DIT D£ STQEEK BRIELEN ELVERDINCE VLAMERTINGE LANGEMARK STADEN ZONNEBEKE BOEZINGE HET YPERSCH MElTfS Blz 2 14-11-1953 VOETBAL Brielen Spon - F. C. Lan- gemark 1-2 Deze match tegen de hek kensluiters kan men wellicht bestempelen als de wedstrijd der verkeken scoorkan- sen en dit langs beide zijden Stopper Rouserez zond zijn kat en Spon mocht het met 10 man aftrappen. De be zoekers die het windvoordeel genoten, acteerden zeer gevaarlijk en het was dank zij de besluiteloosheid hunner aanvallers dat voor Spon alle onheil vermeden werd Omstreeks de 20e minuut werden de gast heren volledig, vanaf dit ogenblik lieten zij de gasten niet meer uitblazen, onaf gebroken rolden de Brielense aanvalsgol ven op het Langemarkdoel af. waaruit 2 doelpunten het licht zagen. Rust2-0. Pas hernomen of de bezoekende doel- yerdediger mocht het leder voor de 3e maal uit zijn netten halen (3-0). Op mis verstand tussen de locale verdedigers kon Langemark de stand milderen3-1. De- quidt verstond het echter zo niet en zijn effectballetje trof roos: 4-1. Daarmee was de wedstrijd gespeeld Tegen het einde brachten de gasten de score op 4-2. Valt te vermelden de goede leiding van de hr. Chaerle De opstelling Deruyter C. Devloo A. Deweerdt D Boullet M. Vanoverberghe A Overberghe A Deplancke G Pype J Dequidt W. Vanbeselaere A Lepla P. Zondag a. s. verplaatsing per fiets naar Sas Sport Boezinge. Vertrek om 14 uur. WIST GF. DAT de voetbalvereni ging haar jaarlijks groot bal houdt op Zondag 22 November om 18 uur. het orkest Chaerle met zanger, deze avond opluistert. een prachttombola voorzien is. iedereen die houdt van een aangena me avond, deze dag moet vrijhouden. BURGERSTAND OKTOBER 1953 Ge boorten Gerard Decramer. z. v. Oscar an Maria VanlitsenburgJohan Artois. z. v. Daniel en Stefanie Frederickx. OverlijdenElodie Deraedt. echtg v. Oscar Haghedooren. 75 j. HuwelijkenRafaël Debreuck. van El- verdinge. en Jeanne Couckuyt. van Gul- legem Latruwe Raymond, van Elverdin- ge. en Martha Maerten. van leperDe- beer Roger, van Woesten, en Mariette Scholeer. van Elverdinge. GEMEENTERAAD 1. Voorlezing en goedkeuring verslag der laatste zitting. 2. Tussenkomst voor 25 in de bij drage voor de ziekte verzekering van de Veldwachter, voor een nieuw jaaraan genomen. 3 Vaststellen der voorwaarden voor de openstaande plaats van gemeentesecreta ris Aanvragen indienen uiterlijk tegen 16 November a s. KIESRECHT Na 15 November wordt de kiezerslijst, welke in voege komt op 1-5-1954. definitief afgesloten. Wanneer U op deze lijst niet als stemgerechtigde kie zer mocht vermeld staan, niettegenstaan de U wel stemrecht hebt. dan moet vóór 15 Nov. hiertegen klacht neergelegd wor den ten gemeentehuize. De lijsten liggen ter inzage in het gemeentehuis. Na het afsluiten der lijsten worden geen klachten meer aanvaard. EERVOL ONTSLAG Z E H Alidor Vanderschelden heeft ontslag ingediend als pastoor onzer parochie. Sedert gerui me tijd liet zijn gezondheid te wensen. Bezield met de beste intenties, trachtte hij steeds nog te doen wat mogelijk was en heeft in de 10 jaar dat hij hier pas toor was. meer willen doen dan hij kon. Een gemakkelijke periode is het niet geweest De oorlog, de bevrijding, de scholen alleen Z. E. H Pastoor zelf zou het best kunnen zeggen wat het voor hem betekend heeft In de kerk echter vona hij als priester zijn troost en zijn vreugde Hij beminde de luister van Gods huis. De kerk werd herschilderd. prachtige gewaden werden aangeschaft, het moest er blinken in de kerk. voor de kerk nooit te veel. het dak nooit te goed. Steeds ver zorgd en waardig, was het een genoegen voor de parochianen hun pastoor met zijn mooie stem de plechtige prefatie te ho ren zingen. Hij was ziek maar gelukkig zolang hij Gods lof bezingen kon. De pa rochianen van Elverdinge danken hun ge wezen pastoor. Zij gunnen hem nog een rustige er gelukkige dag in de Veurne- straat 39 te Elverdinge. NIEUWE HERDER Mgr De Smedt heeft benoemd als opvolger van ZEH Vanderschelden tot pastoor te Elverdin ge Z.E H Paul Vandenweghe. pastoor te Bikschote Alle Elverdingenaren wensen hun nieuwe pastoor van harte en gemeend welkom en bereiden hem een waardige aanstelling voor op Zondag 29 November tc 14.30 u. Later meer hierover. 11 NOVEMBER VIERING Ter gele genheid dezer plechtige viering werden aan het standbeeld der gesneuvelden vol gende personen vereremerkt Ridder met zwaarden: Dochy Jerome en Dufloucq Jozef Herinneringsmedaille Leopold IIBec- quaert Omer. Coene Achiel en Vanden- plas Désiré Médaille van krijgsgevangene: Degrae- ve Victor. Herinneringsmedaille 40-45Cornette André. Nuyttens Gerard. Marico Maurits. Roelens Valère en Degraeve Victor. Médaille van VrijwilligerDegraeve Victor. Proficiat aan alle gedecoreerden! STE CECILIA-VIERENG Op Zondag 22 Nov. a s- te 10 u. plechtige H. Mis ter ere van Ste Cecilia, patrones der plaat selijke muziekgilde De viering wordt reeds ingezet op Za terdag 21 Nov. a.s. 1. Vanaf 15 u.verzameling der muzi kanten bij H. Bartier; 2- Te 1830 u. avondmaal per inschrijving bij Célest Soenen3. Daarnagezellig samenzijn. SPORTKRING Wenïk - S. K. V- 5-0 Tegen een technisch sterkere ploeg kregen wij niet de minste schijn van kans. Voor de eerste maal van het seizoen ver schenen de grensbewoners tussen de krijt lijnen met hun beste ploeg Een elftal, waarmede ze heel zeker de kampioenstitel niet kunnen missen. Onze rekening staat er heel zeker slechter voor. Voor Sport kring is het de strijd om het behoud in de reeks Geen moraal, geen puntenwinst en geen supporters Het ligt er allemaal zo dicht van elkaar. De spelers individu eel zijn de anderen waard, doch het ploegverband mankeert en dus ook de ploeggeest niet Zondag a- s krijgen wij de Toekomst-mannen uit Menen op de Pothem- Een enige kans om eens voor eigen volk te tonen dat er beter kan. dan tot wat nu toe gedaan werd. St- MAARTEN St Maarten dankt het comiteit om zijn modernisering van vervoer en belichting en de vele kinde ren. die Hem op zijn tocht met lied en zang vergezeld hebben door de gemeente. De Familiezaal was veel te klein en dit is zeker wel een bewijs van het overgrote succes. WAAR NAARTOE IN NOVEMBER Zondag 15 November: herbergkermis in A la ville de Lille groot bal verzorgd door het Olympia - ensemble ónder lei ding van Cyriel Chaerle Grote prijskaarting in de herberg De Sultanbij Gaston Verhelst. Manillen. Inschrijven 12.50 fr. Tweemaal aanblij ven 100 fr. per ploeg. Zondag 22 NovemberOptreden van de beroemde zangeres Olga Lowina in de zaal Riviera met het Tyrolerorkest. Zondag 29 NovemberBal ten voordele van de Supportersclub Thuur Cleenewerck. ROYAL NOGMAALS AAN DE «pip,Ma-tel en degenAvonturen. gevechten duels stormlopen, alles in over vloed Nog erger dan in de 3 musketiers m Fanfan la Tulipe»- De man die voor niets achteruitdeinst Zeker en vast zult gij deze prachtfilm zien deze week op Zaterdag Zondag Maandag in Ciné Roval. de kleine zaal met de grote films Toekomende weekVrouwen voor het Westenmet Robert Taylor en Denise Darcel VOETBALNIEUWS Onze fanionploeg had Zondag te Ingelmunster bij Molen Sport een zware pil te slikken. 10-0. Deze nederlaag legt een zware schaduw op hun flink acteren in de vorige wedstrijden. De oorzaken zijn echter niet ver te zoe ken Onze doelman, leider van een jazz formatie stond slaperig in de goal en van de 10 ballen waren er 5 met gemak te houden en 3 andere in zijn prachtforme waren te weren Onze beide hoeken die tevens het amusementsbal bijgewoond hadden tot in de morgen, kwamen er ook niet bij te pas. Zo had Molen Sport vrije loop en maakten er doeltjeskermis van De leden van de keuze-commissie houden voortaan de spelers meer in de gaten en bij de reserven zijn nachtvlinders wel te vervangen Zondag gaan onze jongens er weer met volle moed op en ze spelen aan huisdat wil zeggen dat St. Joris hun flinkste been tje zullen moeten voorzetten willen ze een puntje bemachtigen. Onze reserven die met brio spelen won nen met 5-2 cijfers aan huis tegen Toek. Menen VERLATEN FIETS Vanaf Maandag namiddag tot Dinsdagmorgen stond een fiets met nummerplaat 158999 aan het postkantoor. Daar het stalen ros 's mid dags nog niet weggehaald werd. lichtte de postontvanger de politie in. die het in be waring houdt. De rechtmatige eigenaar kan zich op het politiebureel aanmelden. 11 NOVEMBER VIERING Om 9 30 u. werd een grootse stoet gevormd op het Stationplein waaraan alle plaatselijke maatschappijen met vlaggen en afgevaar digden hebben deelgenomen. De stoet werd geopend door de Koninklijke mu ziekmaatschappij Ste Cecilia gevolgd van de invalieden. oudstrijders en de verscheidene groeperingen. Het gemeen- temuziek gevolgd door de bestuursoverhe- den sloot de stoet. Langs de Stationsstr.. St. Jansstr.. Vredestr.. Ieperstr.. Markt plaats ging de optocht tot aan de nood kerk. waar te 10 uur een solemnele H. Mis opgedragen werd voor de slachtoffers der beide wereldoorlogen. Gedurende de consecratie werd het Te Velde geblazen door de Brandweer. Na de H. Mis schaar de iedereen zich rond het nieuw oorlogs gedenkteken. plechtig ingewijd door E. H. Pastoor Mullier. Toespraken werden gehouden door eer- ste-schepen E. Dermaut. namens het Ge meentebestuur. Dhr. G- Nijst namens de Invaliedenbond. dhr. Ere-notaris Reynaert namens de Oudstrijdersbond en dhr. Leon Verhaeghe namens Het Geheim Leger. De Koninklijke Muziekmaatschappij Ste Ce cilia speelde de Brabanconneen het Gemeentemuziek Naar wijd en zijd De schooljongens zongen mede Talrijke bloe mengarven werden neergelegd aan het nieuw gedenkteken. Stoetsgewijze werd opgetrokken naar het Calvarie-kruis op het gemeentelijk kerkhof, waar een her- denkingshulde gebracht werd voor de af gestorvenen van beide wereldoorlogen. WINTER VOORZORGEN De gemeen teraadsleden Trybou en Debeil interpel leerden de Gemeenteraad over het aan stellen van een ploeg werklieden, die bij een komende sneeuwval, zouden aange duid worden om de sneeuw op te ruimen in de straten van de gemeente. Het schepencollege beloofde in die aard de nodige schikkingen te treffen WII.I.EMS-FONDS De boekerijaf- deling van het Willemsfonds, die steeds ten dienste staat van de lezers, dorpsge noten, maakt bekend dat talrijke nieuwe werken, zowel van vormende als ont spannende aard ter beschikking zijn Toegang vrij de Donderdag van 18 tot 20 u. en de Zondag van 10 tot 12 uur. VOETBAL Elverdinge - Zonnebeke 3-5. Elverdinge kreeg de opgooi en ging dadelijk ten aanval, doch stootte op de sterke verdediging van Zonnebeke Ver der bleef het spel verdeeld en werd al leen in het middenveld gespeeld. Rond de 10e min. kon Doolaeghe na algemene aan val van Zonnebeke de scoor openen On middellijk stelden de thuisspelers alles in de weer om de gelijkmaker te netten wat ook lukte. De gasten bleven aanvallen en Del"haye kon. na geharrewar voor doel de stand op 1-2 brengen. Enige minuten later dreef Doolaeghe. na voorzet van Herman, de stand op tot 1-3. De rust werd dan ook met deze stand bereikt Na de koffie was het weerom Zonne beke die de eerste aanvallen opbouwde en een mooi doelpunt kon aantekenen langs Doolaeghe. Een weinig later, na al gemene aanval van Zonnebeke. liet Doo laeghe na pass van Vandamme ook een doelkans niet verloren gaan en het werd 1-5 in 't voordeel van de bezoekers El verdinge schoot wakker en bouwde enige mooie aanvallen op en lukte na geharre war voor doel het tweede doelpunt. Een weinig later zou de linksbuiten, na per soonlijke doorbraak, de achterstand van z'n ploeg minderen. Elverdinge bleef verder aandringen maar het kwam niet meer tot doelpunten. Het einde werd gefloten met een 5-3 stand in het voordeel van Zon nebeke Zondag a s speelt Zonnebeke aan huis tegen het sterkspelende Geluwe ERETEKENS UITGEREIKT Op 11 November, na de pechtigheden ter nage dachtenis van de gesneuvelden en oorlogs slachtoffers van beide oorlogen, werden aan de volgende leden van de Nationale Strijdersbond eretekens uitgereikt door de heer Burgemeester VanwalleghemRid der in de Kroonorde met zwaardenEmi- le Comyn Ridder in de Leopold II orde met ZwaardenCalis Remi. Sercu Richard Militair Ereteken He klas Huyghe Antoon. Herinneringsmedaille 40-45 met gekruiste sabels Snick Valère. Denorme Georges. Casier Cyrille. Delhaye Eugeen. Blomme Cyriel Krijgsgevan- genenmedaille 40-45Blomme Cyriel Herinneringsmedaille Leopold IIBrouck I Prosper. Carrein Jules. Chaerle Camiel. Coudron Charles-Louis. Derudder Cyriel. Noyez Achiel. Vermeulen Emiel. BURGERSTAND Geboorten: Jan,- Joost Dejonghe. z v. Gerard en Marie- Louise Declereq HuwelijkenGaston Coudron met An toinette Noppe beiden van Zonnebeke Roger Deleu van Kruiseecke-Wervik met Maria Vandevivere v. Zonnebeke. HuwelijksbeloftenOdiel Vanoverber ghe van Menen, met Godelieve Salomez v. Zonnebeke Michel Bryon met Anna Bour- gois b. v Zonnebeke DRIEDUBBELE BOTSING TE ELVERDINGE EEN ZWAAR GEKWETSTE Zaterdagavond omstreeks 18.40 uur deed zich op de steenweg Ieper-Veurne. zowat halfweg tussen Elverdinge en Woes ten. een geweldige aanrijding voor. waar bij een zwaar gekwetste te betreuren viel- De 31-jarige landbouwer Joseph Dan neels. ongehuwd, wonende Clyttestraat te Elverdinge. kwam met een paard dat twee driewielkarren voorttrok van zijn land dat langs de Veurnesteenweg gelegen is. Zijn karren waren geladen met bieten- loof. Waren ze verlicht of onverlicht Een vraag welke we vooralsnog onbeantwoord zullen laten en die vanwege de onder zoekers wel de nodige attentie zal krij gen. weggeslingerd werd en met zijn links- achterkant tegen de autobus terecht kwam. Het paard van Danneels werd losgeslagen en het verschrikte beest ging aan de haal. Het kon gelukkig spoedig tot staan ge bracht worden. De reizigers van de autobus werden duchtig dooreengeschud. maar kwamen er gelukkig met de schrik van af. Erger was het gesteld met de hr Peire en vooral Danneels. Deze laatste lag op de baan. overvloedig bloed verliezend uit diepe hoofdwonden en klagend van he vige pijnen in het onderlichaam. Men zorgde onmiddellijk voor zijn over brenging naar de Kliniek der Zwarte Zus ters. waar zijn toestand als zeer ernstig Een der gekantelde driewielkarren van landbouwer Joseph Danneels. Men bemerkt hoe het bietenloof overal rond verspreid ligt. Danneels reed met zijn gespan in de lichting van Woesten en hield de uiterste rechterkant van de baan. Uit dezelfde richting kwam de personenwagen welke gevoerd was door de hr Fernand Peire- bonaventure van Veurne. Deze auto reed met tamelijk hoge snelheid. De autobus Veurne-Ieper, gevoerd door de hr Henri Hanke uit Veurne. derde ac teur in dit verkeersdrama. kwam uit de richting Woesten gereden. Hoe alles nu juist gebeurd is. zal door het gerecht dienen uitgemaakt. Maar naar hetgene we ter plaatse van omstaanders konden vernemen, zou HET ONGEVAL zich aldus voorgedaan hebben De hr Pei re. min of meer verblind door de krui- sirgslichten van de autobus, bemerkte te laat het gespan van de landbouwer, zo dat hij met geweeld op de achterste wa gen terecht kwam. Beide wagens werden langs de zijde van de weg geworpen, terwijl de auto beschouwd werd. Lijdend aan ernstige hoofdwonden en een versplintering van de heup. werden hem een paar bloed transfusies toegediend, terwijl hij ook de H Sacramenten der stervenden ontving. Later konden we gelukkig vernemen dat zich een lichte beternis in zijn toestand voordeed, en dat alle hoop op een gunstige afloop nog niet dient opgegeven te wor den De hr Peire klaagde zijnerzijds van he vige pijnen in de borst en beide armen. Na ter plaatse verzorging gekregen te hebben, kon hij evenwel naar zijn woning overgebracht worden. De stoffelijke schade is natuurlijk zeer belangrijk. Vooral de aanrijdende auto, een nieuwe Chevrolet, moest het ontgel den Ook de beide driewielkarren wer den vernield. De veldwachter van Elverdinge en de Rijkswacht van leper waren onmiddel lijk ter plaatse om het nodige onderzoek in te stellen. GOAL-BILJART De wedstrijd op de goal-biljart. Zondag laatst gehouden in De Meiboomen waaraan 36 spelers deelnamen, gaf volgende uitslag1. René Grymonprez en Gilbert Wyffels2 André Verfaillie en Noël Hollevoet; 3. J. Van- acker en L- Petit4 R Loose en Fossaert A.W.T. RUBRIEK Crescendo Jubileert. Het is steeds een verheugende gebeur tenis te noemen wanneer een aangesloten toneelkring jubileert en nooit zal het A.W.T. nalaten mee te vieren met de fees telingen Ditmaal verheugt het ons dub bel. omdat hier een ploeg jonge pioniers, slechts onderbroken door het oorlogsge beuren het reeds 20 jaar heeft volgehou den. Iedereen die bekend is met de leperse geplogenheden, weet dat de mensen van over de ijzerweg in de richting van Dik- kebus. een aparte gemeenschap vormen. En in die -dicht bevolkte wijk. heeft de toneelkring «Crescendo» een zeer schoon volksveredelend werk verricht. Het A.W.T. wenst ze bij voorbaat van harte geluk Het programma staat in verhouding met het gepresteerde, en is rijkelijk gevuld met schone kunstuitingen. "We citeren enkele punten Zondag 22 NovemberZaal Familie kring te 14.30 uur: Jaarlijkse Gewest- vergadering var. het A.W.T. Gewest Ieper- Poperinge-Wervik. Zondag 29 en Maandag 30 November respectievelijk te 18 en te 20 u- Jubileum- opvoering door Crescendovan Het Ding Zondag 6 December in de zaal Familie kring te 17.30 u «Kerst-declamatie-prijs kamp onder auspiciën van het A W.T Speelkalender. PoperingeZondag 15 en Maandag 16 November respectievelijk te 19 en te 20 u. in de zaal Belfort opvoering van Pee- gie door de kring Volksveredeling uit Roeselare onder regie van H. Vander- meulen. OrganisatieHet Gewestelijk A.W.T. Bestuur. Wervik: Zondag 22 November te 17.50 uur opvoering van De Ivoren Deur van A A Milna door de Kring «Willen is Kunnen OostvleterenZondag 6 en Maandag 7 December telkens te 19 uur in de Paro chiezaal. opvoering van Pekdraad en Millioenenvan J- Hoogeveen. door de kring De IJzerzonen als deelname aan de Categorie-indeling. Krombeke Zondag 13 December te 19 uur in de parochiezaal zelfde opvoering. Lo: Zondag 13 en 20 December telkens te, 19 uur in de zaal St Sebastiaah. op voering van i O. Bella Donna Lucia van Rosita Peeters. door de kring De Roy- aertsals deelname aan de categorie indeling De vernielde personenwagen van de h. Peire uit Veurne. PicanoTs St Elooifeesten Zoals leder Jaar zullen ook thans ter ge legenheid van het patroonfeest der Me taalarbeiders luisterrijke feesten worden Ingericht. Zondag 22 November, te 10 uur. In de St Maartenakathedraalwordt een H. Mis opgedragen voor hét tijdelijk en geestelijk welzijn der medewerkers van de Werkhui zen Picanol. Zaterdag 5 December, te 20 uur. in de zaal Lldo optreden van het gezelschap MIKA met een speciaal St Elooi-programma. Ieder aangekochte kaart voor dit feest geeft recht tot deelname aan de gratis-tombola ter waarde van 15.000 fr. met als bijzonderste prijzen radio. veto. clubzetels, vulpennen, lampen, horlogen, enz. De prijzen staan tentoongesteld ln het uitstalraam van de garage DassonvlUe. Grote Markt. Plaatsen op voorhand 't Klein Stadhuis. Grote Markt en ln de Firma. Zondag 6 December, ln de Lldo. groot St Elool-bal vanaf 18 uur. Maandag 7 December, te 9.30 uur. St Elool-mls In de St Pieterskerk met deel name van de Harmonie Ptcanol. Te 15 uur Basket-ontmoeting tussen de Vakschool van leper en Athlon op het ter rein Zaalhof. Onderhandelingen worden te vens gevoerd om een voetbalmatch te laten doorgaan op het White Star-stadion, waar schijnlijk tegen een versterkte formatie van de Regie Telefoon en Telegraaf van Roeselare met een paar elementen van Club. Ook WA P-Sport zou gevoelig versterkt worden. Rg. Mees ter-Kleermakers bond leper - Poperinge en Omstreken Maandag aanstaande te 9 uur in de voormiddag in ons lokaal c CasinoSta tiestraat leper wordt een interessante technische voordracht gehouden door de Heer Van Loon uit Antwerpen het on derwerp staat steeds in het brandpunt van de belangstellingDe mouw in verband met bet armsgat Op deze vergadering zal door de Heer Vanloon een demonstratie gegeven wor den met een nieuwe stoomafzuigende pers tafel. Leeft met Uw vak mee, komt zien naar de evolutie van de machines in ons vak- In de voorgaande vergaderingen is ie opkomst heel flink geweest maar ook ditmaal verwachten wij U allen. Op 30 November aanstaande vieren wij ons jaarlijks Ste Catherinafeest. Te 9.30 u in de kapel van het Belle- Godshuis. Rijselstraat. leper, plechtig jaar getijde voor onze overleden leden, en in- zonderlijk voor de Heer Maurice De- bruyne. kleermaker te Vlamertinge. en op 7 November 1.1. overleden Te 11 uur in ons lokaal «Casino», Sta tiestraat. komt de Heer Alfons Noseda Afgevaardigde van het Provinciaal Ver bond der Kleding van Westvlaanderen ons onderhouden over de actuele vraag stukken die ons kleermakers aanbelan gen Daarna rond 13 uur banket Wij doen dringend beroep op al onze leden- zelfs diegenen die onmogelijk gans de dag met ons kunnen doorbrengen aan wezig te zijn in het jaargetijde, en op de vergadering van de Heer Noseda. De Voorzitter PoperingeJ- Dumon. De Voorzitter leperA. Vermeersch- Muziekverbond van België REGIONALE VERGADERING Zondag laatst hield het Muziekverbond van België. Sectie Yper-Poperinge. in het Hotel des Brasseurs. Statieplaats te Yper zijn regionale vergadering. Talrijke maatschappijen waren verte genwoordigd. Wij stipten o m. aanaf gevaardigden van Dikkebus, Geluwe. Kent- mei. Langemark. N S B. Yper Passendale Poperinge Cercle. Poperinge Philharmo- nie Proven. Vlamertinge en Ypriana leper De h h. Vermander. adviseur Patfoort algemene secretarisWynsberghe. schat bewaarder en Aimé Gruwez, afgevaardig de van het Belgisch Muziekverbond. Sec tie Yper-Poperinge. vormden het Bureel Mr Vermander sprak over de wedstrij" den en over Bolzano, waar de fanfare van Heist op den Berg de Belgische kleuren wist hoog te houden. Mr Patfoort be treurde de geringe subsidies welke de staat toekent voor de opleiding van ons volk door de muziek. Beide toespraken vielen zeer in de smaak Deze belangrijke vergadering was voor alle aanwezigen uiterst nuttig onder alle opzichten.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 2