orr de BRIELEN ELVERDINGE VLAMERTINCE LANGEMARK ZONNEBEKE STADEN WAASTEN BOEZINGE RET YPEBSCH NIEUWS Biz- 5 2-1-1954 VOETBAL B. S. Poperinge - Brie len Sp. 1-1- Bij Sport konden Devloo en Pype niet optreden wat gewis een felle verzwakking van cms elftal betekende Op de rechtervleugel onderging Lucien Impens de vuurdoop Na één proef kun nen we ons over dit jong element nog niet uitspreken, toch konden we vaststellen dat deze speler over een ongenadig hard schot beschikt, één hoofdeigenschap van een goede puntspeler. Mits de verdere aan passing en het iets vlugger de bal te betwisten belooft het voor de toekomst De wedstrijd stond op geen te hoog peil. daar het leder al te veel in de hoogte werd gespeeld en anderzijds talrijke scoor- kansen onbenut bleven. Sport verkoos het windvoordeel en zou haast doorlopend op de speelhelft der gastheren acteren. Onze ploeg, welke 3 weken buiten competitie bleef, had het lastig om op dreef te ko men. wat dan ook de onproductiviteit on zer aanvallers verklaart. Toch zou De- quidt op aangeven van Impens er in sla gen het openingspunt te rtetten: 0-1. Daar onze jongens vergaten op doel te kogelen bleef de stand ongewijzigd. Rust: 0-1 De sluwe Temperville nam na de kof fie terug de midvoorplaats in. Stopper Rouserez moest zich ten volle inspannen om deze gevaarlijke kerel aan banden te leggen. De gastheren, die thans het wind- voordeel genoten, konden er maar niet in slagen onze verdediging te overtroe ven Op de 60e min loste back Lepla zijn mannetje, welke naar de vrijstaande Tem perville speelde en de gelijkmaker zat 1-1. Voor beide doelen speelden zich nog enkele hachelijke standjes af. die echter door de doelwachters opgeklaard werden. Juiste einduitslag 1-1. Stippen we nog aan de zeer flinke lei ding van Heer Louagie. die cordaat optrad tegenover meerdere B S.-mannen die het wat al te bont maakten. Dergelijke spel leiders wensten we elke Zondag. Zondag a s. krijgen we het derby tegen Sas Sport Boezinge. Een zware punten- i strijd in het verschiet. Brielen heeft de zege nodig om bij de kopploegen te ge raken terwijl Sas Sport de volledige oogst kan gebruiken om de rode lantaarn kwijt te spelen. Supporters en supporteressen aan spanning zal het te Brielen zeker niet ontbreken. Aftrap om 14 45 uur. Opstelling voor het derby Zondag a s. Deruytter Cyriel; Boullet M. Deweerdt D.Lepla PRouserez R Overbergh A. Dequidt W.. Deplancke G.. Lepla A Pype J.. Vanbecelaere A Bij de aanvang van het jaar 1954 wenst het bestuur van Brielen Sport aan alle spelers, supporters en supporteressen een zalig en voorspoedig jaar. KERSTVIERING Zeer veel inwoners zijn naar de middernachtsmis opgekomen. De uitvoering der gezangen kunnen we gezien de weinige herhalingen goed noe men. Toch dient aangestipt dat het man nenkoor veel zwakker was dan het vrou wenkoor. dat weerom met het reuzenaan- deel van het succes lopen ging. Uitgesteld is echter niet verloren en de revanche komt wel. In de namiddag kregen we om 15.30 u. het plukken van de kerstboom. Tussenin de losse nummertjes uitgevoerd door de leerlingen van beide scholen, zorgden stem mige kerstliederen voor de gewenste kerst stemming. Na dit eerste gedeelte kreeg Z E.H Pastoor het woord. Hij bedankte allen die medegeholpen hadden aan het welslagen van dit gezellig onderonsje en wees er tevens op dat de Brielenaars voor wat het zingen betreft ook nog hun woord je kunnen meespreken. Zeer hartelijk no digde E H Van Maele alle mishoorders uit om 's Zondags samen de Hoogmis te helpen opluisteren. Hierna kwamen onze kleinen met glunderende gezichtjes en begerige oogjes hun welgevulde kerstzak afhalen. TONEEL De studentengroep In Hou ende Trouuit Brielen. Boezinge en El- verdinge. brengt op 'Zaterdag 2 Januari a.s. voor het voetlicht Als het doek open gaat of Scotland Yard in actie», een vro lijk griezelspel in 4 bedrijven door Bep van den Broek. Aanvang om 18 uur. Kaar ten te bekomen bij L. Impens Prijzen der plaatsen 20 en 15 fr. EEN RECORDMaandagavond 11. sukkelden tussen 18 en 20 uur. langs de grote baan. ter hoogte van de hoeve J. De Cat, niet minder dan 3 personenwa gens in de gracht. De oorzaak zou te wij ten zijn aan de gladheid van de baan. veroorzaakt door modder. Gelukkig be paalde alles zich tot stoffelijke schade «ALS HET DOEK OPENGAAT»! Zullen de toneelliefhebbers op Nieuw jaarsdag 1 Januari 1954 te 18 uur stipt, in de zaal van het park. de beroemde Engelse recherche Scotland-Yardin actie zien Dit vrolijke griezelspel in 4 bedrijven wordt vóór het voetlicht ge bracht door de studentenbond In hou en- de trouEen vrolijke avond in 't ver schiet. die groot noch klein zich zal be klagen Prijzen 15 en 20 fr. STER RE STOET Volgende week. richten de studenten ook hun jaarlijkse sterrestoet in. De opbrengst hiervan zal ten goede komen aan de E Paters Ge broeders Van Exem. Tot alle dorpsgeno ten wordt een dringende oproep gedaan dit initiatief mild te steunen. PENSIOEN Op Zondag 3 Januari 1954. gaat ten gemeentehuize van 9.30 uur tot 11 uur. de gewone maandelijkse zitdag door voor het innen der pensioenbijdra gen van alle Vrij-verzekerden. geboren in December. Ook de verplicht-verzeker den kunnen er hun vervallen pensioen- kaarten indienen. Opgepastde vrij-ver zekerden mogen niet vergeten hun c Boek je voor ontvangstbewijzen mede te bren gen. CHRISTELIJKE MUTUALITEIT Voor de vacanties in Zwitserland tijdens het groot veriof 1954. zijn ae inscnrij vingen geopend zo voor de jongens als voor de meisjes Voorwaarden1. Geboren zijn in 1940 2. Aangesloten bij de Christelijke Mutua liteit 3 Kosten 550 fr.. verminderd met 100 fr- voor de kinderen uit een kroost rijk gezin- 4. Zich in 1954 aan een medisch onderzoek onderwerpen De inschrijvingen kunnen gedaan wor den bij dhr Pauwels Julien. uitbetaler van de ziekenbond, uiterlijk op 15 Januari 1954 Indien zich te veel kandidaten zou den aanbieden zullen de gelukkigen door het lot - aangeduid worden. VOETBALHOEKJE Sas Sp- Boezinge - S. K. Elverdinge 3-2. In de eerste helft gaat het spel op en af en het zijn de on zen die het openingspunt netten. De thuis ploeg kan gelijk stellen, dit op duidelijk zichtbare buitenspelstand. Nog vóór de rust echter aanbreekt, kan Druelle op hoekschop mooi in de touwen koppen 1-2. Na de rust verflauwt het spel en nog erger. de spelleidingDe gelijkmaker gaat de touwen in... en dit voor de twee de maal op buitenspelstandDe thuis ploeg. werkelijk zeer in de gunst bij de spelleiding. gelukt er dan nog in een derde maal te doelen Zo mochten wij er gerust een kruiske over maken Zeer flauwe leiding. Zondag ontvangen wij J. A. Waasten. DUI VENTENTOONSTELLING Uit slag der prijskamptentoonstelling van Kerstdag in het lokaal. Oude duivers1. Mahieu Antoon2. Heyte Robert. Oude duivinnen 1. en 2 Mahieu Antoon. Jaarlingen-duivers: 1. Mahieu Antoon: 2 Phlypo Maurits. Jaarlingen-duivinnen1. ^Mahieu An toon 2. Pottillius Teles. Jonge duivers: 1 en 2 Mahieu Antoon. Jonge duivinnen: 1. Heyte Robert; 2. Patou Jozef De uitslag bewijst eens te meer het vol ledig meesterschap van Antoon Mahieu. Zondag 3 Januari gaat de reeks der we kelijkse tentoonstellingen verder. Nu is h :t de beurt aan de liefhebbers van de PothemVanrobaeys M., Deramoudt R.. Derudder J.. Durnez R.. Rommens G-, De- brabander A. en Desegher G. SPORTKRING Moorslede - SJK.V. 7-1. Al is de uitslag wel overdreven, toch moe ten wij bekennen dat de Sportkringers het nogal gemakkelijk lieten zakken. Een 3-1 achterstand is nog geen reden om te denken dat alles verloren is. Nochtans de eerste helft van de wedstrijd was goed en de localen waren met hun 1-0 voor sprong zeer tevreden. Toen na de rust Vandemaele gelijkstelde en alles te her beginnen was drong S. V. een hard en snel spel op en de gevolgen bleven niet uil (2-1). M. Hof zou nu echter de ge lijkmaker netten op persoonlijke door braak Hij dribbelt een drietal tegen strevers en met een ver schot zit de bal... maar de scheidsrechter keurde af wegens buitenspel. Onverklaarbaar... maar te be grijpen als men het met zo een spellei der stellen moet. De talrijke flaters die hi.i beging getuigden niet alleen van par tijdigheid maar veeleer van onkunde. En kele ogenblikken later was het 3-1, Moor- slede kreeg nog twee strafschoppen. De- j commer mocht zich aankleden en het bes- j te van de match was voorbij. Zondag a s. krijgen wij het voorname bezoek van A. A. Moeskroen. waar onze jongens een zeer goede partij speelden en slechts met 3-1 verloren. Met een volle dige ploeg. te hopen dat W Allaeys en F. Decadt volledig hersteld zijn is er nog niets gebeurd. PROFICIAT Het kerstgeschenk, zijn de een wiegje en kinderkleedjes, geschon ken door de Weledele Heer Coisne. Roze laarskasteel te Vlamertinge. kwam toe aan Jerome Cauliez voor de eerste geboorte na Kerstdag PRIJSKAMP De prijskamp op de Russische biljart bij W G. Barroo werd gewonnen door Cyriel Hollevoet met 1.000 als hoogste serie BAL Zondag 3 Januari 1954 groot bal in de zaal Lido bij Cyriel Logie-Knockaert (cude zaal Clairon). Orkest Olympia- ensemble onder leiding van Cyriel Chaerle met zang van Jo. Cai. DE GLADDE BANEN EISEN HUN TOL Woensdagmorgen omstreeks 6 uur slip te de postwagen aan de grote overweg op de baan naar leper en kwam. na tegen een telefoonpaal aangebotst te hebben, in de gracht terecht Als bij wonder werden de inzittenden niet gekwetst, doch de auto liep zware schade op. Dezelfde morgen, even voor 8 uur fietste Hoflack Urbain. uit Vlamertinge. daar voorbij op weg naar zijn werk te leper", toen hij door een wegglijdende per sonenauto gegrepen werd. die uit tegen overgestelde richting kwam. Hoflack werd ten gronde geworpen en diende na een eerste verzorging door Dr Beele naar het O L Vrouwhospitaal te leper overgebracht te worden. Daar stel de men een ontwrichting van de rechter heup vast. benevens een wonde aan de knie. 6 p 6 Debev Gerard. 5 p.7 De bey Jo zef. 5 p.8 Verhaeghe Julien. 5 p.9. Lau rens Henri 4 p.10 Ampe Daniel. 3 p. 11. Veraillie Serge. 3 p.; 12. Liefhooghe Roland 2 p. Algemeen klassement1. Top J.. 30 p. 2. Grimmonprez J- 25 p.3. Grimmonprez R - 21 p.4. Debey G-. 19 p.5. Verfaillie A en Verhaeghe J.. 18 p.7 Debey J.. 15 p.; 8. Defoor O en Ampe D-. 13 p.; 10 Verfaillie S., 12 p.11. Laurens H 11 p 12 Liefhooghe 10 p.13- Grim monprez W.. 7p.14. Decoene D.. 1 p. CINE ROYAL De kleine zaal met de grote films biedt zijn geacht kliënteel zijn beste Nieuwjaarwensen en tevens de gelegenheid het jaar in schoonheid te ein digen met zijn eindejaarsprogramma De bandiet Musolino(Bloed over Calabrië). Het legendarische leven van een ere-ban- diet zoals Guiliano. Op Donderdag (oudejaaravond) te 7.30 uur en Vrijdag (Nieuwjaar) te 5 u. en 7 30 uur (Kinders streng geweigerd). Op Zaterdag. Zondag en Maandag Clark Gable en Ava Gardner in c De ster van het lotEen grootse film in liefde en actie. (Kinders toegelaten). ZWAAR ONGEVAL Debergh Georges 25e min. was de gelijkmaker geboren. De rust werd met deze stand bereikt- Na de herneming was Deerlijk het meest in de aanval, maar de sporadische ontsnappin gen van onze mannen waren erg gevaar lijk. doch doelen bleven andermaal uit. Onze verdediging speelde een reuze wed strijd en de bezoekers liepen dood op deze muur. Naar het einde toe verloor de wed strijd veel van zijn waarde, door de vele dwalingen van de scheidsrechter. De pun- tendeling geeft aan elke ploeg hetgene wat haar toekomt. Onze tweede ploeg versloeg Geluwe met 3-1 cijfers en doet haar eerste plaats in de rangschikking alle eer aan. Leon en Emiel Trybou waren de uitblinkers. CINEMAPROGRAMMA Cinema Pa- tria vertoont deze week op Zaterdag te 19-30 u.. Zondag te 14. 17 en 20 u. en Maandag te 19.30 u. de avonturenfilm in kleuren t De laatste der Zeeroversmet Jean Lafette BURGERSTAND OverlijdenCool Cyriel. 80 j.. echtg v Bonduel Cesarie. Rekestraat. uit Langemark. werd Dinsdagavond, toen hij zich per rijwiel op de baan van Poel- kapelle naar Westrozebeke bevond, het slachtoffer van een ongeval. Hij werd met een schedelbreuk en een wonde aan het hoofd naar het O. L Vrouwhospitaal te leper overgebracht. VOETBAL S. K Zonnebeke - W. S. Passendale 4-1 (geschorst). Met een enor me belangstelling werd deze derby inge zet, Het was Zonnebeke dat de eerste aanvallen opbouwde en een doelpunt aan tekende langs Doolaeghe. Enige minuten later kon Tresy. na pas van Delhaye de stand op 2-0 brengen. Rond de 10e min. wist Doolaeghe nogmaals de stand op te drijven. Passendale hernam zich en kon het eerreddend doelpunt netten langs Bar- dyn Bij de 38e min. werd het spel ge schorst en trok de Passendaalse ploeg naar de kleedkamers. De reden was het feit dat Aimé Vandamme (Z) een doel punt aantekende in buitenspelstand Al hoewel alle spelers protesteerden kende de spelleider toch het doelpunt toe. waar na het spel door de bezoekers werd stil gelegd en ze weigerden verder te acteren. Flauwe leiding van de scheidsrechter. Zondag a.s. moet Zonnebeke op bezoek naar Geluwe. FONDS DER MEESTBEGAAFDEN De verzoeken om studiebeurzen van het Fonds voor Meestbegaafden. moeten vóór ló^Februari tot de Heer Gouverneur van de provincie gericht worden. De aanvraag moet ingediend worden door het gezins hoofd of door de persoon die over het kind toezicht uitoefent. VERLOREN Klein hondje, zwart bruin-wit Kennisgeving of terugbezorging tegen beloning bij Dr A. Van "Walleghem. Een som geld Zich wenden Moorslede straat 4 BURGERSTAND Huwelijk: Gaston Hauspie uit Reninge. met Simonne D'Hul- ster uit Zonnebeke. HuwelijksbelofteMichel Boeket uit Watou. met Maria Knockaert uit 'Zonne beke. BAL Op Zondag 3 en Zondag 10 Januari heeft er een prachig bal plaats in de zaal Emiel Vanheule Marktplaats, zeer bekende jazzorkesten verlenen hun medewerking. Deze bals zijn ten voordele van duivenliefhebbers en de vinkenbond. Deuren te 15 uur. BIJ KUNST EN BROEDERMIN Het wakkere toneelgild Kunst en Broeder min Staden heeft haar toneelprogramma van 1953 alle eer aangedaan met de vol maakte vertoning van de machtige ope rette van A. M. "Willner en Heinz Reickert Driemeisjeshuismet de wondere mu ziek van Franz Schubert. Deze operette die de liefdegeschiedenis is van de mees- ter-toondichter kende een overgroot suc ces. de gangen werden iedere vertoning met rechtstaanders bezet Hr Jean Himpe j HEUP GEBROKEN De 61-jarige Vlae- minck Adolf uit Waasten. werd Woensdag morgen. toen hij zich per rijwiel naar het werk begaf door een auto aangereden De man werd met een heupbreuk naar het O. L Vrouwhospitaal te leper overge bracht. DE KOLONIALE LOTERIJ herneemt haar normale tranches. Twee grote loten van twee en een half millioen Een groot lot van een millioen Twee grote loten van 500.000 fr. Zestien grote loten van 100.000 fr. 45.392 loten van 200 fr. tot 50.000 fr. In het totaal 24 millioen en 45.413 loten En de cumulatie der loten is toegelaten Het biljet100 fr- Het tiende 11 fr. Trekking van de le tranche 1954 op 16 Januari te Eigenbrakel. (8978) Interesseert niets in onxe Kleine aankondigingen Het Brandweerkorps viert zijn Prachtige nieuwe Brandweerauto en nieuwe uniformen voor de manschappen. Te Poelkapelle was het plaatselijk brandweerkorps in grote feeststemming ter gelegenheid van het jaarlijks Ste Barbara- feestook vierden zij de 20e verjaring der stichting van de brandweer op de gemeen te. Dit feest werd dan ook op bijzondere wijze en met veel luister gevierd. Te 10 uur verzamelde het voltallig brandweer korps. allen uitgedost in een splinternieuw kostuum, in de herberg In 't Smiske bij Emiel Pecceu, waar een grote feest- vergadering werd gehouden. Het was de heer Daniel Dehaene. 0/L.-geneesheer bij het brandweerkorps, die een korte tóe- spraak hield, waarin hij een welverdien de hulde bracht aan de pioniers en stich ters van het brandweerkorps te Poelka pelle, namelijk de heer Pecceu Emiel, ge- 20-jarig bestaan te Poelkapelle wezen bevelhebber en de heren Ghyselen Jerome. Pillen Omer en Vandamme Sta nislas. Allen zijn thans nog lid van het huidig brandweerkorps. Ook de heer Mi chel Ghyselen. de tegenwoordige 0/L.-be- velhebber. sloot zich aan bij de huide woorden van de heer Dehaene en zette de leden aan steeds op de brandweer oefeningen aanwezig te zijn. alsook goed. zorg te willen dragen voor hun nieuw uniform en de nieuwe brand weerauto. Daarop werd de erewijn aan de leden van het feestvierende brand weerkorps aangeboden, 's Middags volgde dan in het café St Antoniusbij Je rome Ghyselen. een groot banket voor de leden en hun familie Deze jubelviering werd besloten met een bezoek aan de le den-herbergiers van het jubilerende brand weerkorps. "v H1 - - ->v- De manschappen van het jubilerende Brandweerkorps van Poelkapelle die ter gele genheid van hun 20-jarig bestaan in een nieuw uniform werden gestoken, alsook ee« nieuwe brandweerauto in hun bezit kregen. In het midden bemerken wij de sympa thieke heer Daniel Dehaene, O/L.-geneesheer bij dit brandweerkorps. Hij is omringd door de heer Michel Ghyselen, O/L.-Bevelhebber en de heer Rooze Achiel, Sergeant- Bevelhebber, alsook de vier stichters van het brandweerkorps te Poelkapelle. Z.E.H. FOULON PLECHTIC AANGESTELD ALS NIEUWE HERDER TE BISCHOTE HET KAMPIOENSCHAP DER SCHUT TERS De 3e proef van de kampioen- schieting 1953-1954. in het lokaal bij Ju les Vanbeveren. gaf volgende uitslag 1. Top Jozef. 8 p.2. Debey Gerard. 7 p. 3 Grimmonprez René. 6 p.4. Grimmon prez Jerome. 6 p.5. Grimmonprez Wal ter. 4 p.6. Ampe Daniel. 4 p.; 7. Ver faillie André. 4 p.8. Liefhooge Roland. 3 p.9. Defoor Oscar. 3 p.10. Verhaeghe Julien. 3 p.11. Debey Jozef. 2 p.12. Laurens Henri. 1 p.13. Verfaillie Serge. 1 p. De uitslag van de 4e proef was als volgt 1. Top Jozef. 9 p.2. Grimmonprez Je rome. 8 p.3- Grimmonprez René. 7 p. 4 Defoor Oscar. 7 p.5. Verfaillie André. in de rol van Schubert was enig. Flamand Mariette en Marie Jeanne en Saelen Geor gette in de rol van de drie meisjes. Alfred Leroy als vader en Mevr. Pol Billiet als moeder wisten met hun zang en mimiek de toehoorders te bekoren en het flink acteren van Alois D'Hondt. Albert Saelen. Pol Billiet en alle overige spelers brach ten dit moeilijk zangspel tot een meester lijke opvoering. De Balletmeisjes dienen bijzonder geluk gewenst voor de fijne dansen die volledig de stemmige muziek van Schubert tot haar recht brachten. De prachtige kostumes en de fijne decors van het huis Leroy brachten het stuk in zijn werkelijke tijd van 1800. Spelleiding en orkest waren het spel baas en de vele open doekjes bewijzen hun flink optreden. Als besluit moeten wij aannemen dat Kunst en Broedermindie 't gewaagd heeft een trapje hoger te klimmen met een operette die in spel en voornamelijk in muziek grootser is. de beste voldoening heeft bekomen en van deze toneelmaat schappij verwachten we nog dergelijke fijne opvoeringen. VOETBALNIEUWS S. K. Staden - Deerlijk 1-1. Onze jongens speelden Zon dag nogmaals een flinke wedstrijd en kre gen de helft van de punten. Het sterk spe lende Deerlijk was op bezoek en een mas sa supporters waren opgekomen Deerlijk won de toss en zette terstond er alles op. onze verdediging hield echter flink stand en onze jongens wisten rap het evenwicht te herstellen, hun aanvallen brachten meerdere malen de bezoekers in verlegen heid Ze konden echter niet vermijden dat Deerlijk het openingsdoelpunt kreeg. Op misverstand van onze back en de doelwachter rolde het leder over de fatale lijn. De SK.-ers lieten echter de moed niet zakken en even vinnig waren hun reacties die vruchten afwierpen, op de Zondag 27 December 1953 en laatste Zondag van het jaar is voor de gemeente Bikschote een heuglijke dag geworden. Men vierde immers de plechtige aanstel ling van de nieuwe pastoor, namelijk Z.E H. Jules Foulon. voorheen onderpas toor op de volkrijke parochie van St. Franciscus te Menen. Reeds van in de vroege morgen waren de inwoners van Bikschote volop in de weer voor het pin ten en versieren der huizen. Ook werden verschillende mooie poorten geplaatst langs de straten waar de feeststoet moest voorbijtrekken. Te 14.30 u. werd de nieu we herder opgewacht aan de wijk Het SmiskeBij zijn aankomst werd Z.E H. Foulon verwelkomd door de burgerlijke en kerkelijke overheden. Na in de woning van de hr Buseyne Gaspar zich aange kleed te hebben met kerkelijke gewaden, overhandigde de jonge hr Decaestecker Freddy de Herderlijke Staf. symbool van het herdersambt aan de nieuwe pastoor. Vervolgens hield de hr burgemeester Fa- bien Peene een korte toespraak, waarin hij de nieuwe herder hartelijk verwel komde op de St Andreas-parochie. Intus sen zette de bont-kleurige stoet bestaande uit prachtige wagens en gekostumeerde groepen zich in beweging en ging de nieuwe herder samen met de overheids personen aansluiting nemen. Bij het voor bijtrekken werd de nieuwe pastoor har telijk toegejuicht door zijn nieuwe pa rochianen. Ook bemerkten wij langs de straten talrijke inwoners uit Menen die er aan gehouden hadden hun goede on derpastoor te vergezellen naar zijn nieu we parochie. Na de bijzonderste straten der gemeente doortrokken te hebben nam. de optocht een einde en werd de schone stoet op de dórpplaats van op de ere tribuun in ogenschouw genomen door de pastoor en de overheden. Vervolgens be gaf de nieuwe pastoor zich naar de pa rochiekerk. waar de jonge juffer Marie- Rose Peene. dochtertje van de hr burge meester. de kerksleutels overhandigde. In een prachtig versierde kerk had vervol- gens door 'Z.E.H Verhaeghe. deken van j leper, de kerkelijke aanstelling plaats I Deze kerkelijke plechtigheid werd beslo- ten met een H. Lof en een plechtig t Te iDeum». Daarna werd aan de nieuwe her- der. burgerlijke en kerkelijke overheid en genodigden een lunch aangeboden tij dens dewelke de hr burgemeester Peene nogmaals het woord voerde, alsook de hr Allemon Arthur, dit namens de Kerk fabriek. Z.E.H. Foulon, de nieuwe Herder der gemeente Bikschote, die verleden Zondag met veel luister werd aangesteld. Hij is omringd door Z.E.H. Verhaeghe, deken van leper, die de kerkelijke aanstelling verrichtteZ.E.H. Decadt, pastoor op de St Franciscus- parochie te Menen, die optrad als le getuige Z.E.H. Depoorter, pastoor te Loppem, de 2e getuige. 5 erder bemerken wij de h. burgemeester Fabien Peene, de h.h. schepenen Crombez en Verstraete, de burgerlijke en kerkelijke overheidspersonen van Bikschote-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 5