FI L SI W E R E L D FERNANDEL GINO CERVI fygf&ii/l, utie^in deffackt PË PON CAMII4X) UNÜLM DE JULIEN DUVIVIER Koopt uw Schoolbenodigdheden UIT DE PROGRAMMA'S '7' - O I ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER INEMA OUD IEPER: LE RETOl R DE DON CAMILLO (De Terugkeer van Don Camillo) met Fernandel en Gino Cervi. Terwijl Don Camillo versteven geraakt an de koude in het bergdorpje Monta- ara. heerst er een volstrekte kalmte in et dorpje uit de Po-vlakte waar hij vroe- er pastoor was Peppone is daar nu de pperste heer en meester, wat niet belet i dat hij moeilijkheden heeft met Cognola. een oude reactionnaire landeigenaar die 1 halsstarrig weigert een deeltje van zijn wijngaard af te staan, wat het mogelijk f zou maken een dijk te bouwen Peppone is er dan ook ten zeerste van overtuigd dat. zo Don Camillo aanwezig was. alles reeds lang in orde zou zijn. De woorden- twisten worden steeds heftiger, en er komt ook handgemeen van Cognoia slaat Nero. een trouwe volgeling van Peppone. ,1» W'Jöf? des nistoircs <3« GIOVANNI OUARËSCMI EDOUARD DELMOWTPAOLO STOW-ALOW OREJWKAJAJ TMOMY BOUROCUfTONY JACQUOT-CHARliS VtSSIERCS-CLAUOY CHAPELM uaMtn iMnark l*OOUB lewSw Tt.iMijMdt t7vtmjortol neer. terwijl deze laatste op zijn beurt Cognola mores leert. Don Camillo is in tussen in 't geheim naar het dorp terugge keerd. en hij vraagt Peppone of hij hem wil helpen een zware vracht te dragen jtot aan het smalle bergpaadje dat naar I Mrntanara leidt. Don Camillo kwam in «het dal niets anders zoeken dan zijn groot I kruisbeeld, dat waarmede hij kan spre ken. Hij moet een waarachtige kruisweg afleggen om het zware beeld boven te krijgen, maar eenmaal daar heeft hij de voor hem zo onmisbare stem van zijn Heer weergevonden Doch meteen treft hij in zijn schamele pastorij Peppone aan die meent dat hij Cognola gedood heeft en er een schuilplaats komt zoeken Even later komt Cognola aankloppen die meent Nero gedood te hebben, en komt even eens een schuilplaats zoeken Don Camillo voelt zich weer in zijn elementhij dient de twee twisters een bolwassing van be lang toe en weet van Cognola de formele belofte los te maken dat hij in het be lang van de gemeenschap een deel van zijn wijngaard zal afstaan De volgende dag begeeft Peppone zich naar de Bis schop om hem te verzoeken Don Camillo terug naar zijn dorp te zenden. De dag van Don Camillo's terugkeer is het ganse dorp verenigd, niet aan het station maar in het volkshuis, waar een boksmatch plaats heeft tussen de plaatse lijke kampioen en één uit de stad. Maar de plaatselijke kampioen wordt spoedig buiten strijd gesteld, waarop Peppone in de ring komt om hetzelfde lot te onder gaan. Wat later komt Don Camillo bin nen. en in minder dan geen tijd heeft hij de situatie herstel^ in het voordeel van zijn parochianen. Dat meteen de oude twisten herbeginnen is duidelijk. De tijd gaat inmiddels verder, en de oude Cognola heeft zijn belofte, onder bedreiging in de bergen afgelegd, totaal vergeten. Het regenseizoen is daar. zonder dat er iets aan de dijk kon gedaan wor den. Spoedig is de overstroming een feit. Het water stijgt steeds, en zowel het volks huis als de kerk worden er door overwel digd Peppone moet vertrekken om voor zijn geëvacueerden te zorgen. Don Ca millo blijftgans alleen, volledig van al les en allen afgescheiden door het water, houdt hij in zijn overstroomde kerk het schoonste sermoen van zijn leven. Door de echo worden zijn woorden over de watermassa gedragen naar de dijken, waar zijn in paniek weggevluchte paro chianen samengepakt staan. Bij het aan horen van Don Camillo's woorden, ver vult een overweldigend gevoel van vrede hun harten. En we zien hoe Cognola helpt om de familie van Peppone in veiligheid te brengen Don Camillo is gelukkig om dat hij ziet hoe in het uur van gevaar het rijk van Vrede en Goedheid heerst op deze wereld. CINEMA OUD IEPER MACADAM (De Sletl met Franqoise Rosay, Paul Meurisse en Andrée Clement. Het hotel Bijou in een der nauwe steeg jes van Montmartre heeft geen al te hei lige reuk. Daaraan is de eigenares, me vrouw Rose, niet vreemd, want 15 jaar geleden doodde ze haar echtgenoot met zes revolverschoten. Dat ze echter met vaste hand haar zaken doet. daarmede is iedereen het eens. Haar dochter Simonne. die als duivel-doet-het-al dienst doet. zou di ar var kunnen meespreken Mevrouw Rose heeft een heel bijzon dere opvatting over de eerlijkheid. Alles is eerlijk als het maar winst oplevert Ze aarzelt daarom ook niet haar vriend Victor te verklikken, die op het punt stond de wijk te nemen, opdat ze aldus zijn geld zou kunnen inpalmen. Zij weet echter dat Victor gevaarlijk is en daar om overtuigt ze hem dat Francois, die zopas zijn intrek nam in het hotel, de verklikker is. Victor ontbiedt daarom Gisèle. zijn vriendin, in de gevangenis en geeft haar Een toneeltje uit de film De Sletmet Simonne Signoret en Jacques Dacqmine. als opdracht Francois te bewaken. Zo komt het dat Gisèle eveneens in het hotel gaat wonen. Het onvermijdelijke gebeurt en Gisèle wordt verliefd op Francois. De kleine Simonne ziet dit met lede ogen. want zij ook bemint Francois. De dag nadert waarop Victor weer vrij zal zijn en iedereen ziet met vrees naar ziin terugkomst op. uitgenomen Francois die van de ganse zaak niets afweet. Doch mevrouw Rose waakt en daar ze iets afweet van een vroegere moord, door Victor gepleegd aarzelt ze niet hem een tweede maal te verklikken Ditmaal kan het hem zijn hoofd kosten. De zaken nemen echter een onverwach te wending, want Victor weet te ontsnap pen. Deze tweede verklikking heeft zijn achterdocht opgewekt en hij gaat op in lichtingen uit bij de coiffeur van de buurt, die als tussenpersoon gediend heeft bij de politie. In het nauw gebracht verraadt deze mevrouw Rose. Victor zal dan ook niet aarzelen haar neer te schieten Zij van haar kant zal geen ogenblik haar kalmte verliezen en met een soort moed de dood ingaan. 'Wanneer Victor wil vertrekken komt Francois, samen met Gisèle. van een bal terug. Francois is hem onverschillig, maar Gisèle dat is een andere zaak Hij maakt zich gereed opnieuw te do den De politie werd intussen verwittigd door de coiffeur en de politieauto's komen opdagen. Wanneer ze ingrijpt heeft de moordenaar reeds zijn verdiende loon ge kregen. want Simonne schoot hem neer. aldus haar moeder wrekend. CINEMA CAPITOLE: GIRLS IN THE NIGHT (Meisjes in de nacht) met Harvey Lembeek en Joyce Holden. De familie Haynes. bestaande uit va der. moeder, een zoon. Chuck en twee dochters. Hannah en Hilda, trachten aan de armzalige sloppen van New York te ontkomen Hun wens staat op het punt zich te verwezenlijken als de vader door een verkeersongeval wordt getroffen dat hem gans verlamt en voor hem de kans hoger op te komen, een nieuwe plaats in te nemen en eveneens de hoop een mens waardiger bestaan te veroveren vernie- j tigt- De dochter Hannah heeft een hekel aan de armzalige woning van haar ouders en weigert* haar vriend. Joe Spurgeon, te huwen daar deze laatste arm is en haar geen kans van verbetering en ontsnapping uit deze triestige omgeving biedt. Tegen de raadgevingen van Joe en Han nah in. beslissen Chuck, de broer van Hannah, en zijn vriendin Georgia. Minosa een blinde bedelaar te bestelen. Hun plannen worden door Vera een lelijk meisje uit de buurt die op Irv een jonge gangster verliefd is. ontdekt. Vera en Irv beslissen Chuck en Georgia voor te zijn en zelf de oude bedelaar te gaan bestelen. Wanneer de oude man hen op heterdaad betrapt, schiet Irv hem een voudig neer en vlucht met Vera. Chuck en Georgia komen later bij de blinde Mi nosa en begaan de diefstal maar weten niets van de moord welke gepleegd werd. Vera bezorgt Irv een alibi maar eist daarvoor van hem veel meer attenties. Bovendien eist zij de helft van de buit van Chuck en Georgia. Hannah verdenkt Irv en om hem in een valstrik te doen lopen doet zij net alsof zij op hem ver liefd is geworden. Vera heeft dit opge merkt en zonder het zelf te willen, stelt zij Hannah van Irv's schuld op de hoogte- In,- geeft er zich rekenschap van dat Vera zou moeten verdwijnen en maakt met haar een afspraak in een pakhuis om haar te doden Chuck -Georgia. Joe en Han nah achten-olgen hen en redden de lelijke Vera. Chuck achten-olgt Irv tot in een werkplaats op de kade waar deze laatste de dood zal vinden door het aanraken van hoogspanningsdraden Chuck, die de diefstal heeft begaan, wordt vrijgesproken dank zij de betoon de moed bij de achtervolging van Irv. De familie Haynes kan ten slotte de arm zalige buurt verlaten en Joe en Georgia zijn van plan hetzelfde te doen als zij met Hannah en Chuck zullen trouwen. CINEMA CAPITOLE THE BLACK CASTLE (De zwarte burcht) met Richard Greene. Boris Karloff, Stephen McNally, Paula Corday en Lon Chaney. Twee vrienden van de Engelse edel man. Sir Ronald Burton, werden na een jachtexpeditie in Afrika in gezelschap van de Weense aristokraat- de Graaf von Bruno, vermist verklaard. Sir Ronald be- sluit dit geheim op te klaren en slaagt er in zich op het kasteel van von Bruno evenals op een jachtexpeditiè in het ge- heimzinnig en reusachtig grondgebied van I de graaf in Europa, te doen uitnodigen. De wreedheid van von Bruno, zijn dui- t velse neigingen, zijn omgeving en een iu- weel dat toebehoord heeft aan één der vermisten, hebben Sir Ronald weldra er van overtuigd dat zijn vrienden door von Bruno gedood werden. Sir Ronald wordt verliefd op Elga. de mooie echtgenote van von Bruno, die deze met geweld heeft gehuwd. Nu hij zeker is van de schuld van de graaf wil Ronald het kasteel met Elga veriater. maar beiden worden gevangen genomen door de afschuwelijke lijfwacht van de graaf von Bruno besluit Ronald en Elga levend te begraven maar zij worden van deze vreselijke dood gered door Dr Meissen, één der slaven van de graaf. Aldus hervinden zij hun vrijheid en Sir Ronald doodt von Bruno in staat van wettige zelfverdediging. CINEMA COLISEUM DENVER RIO GRANDE (De Rode Lantaarn) met Edmond O'Brien en Sterling Hayden. Een harde tweestrijd ontbrandt tussen twee spoorwegmaatschappijen, de Den ver and Rio Grande en de Southwestern Short Line voor het aanleggen van een spoorweg door het Rotsgebergte. De twee maatschappijen hebben inderdaad beiden de toelating gekregen een lijn aan te leg gen daar waar de enige gebruikbare berg pas te eng is om er verscheidene spoor lijnen aan te leggen. Van dan af begint er een echte snelheidswedstrijd tussen de twee ploegen. Wanneer Jim Vesser. voorman van de Denver and Rio Grande, een ploeg van de Southwestern op de concessie zijner maatschappij aan het werk ziet. aarzelt hij niet een vechtpartij uit te lokken. In het gewoel wordt Nelson, chef ingenieur van de Southwestern neergeschoten door zijn assistent MacCabe. doch deze slaagt er in Vesser voor Nelson's dood verant woordelijk te stellen Wanhopig bij het gedacht de dood van een mens veroorzaakt te hebben, verlaat Jim zijn werk Doch de aanslagen en sa- botagen houden niet op en wanneer Ves ser verneemt dat Mac Cabe voor niets terugdeinst om de werken van de Denver and Rio Grande te vertragen, neemt hij opnieuw de leiding op zich. De stoutmoe digheid der bandieten kent geen grenzen en zij vallen de trein aan van Generaal Palmer, president van de Denver Maat schappij. en leggen beslag op het geld der arbeiders. Vesser vindt weldra het spoor der aanvallers weer... en treedt nogal hardhandig op. Doch zijn optreden doet de haat oplaai en die Linda, de verrukkelijke secretares se van Generaal Palmer, voor Jim schijnt te voelen. Voortaan is de open oorlog tussen de twee maatschappijen verklaard Mac Ca be en zijn handlangers vallen aan en be zetten alle tussen-stations van de Denver and Rio Grande Vesser zet onmiddellijk de tegenaanval in om hen weg te jagen dank zij zijn koelbloedigheid kan een ramp vermeden worden wanneer een lo comotief van de Southwestern de trein van de Denver Maatsthappij tegemoet ge jaagd wordt. Jim. die sinds lang vermoedens had over Linda's gedrag, dwingt haar deze maal de waarheid te bekennen zij is de zus ter van Nelson en.'overtuigd als zij was dat Vesser hem doodde, wilde zij haar broeder wreken door aan Mac Cabe de plannen van de Denver and Rio Grande te verraden. De werken worden onverpoosd voort gezet en Vesser en zijn mannen bereiken het eerst het Rotsgebergte. Een dam wordt opgeworpen aan de ingang van de berg pas om de vijandelijke ploeg tegen te houden. Woedend wil Mac Cabe dan de muur doen ontploffen door er een met dynamiet geladen wagon heen te sturen. Doch deze maal heeft Linda haar plicht begrepen op gevaar van haar leven, snelt zij naar Jim om hem te verwittigen, ter wijl Mac Cabe. in zijn eigen valstrik ge vangen. bij het uitvoeren van zijn plan de dood vindt. De rode lantaarnis een boeiende avonturenfilm, vol spectaculaire en heftige gevechten, zoals men op bovenstaande foto kan zien.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 7