VOETBAL Ontvangsten :12.466.595 fr. CHEVRON Klassementen na cle matchen van Zondag SO n HET YPERSCH NIEUWS m Bil 6 26-12-1553 KRONIEK VAN KON. VER. C. S. YPROIS le Pror.St- Kortrijk - K.Y.C-S.Y. 1-2 Deze treek vindt men in de dagbladen en spof-tkramen de naam C. S leper alweer pebloklet:erd De reden hiertoe ls het feit dat Cercle zich verleden Zondag, als leider tn Ie Pror. Afdeling, drie punten en meer afzonderde van de overige tltelpretenden- ten. Het is Inderdaad zo. dat rood-wit op bezoek bij Stade Kortrijk de ganse inzet gins roven, daar waar Zwevegem Sp. en O. S. Herseautolse zich met een halve koek moesten tevreden achten en P. C. Tlelt. S. y Wevelgem. F C. Knokke en S. V Blan kenberg? voor de volle rekening naar het ril- gingen Trots al die gunstige gebeur tenissen zal men ln de K V CS Y -middens ten wrange herinnering bewareD van deze veertiende speeldag. Achter het Astridpark te Kortrijk kwam het Immer» tot een wed strijd die tal van dissonante facetten had. ■en partij puntenvoetbal om bij te wal gen Wat een verschil bij de match, die we acht dagen te voren op het Augustinussta- dion voorgeschoteld kregen In de lele- stede werd ons voorwaar getoond hoe voet bal nu eens niet moet worden gespeeld Daarbij moet dan nog de uitsluiting wor den gevoegd van Kerrebrouck en zulks voor een allesbehalve gegronde redtn We kun nen slechts bij benadering zeggen hoeveel laar het geleden ls. dat voordien een fa- nlonspeler van Cercle scheidsrechterlijk van het terrein werd verwezen. We geloven dat Dauchv Camlel de laatste was en dit ln 1944 of 1945 bij een match op het Augus- «tnusstadlon gespeeld tegen G. 8 Mlddel- kerke en geleld door arbiter Delannoy (F. C Knokke). Sindsdien aasde K.V.CA.Y bij na leder seizoen naar de ere-prljs uitgeloofd voor «falr-play». Ook thans maakte men nog een gave kans tot... een onverantwoor de vingerwijzing van flultenler Duverger (8 Wervlk). welke ontegensprekelijk ln een off-day verkeerde, het boeltje ln de war stuurde. Aan wedstrijden van pover allooi, gelijk de confrontatie Stade - Cercle van vorige Zondag, pleegt men ln de Engelse sport bladen luttel woorden te besteden. Met een tiental lijnen maakt men het verslag af. WIJ zullen breedvoeriger uitweiden, doch niettemin onze gedachten snoeien. Hier gaat beknopt de film van de match. Het begin of eerste halfuur kon door de beugel. De roodJes. technisch het knapst, gaven de toon aan en overrompelden de locale verdediging met een grondspel. het welk waard was gezien te worden. Na en kele minuten spel bracht Parreln onvrij willig stopper Vanderbeke ten val en liet de bal uitlopen om zijn tegenstander over eind te gaan helpen. Een shake-hands en alles was okee 1 We halen deze phase aan amdat ze zo schril afstak bij wat nader hand vóór het voetlicht werd gebracht. Heel rechtmatig verwierven de Augustlnus- mannen voorsprong op de bordjes en na 30 minuten spel hadden de roodJes met meer dan 0-1 geleld, zo een doelpunt van Devos niet wegens twijfelachtige off-slde was af gekeurd geworden of Indien Verschaeve (hij had bij zijn kijk op het oefenplein waar de gastheren zich vooraf warm speelden van ons andere tips gekregenbij een tweetal schitterende scoorkansen niet erbarmelijk •ver het doe4hout had geknald. De Sta- dlsten lukten slechts sporadisch een tegen stoot. meestal langs Debbaut. Clarisse. die deze week zijn bon kreeg bij het leger, vond aanvankelijk de muilband voor zijn rechtstreekse tegenstrever niet. HIJ bleek geïmponeerd door de reputatie van de Mal- degemnaar We hadden Berten nochtans vóór de match verteld, dat de obsessie Deb baut flauwe kul was en de ex-speler van C. 8. Brugge wel een fijne technleker mocht genoemd, doch van de beschuldiging aan show te doen zonder conclusie allesbehalve kon vrij gepleit worden. Dit leerde ons het Kortrljkse sportblad GoalVoor een ploegleider zijn uit dergelijke gazetjes bij zonder nuttige dingen te halen en we be danken terloops de Cercle-supporters, welke me PROV. AFD. E Uitslagen van Zondag 20 Dec. W. S Passendale - S C. Le Bizet 0-1 T. C Woesten - S. C. Zonnebeke 1-2 S K. Elverdinge - F. C. Langemark 3-3 S K. Geluwe - J. A. Waasten 7-1 Dadizele Sp. - Sas Sp. Boezinge 4-1 I. Beselare - B. S. Poperinge 3-1 Matchen voor Zondag 27 Dec. S. C. Bizet - S K Geluwe (Daels) S. C Zonnebeke - W. S. Passendale (Muyllaert) F C Langemark - Dadizele Sp (Vandenberghe) B. S. Poperinge - Brielen Sp. (Louagie) J. A Waasten - E Beselare (Vannoorden) Sas Sp. Boezinge - S. K. Elverdinge (Serlet) ons geregeld soortgelijke nummertjes be zorgen. Ofschoon de rood-wit ie verdediging langs de kant Clarisse niet alle waarborgen bood. was Frammout tijdens het Initiale halfuur amper één keer de val nabij. Dit gebeurde bij een corner, toen Germain de bol vlak tegen zijn lichaam gekanjerd kreeg Paars-wit gaf zich opeens als het ware rekenschap van haar lnférioriielt en begon al te veel combatiritelt te étaleren. Niet zodra zag de gelijkmaker hei le venslicht of het werd de roodjes diets, dat ze ook ln cup-stijl dienden de repliek te geven, wilden ze geen kopje onder gaan. Ze begonnen mee of beter tegen te vech ten. maar dan nog op een heel wat mineer onstuimige manier dan Dedeurwaerder M en trawanten. De partij vervlakte tot bua- kens tam pert) daarbij nog gekruid met loense streken, vanwege enkele paars-wit ten. Een haken van Carpels ln de beruchte zone liet de spelleider onder meer onge straft voorbij gaan Met 1-1 stand werd er van kamp verwis seld. Nauwelijks was de tweede beurt vier mi nuten cud of... sensatie De duels tussen Kerrebrouck en wildeman Dedeurwaer der waren vóór de poos vrij pikant geweest Scheidsrechter Duverger had dienaangaan de tamelijk lankmoedig de teugels gehou den. om nu plots een draconische beslis sing te nemen, die de wedstrijd nog meer zou bederven. Bij een niet zo grimmige tweestrijd nu. op een moment dat zulks zelf totaal onverantwoord bleek, verwees hij Kerrebrouck tslachtoffer) en Dedeur waerder (ultlokker) naar de kleedkamers Belde samenstellingen zagen zich aldus her leid tot tien man. De arbiter verkeerde blijkbaar in de mening door deze drastische maatregel de ontmoeting te kunnen red den HIJ bereikte echter Juist het ver keerde resultaat. Van slecht werd het archl- slecht. Erger Niet alleen de 20 spelers ble ken door hun zenuwen, maar ook dhr. Du verger. De referee ging met het vertoon mee aan het vlotten, zonder zijn gezag nog te kunnen doen gelden. HIJ had de acteurs geenszins meer in handen en deze maak ten van de rest der partij een soepke. ge lijk we er ln lange tijd geen meer opgedist kregen. Ordeloos werd het leder over en weer getrapt. Men duwde. trox. haakte en hierbij kwam opvallend aan het licht, dat vooral Pinteion en Bautemans zonder de minste respect de schenen van hun riva len zochten. Foul op foul werd ten beste gegeven. Linksbuiten Devos geraakte tij delijk onklaar en ook Steyt moest zich een ogenblik laten verzorgen. Hoe meer de match vorderde, hoe brutaler en slordiger het gedoe werd. Niet te verwonderen dat zo er nog een doelpunt de verdiende win ninggoal der roodjes aangetekend werd. dit gebeurde op hoekschop, welke recht streeks werd omgezet. Vermelden we tevens hoe zolang als de plaatjes op 1-1 stonden de roodjes ln de tweede beurt territoriaal heersten, daar waar met 1-2 aan winst we Vanbeselaere R. en zijn mannen het con signe gaven de grendel potdicht toe te schuiven. Het sloeg mee. Terwijl het tref fen evenwichtig werd. sloeg een kanonbal van de alleen doorgebroken Hoste wel op Frammout's doellat. doch ook Stade had ge luk wanneer Parreln van uit het eigen kamp met de bal op zijn eentje aan de haal ging en de arbiter... buitenspel floot. Een doel punt van Steyt. welke vooraf het leder met de hand had bewerkt, werd verder nog geannuleerd. Eindelijk weergalmde het af fluiten, waarnaar zoveel toeschouwers ge ruime tijd smachtten. Scheidsrechter Du verger. die te kennen gaf nooit meer te zullen arbltreren (dronkenmnnseed 7). wachtte nu nog een... nagerecht 1 Bit de prestaties zullen we gewis niet lang verwijlen. Was het een paar Jaar geleden geweest, dan zou Cercle alle aanspraak op de punten hebben moeten laten varen. Thans, met al die robuste kleppers, kan aar dig worden opgegaan ln gevechtsvoetbal. De roodjes ln hun ondankbare taak bewezen verder over uithoudingsvermogen tot de laatste minuut te beschikken. Kan het ver bazing wekken zo we verklappen, dat Soe- nen, Callllau en Carpels zich het best aan pasten 7 Geen enkele Stadlst liet ander zijds een behoorlijke Indruk na en over de koude, pretentieuze ontvangst zwijgen we best. Het terrein lag verder goed en ook de weersomstandigheden wilden mee. Alles bijeengenomen mogen we ons ver heugen over de oogst van twee nieuwe zwarepunten en daarbij het spijt alles gespaard blijven van noemenswaardige ge kwetsten. Blauwe plekken en schrammen genoeg, doch tegen volgende speeldag is dit vergeten Tlens. slechts één doelpunt tegen deze keer Meer woorden zullen we aan deze miserabele wedstrijd niet verspillen en besluiten met de wens Heer. spaar ons van meer partijen ln dergelijke trant I CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Spinnewiel Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebeboorten (8771) DE PLOEGEN: St Kortrijk 'WMl Yandekerckhove Pin ie Ion Vanderbeke Desmedt Buts Hoste Dedeurwaerder M Bauttemans Steyt Samljn Debbaut Devos Parreln Verschaeve Carpels L Vanbeselaere R. Callllau Vandenbossche Boenen Kerrebrouck Clarisse Frammout K- V. C. S- Yprois (WMl Na de wraakroepende uitsluiting van Ker rebrouck ging Callllau bij Cercle de stop persplaats bezetten en were Carpels een zeer bedrijvige kanthalf. In de rangen der Stadlsten permuteerde Buts na de rust met Steyt. DE DOELPUNTEN 12e min. Vanderbeke ra leert Parreln glijdt langs zijn bewaker heen en verovert het verlorenballetje, om er mede naar de rivale touwen te sprinten. Hij besluit met een prachtig schot, dat achter een machteloze Vandekerckhove boog de tou wen treft (0-1). 35e min. Na lnworp van Desmedt lost Hoste een kei die Prammout moeizaam een on renderende richting geeft. Er ont staat een geharrewar vóór de kool der rood- wltten. Vandenbossche redt met een faua- se queue op de lijn en de bal komt ln de voeten terecht van Buts. die met een schuiver, spijt een schoentlp van Soenen. de duikelende Prammout ln de linkerhoek het nakijken geeft (1-1). 67e min. Hoekschop voor Cercle. Devos neemt de kick van links met de rechter voet. Een effectvol balletje op manshoogte volgt, met de doellijn als snaar, een boog vormige baan en verdwijnt zonder dat Iemand het raakt, vlak na de eerste paal. door het doelvlak der onthutste paar- sen (1-2). Ille Spec.S V- Wevelgem - K.V C8.T, 0-5 De reserven zetten hun zegereeks voort. Voor de derde naeenvolgende maal wisten ze. liefst telkens op verplaatsing, een op wekkende zegepraal te boeken. Na een fel betwiste eerste speelhelft. waarbij de K V. CS.Y.-defensie (De Plancke ÏL. Ossleur M Ameloot R. en keeper Vermlnck M.) zich wist te onderschelden, werd gedraald met 0-1 score ln het profijt der roodhemden. Allewelreldt P. had de locale keeper ge vloerd. Becuwe G. bracht ln de tweede beurt gekenmerkt door overwicht der Augus- tlnusmannen de bordjes op 0-2. waar na een opportune Allewelreldt F met een puike hat-trlck het vonnis voltrok. Gans de rood-wltte formatie speelde een flinke partij, dan vooral de verdediging, die op hef maakte door het krachtig ontzetten. Bruneel W. en Allewelreldt F verdienen Ins gelijks een speciaal lofwoordje. terwijl De- plancke A. de minst goede verrichting weg gaf. In het klassement werkten de specia ler» zich Inmiddels op tot een benijdens waardige ere-plaats. Kad. G: K.V.C.S.Y. - E. Wervlk 7-1 Weer eens overwinningen op alle fron ten. Belde clubs brachten hun beste kna pen-elftal ln lijn. Voor Eendracht's for matie (ongeslagen aan de leiding ln een andere reeks) werd het beslist een koud stortbad. Met smadelijke 7-1 cijfers werden de Pattljn's en consoorten ingemaakt en slechts op strafschop kwamen ze aan een doelpunt. Dumoulln H. lukte het leeuwen aandeel der goals voor KV.CS.T., daar waar aan de rust de bezoekers met 2-0 ln het krijt stonden. Meerdere Cercle-knapen kunnen aardig over de baan met wat men wel eens pleegt te noemen de aristocratie van de voetbal sport. We bedoelen het dribbelen. Natuur lijk mag hierin niet overdreven worden, maar anderzijds begrijpen we allerminst hoe sommige mensen hun dit altoos willen euvel dulden Het pingelen ls eigen aan de Jeugd en laat ze het a.u.b. ln de mate wel te verstaan doen. Later leren ze het uit eigen beweging wel af. maar als het nodig ls kunnen ze dan toch ten minste een bal aan de voet houden. Welke drij vers waren, om er slechts enkele uit het nabije verleden te noemen. Cherchye E., Beddeleem R.. Vanbeselaere R. en Devos A. niet toen ze ln de Jeugd-afdellngen speel den 7 Zie welke standing ze hebben be reikt. Amal. als er nu al van kadetten ge wenst wordt dat ze het weg ls weg hul digen I In dit geval moeten we ons ln de toekomst aan niet veel anders meer ver wachten. dan matchen gelijk Zondagna middag op het veld van Stade Kortrijk. Het lukrake ls gemakkelijk aan te leren en hiervoor ls het zeker niet te laat. wanneer de spelers ln kwestie fanlonmannen ge worden zijn. Maar als ze het nu al zo opnemen, zal het naderhand onbegonnen werk zijn hun vaardigheid bij het behan delen van de bal en het ontwijken van een tegenstrever te willen opdringen. Sans ran cune. hoor 1 ZONDAG AANSTAANDE. Vijf Cercle-elftallen treden aan op deze laatste speeldag van het Jaar 1953. Belde knapen-samenstellingen komen uit bulten huls. De kleppers van reeks O betwisten de laatste partij van hun kampioenschap, dit te gast bij W. S. leper en deze van serie 23 deelnemers met 12 punten, elk 1 16.535,55 fr. 639 deelnemers met 11 punten, elk 2.516,75 fr. 7.120 deelnemers met 10 punten, elk 150,60 fr. LIJST MET NAAM DER WINNAARS IN ALLE DEPOTS ■iinmnunrrrn C worden verwacht op het Clubveld te Roe- ^T^Iener krijgen we op het AugusHnus- rt^Vn tóe ontmoetingen. Te 9.15 uur ko men de specialere ln t gareel tegen de lei ders der reeks of hun knappe kleurgeno- ten van S. V. Waregem. Een wedstrijd, die het pell van le Prov. Aid. dicht kan be naderen en waarvoor we gerust een oproep mogen doen tot de Ieperee voetballiefheb ber». Ze zullen het zich niet beklagen 1 Te 11 uur ls het de beurt aan de scholleren welke optreden tegen de soortgelijken van Ol LedegemEen «open» partij, waarbij De wachter R en Cle hun nederlaag aldaar opgelopen zullen pogen te wreken. De fanlonploeg tenslotte neemt het te 14 45 uur op tegen de Daringers uit Blan kenberge. Op het papier kan de buit de Hallestede geenszins verlaten, doch... geen overdreven zelfvertrouwen. Sommige uitsla gen van verleden speeldag zijn vingerwij zingen. Kleintjes schijnen groot te kunnen doen 1 En wie ls er niet begerig de leiders (vorige Zondag was het lijders) een voetje te zetten 7 Roodjes. op ons pronostlek- bulletln geven we D gewonnen. Op hoop van succes KANTTEKENING. Wegens plaatsgebrek verdween verleden week uit onze kroniek een paragraaf gewijd aan scheidsrechter Vanlede. Ziehier wat we schreven cu Interessant genoeg vinden, om nu te laten verschijnen Laat ons toe een speciaal woordje te rep pen over de arbitrage. De Heer Vanlede, welke behoorlijk geassisteerd werd door de officiële grensrechtera Casteleyn en Dewitte, leidde zeer autoritair en knap. Enkele zij ner beslissingen werden wel aangevochten, maar het was de flultenler die gelijk had. Zo bljvb. wanneer hij een paar keren de a vantage niet liet aan Carpels om een free-kick te fluiten tegen Vanmiddel, 't Was nodig om laatstgenoemde wat ln te tomen. Men kan ru ook terecht opwerpen, dat K.V.C.S.Y. minstens een strafschop ver diende. Psychologisch gezien was de han delswijze van de spelleider, die telkens liet doorspelen weer verantwoord. Om dit dui delijk te maken, moeten we vertellen hoe een Cercle-forward bij de penalty die F. C. Knokke te beurt viel, uitriep We gaan ons ook een beetje laten vallen en eer. straf schop krijgen Bedoelde speler werd nader hand Juist het slachtoffer van het haken der tegenpartij en... van zijn eigen mis plaatste woorden. Begrijpt men nu 7 Ons besluit het fungeren van dhr Vanlede hielp de match in al haar bekoorlijkheid sieren. KERSTFEESTJE. Personen, die een prijs begeren te schen ken voor de tombola van het Kerstfeest der K V.C.S.Y.-spelers kunnen dit vandaag 25 December nog doen bij Roger Vanbeselaere, J lokaal De Zon Dank vooraf. 1 I MEDEDELING. Volgende week Woensdag ls er, ten ult- 'zonderlljke titel, geen training ln de turn zaal van het Koninklijk Atheneum. ROGIMAR. CELD vanaf 2,50 LENINGEN aan IEDER Aankoop huls. bouwen, meubels, mate riaal. zaken. enz... CENTRAAL, 15. Henri Nolfstraat, KORTRIJK. Tel. 25599. (8944) Drinkt water zo... of water zus... Doch indien u smaak hebt vraagt dan natuurlijk bij de Depothouder M. Knockaert Frenchlaan 55 IEPER Tel. 139 K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB LOK-AAL «AU CASINO» Pronostiekwedstrijd. Zondag U. werd de prijs geschonken door de heer Albert Slosse gewonnen door Verkyndere Henri die 11 punten pronosü- keerde De eerstvolgende verplaatsing werd gewonnen door Six Yvonne die eveneens 11 punten behaalde. Alg. klassement1. Beun Albert. 99 p. 2. Vandenbussche Lutgarde, 98 p. 3 Beau- prez Leon. 96 p.4 Devriendt Marcel. 95 p.5 Geerts René. 93 p.6. Tavenier Jacqueline. Isenbaert Valère. Mulle Henri. 92 p.9. Mad. Desmet. Dumortier Tony. 91 p.; 11. Ameel Norbert. 90 p.; 12. Bau wen Rossette, 89 p.13. Vermeeren Daniel. Pattyn André. 88 p.15. Dumortier Jo seph. Wolters Georges. Leupe Jacques, Le- wyllie Maurice. 86 p. HET BESTUUR. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB DE MANDE Zonnebekesteenweg 1 Kosteloze Pronostiekwedstrijd Een deelnemer wist deze week het maxi mum der punten te behalen nml. 18 pun ten. Het is Boudry A. Hartelijk proficiat Albert. Voor de tweede prijs komt La- baere R. aan de eer met 13 punten. Klassement1. Labaere R., 130 p.2. Vandevoorde A., 127 p.3. Markey E. en Neyrinck Edg.5. Radys N. en Van Limburg J„ 123 p.7. Carlier A. en No- terdame O., 122 p.9. Decroix M. en Des- madril R, 121 p.; 11. Ostyn M. en Therry H.. 120 p.13. Gruwier M., 119 p.14. Hollebeke Fl., Pannekoecke R. en Van- hee G.. 117 p.17. Aeck J., Notebaert L. en Salomé P.. 116 p. HET BESTUUR. K.V.C.S.Y. SUPPORTERSCLUB ST PIETERS BOVEN Lokaal DE VALK Rijselstraat 104. Klassement Pronostiekwedstrijd. 1. Depoorter Hortense en Lesage André. 22 p.3. Vandendriessche Maurice, Note baert André en Santy R., 21 p.6. Lesage August, Demey W. en Vandamme E., 20 p.9. D'Hondt W., 19 p.10. Vanelslan- der. Lesage Edmond. Therry G., Knoc kaert R.. Barthier Eliodor en Legrand Maurice, 18 p. Deze week werd de prijs voor de beste pronostiek gewonnen door de heer Le sage André. HET BESTUUR. STAD YPER Stedelijke Leerwerkplaats (C. 3/2) OPENSTAANDE PLAATS Lerares in algemene vakken (volledige betrekking) vereist diploma (lagere on derwijzeres). Aanvragen te sturen, samen met de no dige bewijsstukken naar het stadsbestuur van Yper vóór 5 Januari 1954. Yper, de 14 December 1953. De Secretaris, De Burgemeester. A. Versailles. J. Vanderghote. (8948 He NATIONALE AFDELING U. S. Doornik - R. C Brussel (Van Nuffel) Ukkel Sp - C. S. Verviers (Dassonville) Tubantia F. C. - Beringen F. C. (Thiriart) Waterschei Th - A. S. Oostende (Mertens) R. C. Tienen - St Truiden V. V. (Rondia) Kortrijk Sp - Boom F C. (Vandenbossche) White Star A. C - R. C. Gent (Lespineux) FC Brugge - St Niklaas SX (Grandain) !%f sitelKMi voor* Zondag December 1 me NAT. AFD. REEKS A Olse Merksem - R C. Doornik (Deprost) E. Aalst - F. C. Ronse (Blavier) Rupel S. K. - A. V. Dendermonde (Plovier) S K Beveren - S. C. Boussu-Bois (Kamp) Vig. Hamme - Willebroek S. V. (Jacobs) Ex. St Niklaas - F. C. Izegem (Wiels) AE.C. Bergen - Un. Namen (Deriemaecker V. G. Oostende - C S Brugge (Preux) NAT. BEVORDERING REEKS D S. V. Oudenaarde - St. Moeskroen (Wattiez) S. V. Waregem - S. K. Roeselare (Baty) Germ. Ekeren - Hoboken S. K. (Renard) Boechout V. V. - Waeslandia (Calluy) F C. Roeselare - Kapellen F. C. (Calbert) A. S. Ronse - S. C. Menen (Calonne) F. C. Eeklo - R. C. Borgerhout (Bonte) R. C. Lokeren - S. K. Geraardsbergen (Bats) Ie PROV. AFD. K V.C S. Yprois - D. Blankenberge (Coudeville) F. C. Torhout - F. C. Tielt (Vandelacluze) Kuurne Sp. - Zwevegem Sp. (V ant hour nou t F.C. Knokke - SK. Steenbrugge (Bruneel) U. S. Herseaux - W. S. leper (Debeuf) Aalbeke Sp. - R. C. Harelbeke (Pattyn) S. V. Blankenberge - S. C. Oostrozebeke (Vandevoorde) S V. Wevelgem - St. Kortrijk (Surmont) ne NATIONALE AFDELING A S. Oostende - Tubantia F. C. Beringen F. C - R. C. Tienen Boom F C. - Waterschei Th. St Truiden V V. - F. C Brugge R C. Gent - Kortrijk Sp. St Niklaas S. K - White Star A. C. C S Verviers -US Doornik I It slaton der* matchen van Zondag 20 December He PROV. AFD. C F. C. Luingne - S. V. Kortrijk (Vanlerberghe) Ol. Ledegem - F. C. Komen (Devos C E. Wervik - W. S. Lauwe (Kerkhof) S. V. Moorslede - S. K. Vlamertinge (Deriemaecker) A. A. Moeskroen - R. C. Bissegem (Verbauwhede) S. V Moorsele - F. C. Lendelede (Denys) T. Menen - St Eloois Sp. (Steen) Dottignies Sp. - F. C. Poperinge (Vandeginste) me NAT. AFD. REEKS A 5-2 A. V. Dendermonde - E. Aalst 1-2 3-0 R C. Doornik - A .E C. Bergen 3-0 2-2 Un. Namen - Vig. Hamme 6-1 2-0 C. S. Brugge - Ex. St Niklaas 1-0 6-1 F C. Izegem - S. K. Beveren 5-1 4-0 Willebroek S V. - V. G. Oostende 4-1 1-1 S. C. Boussu-Bois - V. G. Oostende 2-1 1 F. C. Ronse - Olse Merksem 1-1 NAT. BEVORDERING REEKS D Waeslandia - A. S Ronse 2-1 S. C. Menen - R. C. Lokeren 1-2 Kapellen F. C. - S. V. Waregem 0-2 R C. Borgerhout - S. V. Oudenaarde 1-1 S. K. Roeselare - Germ. Ekeren 4-2 St. Moeskroen - F. C. Eeklo 1-0 Hoboken S. K. - Boechout V. V. 4-1 S. K. Geraardsbergen - F. C. Roeselare 2-2 Ie PROV. AFD. R. C. Harelbeke - S. V. Wevelgem S. K. Steenbrugge - Aalbeke Sp. W. S- leper - S. V. Blankenberge Zwevegem Sp. - U. S. Herseaux D. Blankenberge - F. C. Torhout F. C. Tielt - Kuurne Sp. St. Kortrijk - K.V.C.S. Yprois S C. Oostrozebeke - F. C. Knokke TTr NATIONALE AFDELING He PROV. AFD. C 5-1 F. C. Lendelede - S. V. Moorslede 0-2 S. K. Vlamertinge - Ol. Ledegem 5-1 W. S. Lauwe - A. A. Moeskroen 0-0 R. C. Bissegem - F. C. Luingne 2-2 F. C. Komen - E. Wervik 0-1 S V. Kortrijk - Dottignies Sp. 1-2 St Elooi Sp. - S. V. Moorsele 3-0 F. C. Poperinge - T. Menen December 1-4 1-0 1-1 1-2 0-2 1-2 1-2 4-1 Z C. Brussel 14 7 2 5 23 13 19 Waterschei Th. 14 8 3 3 32 22 19 Ukkel Sp. 14 7 4 3 25 21 17 St Truiden V. V. 14 7 4 3 30 25 17 St Niklaas S- K. 14 7 5 2 36 25 :-6 R. C. Gent 14 7 5 2 32 24 16 White Star A. C. 14 7 S 2 18 Ifl 16 A. S. Oostende 14 6 3 3 21 15 15 Beringen F. C- 14 6 5 3 17 13 15 Boom F. C- 14 5 5 4 20 23 14 R- C. Tienen 14 6 6 2 23 22 14 Kortrijk Sp. 14 4 6 4 24 32 12 C. S. Verviers 14 5 8 1 21 24 11 F. C- Brugge 14 4 8 2 16 21 10 U. S. Doornik 14 1 7 6 15 34 8 Tubantia F. C. 14 1 10 3 12 38 5 me NAT. AFD. REEKS A E. Aalst S K. Beveren C. S. Brugge S. C. Boussu-Bois F. C. Izegem R. C. Doornik Un. Namen F. C. Ronse Ex. St Niklaas AE.C. Bergen 4 V. Dendermonde V G. Oostende NAT. BEVORDERING REEKS D Ie PROV. AFD. 5 i Rupel S. K 14 8 3 3 31 19 19 S. V. Waregem 14 11 1 2 32 11 24 K.V.C.S. Yprois 14 10 2 2 48 26 22 14 7 3 4 21 17 18 A. S. Ronse 14 9 2 3 28 14 21 Zwevegem Sp. 14 7 2 5 30 17 19 14 8 4 2 28 17 18 S. K. Roeselare 14 9 3 2 26 19 20 U. S. Herseaux 14 7 2 5 28 18 19 14 7 4 3 19 22 17 R. C. Lokeren 14 9 3 2 31 22 20 F. C- Tielt 14 6 2 6 26 19 18 14 8 6 1 31 19 17 F. C. Eeklo 14 8 4 2 31 20 18 S V. Wevelgem 14 6 3 5 27 22 17 14 8 5 1 25 22 17 S. K Geraardsberfen 14 3 1 10 25 18 16 F. C. Knokke 14 7 5 2 23 22 16 14 7 5 2 27 18 16 St Moeskroen 14 5 4 5 30 22 15 S V. Blankenberge 14 7 5 2 33 29 16 14 6 5 3 23 16 15 F. C- Roeselare 13 5 5 3 25 16 13 R. C Harelbeke 14 5 5 4 28 24 14 14 6 5 3 13 20 15 R. C. Borgerhout 14 3 5 6 16 26 12 Aalbeke Sp. 14 5 5 4 17 23 14 14 6 6 2 18 15 14 S- C. Menen 14 4 6 4 24 31 12 W. S. leper 14 4 7 3 28 30 11 14 5 6 3 15 20 13 Waeslandia 14 2 6 6 16 23 10 St- Kortrijk 14 3 7 4 27 28 10 14 4 8 2 16 21 10 Kapellen F. C- 14 2 6 6 19 28 10 F. C- Torhout 14 3 7 4 25 29 10 14 4 8 2 23 29 10 S. V. Oudenaarde 13 2 7 4 20 32 8 D. Blankenberge 14 4 8 2 25 29 10 14 4 8 2 22 32 10 Boechout V. V. 14 2 8 4 15 34 8 Kuurne Sp. 14 4 8 2 18 36 10 14 4 3 2 22 33 10 Germ. Ekeren 14 3 9 2 12 30 8 S. C. Oostrozebeke 14 3 8 3 24 38 9 14 1 10 3 11 30 5 Hoboken S K. 14 1 8 5 11 25 71S. K Steenbrugge 14 4 9 1 24 41 9 ne PROV. A. A. Moeskroen E. Wervik W S. Lauwe F. C. Luingne Dottignier Sp. S. V. Moofslede F. C. Poperinge Ol. Ledegem St Eloois Sp. R- C. Bissegem S V. Kortrijk T. Menen F. C. Komen S. K. Vlamertinge F. C. Lendelede S. V Moorsele AFD C 14 11 1 2 39 8 24 14 11 1 2 43 11 24 14 10 3 1 44 17 21 14 10 4 0 41 23 20 14 -i 4 4 31 22 16 14 7 6 1 23 22 15 14 6 6 2 35 41 14 14 5 6 3 18 20 13 14 5 6 3 26 32 13 14 4 6 4 24 30 12 14 4 8 2 21 30 10 14 4 8 2 26 44 10 14 4 9 1 27 60 9 14 4 9 1 24 46 9 14 3 10 1 26 37 7 14 3 10 1 18 28 7

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1953 | | pagina 6