UIT DE STREEK ZONNEBEKE VLAMERTINCE BOEZINCE BRIELEN Z. E. H. jOZEF VAN ISACKER MET VEEL LUISTER AANGESTELD ALS NIEUWE HERDER TE DIKKEBUS WOESTEN STADEN ELVERDINCE BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER DUBBELE VERSTIKKING TE LANGEMARK LANGEMARK CERE MONIEKOSTU MES te huur 't Spinnewiel A. W. T. RUBRIEK HET VPEBSCH NIEUWS Btz 2 16-1-1954 VOETBAL S- K. Zonnebeke - S- K Elverdinge 9-1 Met grote cijfers heeft onze ploeg van het zwak acterend Elver- dinge gewonnen Zonnebeke bouwde de eerste aanvallen op en had ook spoedig succes langs Doolaeghe. Enige minuten Ia ter kon Delhaye. na pass van Herman, de stand op 2-0 brengen. Zonnebeke bleef voortdurend aandringen en kon nog drie doelpunten aantekenen langs Doolaeghe (2) en Vandamme (1). Tijdens de tweede helft stelden de gas ten zich te weer om toch maar het eer- reddend doelpunt te kunnen netten, waar in zij na enige minuten ook slaagden De gastheren hernamen zich en Elverdinge kon niet1 beletten dat de localen nog vier maal roos schoten langs Doolaeghe (2) er. Delhaye (2). Het einde kwam dan met een welverdiende zege van Zonnebeke Zondag a. s. moet Zonnebeke op bezoek naar Boezin ge met de hoop de twee punt jes naar huis mee te brengen. TOMBOLA ten voordele van de zieke en gekwetste mijnwerkers. Winnende num mers 4991 257 6534 6072 2124 3480 5238 1372 258 669 1275 2988 6082 3201 6000 5775 2533 5636 616 3134 2748 6610 2604 3399 2439 3716 5240 3421 3929 340 Af te halen prijzen bij Urbain Massche- lein. Ieperstraat. LOTERIJ St- ELOOI Winnende loten 272 87 502 951 602 578 439 8 771 917 227 131 85 179 231 171 766 758 150 375 143 185 409 371 950 903 304 182 254 767 Prijzen af te halen in de Volksbond a s. Zondag. BURGERSTAND Huwelijk Michel Boeket van Watou en Maria Knockaert van Zonnebeke SterfgevalHenri Vandewiele. weduw naar van Emma Mille. SPORTKRING T. Menen - S. K. V. 7-2 De Toekomst-mannen die op de Pothem een 5-2 nederlaag leden, hebben Zondag 11. schitterend weerwraak geno men door onze jongens met een zware pil naar huis te zenden Met te zeggen dat het aan de rust reeds 3-0 was. dat rood-wit daarna bijna bijkwam langs Al- laeys en Hof en er 3-2 van maakte en dan weer aan adem te kort schoot om een ver plettering op te lopen daarmee is alles verteld Het is werkelijk met een angstig gevoelen dat wij de komende wedstrijden afwachten. Ons plaatsje in de klassering is verre van briljanthet aantal punten zeer gering en nog nooit hadden wij zo veel doelpunten tegen zelfs niet op het einde van de competitie. De toestand is echter niet hopeloos, een paar matchen winnen zal er weer de mo raal in brengen. Ongelukkiglijk voor Zon dag krijgen wij weer een harde tegenstre ver in Moorslede, die in de laatste vijf wedstrijden de totale bult op zak stak De scholieren verloren nipt te Hout hulst met 3-2. VLIEGEND WIEL Zondag a. s. wordt er in de Riviera een groot bal ingericht door en ten voordele van het Vliegende Wiel. Het Olympia-ensemble onder lei ding van C. Chaerle en met zang van Jo Cal zal de sportmassa naar de zaal lok ken. omdat de sportliefhebbers wel weten dat financiële steun onontbeerlijk is. Ge durende dit dansfeest zal overgegaan wor den tot de trekking van de tombola van voornoemde rennersclub, en waarvan de eerste twee prijzen twee luxe-rijwielen zijn. THUUR CLEENEWERCK Zaterdag 11. werd Thuur door de Kortrljkse genees heer Dr. Iserbyt geopereerd en verblijft thans nog in de H Hartkliniek te Kort- rijk Voor enkele dagen had onze renner de oefening hernomen en reeds enkele ki lometers afgelegd Daar hij merkte dat hij niet rond draaideen letsel ondervond van trekkingen in zijn linkerbeen liet hij zich grondig onderzoeken. Een beenvlies- scheuring opgelopen door val te Merelbe- ke werd vastgesteld en een operatie bleek noodzakelijk. Wij stellen echter seffens de sportliefhebbers en talrijke supporters gerust met te zeggen dat alles goed ver liep en men geen verdere verwikkelingen voorziet Wij wensen Thuur natuurlijk een algeheel herstel en dat deze tegenslag zich niet zou doen gevoelen in het seizoen, waarvan hij zelf zoveel verwacht. VOOR DE SCHUTTERS De wedstrij den van de Schuttersgilde St. Michiel in het lokaal bij Jules Vanbeveren, gaven volgende uitslag 5e proef1. Verhaeghe Julien, 8 p.2. Rosseel Daniel. 7 p.3. Top Jozef. 6 p. 4 Grimmonprez J.. 5 p.5. Debey Gerard. 5 p.6. Ampe Daniel. 4 p.7. Debey Jo zef. 3 p.8. Laurens Henri. 3 p.9. De- foor Oscar. 3 p.10. Verfaillie Serge. 3 p 11. Verfaillie A.. 2 p.12. Grimmonprez René. 2 p.13. Liefhooghe Rol- 2 p.14. Grimmonprez W.. 1 p. 6e proef1. Grimmonprez R 9 p 2. De bey Gerard. 8 p.3. Top Jozef. 7 p.4. Rosseel Daniel. 6 p.5. Ampe Daniel. 5 p. 6. Grimmonprez J.. 3 p.7. Verhaeghe J-. 3 p.8 Debey Jozef. 3 p.9. Liefhooghe Rol 2 p.10. Defoor O.. 1 p.; 11. Verfail lie Serge. 1 p.12 Verfaillie André. 1 p 13. Grimmonprez W.. 0 p.14. Laurens H.. 0 punten. Klassement na 6e proef1 Top Jozef. 43 p.2. Rosseel D- 39 p.3 Grimmonprez J„ 33 p.; 4. Grimmonprez R-. 32 p.5. Debey Gerard. 32 p.; 6. Verhaeghe Ju lien. 29 p.7. Ampe Daniel. 22 p.8. Ver faillie André. 21 p.; 9. Debey Jozef. 20 p.10. Defoor Oscar. 17 p.11. Verfaillie Serge. 16 p.12. Liefhooghe Roland. 14 p. 13. Laurens H.. 14 p.14 Grimmonprez W.. 8 p.15- Decoene Daniel 1 p. VOETBAL EC. Langemark - Brielen Sport 2-2 Scheidsrechter Lips uit Oost- duinkerke. heeft Zondag 1L te Langemark bewezen dat hij een spelleider uit één stuk is. Hoevelen zouden het aandurven 00 de 88e minuut een strafschop te Gui ten tegen de aan de winnende hand zijn de gastheren, wanneer de woeste kreten van de al te heetgebakerde en fanatieke locale supporters over het speelveld gol ven Dat was me een fluitjesconcert en ahwoegehuil wanneer Stafice Deplancke triliend van zenuwachtigheid de bal tegen het net joeg. zodat Brielen er toch nog in geslaagd was één punt uit de brand te halen. Na de wedstrijd moesten de be stuursleden het onmogelijke doen om de H&tr Lips heelhuids naar zijn kleedka mer te brengen. Alsof dit nog niet ge noeg was wachtten een honderdtal heet hoofden de scheidsrechter aan de uitgang af. Gelukkig voor hem kon men hem langs een tweede uitgang buitensmokke- l«a ei. per auto in razende vaart in vei ligheid brengen of werkelijk het zou er v>or de scheidsrechter allesbehalve lief 1 ebben uitgezien. Het speelveld lag in geen te beste toe stand De Brielense aanvalslijn kwam fel ge- handicapeerd in het strijdperk, door het ontbreken van doelschutter A Lepla weerhouden wegens legerdienst. Het le kwartier stak Sport verbluffend van wal en dat onder impuls van onze zeer bedrijvige insides Pype en Deplancke die doorheen de verdediging der gasthe ren wandelden Op een hunner voorzet ten kende Dequidt vroegtijdig succes0-1. Hadden onze puntspelers tijdens dit overwicht de snoeperige passen, hun toe bedeeld vanwege de binnenspelers. beslo ten met een kanjer op doel. dan had men aan de Brielense zege niet meer moeten twijfelen, zo verrassend en overdonde rend was het meesterschap der gasten, doch de orgelpunten ontbraken. Door het falen onzer voorspelers en aangemoedigd door hun vurige supporters kwamen de Langemarkspelers stilaan uit hun schelp. Onze verdediging hierdoor in het nauw gebracht had de hulp der binnenspelers nodig om het tij te doen keren. Tegen het einde der eerste helft had een schermut seling plaats voor onze muit. Onder een orkaan van toejuichingen schoten de gast heren op de bal. die na meerdere malen onderschept te zijn geweest door onze ver dedigers. toch nog onder onze languitval- lende portier in het net verdween1-1. Gelukkig voor ons floot de spelleider voor de koffie, want Langemark verkeerde op dit ogenblik werkelijk in een niet te stel pen zegeroes. Kort na de poos verhoogden de localen op vrijschop de stand. Grillet gelastte zich met het zaakje en het leder verdween nipt onder de deklat. waar onze onthutste doel man. gehinderd door de zon. het nog vruchteloos aanraakte: 2-1. Brielen maak te een zware inzinking door en wijzigde noodgedwongen zijn opstelling, waardoor de stuwkracht der voorlijn van meetaf verhoogde. Het roer werd vlug omgegooid en onze jongens speelden terug met leeu wenmoed om de drawn te bewerkstelli gen. Zelfs de locale mid voor stak zijn verdediging een helpende hand toe. wat hen echter fataal werd. Even voor het in -ukken bezondigde Bouckenooghe zich in de backarea aan foutief spel tegenover A Vanbeselaere. De spelleider die de bal van zeer dichtbij volgde kende dan ook terecht penalty toe. Aanvankelijk durfde niemand de verantwoordelijkheid op zich nemen. Eindelijk plaatste het uitgespeelde Stafxe zich achter de elfmeterstip en met een uiterste krachtinspanning plofte hij het leder, buiten het bereik van de loca le doelman, in de touwen 2-2. Kort hler- np klonk het eindsignaal met de hierboven beschreven treurige scène, vanwege de Langemark-aanhangers. als gevolg. He' gelijk spel is voor Brielen enigs- 'ins gevleid, daar Langemark kordater wa3 in zijn optreden en besluiten. Zondag a s. hopen we tegen Elverdinge een herboren aanvalskwintet in het veld te zien. Aftrap voor de derby op ons ter- -ein om 15 uur. TONEELNIEUWS Op Zondag 17 Ja nuari zal ons welbefaamd vrouwentoneel uw lachspieren doen ontwikkelen Zij voeren op voor U O. die Gillegomme kluchtspel in 2 bedrijven en Mejufter Schaap». Tussenin Reidansen. Kaarten te bekomen bij Mej. Odette Vanhecke. Dorp 41 Genummerde kaarten aan 20 en 15 fr. Ongenummerde aan 10 fr. Deuren open om 18 u. Gordijn te 18-30 u- stipt Ij ging bij Maria Lowagie een grote golf- biijar:prijskamp door. waaraan niet min der dan 90 pelers deelnamen. De uitslag luidde1- Baels Prosper. Woest en2. Bouton Rafael: 3. Druelle Roger. Pope- ringe4 Santy Marcel: 5. La can te Ge rard 6. Louwyck Maurits7. Soenen Ro ger 8. Blanckaert Willy. Proficiat aan de winnaars... en aan de Elverdingenaars than! het woord teneinde bij een volgen de gelegenheid de eerste prijs niet meer door een vreemdeling te laten wegkapen VOETBALHOEKJE S. C- Zonnebeke- S. K. Elverdinge 9-1 Zondag 1L kregen wij een zwrare pil te slikken door toe doen der schotvaardige mannen uit Zon nebeke Aan de rust was de stand reeds 5-0! Na de rust zouden onze jongens Zonne beke volledig indrukken- Zonnebeke werd letterlijk op zijn doel geplakt- En het re sultaat Amper 1 doelpunt, alhoewel ten minste 10 open kansen voorkwamèn Werkelijk om te wanhopen Onze nederlaag is verre overdreven maar toch verdiend Zeer slechte leiding Zondag a. s. gaan wij op bezoek bij onze buren Brielen Sport. PENSIOEN Zoals gekend, worden vanaf 1 Januari 1954 de pensioenkaarten der loontrekkende arbeiders onderwor pen aan de maatschappelijke zekerheid, afgeschaft Alle pensioenkaarten moeten vóór 15 Februari 1954 bij de Algemene Spaar- en Lijfrentekas te Brussel inge diend zijn. Voor de verzekerden, geboren in December moet dit echter zo vroeg mo gelijk gebeuren Het indienen der verval len kaarten kan ter plaatse gebeuren bij de plaatselijke pensioenkas De Voor zienigheid Boezingestraat. lObis uiter lijk tot Zaterdagmiddag 30 Januari a. s. Z.E.H. Jozef Van Isacker, de nieuwe Herder (in het middenl, tijdens het in ogen schouw nemen van de stoet- Hij is omringd door Z-E-H- Verhaeghe, Deken van leper, die de kerkelijke aanstelling deedZSi-H. Lamote, pastoor te Uitkerke- de tweede getuige. Verder nog de heer burgemeester Jules LamerantZ-E-H. Kan. Van Besien dhr Jeroom Jacob, voorzitter der Kerkfabriek dhr Heron Bra em eerste schepen dhr Maurits Quaeghebeur, gemeenteraadslid en familieleden van de nieuwe pastoor. HEUP GEBROKEN De 78 jarige Gee- mant Achiel uit Woesten deed Zaterdag 1.1. een zware val. waarbij hij een heupbreuk opliep. Hij werd ter verzorging naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overge bracht- SCHOUWBRAND Zondagavond brak rond 21 uur schouwbrand uit bij Jerome Bau-Hahn. veehandelaar. Poperingestraat. De sirene deed haar best... en in minder dan geen tijd werd de eenzame Poperin gestraat. de drukste straat van ons dorp De brandweer, auto's, moto's, fietsers de bewoners van de Poperingestraat waan den zich in een grootstad. Gelukkig kon de eenzaamheid en de stilte dra hersteld worden. Het bleef bij een «brandje»... en dat was maar best zo ook BENOEMING We vernemen dat in vervanging van dhr gemeentesecretaris Valère Vandenberghe. die met rust gaat. als nieuwe secretaris werd benoemd dhr. Abel Desmaricaux. uit Loker. Wij heten onze nieuwe secretaris van harte welkom op onze gemeente en wensen meteen onze vroegere secretaris nog vele jaren ver diende rust UIT HET PAROCHIEBLAD Dit blad meldde ons dat de gemeente Elverdinge voortaan niet meer bij Abeele behoort, voor wat betreft accijnzen en douane, maar wel in de toekomst bij leper. Het bureel is gevestigd in de Doorgangstraat aldaar. GOLP-BILJARTPRUSKAMP Zondag BIJ DE VINKENIERS BOND De bloeiende bond van de Vinkeniers die met veel luister hun voorzitter Heer Ju les Carlier. hun Koning en Kampioen Heren Cyriel Vanacker en Gerard Hoo- relbeke vierden geven op Zondag 17 dezer een prachtig amusementsbal in de zaal Emiel Vanheule» Marktplaats. Wie de flinke Stadense Vinkenpieten wil steunen kome ten dans Zondag e k Deuren te uur. GEVONDEN Op de Marktplaats werd deze week een sleutel gevonden, heel waarschijnlijk dienende voor een brandkast. De rechtmatige eigenaar kan hem terugbekomen op het Politiebureel alhier. CINEMAPROGRAMMA Cinema Pa- tria vertoont deze week op Zaterdag te 120 uur. Zondag te 14. 17 en 20 uur en Maandag te 20 uur de prachtige muzikale film in kleuren Jong. rijk en mooi met Danielle Darrieux en Jane Powell. BIJ DE KONINKLIJKE MUZIEKMAAT SCHAPPIJ Ste CECILIA Deze bloei ende muziekmaatschappij viert op Don derdag 21 en Zondag 24 dezer Ste Ceci lia en haar titel van Koninklijke Het programma behelst de volgende feeste lijkheden Donderdag 21 JanuariTe 13.30 uur Uitstap bij enkele leden herbergiers. Tc 19 uurprivaat bal in de zaal Emiel Vanheule». de uitnodigingen zijn vereist. Zondag 24 JanuariTe 10.30 uuruit stap bij enkele leden herbergiers Te 13 uurfeestmaal in d© zaal van de Olieslagerijen Debeil-Bonte. Te 17 uurconcert uitgevoerd door de Koninklijke Muziekmaatschappij Slnte Cecilia Vanaf 16 uurprivaat amusementsbal in de zaal Debeil-Bonte. Toegang tot beide bals en feestelijkhe den is kosteloos voor alle familieleden van de Koninklijke muziekmaatschappij, de Koninklijke Toneelmaatschappij «Kunst er Broederminde Vakbond, het Wil lemsfonds en de Mutualiteit Broederlijke Weldadigheid Inschrijvingen voor het banket dienen gericht aan de secretaris van Ste Ceci liaHr Emiel Dejonckheere. Houthulst straat. vóór 20 dezer. BERICHT VAN HET GEMEENTEBE STUUR Verwijdering der bomen langs de tarmacwegen Iedere eigenaar of huur der van eigendommen gelegen langs de nieuws angelegde tarmacwegen wordt vriendelijk verzocht tot het vellen of af kanpen van de langs deze wegen staande wilgen o' andere bomen. De vei wijdering der bomen moet ge ëindigd zijn op datum van 1 Februari. K.A.V. VROUWENGILDE Op Don derdag 21 Januari heeft er in het klooster te 14 uur een demonstratie kookles plaats. VOETBALNIEUWS St Joris - s K Staden 2-2- St Joris won de toss doch het zijn onze jongens die terstond ten aanval trekken Onkans en de voorlijn die menige kans verkijkt brengt geen doelpunten en eerst aan de 20e min. lukt onze Cyriel Vercaigne een prachtig eerste doelpunt op voorzet van Achiel Deruytter. De gast heren worden wakker geschud en van nu af gaan ze geweldig aanvallen. Onze kee per Deputter speelt echter reuzesterk en houdt er letterlijk alles uit. Wanneer de time reeds 2 min. verstreken is lukt St Joris de gelijkmaker. Er wordt gedraaid en St Joris doet zich weer gelden. De ver dediging van de S. K -ers is echter niet te vermurwen en eerst op de 80e min. kan de centervoor der gastheren in offside- star.d er 2-1 van maken. Bij onze mannen wordt van plaats gewisseldDavid gaat stopper spelen en Staessens komt in de aanvalslijn. Terstond wordt het spel ver plaatst en onze Staessens lukt een prach tig doelpunt van op 30 m. dit 5 minvoor het einde. Onze verdediging blonk uit ge durende gans de wedstrijd en keeper De- putter was de beste man op het veld. Onze jongens verdienden de overwinning. Toen wij verleden Zondag even na de rnicdag op de feestelijke gemeente Dikke- bus aankwamen, kon men al spoedig het zeluk en de tevredenheid bemerken op de gezichten der inwoners van deze schone Ipa'ochie Na het gure en slechte weder 'der vorige dagen en de regenbuien van de voormiddag, was het een mooi lentezon netje dat zijn stralen zond over deze f-estvierende parochie ter gelegenheid van de plechtige aanstelling en inhuldiging van Z E H Jozef Van Isacker. voorheen onder pastoor op de O. L. Vrouwparochie te Brugge. Men zag dan ook niets anders dan blijde gezichten, die nog volop aan het werk waren voor het pinten en versieren der huizen. In de hoofdstraten van het dorp waren eveneens prachtige praalbo gen opgetimmerd. Ook de leden van de politie en het feestcomiteit waren reeds op post en zorgden voor de goede orde en het vormen van de prachtige feest stoet Te 13.30 uur werd de nieuwe herder mei een prachtige open wagen afgehaald aan de Dekenij te leper. Bij zijn aankomst aan het Café Francais, grenspunt' der ge meente. werd de nieuwe pastoor verwel komd door de burgerlijke en kerkelijke overheid De prachtige stoet bestaande uit mooie praalwagens en gekostumeerde groepen zette zich daarna in beweging en werd gevolgd door de nieuwe pastoor en de overheidspersonen. Gekomen aan de woning van Meester Deconinck ging Z. E.H Van Isacker zich aankleden met ker kelijke gewaden. Daarop overhandigde de jonge heer J. Wildermeersch, de Herder lijke Staf. symbool van het herdersambt en ging de nieuwe herder samen met de overheidspersonen terug plaats nemen achter de stoet. Bij zijn doortocht werd de nieuwe herder overal luidruchtig toe gejuicht door zijn nieuwe parochianen. Langs de straten bemerkten wij eveneens talrijke inwoners uit leper en in het bij zonder van de St Pietersparochie. waar Z E H. Van Isacker gedurende een tiental jaren onderpastoor is geweest. De optocht van de stoet ging langs de bijzonderste straten der gemeente en nam een einde ■op de dorpplaats. Daar werd de stoet van op de tribune in ogenschouw genomen door de nieuwe herder en de overheids personen. Onder de bijzonderste persona liteiten dienen vermeld te worden de heer Senator Robert De Man de heer Senator Devriendt. burgemeester der stad Blan kenberg© en kozijn van de nieuwe her der de heer Senator Feryn en de heer Volksvertegenwoordiger Lefere. Namens de verschillende groeperingen werden huidetoespraken gehouden en mocht de nieuwe herder mooie geschenken en bloe men in ontvangst nemen. Daarop ging men stoetsgewijze naar de kerk voor de plechtige aanstelling. Eerst had aan het Standbeeld der gesneuvelden nog een kor te plechtigheid plaats, waar tijdens het spelen van het vaderlands lied bloemen werden neergelegd door de nieuwe pas toor. Aan de kerk overhandigde de jonge juffer Lena Waignein. dochter van mees ter Marcel Waignein. de kerksleutels aan de nieuwe herder. In een prachtig ver sierde kerk die spoedig volliep had ver volgens door Z.E.H. Verhaeghe. Deken van leper, de kerkelijke aanstelling plaats. Tijdens deze kerkelijke plechtigheid hield Z.E.H. Van Isacker een indrukwekkende en aandoenlijke toespraak tot zijn nieuwe parochianen. Ook Z.E.H. Deken Verhae ghe hield een prachtig sermoen. Na deze kerkelijke plechtigheid volgde dan een grote lunch aangeboden aan de nieuwe herder, familieleden en genodigden. Toe spraken werden ondermeer gehouden door de heer burgemeester Jules Lamerant. na mens de gemeentelijke overheid en de heer Jerome Jacob, namens de Kerkfa briek. Aan de nieuwe Herder bieden wij onze hartelijke gelukwensen en wij wen sen hem een vruchtbaar apostolaat. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: Onze tweede ploeg kreeg in de voormid dag B. S. Poperinge op bezoek en speelde eveneens een drawn met 5-5 cijfers. Een minuut vóór het einde stelden onze jon gens gelijk. Zondag a.s. krijgen onze fanionjongens een hoofdschotel op bezoek. M. S. van de leidende Ingelmunsterse ploegen komt naar het sportterrein van de Grote AVankaardeMet een paar wijzigingen aan de voorlijn kunnen de bezoekers het lastig hebben en blijft keeper Deputter zijn superforme behouden dan kan ten minste een punt aan huis blijven. DE «ST AMBROSIUSGILDEBE DRIJVIG Onze actieve biemannen kwa men bijeen in algemene vergadering welke opgeluisterd werd met film en voordracht. De prachtfilm De Bijenstad werd af gerold en algemeen geprezen door leden en belangstellenden Dhr Jozef Vandeperre. schrijver van de gilde en tevens staatsvoordrachtgever. hield een voordracht over de uitbreiding der bieweide over het planten en zaaien van fruit en sierbomen. heesters en strui ken evenals de meest honinggevende bloe men. De bietelers hebben het in onze ge westen hard te verduren en men moet waarlijk verstokte bieliefhebber zijn om de pijp niet aan maarten te geven, voeg daarbij de onnoemelijke schade aan de biestapel door het onoordeelkundig sproei en en verstuiven met giftige stoffen. Men komt tot het besluit dat deze zo edele en nuttige liefhebberij werkelijk de belang stelling niet geniet welke haar toekomt. De schrijver van het provinciaal verbond van bietelers had er aan gehouden de zitting van deze bedrijvige gilde bij te wonen en beloofde aan de wakkere Sta dense bietelers alle hulp en steun in hun prijzenswaardige bedrijvigheid ten bate van de verheven biesport- BURGERSTAND GeboortenJoël Clauw. z. v. Maurits en Andréa Vercaig ne. Kleine VeldstraatHerman Imant, z. v. Bernard en Simonne Mortier. St Jans straat Frans Debaere. z. v. Oscar en Irma Muylle. Diksmuidestr.Regina Van- deportaele. d. v. Remi en Christianne Pat- tyn. Kapellerijstr.Sonja Goegebeur. d. v. André en Maria Deconinck. Mackelbergh- straatMagda Degandt. d. v. Gerard en Irène Decoene. Ieperstraat. OverlijdenEmiel Boutelgier, Ieperstr. Landbouwer Van de Pitte uit Lange mark. die gewoonlijk eten brengt aan de gezusters 'Muysen. de 77 jarige Helena en de 67 jarige Marie, vond het vreemd dat op zijn bellen aan hun woning. Klerken straat. geen gehoor werd gegeven. Hij verwittigde de politie die zich sa men met burgemeester Dumoulin toegang tot de woning verschafte, na een ruit van de slaapkamer verbrijzeld te hebben. Een tragisch schouwspel wachtte hen daar een der zusters lag op de kachel, die uit de schouw geschoven was, terwijl de an dere levenloos ten gronde lag. Een ontboden geneesheer kon bij beiden slechts de dood vaststellen, veroorzaakt door de gasuitwasemingen van de kachel. Het parket werd verwittigd, dat tot de lijkschouwing deed overgaan. CINE ROYAL stelt voor op Zaterdag 16 Jan. te 7.30 u.Zondag 17 Jan. te 2 u.. 5 u. en 7.30 u.Maandag 18 Jan. te 7.30 u. Scaramouche Een weergaloos schouw spel in prachtige technicolorGezien de uitzonderlijke klasse van deze film zijn de prijzen verplicht als volgt vastgesteld Balcon 15 fr. Beneden 12 fr. Kinders 8 fr. Zuldstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (8771) Onze cursus in Uitspraakleer en Voor drachtkunst mag zich werkelijk in een meer dan gewone belangstelling verheu gen. Reeds meer dan 50 inschrijvingen werden geboekt. Zondag a.s. 17 Januari te 9.30 uur wordt met de cursus een aanvang genomen. Tij dens de korte openingsplechtigheid zullen de d.d. Burgemeester van onze stad de h A. Dehem en de h. M. Sercu, voor zitter van het A.W.T. het woord voeren. Wij rekenen op de stipte aanwezigheid van alle ingeschrevenen en hopen met deze cursus een goed resultaat te mogen bereiken. SPEELKALENDER AlveringemZondag 31 Januari te 18.30 uur in de zaal Casino, opvoering van Mensen in botsingtoneelspel va» Vanderhelst door de kring Niet uit Eer zucht maar uit Leerzuchtvan Stavele- leperZondag 31 Januari en Dinsdag 2 Februari telkens te 20 u. in de feestzaal Coliseum opvoering van De Kat e» de Kanariemysterieus spel in drie be drijven van John Willard door de kring De Thuynegilde

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 2