FILMWERELD LAMOUREUX JALOUX COMME UK TË&S3E UIT DE PROGRAMMA'S d&uy R0BER1 BUREELBENODIGDHEDEN HET YPEBSCH NIEUWS n BU. 8 21-11-1953 CIN E M A O CD IEP EK EUROPA 51 met Ingrid Bergman. Irene is gehuwd met Georges Gerard eer rijke Amerikaanse industrieel. Dit brengt voor haar tal van wereldse ver- piichtingen mee zodat ze niet altijd de gewenste zorg kan besteden aan haar zoon tje Michel, die 8 jaar geworden is. Op deze herfstavond in 1951 gaat Rome gebukt onder een transportstaking Irène geelt die zelfde avond een receptie en' omdat ze heel wat tijd verloren heeft in de stad. is ze zenuwachtig en antwoordt ze ternauwernood op de vragen die het kind haar stelt. i Het avondmaal wordt opgediendook André. de vriend des huizes en een echte materialist is aanwezig Plots stormt Ce- sira. de meid binnen en schreeuwt dat de kleine Michel in de trapzaal gevallen ls De kleine zal aan de opgelopen ver wondingen sterven en dan beseft Irène dat er op aarde nog andere dingen zijn. dan deze die totnogtoe haar leven gevuld hebben. André licht haar op deze nieuwe weg voor en aldus maakt ze kennis met een arme familie- die ze materieel kan helpen Georges laat dit toe omdat hij er een verstrooiing in ziet voor zijn vrouw. Doch Irene gaat verder op de nieuwe weg en wanneer een arbeidster ziek wordt, aar zel' ze niet haar plaats ifi te nemen in de fabriek om haar te helpen Thuis ge komen laakt iedereen haar gedrag Ook Georges begrijpt haar niet en meent dat ze slechts gehoorzaamt aan een geheime liefde voor André. Wanneer Irène een publieke vrouw helpt en daarna onvrijwillig een jonge boos wicht helpt vluchten, doet dit de maat overlopen Ze wordt door de politie aan gehouden en in overleg met de familie Gerard wordt besloten haar in een ge it Europa 51 de bekroonde film ran Roberto Rossellini. toont ons hoe Irène (Ingrid Bergman) we gens haar drang om het goede te doen, in het gekkenhuis terecht komt- De foto toont hoe haar familie afscheid komt nemen- sticht op te sluiten. Dit besluit wordt definitief als Irène aan de rechter verklaart dat ze geen en kele partij dient, dat ze zich geen heilige waant, maar dat ze een onweerstaanbare drang voelt om goed te doen waar dit mogelijk is- En aldus ziet Irène door het venster van het gesticht langs de ene kant haar familie die per auto wegrijdt en langs de andere kant haar arme beschermelin gen die haar een laatste maal komen zien... te naderen en met hem te spreken Zo verneemt zij dat hij zijn moeder dood waant Zij spreekt ook met Damiano maar deze schiet haar neer uit vrees dat zij alles aan hun zoon zou vertellen. Argante. die enkele dagen vroeger de sluis van het meer heeft laten springen is getuige van dit nieuwe drama. Hij brengt de vrouw naar het hospitaal, verbergt het geweer dat Damiano had achtergelaten en zal. om zijn fout goed te maken, ver klaren dat hij Viola schoot, menend tus sen het moerasgras een dier te zien Damiano brengt dan het kind naar zijn moeder die tenslotte begrepen heeft waar het echte geluk te vinden is. en met hun drie stappen zij op naar een nieuwe horizont. Een toneeltje uit de film De Hut der Zonde CINEMA CAPITOLE NIAGARA met Marilyn Monroe, Joseph Gotten en Jeanne Peters. In een vakantiekamp gelegen op de Kanadese oever der Niagara watervallen maken een koppel jonggehuwden, op de huwelijksreis, met name Ray en Polly Cutler, kennis met George en Rose Loom is Daar ze het koppel hebben leren kennen, is Polly natuurlijk zeer verbaasd wanneer ze Rose er op betrapt, een andere man te kussen. Deze man is Ted Patrick Dezelfde avond vertrouwt George zich aan Polly en vertelt haar dat Rose een schone doch onbestendige vrouw is. die hem voortdurend bedriegt, maar dat hij niet kan nalaten ze te beminnen. Hij ver telt haar tevens nog. dat hij een oud- strijder is uit de oorlog in Korea, en naar huis werd teruggezonden wegens een ze nuw-inzinking. maar dat Rose wil doen geloven dat hij niet bij zijn verstand is. Terwijl George zich thans ontboezemt, haast Rose zich naar een afspraak met Ted. wie ze smeekt haar man George de volgende dag te vermoorden. De volgende dag verdenkt George zijn vrouw ervan, een nieuwe afspraak te heb ben. en hij beslist ze. zo mogelijk, te verrassen. Doch Rose geeft aan Ted het afgesproken signaal, om George te doden De morgen daarna vindt men echter het lichaam van Ted aan de voet der watervallen. Polly ontdekt aldus dat Ted door George gedood werd. tijdens een gevecht in een tunnel. 1 Rose valt in zwijm bij het zien van het lijk van haar minnaar en vlucht uit de ziekenzaal, gevolgd door George die erin slaagt haar te vatten in de klokketoren. Hij wurgt haar en vlucht zonder ontdekt te worden De volgende morgen wordt door de bewaker het lijk van Rose ont dekt. en de politie wordt gewaarschuwd. De Cutlers, die met vrienden waren gaan vissen moeten op zeker ogenblik hun boot langs de oever aanleggen om brandstof te gaan halen Polly, die het groepje harer vrienden had verlaten, ont dekt George terwijl hij tracht de boot aan gang te zetten George beveelt haar de boot onmiddellijk te verlaten Ze wei gert en smeekt hem zich aan de politie over te leveren. Als antwoord duwt hij Polly op het dek en stuurt de boot op de snelstroom af. Hij biecht zijn misdaad aan haar op. Polly tracht aan de wanhopige radeloze man te ontsnappen door in het water te springen, maar de motor valt stil en Polly klampt zich aan een rots vast. Dit is haar redding want op hetzelf de ogenblik wordt de boot door de kracht van de stroom meegesleept en George ver dwijnt in de watervallen, terwijl hij krampachtig in zijn hand de zijden das geklampt houdt waarmede hij Rose van het leven beroofde. Een aangrijpend toneeltje uit «Europa 51», waarin Irène (Ingrid Bergman) te laat begrijpt dat ze niet alles geweest is voor haar zoontje, zoals het werkelijk had moeten zijn. CINEMA OUD IEPER MELODY TIME Melodieti jd met Ethel Smith, Roy Rogers. I.uana Patten, Bobby Drisroll, de Andrews Sisters, Donald Duck en José Carioca. Deze muzikale comedie van Walt Disney bestaat uit zeven verschillende fragmen ten Wintertime (Winter) Uitbeelding op een enigszins melodra-" matische toon. van een idyllische geschie- denis. waarvan twee konijntjes de voor naamste vertolkers zijn. Frances Langford 1 vertolkt Once Upon a Wintertime»- j Bumble Boogie (De Angstdroom van de Bij). Op Rimsky-KorsakofTs muziek volgen wij de droom van een bijze ziet de kelk van een reuzebloem omvormd worden in pianotoetsen. in rupsen, in vlinders Deze; mooie muziek wordt voortreffelijk vertolkt door Freddie Martin en zijn orkest Johnny Appleseed (De Appelbomen van Johnny) Een bewerking op de echt gebeurde ge schiedenis van John Chapman, die geheel het Westen van de Verenigde Staten door liep om er appelbomen te planten Den nis Day vertolkt op humoristische wijze drie succesliedjesThe Lord is Good to Me Appel Song en The Pioneer Song Trees Bomen Muzikale bewerking van het poëma van Joyce Kilmer, met talent vertolkt door Fred Waring and his Pennsylvanians en Koor Kleine Tuut De avonturen van een baby-bootje, dat ondanks de waarschuwingen van papa boot voortdurend op zwier gaat in het havengebied van New-York De Andrews Sisters vertolken, zoals altijd, dit liedje met veel spontaneïteit, en maken er een klein meesterwerk van. vol humor it Blame it on the Samba (Het is de Schuld van de Samba) Latijns-Amerikaanse fantasie, waarvan de muzikale begeleiding verzorgd wordt door de talentvolle orgeliste Ethel Smith. De helden van deze geschiedenis zijn de drie dynamische vrienden Donald Duck. José Carioca en de Aracuan vogel Het liedje wordt gezongen door de Dinning Sisters. ii Pee os Bill Roy Rogers, zijn paard Trigger. Bobby Driscoll en Luana Patten stellen de ge schiedenis voor van Pecos Bill, een ster ke held uit het Westen van Alamo, die heerste over onweders. Indianen en wa terlopen, en die het hof maakte aan Slue- foot-Sue CINEMA CAPITOLE: JALOUX COMME UN TIGRE met Robert Lamoureux. Martial Simonet. een charmante man. vergiftigt zijn leven en dit van zijn vrouw Colette door een onberedeneerde jalouzie Op zekere dag verrast hij Colette op het ogenblik dat ze een briefomslag toeplakt. Deze brievenhistories zijn gewone kost voor hen en gewoonlijk eindigt Colette met toe te geven en hem de brief te la ten lezen, waarna Martial, gerustgesteld, haar belooft niet meer te zullen herbe ginnen Ditmaal echter, is Colette koppig en wil nieti toegeven. Wanneer ze de brief gaat posten, be sluit Martial dan ook haar te volgen. Toijjcy/s wunan'. icosani riliiél. oesmvulté (l£rrre ouverte) uf /fopt* fe CINEMA OUD IEPER: LA CABANE DU PECHF. (De Hut der Zonde) met l'mberto Spadaro en Ermanno Randi Zomer 1944 De oorlog is ten einde Damiano. een jonge boer. keert terug uit de gevangenschap en vestigt zich alleen in het moeras. Hij leeft er van jacht en visvangst in een hut gelegen aan het meer dat hem toebehoort. Hij ontmoet Viola, een meisje dat de stad ontvluchtte omdat zij door de politie verdacht wordt van de medeplichtigheid aan een diefstal bedreven door haar min naar. Damiano die haar niet kent nodigt haar uit de nacht in zijn hut door te brengen Viola aanvaardt omdat zij zich in deze schuilplaats veilig voelt Nadien vraagt Damiano haar bij hem te blijven maar spoedig hebben de gendarmen haar schuilplaats ontdekt en hij wordt opge roepen als getuige. Viola vertrekt na een twist met Da miano die meende dat zij bij hem was gebleven uit liefde Teleurgesteld gaat de jongeman terug naar het ouderlijk huis op de heuvel. Enkele dagen later roept Viola Damiano terug. Deze bemint haar hartstochtelijk en voert haar weer naar zijn hut die hij met alles wat hij bezit omtovert tot een gezellige woonst Aldus begint voor Viola, aan de zijde van Damiano. het leven in de paluda een eentonig bestaan te mid den van de plagerijen der andere jagers die hen als indringers beschouwen. Hun enige trouwe vriend is Luccio. De volgende winter brengt Viola een jongen ter wereld Maar. steeds eenzaam en gedreven door het heimwee naar haar vroeger leven, vlucht zij terug naar de stad. De kleine Michelino wordt grootgebracht door Damiano en Luccio Damiano. immer gehaat door de andere jagers, brengt op zekere dag één van hen. Argante. die hem beledigd had. een zware slag toe. Argante, om zich te wreken, doodt de hond van Luccio die op zijn beurt al de hutten van het moeras in brand steekt. Viola leeft ondertussen te Rome waar zij haar brood verdient als danseres in een nachtlokaal. Maar zij denkt met spijt terug aan haar zoon die nu zes jaar oud moet zijn. Tijdens een uitstapje met ge legenheidsvrienden gelukt zij er in hem Na vruchteloos getracht te hebben de brief uit de bus te lichten, wacht hij de komst van de briefdrager af. Hij tracht deze ervan te overtuigen dat hij bij ver gissing de brief in de bus liet vallen. Wanneer zijn argumenten de postbe diende niet kunnen overtuigen, biedt hij geld aan. De briefdrager aarzelt... Honderd duizend... biedt Martial aan. Dit is juist het bedrag dat de postbode nodig heeft om zich het appartement aan te schaffen waar hij het kind zal kunnen opvoeden, waarnaar hij reeds zo lang verlangt. De verzoeking is groot, want hij weet dat zijn vrouw op het punt staat hem te verlaten om een andere, oudere man te volgen, die haar echter meer com fort kan bieden... Hoe die strijd zal beslecht worden ver telt u de film in Cinema Capitole. CINEMA COLISEUM: LA GONDOLE DU DIABLE (De gondel des duivels) met Loredana, Alfredo Varelli en Nino Pavese- In het weelderige en duistere Venetië van de XVIe eeuw. wordt de gondelier Marco, uit armoede verplicht, de eigen gondel te verkopen Zijn dochter Marina, een handige kantwerkster, helpt haar klein gezin door haar arbeid. Als zij een kant gaat leveren bij de mooie Imperia, ontmoet zij Ricunis. het prototype van de loense Levantijn die haar op schaamte loze wijze zijn grote bewondering uit drukt. Maar Marina bemint en wordt bemind door de jonge patriciër Paolo Venier, die met behulp zijner vrienden, een politieke revolutie beraamt. Het leven verandert in de woonst van de gondelier, want Marco heeft werk ge vonden... een geheimzinnige taak. die hem verplicht alle nachten uit te blijven, en waarvan hij de aard zelfs aan de eigen dochter verzwijgt Plotseling is Venetië getuige van het opdagen van een geheimzinnige gondel die alle nachten geluidloos rondvaart en op haat doortocht het een of ander lijk achterlaat. Meestal zijn het vooraanstaan- j de personages uit de doorluchtige stad j De verbeelding van het volk heeft aldra een zonderlinge naam aan het vaartuig verleend De Duivelsgondel Ricunis. heeft met de medeplichtigheid van Imperia het plan opgevat om de jon ge samenzweerders te benuttigen ten bate van zijn eigen meester, de Duitse Gezant. Deze ziet met lede ogen een nabije allian tie tot stand komen tussen Venetië en Spanje, verbond dat het werk is van Pao lo's vader. Alvise Venier. Diep bedroefd over de onverschilligheid die Paolo haar betuigt sinds hij Imperia leerde kennen, komt een nieuwe zorg Marina kwellen. Onder de indruk van Ziet de uitstalling van dene week ter Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat IEPER. Gaarne verstrekken wij U alle gewenste inlichtingen zonder enige ver plichting van uwentwege. het gepraat van het volk. heeft Marina haar vader bespied en zag hem op een nacht een zwarte mantel omslaan, een soort monnikspij, een zwaard verbergen onder zijn wambuis en een dolk in de gordel steken. Tijdens de grootse ontvangst die Ve netië aan de Spaanse Gezant bereidt, valt Alvise Venier op zijn beurt onder het staal van de geheimzinnige moordenaar. Voortaan heeft Paolo nog slechts één levensdoel. Zijn vader wreken. Ricunis raadt hem openlijk) aan met dit doel. met behulp zijner vrienden, relletjes te ver wekken in de ganse republiek. Maar Paolo ontdekt het dubbelspel van Ricunis die ternauwernood aan de rechtmatige woe de van de samenzweerders ontsnapt. Uit wraak verklikt de laffe Levantijn het komplot aan de Raad der Tien. Innig ver liefd op de jongeling, wil Imperia hem tegen het gevaar waarschuwen, maar op weg naar de ontmoeting die zij met Paolo trof, wordt zij aangerand en op haar beurt gedood Door de politie bij het lijk ver rast. wordt Paolo wegens moord aange houden en worden hem nog andere mis daden ten laste gelegd Waanzinnig van smart, ijlt Marina naar de moeder van Paolo, aan wie zij haar ver denkingen toevertrouwt die zij tegen Mar co voedt Zal zij haar eigen vader beschuldigen om haar geliefde te redden En de i Gon delier van de Dood Zal Marco aan de gerechtigde straf ontkomen die hem wacht Welk zal het verloop zijn van het onverbiddellijk tweegevecht tussen Paolo en de laffe Ricunis Geven wij er de voorkeur aan. de toe schouwers de verrassing der ontknoping te verzwijgen Besluiten wij enkel met te verhalen dat tijdens een luisterrijke vlootparade. talloze Venetianen het huwelijk bijwonen van de twee jonge mensen, terwijl op het San Marco-plein, onder de bijl van de beu! het hoofd zal vallen van de geheim zinnige Duivelsgondelier Een der vele spannende tonelen uit de film De gondel des duivels waarvan de actie verloopt in het middeleeuwse Venetië.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 8