FILMWERELD S H EA F F E ÉG HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S EGDERTH k 3 AN KI E PU RA fü Komt ze zonder enige verbin tenis beproeven ter Drukkerij Du- mortier, 34, Boterstraat, 34, leper HtT 1TEKSCH NltnVS Biz 10 26-12-1953 CINÉMA OLD IEPEK HET LAND VAN DE GLIMLACH iLe Pays du Soarire) md Martha Eggerth en Jean KJepura. Prins Sou is student op het Conserva torium onder de leiding var. professor Licht Ter gelegenheid van een feest maakt Sou kennis met de beroemde zan geres. Lissy lacht nicht san de professor. De twee zangers bekomen een zeer groot succes. Va het feest wordt Prins Sou verwit tigd dat hij onmiddellijk moet terugke ren naar zijn land aangezien zijn vader gestorven is- Voor hij vertrekt huwt hij Lissy en zij vertrekken beiden naar Javora De ontvangst die oom Tschang aan las sy. de blanke vrouw. doet. is zeer koud Sou wil de nieuwe methodes brengen in zijn land. maar hij stoot zich altijd aan de vijandelijkheid van Tschang Deze laatste die Lissy niet kan ver dragen dwingt Sou om de Prinses van Patagama te huwen. Gustl. die onverwacht te Javora aan gekomen is. wordt daarvan op de hoogte gebracht door Lissy Wanneer Lissy een dochtertje heeft beslist zij het land te verlaten, en dit met de hulp van Mi de zuster van Prins Sou. Er worden grote feesten gegeven voor het huwelijk van Sou Lissy en Gustl maken van de gelegenheid gebruik om te vluchten. Op het ogenblik van het inschepen doet Tschang het meisje van haar moeder weg nemen- Sou is op de hoogte gebracht door Mi en de Prins verplicht zijn oom het kind terug te geven. Sou en Mi bekijken de boot die hun liefde weg* oert. Njuwehjki op h«t papier geplaatst schrijft de SHEAFFEft'S met een onberispelijk gemak en regelmatigheid... Gij tuit nooit zogoed geschreven hebben als met een SHEAFFEIPS! STEEDS AAN DE SPITS CINEMA OUD IEPER: DE ZAAK CICERO (L'AfTaire Ciceron) met James Mason en Danielle Darrieux. Cicero is de toegewijde knecht, de ver trouwensman van de Engelse gezant in Turkije. Dit belet hem echter niet van dit vertrouwen misbruik te maken, om zich meester te maken van de geheime docu menten die hij kan bemachtigen. Aldus steelt hij gedurende de laatste wereldoor log 35 geheimen van het allergrootste be lang om ze te verkopen aan de nazi's. Daar hij weet dat Gravin Anna Stavis- ka waarop hij verliefd is. te kampen heeft met zware financiële moeilijkheden, en hij anderzijds de grote bedragen die hij ont vangt in veiligheid wil brengen, vraagt hij aan de vrouw, wier butler hij destijds was. met hem samen te werken. De Engelsen merken dat er in hun be richtgeving in Ankara merkelijke hiaten voorkomen en ze besluiten er een agent van de contra-spionnage. Travers, heen te zenden om een onderzoek te openen. Intussen heeft Cicero de hand gelegd op een brief van de gravin, bestemd voor de gezant en waarin zij zijn bedrijvigheid ten voordele van de nazi's bekend maakt. Tevens verneemt hij dat de gravin Is ge vlucht. al zijn geld meenemend. Hij steelt dan de plannen van de invasie in Norman- dië. Hij begeeft zich naar Istambul. en ver koopt aan de Duitsers voor 100.000 Pond het plan van de D-Day Operation En daar hij weet dat de Gestapo zal trachten hem van kant te maken om hem te be letten te spreken, vlucht hij in de drukke straten van Istambul. Aan de havenkant slaagt hij er in een bootje te stelen en hiermee een schip te bereiken dat koers zet naar Argentinië. Op het Duitse gezantschap, is de leider van de spionnagediensten er van over tuigd dat het hier om een zet gaat van de Engelse contra-spionnage. en hij beslist geen rekening te houden met het grootste oorlogsgeheim Te Rio de Janeiro, leidt Cicero een weel derig leven, tot op de dag dat zijn ban kiers hem mededelen dat de Ponden die hij in de bank heeft gedeponeerd vals zijn van het eerste tot het laatste. Cicero wordt natuurlijk aangehouden, doch hij moet hartelijk lachen als hij denkt aan die arme Anna CINEMA CAPITOLE: DE EERSTE SIRENE 'La Première Sirene) mei Esther Williams, 'bictor Mature en Walter Pidgeon. Om een physisch gebrek te overwinnen beoefent de tienjarige Annette Keilerman ijverig de zwemsport. Enkele jaren later verovert zij de kampioenstitel van New- South Wales in Australië. Financiële te genslagen verplichten haar vader. Frede rick Kellerman. een muzikant, naar En geland uit te wijken. De vader hoopt er leraar te worden aan een Conservatorium maar wanneer hem dit niet gelukt aan vaardt Annette het voorsel van Jimmy Sullivan een foorreiziger. die zij op de boot leerde kennen. Jimmv is naar Londen gekomen om er een boksende kangoeroe voor te stellen. Teneinde de aandacht op zijn attraktie te vestigen stelt hij voor Annette de Theems te laten afzwemmen over een afstand van veertig kilometers Deze prestatie maakt geweldige ophef en Jimmy maakt er ge bruik van om Annette en haar vader naar Nev York te brengen waar hij hoopt het meisje in de Hippodroom te kunnen la te optreden Wanneer de directeur het aar bod echter afwijst om reden dat An nette in Amerika onbekend is. besluit Jimmv dat Annette haar Engelse zwem- marathon zal herhalen, ditmaal te Boston. Wanneer zij te water wil gaan wordt j Annette die een mannelijk en sportief zwempak draagt aangehouden voor on- j zedelijke kleding. Dit wekt heel wat opzien en de direc teur van de Hippodroom biedt haar dan 1 ook het begeerde kontrakt aan Intussen zijn Annette en Jimmy het niet meer eens. Terwijl de zwemster een grote herstellen en haar carrière als eerste vedette van de spektakeiwereld wordt zwemster van de wereld kunnen gaat Jimmy naar Hollywood met een hond. Rin Tin Tin. die mj oeroemd wil mak^ Na de dood van haar vader gaat Arj>e» te eveneens naar Hollywood om er op treden in een film. Tijdens de opnamef. K zij Slachtoffer van een ernstig ongeval Jimmv. die nooit heeft opgehouden h—u te beminnen- is onmiddellijk ter plaats» Dank zij zijn genegenheid zal het r ten. -•neisj» v°ortzet- Een mooie opname uit de show film De eerste Sirene waarin de zwem- kampioene Esther Williams het leven van Annette Kellerman uitbeeldt- die omstreeks de jaren 1900 de grootste zwemster was van haar tijd. en achteraf jarenlang de vedette van het Hippodroom theater te New York. CINEMA COLISEUM T PARADIJS VAN SATAN met Jean-Pierre Aumont. Jany Holt en Pierre Renoir. Jean Larcher. jong ingenieur, aanvaardt mits een grote som. een opdracht te ver vullen voor de schatrijke Malestroy Het betreft het ruïneren van twee vrouwen, de tante en de nicht, eigenaars van een cacaoplantage op het eiland Saó Thomé. Portugese bezitting in de Golf var. Gui nea. Hij scheept zich in als technische raadgever bij de twee dames die niets kennen. Bij zijn aankomst wordt hij begroet door dokter Aleaeer, vertrouwensman van de Senoras d'Amaral en begeleid naar de plantage De grootste verrassing voor hem ls te zien. dat de nicht niemand an ders is dan Francesca. een jong meisje dat hij kende, wanneer hij leerling was in de Latijnse klassen. Hij is verplicht een rapport over de plantage naar zijn baas op te sturen Larcher is ongerust. Wanneer Francesca goede bedoelingen heeft voor hem. zal hij de plantage misschien redden. Zij breekt in tranen los. en Larcher zweert de plantage te doen opbrengen Maar Malestroy verneemt dit alles door zijn geheime agenten, en geeft het bevel Lar cher te doen verdwijnen Op een nacht krijgt deze het bezoek van een vriend. Aristophales. die hem dit al les vertelt. Enige dagen later wordt Larcher be ticht. door de geheime agent, dat hij de larven medebracht, die de plantage terug vernietigen. Larcher tracht aan Francesca uit te leggen, dat dit niet waar is. en ver klaart zijn liefde. Intussen wordt hij be trokken in een gevecht waarin hij als grote vechter uitblinkt. Wanneer Aristophales een glas drinkt merkt hij dat het vergift is. dat bestemd was voer Larcher. en door niemand an ders kan gereed gemaakt zijn dan door dc goede dokter Alcacer. in wie hij al stervende niemand anders herkent dan de broeder van Larcher's baas, de heer Malestroy Hij legt de kleine hand van Francesca in deze van Larcher al zeggendIk sterf gelukkig, 't is de enige goede daad van mijn levenen hij doet voor een laatste maal de kleine negertjes zingen die hem omringen. Enige dagen later zien Jean Larcher en Francesca van op de brug van een boot. Saó Thomé verdwijnen zij gaan het ge luk in, want het is hun verlovingsreis. Pierre Renoir en Jean-Pierre Aumont in een toneeltje van de film <i 't Paradijs van Satan CINEMA COLISEUM: I I PI U8 BEI. AMOI R DE DON JU AN met Antonio Vilar en Annabella. Februari 1553. Een ruiter haast zich op de weg van Toledo naar Sevilla. 't Is Don Gonzalo de Ulloa. afgevaardigde van zijn Majesteit Charles I. Koning van Spanje, overwinnaar van Duitsland. Hij komt juist op tijd. om zijn oude vriend. Don Diego Tenorio te zien sterven, in het aanzien van zijn zoon Don Juan. ter dood veroordeeld wegens majesteits schennis. Don Juan. om aan de galg te ontsnap pen. is weggevlucht uit Venetiëhij leidt een losbandig leven. In zijn roekeloosheid ontneemt hij de maitresse van zijn beste vriend, daagt deze laatste uit in duel. en kwetst hem Het ongeval inzien de. neemt hij plaats op een zeilschip dat van Spanje wegvaart. Aan boord maakt hij het hof van een schone Franse. Zijn vader, al stervende, heeft zijn for tuin aan Don Gonzalo de Ulloa uitgeleend, en deze verklaart dit slechts aan Don Juan terug te geven, wanneer hij zich gebeterd heeft en getrouwd ls met Inès. de dochter van zijn vriend Don Juan is woedend, en zweert zich te wreken. Hij zal Inès ontvoeren, en Don Gonzalo dwin gen hem het geld terug te geven. Hij begeeft zich incognito naar het gemaskerd bal van Don Gonzalo en ontmoet er Inès hij maakt haar het hof. steelt haar ivoren halsketting en geeft haar een kus. Een degengevecht ontstaat, en het schandaal komt uit. Don Gonzalo verklaart dat Don Juan geen duit van zijn erfenis zal krij gen Inès aanvaardt een rendez-vous van Don Juan. maar haar vader wil zich wre ken. Don Juan voelt echter voor het eerst een echte liefde in zich opkomen. Hij maakt het voornemen Inès tot zijn vrouw te nemen maar de wraak van Don Luis Méjia beslist er anders over. Hij neemt haar tot zijn maitressewat een heftig duel teweeg brengt, waarbij Don Luis gedood wordt. Wanneer Don Gonzalo om de reden van deze dood vraagt, geeft Don Juan hem een dodelijke steek van zijn degen Don Gonzalo. neervallend treft Don Juan ook met zijn degen. Inès ziende dat Don Juan zal sterven, belooft hem. het klooster binnen te tre den. om voor zijn ziel te bidden, en vergiffenis voor zijn zonden te vragen BLIJVENDE INTERESSE Mevrouw Janssens ligt op sterven. Haar echtgenoot komt even bij haar. Liefste, zegt hij. mevrouw Peters is hier geweest, en ze heeft naar uw toe stand gevraagd. Mevrouw Janssens opent half de ogen en vraagt -- H. hoe... wa... was... h... haar... h... hoed GOED VERSTAAN Sergeant, tijdens de theorie Als sol daten zich in een herberg bevinden en er ontstaat ruzie onder de burgers, dan moeten zij onmiddellijk hun pint uitdrin ken en buitengaan. Verstaan Pumpels Herhaal het dan nog eens. Pumpels Dan moeten zij onmiddellijk die burgers hun pint leegdrinken en bui- ten gaan. sergeant PLAATSVERVANGER Ze is weduwe op dertigjarige leeftijd, doch weigert te hertrouwen Zal ze dan haar leven alleen doorbrengen Alleen?, zegt ze tot een vriendin, alleen?!... Ik heb een hond. een kat en een papegaai. De eerste grolt zonder op houden de tweede brengt haar nachten buiten huis door en de derde vloekt de ganse dag Waarom zou ik dan hertrou wen IN OORLOGSTIJD Twee bedronken snullen nemen de tram het was ondertussen vrij donker geworden, en de gewoonte getrouw mocht het licht niet naar buiten schijnen. Eerste bedronkene Conducteurk» waar zit ge. hier is geld. Tweede bedronkene Allez ontvanger- ke ge krijgt van mij ook een beetje. Op een gegeven ogenblik staat er een Duitse marineofficier recht, en zegt tegen onze snullen: «Was wollen sie Eerste tegen tweede bedronkene Kom jong. wij zijn hier weg. wij zitten hier op geen tram. het is een onderzeeër! HET EI Onderwijzer Wie was Colombus Jan Een vogel Onderwijzer Hoe komt ge daar nu bij ~an Wel ik heb eens iets horen ver tellen van Het ei van Colombus EEN HELE VERANDERING Hij i na maanden lang werkloos te zijn geweest) Wat denk je ervan? Ik ben aangenomen als brievenbesteller - Nu, dat is toch veel beter dan altijd maar op de straat te lopen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 10