in botsing komen. Maar dank zij een jong en talentvol ad- vokaat. met naam Abraham Lincoln, zal Reed het proces winnen en zich schadever goedingen zien toekennen. Als de tweede boog der brug afgewerkt is. stelt Morrow een plan op door het welk hij. met de hulp van afvallige Si- oux-Indianen. het konvooi zal kunnen aan- vallen dat zich naar Fort Fletcher be- t geeft met de soldij van het leger, met de regeringspost, alsook met wapens en poe der. Een geregelde veldslag volgt hierop tus sen Sioux-Indianen en trouwe roodhuiden, de Saux genaamd. Aleeta. dochter van het Opperhoofd der Saux-Indianen die voor Reed een wanhopige liefde koestert, wordt tijdens een gevecht gedood, en Morrow zal op zijn beurt de dood vinden. De weg is nu vrijvoortaan zal er niets meer de werken kunnen hinderen en de 1 treinen zullen de kust bereiken, een vrij- handel toelatende tussen de korenschu- I ren van het Westen en de fabrieken van i het Oosten. Een danstoneel uit de film La danseuse nue wendt U ter :t IRoleralraat, Ct i - Y P E R CINEMA CAPITOLE: CINEMA OUD IEPER LES AMANTS MAUDITS (De vervloekte geliefden) met Robert Berri. De Bestuurder van de kriminele briga de der P. J. vertelt aan een kineast het leven van de gangster Morelli. Deze. oud soldaat van het Afrika bataljon, is kei-1 »èr in een herberg en wil de geheimzin- ■ige gangster spelen tegenover de rood harige Jacky. Ontmaskerd en bespot, lokt hij een gevecht uit en wordt een buiten de wet gestelde Hij steelt een auto en ••haakt Jacky. Te Aix-en-Provence. berooft hij een ontvanger en valt een vrachtwagen aan. Daarna, aangehouden, bewerkt hij een gewaagde ontsnapping uit de politiepre- fectuur van Marseille en vervoegt met twee handlangers Jacky te Nice, dewelke zich voor een gravin laat doorgaan. Zij is terug onder zijn invloed en vergemak kelijkt hem het stelen van twee auto's met dewelke de bende een overval op i een postwagen gelukt, dewelke hen 32 millioen opbrengt- De inspecteur Géraudet is op het spoor van Morelli tot aan de villa Caprice door de gravin gehuurd. Morelli en zijn i mannen gelukken er in te ontsnappen per srelboot, na Zich voor de kogels der po- j litie achter Jacky verstopt te hebben. Zij laten de gekwetste Jacky achter Een jaar later herkent de P. J. Morelli onder de gedaante van een zekere Du- vernet, dewelke een oude vete komt ver effenen Jacky wordt opgedragen hem weer te vinden doch zij komt opnieuw onder de invloed van Morelli. Deze ontsnapt op het nippertje doch is dodelijk gekwetst tijdens een «hold-up». Door zijn vrienden medegenomen roept hij steeds op Jacky, wier verhouding met de politie hem bekend is. Hij sterft na haar door eigen hand ge dood te hebben. Zij zal niemand anders toebehoren. In dit avontuur bracht de misdaad aan niemand voordeel op. Les Amants Mauditsschetst ons het leven van de Franse gangster Morelli, alias Pierrot le fou. Het is dan ook een spannende reeks avonturen welke de toeschouwer aangeboden wordt. Bestemming Gobi is een epos uit de tweede wereldoorlog, dat de avonturen beschrijft van Amerikaanse mariniers in de Gobi woestijn. overweegt dat het avontuur morgen zal j ophouden, vermits het Radio Circus weg-* QUITTE OU DOUBLE «aat- i Alles of niets) Onder andere talloze avonturen, presen teert Marie zich voor de zangbeurt van met Zappy Max het Radio Circus, en bekomt een daverend T5 I succes. Maar haar oom is kwaad, en Het Radio Circus heeft Bourganeuf be- f i werpt haar met haar vader aan de deur. reikt, waar de onmetelijke tent zal wor- j den opgeslagen. M Joly. die de Candida- J Ondanks haar grote schuchterheid. ten voor de radiospelen moet recruteren. schrijft Charlotte in voor de e Alles of ontmoet toevallig Méj. Charlotte Nodier, Niets - Wedstrijd» en wint er 512.000 fr. een oude jongedochter. die hij betrapt aan Marie's vader zullen toelaten de terwijl zij een affiche bewondert van Zap- krantenkiosk te kopen waarvan hij py Max droomde, en Marie zelf zal het geluk vin- Mej. Nodier begeeft zich naar Marie. ^en met een schone carrière voor zich. en de nicht van M Albert Chassagne. de voora^ me* liefde in haar hart! rijke advokaat en tevens candidaat voor j de gemeenteverkiezingen. Charlotte legt Marie al stotterend uit dat zij vurige brieven heeft geschreven aan Zappy Max. haar lievelingsvedette.1 Maar zij had niet voorzien dat het Radio Circus eens Bourganeuf zou bezoeken, en dat Zappy Max dus zou proberen haar 3 te ontmoeten. Wat nog erger is. is dat zij een foto heeft gestuurd, maar niet van haar. doch van Marie Zappy Max, de bekende animator ran het Radio Circus van Radio Luxemburg. Zij vraagt aan Marie, of zij de beroem de kunstenaar in haar plaats niet wil ont vangen. Na een eerste weigering, neemt het meisje tenslotte aan. omdat ze mede lijden heeft met de ongelukkige Charlot te. Zodra Zappy haar ziet, wil hij haar omhelzen, maar Marie doet hem begrij pen. dat hun relaties zakelijk moeten blijven. Marie heeft medelijden met de arme Charlotte, en aanvaardt haar rol tot het einde te spelen, te meer daar ze Zappy eigenlijk sympathiek vindt, en daar ze IN DE KLAS De meester spoorde zijn leerlingen aan om vragen te stellen die hij dan zou beantwoorden Jantje Meester, weet gij waarom een haas harder loopt voor een witte hond dan voor een zwarte Meester Neen. dat weet ik niet. Jantje (triomfantelijk) Omdat de haas denkt dat die witte hond Zijn vest figuur De man aan de micro riepDa- heeft uitgetrokken om sneller te kunnen mes en heren, komt zien en overtuigt U. lopen' De wereldberoemde Sheik en Prins Ah- TWEE DRUPPELS WATER med-Abdul-Mohamed enz., enz.hij laat Een gelukkige vader, die de gelijkenis U zien de mooiste vrouwen van gans de van zn twee maanden oud dochtertje zo wereld die U de schoonste dansen in het buitengewoon vindt, tooit de baby Er was ergens in Vlaanderen een grote kermis. Daar was een tent bij, die fel afstak boven alle andere. Zij was hel verlicht en was gans op zijn Oosters in gericht. Op het podium stond een spre ker voor de micro, gans in habiet ge kleed nevens hem stond een heer, in het Oosters uitgedost met tulband en bruine gelaatskleur, tevens een mooi Arabisch zullen voorbrengen.Het volk stroomde letterlijk toe om kaartjes te nemen, en onder hen bevond zich een dikke blozende boerin. Zij wrong maar tot zij voor de ingang kwam te staan. Toen kreeg de heer aan de micro haar in het oog en riep zo hard dat iedereen het horen kont Hela. madammeke, wil U onze beroemde Sheik en prins bewon deren. moet ge een kaartje nemen Dat is niks. meneerke. zeg maar te gen de prins dat zijn nicht uit Massen- hove daar is. IN DE TREIN Jongen, ge moogt niet door het raam leunen, zie. nu is uw hoedje gaan vliegen Vader pakte het van de jongen zijn hoofd en verborg het achter zijn rug Het jochie begon te schreien. Maar zoontje, je moet niet schreien. Ik za' hem terugfluiten. Vader fluit en zet het hoedje op zijn hoofd. Zoonlief was in zijn schik, neemt hei hoedje en werpt het uit de trein. Papie fluit het nog eens terug tooit de baby met snor en bril (naar zijn beeld). Vrouwlief, thuiskomend, opent de deur en roept verschrikt uit Maar. Mannie. hang nu de flauwe niet uit en kom in godsnaam uit die wieg! HIJ WIST HET Pier Patijn. diè van alles zou doen om zijn brood te verdienen, gaat veearts worden. Op een boerderij aangekomen, vraagt hijEwelvriend, hebt ge geen zieke koe Ge komt als van de hemel gezonden, zegt de boer, maar 't is juist middag- wilt ge eerst komen meeëten Pier neemt het voorstel aan en doet de tafel alle eer aan. daarna gaan ze naar de staL Bij de koe gekomen, gaat Pier er voor staan en zegt tegen de boer om er ach ter plaats te nemen. Ewelvraagt Pier aan de boer. kunt ge mij zien Neen, zegt de boer. Ik had het gepeinsd, zegt de Pier die koe is verstopt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8