V 16 Het Ypersch Nieuws HUMOR Uit het White Star Kamp Drukkerij DUMORTIER KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIjD VAN ZONDAG 3 JANUARI Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstriid V 15 Interesseert U niets in onze Kleine Aankondigingen HET YPERSCH NIEUWS Bfct- 7 8-1-1354 Ie Prov.l S Herseaux - W S. leper 2-2 De verplaatsing tussen haakjes gezegd zeer gevaarlijk, naar Herseeuw bracht voor onze gesternden opnieuw een zeer schitterend resultaat. Het is werkelijk niet aan iedereen gegeven de Unionisten, een puntje te gaan ontfutselen en dit als be zoekende ploeg. Enkele ploegen uit onze reeks dienden reeds aan de lijve te on dervinden dat Eendracht een zeer zware klant is Alhoewel en dit kan voor de gastheren een handicap geweest zijn. dat Compernolle op het appel ontbrak hij werd nml- gestraft zou dit toch voor de Unionisten niet voldoende geweest zijn om meer dan de helft van de inzet te ver werven. Dat wij de punten met de thuisspelers dienden te delen, is vooral te danken aan de uiterst stabiele verdediging van Een dracht- Dit is voor de voorhoeden een wer kelijk zeer moeilijk in te nemen vesting. Backs zoals Vandenburie en Eggermont, zijn voor een ploeg van werkelijk on schatbare waarde vooral de lange witte rechterback bleek niet te vermurwen Zon der brutaal te zijn wist hij telkens gepast tussen te komen en zijn kamp te zuiveren. Wat doelman Vervacke betreft, deze bleek jammer genoeg vóór de wedstrijd reeds gekwetst, zodat we van zijn zeer flink ta lent niet veel mochten bewonderen De puntendeling kunnen we misschien wel gerechtigd noemen, doch blijkbaar zou er niemand graten in gevonden hebben, moest de volle buit naar leper zijn geko men. want het helse tempo dat onze ge- stemden voortdurend aanwakkerden bleek voor de Unionisten zeer moeilijk te volgen. Alleen de verdedigers slaagden er in de snelheid, zonder ze je stoppen, een wei nig te remmen Daarbijvoegend dat onze voorhoede dubbel zo gevaarlijk was als die der thuisspelers. mogen wij ons wel de weelde veroorloven te beweren dat on ze Stars het meest aanspraak mochten maken op de overwinning. Een zeer nuch tere Degroote. laat ons maar zeggen de beste speler uit ons elftal, zorgde voor de nodige stuwkracht die door Slosse en een pientere Vandenbilcke volledig uitgebaat werd. om telkens opnieuw herrie te zaai en in het locale kamp. Jammer genoeg werd per momenten de wedstrijd een wei nig ontsierd door het tikje ruwe spel van rechterhalf Engels, die dan ook zeer te recht een flinke pijp kreeg van scheids rechter Debeuf Tiens die mogen we wel een pluimpje geven voor zijn zeer flinke leiding. Zeer autoritair in zijn optreden hield hij de onstuimige Waaltjes goed in bedwang. DE WEDSTRIJD Kwartier per kwartier. Ie tot 15e min. De gestemden winnen de toss en kiezen begrijpelijkerwijze het windvoordeel. dat wel niet van belang ont bloot is. Het eerste gevaar gaat dan ook uit van onze gesternden die zich voor de locale muit gaan stellen. Slosse probeert dan schier onmiddellijk van bij de inzet met droog poeder Doch doelman Verva cke blijkt de right man on the right place Coffyn geeft Eggermont de handen vol en een paar flink gerichte schoten van zijn voeten scheppen de nodige herrie, telkens opnieuw door de rotsvaste verdediging on derschept. Op de 15e min vinden onze Stars ten slotte na een zeer flinke combi natie de gewenste opening via Slosse 15e tot 30e min.Het tempo wordt door onze gesternden nu gestadig opgedreven Union slaagt er echter in een weinig het evenwicht te herstellen. Zonder echter ver der dan de backarea te geraken, nopen zij Po! toch een paar keren tot een paar flin ke tussenkomsten. De wedstrijd is nu heel aangenaam om volgen geworden. Vanden burie blijkt in de locale verdediging het duiveltje doet al en tal van zeer goede ineengestoken aanvallen stranden op zijn voet Toth komt het mèeste gevaar van de gestemde voorhoede. Vooral Slosse ontpopt zich tot de scherpschutter, zonder roos te treffen. 30e tot 45e min. DE GELIJKMAKER ZIT. Niettegenstaande onze gesternden lichtjes de toestand overheersen blijven de Eendrachtse reacties niet van gevaar ontbloot Zij komen tenslotte aan een doelpunt waarvan noch de locale noch de White Star aanhangers kop noch staart konden krijgen. Iedereen bleek stom ver baasd dat het leder in de touwen terecht kwam. Engels probeert het leder van op 30 m. over alle spelers heen te lobben Hij slaagde volledig in zijn opzet, want hij scoorde de gelijkmaker. Het leder dat blijkbaar over de deklat heenging schijnt eenmaal bij de doellat door een geheime macht geremd om dood aehtef Pol over de doellijn te rollen. 45e tot 60e min.DE LOCALEN VOE REN DE FORCINGDe gastheren die in de gelijkmaker de nodige stimulans vin den tot aanvallen, trekken als een storm naar ons doel. Onze gesternden blijken een weinig verrast door die reactie van de Unionisten, zodat deze laatste met wind- voordeel een licht veldoverwicht afdwin gen. Engels laat zich nu in een duel met Slosse opmerken door een vrijwillige na trap. waarvoor hij heel juist een blaam van referee Debeuf krijgt. 60e tot 75e min.WEER SLOSSE. Deze 15 min blijken wel tot de meest sensatie volle van de wedstrijd te behoren. Nadat onze gestemden het evenwicht herstelden kwamen beide ploegen beurtelings in de aanval Vandenburie redde op het nipper tje op de lijn terwijl aan de overzijde Bo- vy met evenveel succes het zelfde num mertje presenteerde Onze halfs trokken nu mee in de aanval. Degroote centerde gepast naar Slosse en met het hoofd klop te Bertje voor de tweede maal Vervacke. Steeds bleef sensatie echter troef. Ver vacke redde subliem een grondscherend schot van Slosse. terwijl Vandenburie een doelschop moeilijk in corner kon verwer ken Lippinois probeerde Verhaeghe ten slotte van op de 17 m. lijn te kloppen. Pol plukte mooi het leder doch op onbe grijpelijke wijze loste hij het ding dat- niet tegenstaande een wanhopige poging van Pol toch over de renderende streep verdween. 75e tot 90e min. DE STAND BLIJFT BEHOUDEN'. Dat er nu bij de aanhangers van beide kampen angstvallig naar de uurwerken gekeken werd hoeft niemand te verwonderen. Want voor de supporters bleek de spanning nu ondragelijk gewor den Zelfs de spelers blijken eraan onder hevig. zodat langs weerszijden door de electrisch geladen zenuwen meer dan één kans de nek gekraakt wordt. Beide ver dedigingen houden echter het hoofd koel en hun netten zuiver- DE PLOEGEN: Un. Herseaux fgroen-wit) Vervacke. Eg germont Vandenburie Decruvenaere. Cre- mers. Engels. Vanheede. Demeyer Van- haezebrouck. Leys. Lippinois. RefereeDebeuf W. S. leper: (rood-wit gesterad) Ver haeghe. Ketels. Alleman. Degroote. De- bruyne Bovy. Coffyn. Slosse Ennaert. Vandenbilcke. Wallaert DE DOELPUNTEN. 15e min G. Ennaert die het leder toe gespeeld kreeg van Wallaert. bedient de vrijstaande Slosse. Deze gaat ermee aan de haal en kogelt van op 10 m. naar doel- Met een moeizame duikeling stopt Ver vacke het leder Hij kan het niet houden. Bertje krijgt het terug in zijn bezit en treft ditmaal roos. (0-1). 30e min.Engels probeert van op dertig meter het leder over alle spelers heen te lobben Iedereen verkeert in de mening dat het leder over is. doch eenmaal boven de doellat valt het dood naar beneden achter de onthutste Verhaeghe (1-1). 68e min A. Degroote mee in de aan val. bedient Slosse met een flinke pass. Bertje plaatst er het hoofd onder en Ver vacke is geslagen (1-2). 73e min Lippinois schiet van ver op doel. Pol plukt mooi het leder, doch laat het zich op onbegrijpelijke wijze ontglip pen het ding rolt dan ook over de ren derende streep (2-2). Ille Spec. U. Herseaux - White Star 5-0 Door het niet opkomen van enkele spe lers. dienden de specialers met 8 man de strijd aan te binden tegen de sterke home ploeg. Wij kunnen hier wel het gebaar van Felix Carrein onderlijnen die een voor beeld voor de anderen kan zijn. Felix bond zelf de schoenen aan om mee te spelen. Na 20 min. de stand was dan 1-0 kwamen Seys en Dezutter nog de rangen versterken. Met 10 man beten de gestem den flink van zich af. Tot op een 15-tal minuten van het einde werd deze stand behouden. Een kwetsuur van Boudin die het terrein diende te verlaten, liet de lo calen toe de cijfers tot 5-0 op te drijven. Overdreven cijfers. JuniorsVoor onze mannen is het een gemakkelijke overwinning geworden. De Scorboys gaven liever forfait, zodat de 2 punten door White Star behouden wer den zonder inspanning. ScholierenDe scholieren deden te Moorsele hun uiterste best. Het werd een zeer flinke wedstrijd door captain Ver- poucke en zijn mannen verdiend met 3-2 gewonnen. Kad.W. S. leper - Izegem 0-0 De C-knapen speelden een schitterende wedstrijd tegen F. C. Izegem. Het kon voor hen gemakkelijk een overwinning geworden zijn. Het gelijk spel is eveneens een schitterende uitslag mannen W. S. leper - C.S.Y. 3-2 De derby der G-knapen is op een over winning der onzen uitgedraaid. Verpoucke. Jonckheere en andere Lacante's speelden een zeer flinke wedstrijd en hebben het met C-kadetten versterkte C.S.Y. team duchtig de les gespeld. Ze stonden inzake techniek en besluitvaardigheid wel een trapje hoger dan hun stedelijke rivalen. Proficiat mannen, zo zien wij het gaarne. ZONDAG AANSTAANDE. Ons eerste elftal ontvangt om 2.45 uur het bezoek van Aalbeke Sport. Eigenaar dige wending van de blackout van de kalender. Wij geloven vast dat onze ge sternden voor een degelijk nieuwjaarsge schenk voor hun supporters zullen willen zorgen Ille SpeciaalOnze mannen ontvangen aan huis het bezoek van S. C. Menen. Waar ze in de heenronde een 9-1 pil te slikken kregen zullen onze mannen denke lijk wel op weerwraak belust zijn. De Juniors trekken naar Zwevegem. Deze wedstrijd' is voor onze mannen wel heel belangrijk Daarom wordt er een auto bus ingelegd. Vertrek om 915 uur aan het hotel Sultan. Supporters, op om uw jongens aan te moedigenZij moeten die wedstrijd winnen, want zij staan op het punt kampioen te spelen. Zelfs Juniors kunnen de aanmoedigingen van suppor ters goed gebruiken De C-knapen trekken naar Stade Kort- rijk B Wat ze tegen Izegem vermochten moeten ze thans ook wel kunnen, zodat wij hen in staat achten de beide punten in de wacht te slepen. G-knapen ontvangen Menende klep pers zullen weeral eens flink van zich af moeten bijten Bij het ter perse gaan vernemen wij het plotse overlijden van de heer Jan Van der Ghote. burgemeester van de Stad leper Aan de achtbare familie bieden het bestuur, spelers en supporters van de voetbalvereniging White Star hun innige kristelijke deelneming. DURO. TOtilSTIMOM Bij een nieuw jaar passen natuurlijk nieuwjaarswensen En in een toeristische kroniek komen vanzelfsprekend toeristi sche wensen aan de beurt. Daarom, aan al de lezers van deze kroniek, een heil vol jaar en vooral enkele zeer mooie rei zen in de loop van het eerstkomend sei zoen. reizen die de geest en het hart doen opengaan en waarvan men terugkeert met een dosis goed humeur en frisse le venskracht voor de volgende maanden. Sedert meer dan een jaar reeds hebben wij getracht in deze regelen u een beeld te schetsen van wat er op toeristisch ge bied in de eigen streek, in het land en in de wereld zo al omgegaan isnatuur lijk is het onmogelijk in de plaats welke ons telkens toebedeeld wordt, een alge meen overzicht van deze tak van be drijvigheid te geven, maar naar ons beste vermogen hebben we dit gedaan en wij hopen daarin dan toch gedeeltelijk te zijn geslaagd. Ons voornemen is het. hiermede verder te mogen doorgaan, en de belang stellende lezers hun toeristische horizont te doen verruimen. In de mate van het mogelijke zullen we verder de belangen van de eigen stad en streek verdedigen, desnoods met minder aangename woor den. omdat het gaat om de welvaart van leper en het ganse gewest Voortgaande met onze wensen, druk- j ken wij de hoop uit dat het komende jaar j voor leper een echt propagandajaar moge worden Wij hebben met voldoening mo gen vaststellen, dat in de begroting voor het volgende jaar 100000 fr. werd voor zien voor de toeristische propaganda. Dat is een deftig bedrag, waarmee heel wat kan verwezenlijkt worden, te meer daar voor de verlichting een speciale som werd voorzien. En dan weze onze innige wens dat men eindelijk, eens moge inzien, dat toeristische propaganda op het beperkte terrein van de stad in onze tijd geen zin meer heeft, dat men zijn blikken moet verruimen en in de bekendmaking van het stedenschoon van onze oude stad. ook het natuurschoon van de omstreken moet om vatten dat verder dit standpunt moge zegevierenin onderling akkoord met ver schillende instanties, nl. de betrokken ge meenten van het gewest, eindelijk over- D vindt er de grootste kens van ter 34, Boterstraat LEP EB (i) F. C. Izegem E. Aalst S. C. Menen S. V. Oudenaarde St. Moeskroen S. V. Ware gem Hoboken S. K. F. C. Roeselare S. V. Wevelgem Zwevegem Sp S. K. Steenbrugge K.V.C.S. Yprois D. Blankenberge F. C. Knokke S. C. Oostrozebeke U. S. Herseaux W. S. leper Aalbeke Sp F. C. Tielt S. V. Blankenberge (1) Plaats in deze kolom Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers rallen dese week het hoogste aantal punten behalen T (of deknaam) (in blchletters) V lti HET YPEBSCH NIEUWS (Door deelnemer te bewaren) F. C. Izegem E. Aalst S. C. Menen S. V. Oudenaarde St. Moeskroen S. V. Waregem Hoboken S. K. F. C. Roeselare S. V. Wevelgem Zwevegem Sp. S. K. Steenbrugge K.V.C.S. Yprois D. Blankenberge F. C. Knokke S. C. Oostrozebeke U. S. Herseaux W. S. leper Aalbeke Sp F. C. Tielt S. V. Blankenberge Hoeveel deelnemers rallen dexe week het hoogste aantal ponten behalen De uitslagen voor V 15 luideni ENKELE OPMERKINGEN F C- Brugge - St Niklaas S. K. 3-0 1 Jj, Deze week was er andermaal een on- Ex. St Niklaas - F C. Izegem 0-1 2 bekende die 5 punten behaalde. Hij ver- S V. Oudenaarde - St Moeskroen 3-2 11 gat tevens de bijvraag te beantwoorden. S y Waregem - S. K. Roeselare 2-0 1 Jf, Aantal punten na V 15 K.V C S. Yprois - D. Blankenberge 7-2 1 F. C. Torhout - F. C. Tielt 1-4 2 U S Herseaux - W. S. leper 2-2 X Aalbeke Sp. - R. C. Harelbeke 1-0 1 S V. Wevelgem - St Kortrijk 1-1 X E Wervik - W. S. Lauwe 2-0 1 Daarmede waren 12 punten te verdie nen Drie deelnemers behaalden 11 pun ten, wat deze week de beste prestatie was. Eén daarvan raadde juist voor de bij- vraag en wint aldus de wekelijkse prijs, waarvoor we hem hartelijk gelukwensen. Het is COLLICK Richard, Bruggestw. 15, leper. De twee minder gelukkigen zijn Vancayseele Gilbert, Capucienenstr. 102, leper (2) en Ver Eecke Germaine, Eijselstraat 192, leper (4). 7 deelnemers behaalden 10 p.Baert Michel. Dombrecht Lucien. Julot. Marie- lou. Tante Poetje. Therry Gaston, Ver Eecke EmieL 14 deelnemers behaalden 9 p.Ameel Norbert Andrée. Bell Gosse. Billiau Ro ger. Cailliau Gerard. Corneillie Gabrielle. Eddy. Knockaert Irène, Meulebrouck R.. Moniez Mariette. Soete Elie. Suske en Wieske. Vandenberghe Georges. Vanden- berghe Maurice. Dan volgen 44 deelnemers met 8 p. Ameloot René78 p Bertier Wiliy 62 p. Beun Albert66 p. Bouchaert Gerard79 p. Bruneel Richard71 p Cornette Willy80 p. Duthieuw Jacques78 p. Goemaere Wilfried71 p. Mahieu Henri75 p. Marie-Claire53 p Morel Henri70 p. Neyrinck Roger79 p. Pyck Rozanne62 p. Vansevenant Victor76 p Verbeke Gilbert68 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Duthoo André, 96 p. 2. Knockaert Irène en Ver Eecke Ger maine, 93 p. 4. Gillioen Agnès, 91 p. 5. 3 deelnemers met 90 ptDefever Hubert. Maton Annie. Verkouter Marie- Th. 8. 4 deelnemers met 89 p.Benoot Marc, Louwyck Norbert. Meuleman Hubert. Van- devoorde Charles. 12. 4 deelnemers met 88 p.Dael Lena. Decaestecker André. Hoet Edmond. Ka- mina. 16. 4 deelnemers met 87 p.Bartier Eva- riste. Beddeleem Martha Nuyttens Ghis- lain. Vercruysse Robert. 20. 5 deelnemers met 86 p.Boumgali Desodt Edith. Gitta. Keignaert Pierre. Talon Roger. Dan volgen 6 deelnemers met 85 p. gaan tot een gezamenlijke propaganda om de aandacht te vestigen op het gewest leper. Wij hebben reeds vroeger dit on derwerp aangeraakt en zullen ons dit maal hiermede beperken. Het toerisme in ons land gaat steeds in stijgende lijninderdaad, de overaach- tingscijfers gedurende de maanden Juni. Juli en Augustus bereiken voor dit jaar (1953) het respectabele getal van 6 mil- lioen 137 duizend eenheden. Ter vergelij king met de vorige jaren en voor dezelf de periode bereikten deze getallen, in 1947 2.971.000. in 1950 3.134 000. en in 1952 5 506 000 In vergelijking verder met het gemiddelde uit de jaren 1947/51 bereikt de verhoging dit jaar 96 voor de Bel gen. 102 voor de buitenlanders en 97 voor het totaal. De kust alleen heeft over de beschouwende periode 76.6 van de in gans het koninkrijk geboekte overnach tingen op haar actief, wat wel het over wicht van de kust in toeristisch opzicht aantoont. Voor de overige gewesten van het land waren de percenten de kunstste den 9 7 Ardennen en Maas 10 6 en de andere steden 3.1 Enkele dagen geleden werd te Meche- len een tentoonstelling geopend van het grootste gobelintapijt dat te Mechelen ooit werd vervaardigd en wel in de stedelijke feestzaal, waar het stuk te bezichtigen blijft tot het einde der maand Januari. Verleden jaar werd door de Belgische regering een wedstrijd uit geschreven waaraan 80 van onze meest begaafde kunstenaars deelnamen en die tot doel had een ontwerp te scheppen voor een UNO-tapijt. De Antwerpenaar Peter Colfs zag zijn ontwerp bekroond en de Mechelse firma Koninklijke Ta pijtweverij G. De Witzag zich de uit voering toegewezen. Dit prachtig wand tapijt bevat 60.000 kleuren. 150 millioen lopende meter wol 111.000 lopende meter katoen voor de ketting en heeft 40000 werkuren gevraagd. Het meet 14 m. op 9 m. en is een Belgische gift aan het UNO- paleis. De firma welke het werk heeft uitgevoerd bestaat te Mechelen sedert 1889 en zij heeft werkelijk de oude tapijtweef kunst in ons land doen herleven. Het ge heel is een zinnebeeldige voorstelling van de UNO en van haar bestrevingen. En om het nieuwe toeristische jaar te beginnen, geven wij u een paar moppen Een Amerikaan is op reis in de streek van de Saöne en staat in bewondering voor de schoonheden van dit gewest Werkelijk, roept hij uit. gij Fransen zijt een buitengewoon volkgij hebt echt de zin van de publiciteit. Het gaat hier nog sterker dan bij ons Waarom vraagt iemand uit het ge zelschap. Wel. da 's heel eenvoudig. Gij hebt aan al uw dorpen hier de naam van een wijn gegeven Te Bonn is de woning van de grote componist Beethoven in een museum ver anderd. Velen hebben deze woning_ reeds bezocfit. In een der vertrekken èn sloten voor het publiek door middel van dikke touwen, staat de piano die de mees ter bespeelde. Men vertelt dat een jonge pianiste op bezoek aldaar, aan de conservator de toe lating vroeg om even de piano te bespe len. Men gaf haar uitzonderlijk de toe lating hiervoor en zij speeldè enkele ma ten van de MondscheinsonateToen' vroeg ze- 'i Ik veronderstel dait alle grote musici die hier kwamen het instrument bespeel den Toch niet: Mevrouw, was het ant woord van de conservator, velen zijn hier al geweest, maar nog geen enkele heeft zich waardig geacht deze piano aan te raken. VIATOft.' NIETNIEUWSGIERIG Mijn vrouw vraagt nooit waar ik naar toe ga Kom nu. daar geloof ik niets van. Jawel, ze gaat altijd mee. om het zelf te zien EEN ZAKENMAN De kleine New-Yorker was meer ge woon aan de mirakelen der wetenschap, dan aan de wonderen der natuur. Gedu rende zijn eerste verlof op de buiten ziet hij een regenboog. Is hij niet mooi 7 vraagt zijn moeder, als ze hem in bewondering ziet staan. Oh. ja bevestigt het knaapje. maaT zeg mij eens. wie maakt deze reclame VERJAARDAG Ik weet waarachtig niet wat ik doen moet. Mijn vrouw is jarig en verwacht natuurlijk een cadeau Heb je dan niet gevraagd wat ze hebben wil JawelIets voor haar hals of haar oren Dan bof je. sprak zijn vriend. Geef haar dan een'stuk zeep. HET LAATSTE WOORD Een brave militair, niet erg slim. doet de oorlog en stelt zich voor als vrijwilliger om een gevaarlijke zending te vervullen. Het gaat om een station onbruikbaar te maken, gelegen enige meteTs voor de lij nen station beschermd door de vijand, die over een machtig vuur beschikt- De vrijwilliger vertrekt, geluk gewenst door de kolonel, die hem een benoeming van korporaal, en een indrukwekkende serie andere onderscheidingen belooft. Een half uur later komt de man terug en verklaartc Helemaal onbruikbaar dat station... De kolonel wenst hem geluk en kijkt door zijn verrekijker. Niets schijnt ver anderd. Bent u zeker uw zending volbracht te hebben En hoe. mijn kolonelHoe wilt u dat ze het nog gebruiken Ik heb al de kaart jes in mijn zak!...

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7