Het Ypersch Nieuws Uit hef White Star Kamp KOLONIALE FIRMA MEKANIEKERS VOOR ZEEDIESELMOTOREN 1 3 December was een Hoogdag voor de motorsport in het Westland en Noord - Frankrijk KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 27 DECEMBER Naam en voornaam Straat en Gemeente Nr Steunclub Edgard Pattyn Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 14 A Twee andere deelnemers vergaten hun naam en adres te vermelden. De ene behaalde 5 punten en pronostikeerde 3 voor de bijvraagde andere behaalde 3 punten met 2 voor de bijvraag. A Aantal punten na V 14 TURNEN Duivenmaafschappij ,,De Zon" HET YPERSCH NIEUWS Blz. 7 26-12-1953 Ie Pror.W S. I. - S. V. Blankenberg 5-1 Daar waar onze gestemden over het algemeen door iedereen weinig kans kre gen om de S- V.-ers iets van de inzet te ontfutselen, zijn zij erin geslaagd, en dat nog op zeer overtuigende wijze. Blan- kenberge ijdelhands huiswaarts te sturen. Wij kunnen hier wel de nadruk leggen op de tactiek van onze elf en dit vooral |a de initiale speelbeurt. Waar Bovy en Debruyne en Degroote als één man onze voorhoede naar het S. V. doel stuwden, bracht dit wel het gewenste rendement op. Ja ditmaal zagen we Henri Debruyne zijn stoppersplaats verlaten om als aan vallende spil mee in de aanval te gaan. wat trouwens duidelijk bleek uit een der prachtige saves van doelman Goeminne op een schot van onze centerhalf. Maar deze overwinning is vooral te danken aan de zegewil en de moed waarmee onze ge- cternden als een blok streden voor de beide punten. Vooral bij onze jongeren kwam dit tot uiting. En Slosse én Van- denbilcke én Coffyn wierpen zich met zo veel overtuiging in de strijd, dat dit aan stekelijk werkte op de rest van ons elf tal. zodat de SV.-ers dan ook verloren liepen in de geestdrift der onzen. We dienden trouwens niet te wachten tot het einde van de wedstrijd om de winnaar te kennen, want reeds in de eerste 15 min. lag het er vingerdik op dat Blankenberge geen schijn van kans zou krijgen Hun verdedigerstrio Nayaert. Jansseune en Clément, bleek niet opgewassen tegen het onstuimig geweld waarmee onze flink spe lende voorhoede telkens opnieuw door de vesting brak en een orgelpunt plaatste. Gelukkig maar voor doelman Goeminne dat talrijke nochtans goed gerichte scho ten nipt over of neffen gingen. Tegen de 5 door White Star gescoorde doelpunten vermocht hij helemaal nietsalhoewel de bezoekende portier zich weerde als een duivel in een wijwatervat moest hij zich toch gewonnen geven tegenover onze scherpschutters. De bezoekende voorhoede zat eveneens in de klem. Vooral A. Ketels onderscheid de zich terdege Het blijkt wel dat we in hem een prima verdediger gevonden hebben. Want Smith die nochtans als de beste speler der bezoekers geprezen wordt, vermocht niet eens Bertje in de luren te leggen. Niettegenstaande hij in gestalte flink bedeeld is kwam hij in het betwisten van kopduels telkens enkele cen timeters te kort. Pol Verhaeghe schijnt door het thans zeer secuur optreden van het achtertrio heel wat aan vertrouwen bij gewonnen te hebben. Hij hield wer kelijk met brio het weinige dat hij op te knappen kreeg. Deze overwinning brengt voor de gesternden een heel gunstige wi]- ziging in de rangschikking. Alhoewel we slechts een plaatsje opschuiven, blijkt dit toch voldoende om ons een hart onder de riem te steken: 6 tegenstanders ach ter ons is alleszins een zeer flinke plaats. De wedstrijd: Het eerste gevaar gaat uit van de bezoekersniet voor lang echter, want onze secure verdediging brengt alles netjes terug over de helft. Alras valt het op dat H. Debruyne mee in de aanval trekt, wat hem toelaat in het middenveld alles te- stoppen en terug naar voren te brengen. Een goed gegeven vrijschop van Henri geeft Goeminne de gelegenheid zich met een prachtige safe te laten toejuichen. Een inzenden van Wal- laert noopt de bezoekende doelman tot een ontzetten met de vuist. Slosse her neemt heel puik in de vlucht en het ding zit. De S.V.-ers krijgen niet de gelegen heid zich in te prenten wat er gebeurd is, want onze bedrijvige voorhoede lost kanjer op kanjer naar het doelvlak der gasten. De stemming is er. Het publiek dat blijkbaar heel tevreden Is over het spel van onze groentjes moedigt onze elf flink aan. Ja van groentjes gesproken. Dit nieuwe kleurtje bracht de werkelijkheid. De hoop werd ditmaal volledig ingelost. De gesternden geven niet af en via Gil bert Ennaert wordt de stand opgedre ven En amper 3 min. later is Stafke Vandenbilcke aan de beurt om zich te onderscheiden. Als dat geen aanwinst voor ons eerste elftal geworden is Door drijvend, nooit afgevend en een scherp schot op doel. Een gedroomde binnenspe- ler. Dat de Blankenbergse roodjes zich aan zoiets niet verwacht hadden, blijkt werkelijk uit de zeer ongeordende weer stand die ze bieden. Nu ja in 25 min. 3-0 achter staan Is voorwaar niet genoeg om de tegenstrever nog het nodige weer standsvermogen te schenken. Na de koffie blijkt Smith er genoeg van te hebben door Bertje Ketels in de luren te wor den gelegd. Veiligheidshalve gaat hij op de binnenlinksplaats fungeren. Toch blijkt dit niet voldoende om het tij te doen keren Onze gesternden blijven het hoog ste woord voeren. Enkele corners worden afgedwongen. Zeer puik genomen door Wallaert belandt het leder tenslotte via het hoofd van Coffyn in de Blankenberg- se touwen. Dit blijkt echter voor onze Stars nog niet genoegsteeds blijven ze aandringen. Het succes wakkert hun geest drift nog aan. Coffyn steekt dan ook her haalde malen zijn bewaker op zak om een flink schot te plaatsen. Ei zo na was het weer roos, doch Goeminne kon in een ultieme poging nog het harde schot van Dreten onschadelijk maken. Een geharre war in het slijk voor de Blankenbergse muit. laat eens een fljn staaltje van Coffyn bewonderenhij haalt het leder uit de hoop spelers om haarfijn neffens de staak te besluiten. Een ontsnapping brengt ten slotte via het hoofd van de lange Engels man het eerreddend doelpunt voor S. De ploegen S.V. Blankenberge (rood-wit) Goeminne Nayaert Jansseune Clement Verlinde Waeghe Witte wrongel Teerlinck Demeulenaere Dewulf Smith Coffyn Ennaert Wallaert Slosse Vandenbilcke Degroote Debruyne Bovy Ketels Alleman Verhaeghe W. S. leper tgroenwitgesternd) RefereeDe heer Dumortier mag op een 1 zeer flinke leiding terugblikken De doelpunten 12e min.Een goed in zenden van Wallaert brengt het leder voor de Blankenbergse muit- Goeminne ontzet met de vuist. Slosse herneemt machtig in de vlucht (1-0). 22e min.Slosse bedient Coffyn met een haarfijne pas. Deze laatste brengt on middellijk het leder bij EnnaertGilbert rukt er alleen mee naar doel2-0. 25e min.Stafke Vandenbilcke passeert de stopper en knalt keihard naar de muit, het ieder verdwijnt dan ook voor de 3e maal in de touwen. 60e min.Een goed gegeven corner van Wallaert brengt het leder bij Dreten Cof fyn Hij plaatst er gepast het hoofd cn- der4-0. 57e min Op een geharrewar voor het doel der gasten zien we Coffyn het leder uit het kluwen van spelers halen om haar fijn neffens de paal te besluiten. Een prachtig staaltje van speldoorzicht (5-0). 72e min.Op een ontsnapping van S. V. staagt Smith erin een inzenden van de rechtervleugel met het hoofd om te zet ten (5-1). II(e Spec.W-S. leper - F.C. Roeselare 0-4 Een nieuwe nederlaag voor onze specia le -s die niets in de pap te brokkelen kre gen. Claus, Talpe en andere Sieuws weer den zich nochtans zeer hardnekkig, waar voor ze minstens één doelpuntje verdien den. Nu ja. het geluk moet er ook bij zijn. Misschien wordt het volgende Zen dag een overwinning Jun. R. C. Bissegem - W. S- leper 0-8 In kampioenenstijl hebben onze kleppers hun wedstrijd gewonnen. Bissegem dat niet eens over de helft kwam. werd nog zeer goedkoop geschoren. Het bllikt uit de cijfers dat Swaelens. Deback en an der Souvage's uit het goede hout gesne den zijn. Kad. C W. S. leper - F. C. Torhout 12-0 Amai zeg. jongens hoe hebt ge dat voor mekaar gebokst Wij kunnen hier wel spreken van nagels met koppen. Zelden zagen wij een ploeg sterker acteren als onze C-knapen- Zowel de voorhoede als de verdediging bleken in een zeer bijzon dere dag. Dit laten de 12-0 cijfers trou wens wel vermoeden. Mannen, dit doet ons veel plezier. Proficiat ZONDAG AANSTAANDE. Nogmaals een zware klant voor onze gesterndenHerseaux. Onze mannen zul len denkelijk wel voor de bevestiging wil len zorgen. Of het hun zal gelukken iets va:i de oogst binnen te palmen Wij ge loven van wel. Een verplaatsing naar Herseaux is voorwaar geen pleziertochtje Doch wat onze Stars tegen Blankenberge vermochten, moeten zij tegen Union ook wel kunnen. De specialers trekken ook naar Her seaux. Wat dat voor hen zal worden, kun nen wij moeilijk voorspellen. De juniors krijgen op het White Star stadium het bezoek van Scor Oostroze- bekc om 2.45 uur. terwijl onze scholie ren naar S. V. Moorsele moeten. De kadetten A krijgen het bezoek van F. C. Izegem. Zeg mannen, wordt het weer een 12-0 Deze wedstrijd gaat door om 9.15 uur. terwijl de G-knapen het aan de stok krijgen om 11 uur met de Augustinus- kr.apen DURO W. S. IEPER SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» De reis voor Zondag 27 Dec a s. gaat naar U. S. Herseaux, een der kopploegen van de reeks. Indien er echter gespeeld wordt met de geestdrift der laatste mat chen. dan is puntenoogst niet uitgesloten. Een flinke groep supporters wordt ver wacht aan het lokaal «De Postbode», Veemarkt 2. waar de autocar om 13.45 u. stipt zal vertrekken. PrijsLeden 20 fr. Niet-leden25 fr. werft onmiddellijk aan voor haar Afrikadiensten Belg. Leeftijdgrens 35 jaar. Volledige levensloop onder letters T.B. aan Office Publicité, 36, Nieuwstraat, Brussel, zenden. (8961) Zondag 13 Dec werd op onrlchtlng van Motoclub du Nord ln samenwerking met A .M C Yper. een prachtige Wlnter-rallye verreden voor motorrijwielen, scooters en bron fietsen. Zo gingen ook een vijftal leden van A. M. C. Yper starten in de proef voor motor rijwielen, wat voor hen hun eerste contact- name met een regelmatlgheldsrlt beteken de. Ze deden het werkelijk flink, want zon der ondervinding, volledig onbekend met de moeilijke wegwijzer ln Noord-Frankrijk over Zwarteberg, Catsberg, Recollettenberg en Casselberg. om dan ln de namiddag op nieuw zelfde bergen te moeten beklimmen plus Kemmelberg en Rodeberg. wisten zij die zware proef over 230 km. tot een goed einde te brengen en zich eervol te klasse ren. Daarbij hadden zij dan nog het ongeluk bij de vertrekkers van het eerste uur In- Leon 5. Breton Maurice6. Mille André gedeeld te worden. Om de 2 minuten ver- 7. Thierens Gilbert8. Duez Gerard9. trok een deelnemer de lange baan op, om standaert Noel: '10. Voreux Albert; 11. een enkele richtingsaanwijzer. De vergis singen waren dan ook legio. En er waren er velen, die bv. onder de Menenpoort door- snorden. waar zij vooraf naar St. Jan dien den op te draalen. Dit alles belet echter niet, dat deze proef zeker niet bij deze eersteling mag blijven. Want het succes Is te groot geworden. En nu de motors po rtllefhebbers dit zullen In gezien hebben, hopen we dan ook, dat onze kleuren in een volgende proef nog talrijker zullen vertegenwoordigd worden. Wat de wedstrijden voor bromfietsen en scooters betreft, dit waren uitsluitend Fran se aangelegenheden, vermits we aldaar geen enkele Belgische deelnemer aantroffen. DE UITSLAGEN: lste omloop der Vlaamse Bergen v. Motore» 70 vertrekkers 1. Facheaux Emlle2. Dubar Claude 3. Pachy Roland 4. Dewulf aldus af te rekenen te hebben met de duis ternis. de dichte mist om de Noord-Franse bergtoppen die enkel een zichtbaarheid van een 5-tal meter toeliet, en dan verder de gladde wegen, die het bv. op de Casselberg onmogelijk maakten, een snelheid van 20 km. per uur te bereiken, zonder gevaar voor Lognes Gaston12. Leroux Georges13. Boucher Charles 14. Deflandre Lucien 15. Ronsse Alexis 16. Fruleux Roger 17. BRA- BANDTS JULIEN AMC Yper) 18. Bijan Emlle19. Caby Pierre 20. Deleceuillerio Louis21. Lepers Wilfried 22. Fasquolio Georges23. Leman Mare 24. LYSY RO- zware valpartijen. Dat de valpartijen niet BERT (AMC Yper) 25. Loncke Marcel (i) F. C. Brugge St Niklaas S. K Ex. St Niklaas F. C. Izegem S. V. Oudenaarde St. Moeskroen S. V. Waregem S. K. Roeselare K.V.C.S. Yprois D. Blankenberge F. C. Torhout F. C. Tielt U. S. Herseaux W. S. leper Aalbeke Sp. R. C. Harelbeke S. V. Wevelgem St. Kortrijk E. Wervik W. S. Lauwe (1) Plaats in deze kolom Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen T (of deknaam) (in blc'uetters) uitbleven, bijzonderlijk Ingevolge de vele haarspeldbochten en zware mist. was dan ook niet te verwonderen, en onze vertegen woordigers zonder onderscheid, werden al dus goede troeven uit handen geslagen. We zouden hieraan moeten toevoegen, dat geen enkele vertrekker van het eerste uur zich in de vijftien eerste wist te klasseren, en 26. Leclercq Jean 27. Declercq Roger 28. Dambrine Alexandre29. Honorez André 30. Deroulers 31. Fugaldi Francis 32. Bil- llau Charles: 33. CLABAU HENRI (AMC Yper) 34. Boucry Paul 35 Hubaut Ro ger 36. VANDEMAELE FELIX (AMC Y.) 37. Boucquelet Remy38. SIX MAURICB (AMC Yper). dan treden de verdiensten van onze verte- Ze dag der scooters. genwoordigers wier namen U ln de uitslag l 13 vertrekkers 1. Sueur Alain 2. Rae- terugvindt, eerst goed op de voorgrond. qUez Jacques 3. Luzeux Pierre 4. Dons- Mannen zoals een Facheaux, Dubar, Fa- beck Michel 5. Anschotter Jacques 6. chy, enz. dienden Immers eerst pas nu 10 petit Paul 7. Fontaine René 8. Borre- uur te vertrekken, wanneer de mist reeds waerter Jacques. verdwenen was en de wegen droog gewor den waren. Ze werden aldus aanmerkelijk bevoordeeld. De lottrekking was onze ver tegenwoordigers ditmaal ongunstig. Iemand, die veel op de baan is. weet ook 2de Winterrallye der Vlaamse Bergen r. Bromfietsen. 69 vertrekkers: 1 Pericaud 2. Brunet 3. Bouin 4. Herphelin 5. R. Magnet6. Magnet Jacqueline (lste dame) 7. Pottier wat het betekent, een uitgestippelde weg 8 philinne 9 Beland - 10 nuhiil'wnri 11 jvan 230 km. voorgelegd te worden, zonder <£bron Uitslag van de tombola van 19 Decem ber laatstleden 418 416 368 414 402 482 366 477 392 417 480 411 474 455 491 413 401 367 461 468 425 386 393 485 De prijzen kunnen afgehaald worden in ons lokaal, Café Montmartre. Zonne- bekesteenweg, leper, tot en met 26 De cember. V 15 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) F. C. Brugge St Niklaas S. K. Ex. St Niklaas F. C. Izegem S. V. Oudenaarde St. Moeskroen S. V. Waregem S. K. Roeselare K.V.C.S. Yprois D. Blankenberge F C. Torhout F. C. Tielt U. S. Herseaux W. S. leper Aalbeke Sp. R. C. Harelbeke S. V. Wevelgem St Kortrijk E. Wervik W. S. Lauwe Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen T Afnnr \T 1 A 1/mftfln iiia imlnnn/ln ■■itelnMAn 771 frr Voor V 14 kregen we volgende uitslagen R. C. Gent - Kortrijk Sp. 6-1 1 F. C. Izegem - S. K. Beveren 5-1 1 S. C. Menen - R. C. Lokeren 1-2 2 St. Moeskroen - F. C. Eeklo 1-0 1 R. C. Harelbeke - S. V. Wevelgem 5-1 1 W. S. leper - S. V. Blankenberge 5-1 1 Zwevegem Sp. - U. S. Herseaux 0-0 X D. Blankenberge - F. C. Torhout 2-2 X St. Kortrijk - K.V.C.S. Yprois 1-2 2 W. S. Lauwe - A. A. Moeskroen 1-1 X Er waren dus andermaal en dit voor de vierde naeenvolgende maal 13 pun ten te verdienen. Deze week behaalde 1 deelnemer 12 pun ten en tevens de wekelijkse prijs. Het is VERMINCK Henri, Adj. Masschelein- laan 21, leper. Onze beste gelukwensen. 1 deelnemer behaalde 11 puntenBar tier Henri. 7 deelnemers behaalden 10 punten Bou- dry Albert. Corneillie Daniel, Coussement Gustaaf. Degrendel Gerard. Maton Annie. Vandenberghe Roger, Vanlimburg Elza. Dan volgen 28 deelnemers met 9 punten. ENKELE OPMERKINGEN A Aan Simoens JulienneU vergat deze week uitslagen te vermelden. Andries Maurice66 p. Bijou: 66 p. Boudry Rodolphe 50 p. Bruneel Kamiel: 44 p. Clarisse Albert: 54 p. Clarisse Alouis73 p. Cottegnie Michel: 62 p. Dubois Roland62 p. Gruwier Maurice 80 p. Ik hoop47 p. Lussaert Gaston 76 p. Lussaert Maria 72 p. Moerman Theodoor73 p. Mon58 p. Pluym Daniel68 p. Sora70 p. Van Damme Gaston73 p. Vandenberghe Georges54 p. Vercouter Maurice50 p. Vermeersch Walther: 67 p. Walle55 p. HET HUIDIG KLASSEMENT L Duthoo André, 92 p. 2. Defever Hubert, 86 p. 3. 3 deelnemers met 85 p.Maton An nie, Meuleman Hubert. Vandevoorde Char les. 6. 4 deelnemers met 84 p.Gillioen Agnes. Knockaert Irène. Louwyck Nor- bert. Verkouter Marie-Th. 10. Decaestecker André, 83 p. 11. 5 deelnemers met 82 p.Bartier Evariste. Beddeleem Martha. Benoot Marc, Desodt Edith. Vereecke Germaine. 16. 11 deelnemers met 81 p.Boumgali. Bultinck Charles. Dael Lena. Dehaene Charles. Depuydt Edouard, Hoet Edmond, Kamina, Keignaert Pierre, Nuyttens Ghis- lain, Talon Roger. Vercruysse Robert. Dan volgen 5 deelnemers met 80 p. REDACTIE Een maand lang hoorden we betrekke- lijk weinig nieuws op het turnfront. Thans j meldt het hoofdkwartier dat spoedig het j winteroffensief wordt ingezet teneinde nieuwe stellingen te veroveren. Volgens j de laatste berichten worden drukke acti viteiten voorzien na 1 Januari 1954. Te Brugge De Westvlaanderengouw richt op 17 Ja nuari een galafeest in te Brugge, in de stadsschouwburg. De beste keurturners en -turnsters werden uitgenodigd om er op te treden, aldus de basis vormend voor de samenstelling der Westvlaamse keur- ploegen. dames en heren. Onze Ieperse cracks zijn eveneens van de partij en zul len zich van hun beste zijde laten zien In de voormiddag grijpt de jaarlijkse al gemene gouwvergadering plaats tijdens dewelke de diploma's zullen uitgereikt worden aan de geslaagde moniteurs en monitricen die verleden seizoen de cur sus gevolgd hebben te Oostende. 4 van onze dames zullen de beloning voor hun ijverige studie ontvangen uit de handen der officiëlen van de provinciale com missie. De Gouwkampioenschappen. Deze individuele kampen zouden hun verloop moeten hebben vóór 1 Februari aangezien de nationale jury met de zif tingen moet klaar wezen vóór 1 Maart, tijdstip waarop het Belgisch kampioen schap betwist wordt onder de provinciale laureaten. Dit jaar werden de categorieën ingedeeld als volgt: Scholieren (tot 17 j.), Juniors (tot 23 j.) en Seniors (meer dan 23 j.). De opgelegde stof voor Juniors en Seniors is buitengewoon zwaar, voor deze laatsten werd het programma opgelegd van de wereldkampioenschappen 1954 te RomePersoonlijk achten we slechts een 3-tal Belgen in staat om met een twijfel achtige kans op lukken deze zware proe ven onder de knie te krijgen. Het driehoekstornooi Een driekamp tussen Kortrijk. Wevel gem en leper voor mannen en meisjes gaat door in Februari. Een goede gelegenheid voor leper om eens enkele jongeren te proberen in de keurploeg. temeer dat de kamp over 3 Zondagen verloopt. Nopens de retour wedstrijd leper - Oostende werd nog steeds geen definitieve datum vast gesteld 't zou jammer wezen moest deze kamp op de lange baan geschoven wor den. AANDACHT! Wie vanaf 19-12-1953 houdt van een trouwe en spoedige bediening voor Electrieiteitsbenodigdheden, zal zich steeds wenden tot het nieuwe huis ANNA DEBEYNE echtgenote van Claeys Julien Kalfvaartstraat 23 IEPER (8941) Ytrmnnmn *h*»I Ons Winterfeest. We durven bezwaarlijk nog spreken van een winterfeest in de stadsschouw burg. Inderdaad, iedereen weet dat de St Michielskring de laatste jaren haar wintergala op moderne leest heeft ge schoeid. Het turnpubliek herinnert zich nog genoeg de revue De wereld rond en het daverend blijspel: «De Matte- kloppers» welke beiden met 2 opvoering gen een buitengewoon succes hebben op geleverd. Thans wordt er gewerkt aan een nieuwe komedie waarvan we nu reeds mogen getuigen dat de verwachtingen niet zullen bedrogen worden. iZet de lach spieren maar in orde tegen einde Februari Internationale turndagen te leper! Oef! Wat een klinkende titel! En toch niet overdreven het staat nu definitief vast dank zij de medewerking van het stadsbestuur dat onze stad een grootse turnmanifestatie zal kennen op einde Mei 1954. Benevens het Westvlaams gouwfeest zullen ook internationale wedstrijden in gericht worden met deelname van geken de buitenlandse ploegen. De inrichting is nog maar in haar beginstadium doch er wordt reeds gefluisterd over deelname uit Frankrijk. Nederland en Luxemburg, ter wijl van Belgische zijde het Gents Turn- verbond een massale medewerking beloof de samen met nog andere grote vereni gingen uit ons land. Westvlaanderen met zijn 1.000 leden zal natuurlijk kompleet op post zijn. Een nooit gezien galafeest wordt georganiseerd op de vooravond van de wedstrijden. De beste puikturners van België zullen het publiek laten genieten van een sensationeel vertoon. Het staat zo goed als vast dat terzelfdertijd enkele Olympische kampioenen uit het buiten land ook van de partij zullen zijn, doch namen kunnen we nog niet verklappen. Daarbij verwachten we het optreden van de nationale damesploeg en verder van enkele uitgelezen groepen die van deze gala iets onvergetelijks zullen scheppen. De Zondagvoormiddag wordt voorbehou den aan de wedstrijden en officiële ont vangst der vreemde afgevaardigden, 's Na middags, grandiose optocht der circa 1.500 deelnemers door de stad waarna een mas saal openluchtfeest wordt afgewerkt door al de aanwezige turners en turnsters op de Grote Markt. De bijzonderste vedetten zullen ook op dit feest hun medewerking verlenen, zodat de Ieperse bevolking wer kelijk van het goede teveel zal krijgen. Een reusachtige taak wacht de Ieperse St Michielsturnkring5 maanden lang zal met man en macht moeten gezwoegd wor den om onze faam inzake organiseren hoog te houden. Zelfs zal moeten beroep gedaan worden op hulp vanwege de stads genoten veel handen maken licht werk we moeten bewijzen dat we in staat zijn grote inrichtingen uit te voeren. De vreemde turngenoten moeten naar hun streek kunnen terugtrekken met in hun geest de gedachte aan leper, als een stad waar een volk leeft dat weet wat voor komende gastvrijheid betekent A. G. Op Zondag 27 December 1953 van 9.30 uur tot 16 uur jaarlijkse wedstrijd dui- vententoonstelling bij Maurice Debeuf. lo kaal de Zon, Statiestraat 46, van de volgende welgekende liefhebbers Vandoorne Gustave, Moutton Hector, Boutten Daniel, Stragier Achiel, Debeuf Maurice. In de loop van de namiddag zal ieder van boven vermelde liefhebbers 5 van zijn schoonste jongen uitgeven om te la ten keuren door 3 speciale keurders. Prij zen in natura zullen geschonken worden naar gelang hun rangschikking.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 13