FILHWER Marilia Pokk Paul Wfjüschmid HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S Grote keus Ceschenken voor alle gelegenheden ter Drukkerij Dumortier, 34, Boterstraat, Yper HET YPERSCH NIEUWS. BH. 8 M-1W-1953 CINEMA OUD IEPER: HET BLAUWE MASKER met Marika Rokk Armando Cellini is even bekend als schilder dan als verliefde. Hij heeft zich voorgenomen het portret van Juliska Va- ra dy te schilderen, de aanbeden ster van «e grote operette Het Blauwe Masker In de loop zijner bemoeiingen is hij vanzelfsprekend door en door verliefd ge worden althans voorlopig op zijn model Juliska verhoort hem echter nietop de hoogte van de Don Juan-avonturen van Cellini, voelt zij enkel afschuw voor dit soort mannen die denken dat het vol staat voor een vrouw te verschijnen om haar liefde te winnen. Zij weigert dan ook al de brieven en bloemen die hij haar stuurt. Cellini bedenkt dan een nieuwe list hij zal zich doen doorgaan voor een arm miskend kunstenaar zijn vriend Seppl aal voor een tijdje zijn plaats en naam innemen. Daar Seppl moeilijke dagen doormaakt, is dit voor hem een onver hoopt buitenkansje. Bovendien ontmoet hij een t charmant revue-vrouwtje s, Putti die er van droomt eens door de beroem de Cellini geschilderd te worden. Armando speelt zo voortreffelijk zijn rol van ongelukkige beginneling a. dat Juliska op hem verliefd geraakt, de schouwburg in steek laat en tot grote wan hoop van haar impressario. met haar minnaar gelukkige dagen gaat slijten m een huisje aan de boorden van een meer. Om de eigenliefde van de arme mis kende schilderniet te kwetsen laat zij zich doorgaan als haar eigen sekretaresse. hetgeen de toestand nog meer in de war stuurt. Om baar geliefde bekend te ma ken. biedt zij aan voor hem te poseren als hoofdfiguur van een doek Het blau we Masker dat hem ongetwijfeld for- i' tuin en glorie zal brengen. Begeesterd zet Cellini zich aan het werk hoewel hij weet dat zijn list weldra ont dekt zal worden, hetgeen inderdaad het geval is bij het exposeren van het thans voltooid schilderij. 1 Juliska bereikt het tegenovergesteld resultaat van hetgeen zij verwachtte. IHaar t onbekende schilder» is de beroem de Cellini, haar beschroomde minnaar is een berucht vrouwenloper Een onstui mige verklaring leidt de scheiding in van Juliska en Armando. Maar zij eindigt met zich te overtuigen dat Cellini deze comedie enkel speelde daar hij haar werkelijk beminde Zij vraagt niet beter dan zich te laten over- tuigen en vergiffenis te schenken. En deze verzoening verwekt bij terugslag het ge- luk van Seppl en Putti, ieder hunner voortaan op de hoogte van de werkelijke identiteit van de partner. CINEMA CAPITOLE: BECAUSE YOU'RE MINE (Je behoort mijl met Mario Lanza. Doretta Morrow en James Whitmore. Wanneer de operazanger Renaldo Ros- sano onder de wapens wordt geroepen maakt hij kennis met het droevige kazer neleven tot de dag. dat sergeant Batter- -on een oorlogsveteraan die een zwak heeft voor operazang hem onder zijn be scherming neemt De voorkeur welke de sergeant voor Renaldo betoont brengt voor het meisje een auditie te New-York te bekomen Hij hoopt haar te kunnen vergezellen en van dezelfde gelegenheid gebruik te maken om een reeks opnamen te maken, die hem heel wat geld zullen opbrengen Wanneer Renaldo Bridget de zuster van de sergeant, ontmoet wordt hij op haar verliefd Hij is eveneens bekoord door de schoonheid van haar stem. Dit wékt de jaloezie op van Francisca Lan ders. de vrouwelijke partner van Renaldo bij de opera Zij besluit de idylle tussen Renaldo en Bridget onmiddellijk te bre ken Zij vertelt Bridget, dat Renaldo slechts van haar gebruik wenst te maken om aan het militaire leven te ontsnappen en zijn loopbaan te kunnen voortzetten. Dit stelt tevens een einde aan de vriend schap van de sergeant, die om zich te wreken Renaldo zodanig met karweien overlast, dat men zou kunnen denken dat het hele leger slechts uit een man bestaat. MGM grote ontstemming teweeg bij de andere soldaten, die alle zware karweien moeten doen terwijl de operavedette zingt voor zijn beschermer. De kommandant der kompagnie heeft echter een hekel aan operazangers en hij doet dan ook Renaldo terug in de rangen plaats nemen. Juist op het ogenblik, dat Renaldo voor een uiterst smerige karwei wordt aangewezen, wordt hij opgemerkt door de generaal Dit heeft voor gevolg, dat Renaldo de vedette wordt van de Paasfeesten. De vriendschap tussen de sergeant en Renaldo wordt des te steviger wanneer Renaldo verneemt, dat Batterson een zus ter heeft, die eveneens operazangeres zou willen worden. De zanger slaagt er in MAu «WodukKe: jmmsuww Uit weerwraak weigert Renaldo te zin gen voor de UNO-afvaardiging die het kamp komt bezoeken. Beide mannen i vechten en worden samen opgesloten in het cachot. Een der afgevaardigden is echter een persoonlyke vriend van Renaldo en om verdere incidenten te vermijden laat men de sergeant en de zanger vrij. Intussen werd Bridget echter door de moeder van Renaldo overtuigd van de liefde van de tenor. Tijdens de feestelijke ontvangst gegeven ter ere van de UNO verschijnt een nieuw zangkoppel. Renaldo en Brid get. voor het eerst in het publiek. Niet alleen cp het toneel maar ook in het leven zullen beide jonge mensen een heerlijk paar vormen. I CINEMA COLISEUM: SURRENDER 'Berekende liefde) met Vera Ralston en John Carroll. De mooie Violet Barton oefent op haar mannelijke omgeving een ware betovering uit en alle middelen zijn haar goed om haar doel te verwezenlijken. Haar echtgenoot Henry Vaan is in het gevang wanneer hij verneemt dat de po litie zijn vrouw zoekt om haar te onder vragen. Violet gaat zich verbergen bij haar zuster Janet te La Miranda, een kleine stad nabij de Mexikaanse grens. Janet wijdt zich helemaal aan een kle- dermagazijn en zij hoopt dat de nieuwe levenswijze een heilzame invloed zal heb ben op haar zuster. Nauwelijks te La Miranda aangekomen slaagt Violet er in een croupier te verleiden. Deze steelt van zijn patroon 800 dollars teneinde de jonge vrouw een armband, die zij graag zou hebben, te kunnen aan bieden. Eenmaal in het bezit van de arm band breekt Violet evenwel met de man. Greg Delaney, de eigenaar van de speel zaal. komt evenwel de armband terugha len. Violet leidt hier uit af. dat hij de rijkste man is van de stad en spant zich in om hem in haar netten te verstrikken. Zij is zich echter niet bewust van de te genwoordigheid van een bevriend jour nalist Johnny Hale. Delaney geeft een avondfeest in zijn weelderige woning en brengt de nacht door met Violet, na Johnny en Janet te hebben verwijderd. CINEMA OUD IEPER THE LAS VEGAS STORY (Moord te Las Vegas) met Jane Russell en Victor Mature. De trein van Los Angeles wordt ver wacht in het station van Las Vegas. Lloyd Rollins en zijn bekoorlijke jonge vrouw Linda hebben er plaats in genomen, en Lloyd stelt voor aan Linda af te stappen om de mooie stad van Nevada te bezoe ken Linda twijfelt, deze stad herinnert haar aan te veel geluk en zij is bang dat het verleden zal heropleven. Doch ein delijk neemt ze aan. om haar man niet tegen te spreken, want sinds weinige tijd is hij erg prikkelbaar. Haar voorgevoel heeft haar niet bedro gen Wanneer zij uit de trein stapt her leeft haar verleden De eerste kennis die ze ontmoet in het casino van het Fa bulous Hotel, terwijl haar echtgenoot aan de speeltafel zit. is Dave Andrews Dave en Linda waren vroeger smoor lijk verliefd op elkaar Hij was jacht- piloot. zij zong in de Last Chance Club. Toen kwam de oorlog. Hij ging heen zon der haar ten huwelijk te vragen. Zij dacht dat alles tussen hen uit was en trouwde met Rollins omdat hij haar alles geven kon wat zij wenste. Zenuwachtig speelt zij met het dia manten halssnoer, dat 150.000 dollar waard is. Dit snoer is heel haar huwelijk... Maar Lloyd Rollins verliest Dit maakt Linda nog zenuwachtiger en zij verwijt hem bezeten te zijn door het spel Rollins wordt kwaad en zendt haar heen. Waar om gaat zij niet eens een toertje doen en haar vrienden opzoeken in de Last Chance Ze gaat naar de Club en vindt er haar oude vrienden weer, en namelijk de sym pathieke pianist Happy, die er haar toe overhaalt te zingen, zoals vroeger. Dat doet ze dan ook. en ondertussen komt Dave in de zaal Hij kan zijn ogen van haar niet afwenden en nodigt haar uit. Het verleden weegt op hen. Ze den ken aan hun vroeger geluk, maar weten dai hun liefde, hoe vurig ze steeds geble ven is. niet kan heropleven. Linda is niet meer vrij. en dit door hun beider schuld. Lloyd Rollins heeft geweldige sommen vprloren. hij moet bekennen dat hij zijn krediet heeft overschreden, en vraagt aan zijn vrouw hem haar halssnoer terug te geven. Ze doet het en Rollins geeft het in pand aan de eigenaar van de Last Chance. Clayton. Enige uren later wordt Clayton vermoord gevonden, en Dave An drews. die nu politieofficier is. wordt be- 'ast met het onderzoek. Zware verdenkingen wegen op Rollins maar Dave slaagt er in de werkelijke moordenaar terug te vinden, en verzoekt de overheden de man van de vrouw die hit liefheeft, vrij te laten. Doch deze zal er zo gemakkelijk niet vanaf komen Uit een bijkomend onder zoek blijkt dat hij een aftruggelaar is op grote schaalzijn grootste bedrog is wel zijn huwelijk met Linda Hij zal lange jaren in het gevang moeten doorbrengen. Linda heeft het recht de echtscheiding aan te viagen. zij besluit dit te doen ?n te Las Vegas te blijven. Mario Lanza. Paula Corday en James Whitmore in een toneeltje van de film ii Je behoort mij. CINEMA COLISEUM: THE BLAZING FOREST Victor Mature en Jane Russell vormen een flink paar in de film Moord te Las Vegas (Het brandende woudl met John Payne. Sinds de dood van haar echtgenoot, leidt Mrs Jessie Crain de uitbating van een kleine houtonderneming. Dit helpt haar in de opvoeding van haar nicht Sharon een wees Sharon, nu een verrukkelijk achttienjarig meisje geworden, droomt er. van zich in de stad te vestigen en Mrs Crain heeft besloten haar onderneming te verkopen en het woud te verlaten Met de financiële hulp van een jeugd vriend. Syd Jessup. huurt zij enige hout hakkers onder dewelke een zekere Joe Morgan een vreemde afkeer schijnt in te boezemen aan de ploegbaas Kelly Hanson. Sharon voelt zich tot de forse voorman aangetrokken, doch deze toont in haar niet de minste belangstelling Hij wekt zelf haar misprijzen op wanneer hij Mor gan ruw behandelt. Doch het meisje gaat weldra het ge drag van de ploegbaas begrijpen als zij verneemt dat de zogezegde Joe door de politie opgezocht wordt voor verscheidene oplichterijen en dat Kelly die zijn eigen broer is. hem tracht op de rechte weg terug te brengen. Hoeft het gezegd dat deze openbaring Sharon's sympathie voor Kelly in een tedere bewondering doet overgaan. Doch het wrede noodlot slaat toeop gejaagd door de politie neemt Joe de vlucht aan boord van een met bomen ge laden vrachtwagen bestuurd door» Syd Jessup. Deze laatste verliest de controle van zijn voertuig en de vrachtwagen stort in een ravijn. De motor ontploft en ver oorzaakt brand in het kreupelhout- Zwaar gewond legt Joe aan Syd die zelf gekwetst is, een volledige bekente nis af. alvorens aan zijn wonden te be zwijken. De rook trekt weldra de aandacht van arbeiders en boswachterswanneer zij ter plaatse .aankomen heeft de vernielende brand zich reeds uitgebreid terwijl een helicopter aankondigt dat twee man door het vuur ingeloten zijn. Kelly wil noch tans ten allen prijze zijn vrienden redden en baant zich een weg door het brandende woud Kon Joe niet aan zijn lot ontsnap pen dan heeft het heldhaftig optreden van de ploegbaas toch Syd's leven gered. Ondanks de tragische gebeurtenissen wordt het neerhakken der bomen toch tot een goed einde gebracht, doch Sharon denkt niet meer aan de stad. want voort aan behoort haar hart Kelly toe Mrs. Crain van haar kant heeft zo goed de ge woonte aangenomen Syd Jessup te ver zorgen dat zij niet aarzelt hem haar hand te schenken. Beide huwelijken worden terzelfdertjjd ingezegend 's Anderendaags verneemt Violet bij toeval, dat de familie van Johnny de rijk ste is van Texas. Zij verlaat Delaney en slaagt er in Hale te overtuigen, dat zij hem wil trouwen. Gedurende zekere tijd geniet Violet van haar triomf tegenover Janet, die tenzeerste op Johnny verliefd is. Delaney verwittigt Violet, dat hij haar zonder aarzelen zal doden wanneer zij Johnny ongelukkig maakt. De onverwachte aankomst van Henry Vaan. die werd vrijgelaten en die zijn huwelijk met Violet publiek dreigt te ont hullen maakt de zaklen ingewikkelder. Tijdens een scène met haar echtgenoot aarzelt Violet niet Henry te doden. Johnny wordt aangehouden voor de moorddaar hij denkt dat Delaney de schuldige is weigert hij te spreken. Wanneer Delaney en zijn mannen John ny uit het gevang bevrijden en Violet naar de andere zijde van de grens willen medevoeren bekent de jonge vrouw haar misdaad Greg dwingt haar hem te vergezellen en laat Johnny aan Janet. Delaney en Violet vinden de dood wanneer zij door de politiemacht worden nagezeten. DE PLANNENMAKER Mijn man heeft het plan opgevat, om op de fiets een wereldreis te maken. Dat is nog al watHoe lang duurt dat? Gewoonlijk vier weken, dan heeft-ie wel weer andere plannen. EEN GEDIENSTIGE ZOON Vader Bol is aardappelen aan 't plan ten. Zijn kleine is bij hem en plots zegt de jongen Zie vader, ik heb al de aardappe len terug opgeraapt die ge op de grond hebt laten vallen. DE GOEDE RAAD Ach zei Madam Klets tot haar vrien din. het is vandaag juist twee jaar gele den dat mijn man naar de bakker ging om een brood te halen, en hij is sinds dien niet meer teruggekeerd Ik weet niet wat er met hem gebeurd is. Is hij ver moord of ontvoerd? Ik weet het niet. Wat zoudt U doen als gij in mijn plaats waart Vriendin Ik zou niet langer meer wachten en seffens een ander brood gaan halen. T VADERLAND Soldaat Jef Top moet op 't rapport van de Commandant komen, omdat hij klaagde dat er teveel zand in de soep was. De Commandant Zijt gij bij 't le ger om te klagen of om uw vaderland te dienen Om mijn vaderland te die nen mijn Commandant, maar niet om het op te eten. ONGELOVIG Dus gij gelooft niet aan wonderen Neen. absoluut niet. Maar stel je nu eens voor dat je van de vierde verdieping uit het raam valt zonder één schrammetje. Hoe noem JU dat dan Puur geluk. Goed. Maar de volgende dag val je W8?r het raaln en heb* nog altijd mets. Wat dan \^en vreemde samenloop van om standigheden, maar mogelijk. Zo- maar de derde dag val je weer t'.enhoog uit het raam en je mankeert voor de derde keer geen steek Is dat nog geen wonder Natuurlijk niet. Want dan ben ik er aan gewend

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8