FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Nier héros aujourd'hui criminel (THE INTRUDER) ^HHIS PD, VOOR BEGISTERS, CL/.SSEURS, BCREELBEKfiDICEEEDEM HJET iPEBSCH NffiCWS Ba. 8 J8-I-19M CIN EM A OUD IEPEB: LE SALAIRE DE LA PEUK ■te* Tres M on tand- Charles Vanel en Vera ClonM. Ben put welke geboord wordt op de pe- Moieumvelden uitgebaat door een mait- aefaappij en gelegen op de hoogvlakte van •en land in midden Amerika heeft vuur gevat Enkel de krachtige ontploffing van een hoeveelheid nitroglycerine kan deze reuzenkaars uitblazen Twee duizend dol lar premie aan al wie een vrachtwagen ter plaatse kan voeren doorheen vijf honderd kilometer naakte grond zonder hard rem ainder op een kei te botsen welke [over de ganse weg verspreid liggen Vier kerels vertrekken, met, op hun vracht wagens. twee vaten nitroglycerine bestemd om de brandende petroleum uit te bla- zen Vier kerels, welke op deze dorre en woeste grond, met ingezakte en stukgere den wegen, de dood als lading meevoeren Vier kerels welke angst hebben. Hun be staan was ellendigmaar zij willen leven, en deze twee duizend dollar, betekenen het vliegtuig of de boot bet is de ont vluchting uit deze hel... Alleenlijk «de lotbestemming van een mens begint in zijn wieg i Wat geschreven staat zal gebeu ren het is in deze strijd met de dood dat deze jongens alles of niets spelen. Een toneeltje uit de film van ti- u. LlVu.Ot M. «A.l..».v v die op bet filmfestival te Cannes in 1953 de eerste prijs behaalde- CINEMA OUD IEPEB: BAJONET OP HET GEWEER (Baïonnette au canon) ■aei Bichard Ba schart Gene Evans en Michael O'Shea. Gedurende de wintermaanden van 1951 leverden de strijdkrachten der Verenigde Naties in Korea verwoede achterhoede gevechten teneinde aan het geallieerd op perbevel toe te laten hun krachten te her groeperen en de tegenaanvallen voor te bereiden. Een kleine Amerikaanse eenheid was in gezet Ze bestond o m. uit Luitenant Gibbs. die het bevel voerde over het detache ment. de Sergeanten Rock en Lonergan en Korporaal Denno. Rock. een veteraan van de oorlog 40-45. bet gelaat omkransd door een vurig rode haard, heeft Denno. een sombere en ge sloten Jongeman medegedeeld dat hij het hevel zal hebben over te nemen indien de luitenant en de sergeanten buiten gevecht moesten worden gesteld. Denno van zijn kant vreest dat hij niet erg opgewassen is tegen die taak. want hij heeft een he kel aan doden. Verscholen In een grot. halverwege een met sneeuw en ijs bedekte berg. hebben de manschappen bevel gekregen stand te houden gedurende enkele uren. ten koste van wat ook. Onder de herhaalde en on ophoudelijke Chinese aanvallen, lijden ze gevoelige verliezen Gibbs wordt gedood Lonergan. die tijdens een verkennings tocht zwaar gewond is. is voor de vijan delijke linies blijven liggen Spijt het ge- vaar van een bijna zekere dood. gaat de onverschrokken Denno hem daar wegha- I len. De vijand heeft de beide flankgroe- pen van de eenheid van Rock verpletterd Andere roden die de grote baan aanvielen werden in het mijnenveld uitgeroeid. Rock geeft het bevel Bajonet op het geweeren laat de rookgranaten in ge reedheid brengen We gaan. zegt hij. de bergtop bezetten. En terwijl hij Denn" strak aankijkt, voegt hij er aan toeEn ik eis dat iedereen van zijn wapens ge bruik make. Wie zou trachten in het rook scherm zich schuil te houden, zal ik on- verbiddelijk neerschieten. De G I.'s doen dan een verwoede aan- val en slaan de vijand af. Ze moeten het nog één uur trachten vol te houden Plots mikt een rode vrijschutter op Rock en doodt hem. Denno neemt nu het bevel in handen. Een vijandelijke tank nadert. Denno laat zijn mannen uit de grot te voorschijn komen en plaatst ze achter een lichte verhevenheid Met een sluw heid die enkel zijn beslistheid evenaart slaagt hij er in de tank te doen ontplof fen Het uur van de terugtocht Is einde lijk geslagen. Denno verzamelt zijn man nen en de kleine uitgeputte groep ver voegt de bevriende linies, geleid door een bevelhebber die zich op een schitterende wijze heeft veropenbaard £*4 «"NK CINEMA CAP1TOLE: HET LEGIOEN DER WOESTIJN (La legion du désert) met Alan Ladd, Arlène Dahl en Akim TamirofT. 1445 Het Vreemdelingenlegioen heeft het bevel gekregen om de beruchte ban diet. Omar Ben Khalif. die zich in de Algerijnse woestijn verbergt, levend of dood te vangen. Majoor Vasil stuurt Ka pitein Paul Lartal met een veertigtal man nen om de omstreken van de bergen van Araoua te onderzoeken. De patrouille valt in een valstrik en wordt gans vernietigd, behalve één man. Lartal. die zeer ernstig aan het hoofd is gewond. Als hij ontwaakt, bevindt hij zich in een wonderbare tent en wordt verzorgd door een Arabisch meisje van een buitengewone scnoonheid. maar Lartal denkt dat zij ook deel uit maakt van de bende van Omar Ben Khalif. Teruggekomen op zijn post. vertelt Lar tal wat er gebeurd is. maar Majoor Vasil en Lt Lopez geloven hem nietzelfs de eeneraal houdt zijn verhaal voor weinig i geloofwaardig. Lartal ontvangt een geheimzinnig brief je waarin hem gevraagd wordt een naar vrede snakkende bevolking ter hulp te komen. Lartal. met zijn oude gevechts makker. soldaat Plevko. verlaat het kamp en begeeft zich naar de plaats, hem in de brief aangeduid. Daar ontmoeten zij een voorbode, die hen naar de verborgen stad van Madara zal voeren, stad waarvan elke Algerijn spreekt als van een legende Lartal en Plevko komen aan te Madara heiligdom van eer» vreedzame stam d'e onder de bescherming van Emir Si Khalil staat- Deze laatste vertrouwt aan Lartal toe cat de vrede van Madara bedreigd wordt door de machtige Crito Damou. die onrust wil verwekken indien de Emir RICHARD CONTÉ ARLENE DAHL weigert hem zijn dochter Morjana ten huwelijk te geven. Lartal besluit naar zijn post terug te keren Hij heeft echter ontdekt dat Crito en Omar Ben Khalif één en dezelfde per soon vormen. Crito heeft opgemerkt dat zijn identiteit door Lartal werd ontsluierd Een toneeltje uit de film Het legioen der woestijnwaarin de vech tersbaas Alan Ladd als k-o tein van het vreemdelingenlegioen voor een flinke vertolking zorgt. en daagt hem uit tot een lansgevecht tus sen hen beiden. Lartal is overwinnaar, maar spaart Crito het leven, daar hij van plan is hem als gevangene naar het Le gioen te doen overbrengen. De aanhangers van de bandiet komen hem echter bevrij den en Lartal wordt gevangen genomen cn tot steniging veroordeeld Om hem te redden, belooft Morjana met Crito in het huwelijk te treden De bruiloftsplechtigheid wordt onder broken daar men heeft vernomen dat Ma joor Vasil op weg is naar Madara. Crito geeft het bevel hen onmiddellijk tegemoet te gaan en hen dan in de rug aan te val len. Morjana is er in tussentijd in geslaagd Lartal te bevrijden en met de hulp van de getrouwen van Si Khalil. gaat hij Vasii's patrouille helpen. Crito en zijn mannen worden in hun eigen valstrik ge vangen en gedurende een tweegevecht op leven en dood tussen Lartal en hemzelf, valt Crito van de rotsen en stort ln de diepte. Majoor Vasil vraagt aan Lartal naar het Legioen terug te keren om er de eer betuiging. die hij verdiend heeft te ont vangen. doch Lartal weigert. Hij verkiest naar Morjana terug te keren en de op volger te worden van de huidige Emir der verborgen vredestad. verwijderd van de rest van de wereld- CINEMA CAPITOLE: VROUWEN VERLANGEN (Désir de femme) met Barbara Stanwyck. Richard Carlson en Lyle Bettger. De bekoorlijke Naomi Murdoch, die het eentonig huisvrouwenleven in een provin ciestadje beu is. heeft zich door een min naar in opspraak laten brengen en heeft, om het schandaal in de kleine stad River- dale te vermijden, het echtelijk huis en haar drie kinderen verlaten. Zowat tien jaar later, na verschillende mislukkingen op toneelgebied, ziet zij zich gedwongen middelmatige rollen in kleine music-halls te aanvaarden en verdient zij dus zeer moeilijk haar brood. Haar jongste dochter Lily is pas 18 jaar geworden en heeft op schitterende wijze haar einddiploma's behaald. Ter gelegen heid van het einde van het schooljaar, wordt een toneelvertoning georganiseerd en Lily, die er de hoofdrol in vertolkt, nodigt haar moeder uit. maar denkt dat deze laatste een beroemde Shakespeare- vertolkster is geworden. Naomi aanvaardt de uitnodiging en het pijnlijke weerzien van haar gewezen echt genoot die het hoofd van het college van Riverdale is geworden. Haar dochter Joyce staat vijandig tegenover haar terugkeer, terwijl haar echtgenoot op het punt staat met Sara Harper. toneelkunstlerares van Lily, te hertrouwen. Lily slaagt er in haar moeder er toe te overhalen nog enkele dagen thuis te blijven en Sara Harper begrijpt dat Henry Murdoch nog steeds zijn vroegere vrouw bemint Een voorspoedige toekomst schijnt zich voor de ganse familie Murdoch te openen ^VRomxmuMH\ tot op de dag dat de gewezen minnaar van Naomi. Dutch Heineman. weer op nieuw komt opdagen om hun oude ver bintenis weer op te nemen. Naomi heeft haar avontuur vergeten en verstoot hef tig de man die zij sindsdien heeft ver foeid. Zij verwondt hem per ongeluk door een geweerschot en voert hem in allerijl naar het hospitaal van Riverdale. De dorpelingen ergeren zich eens te meer over het slecht gedrag van Naomi Deze laatste geeft er zich rekenschap var dat zij een hinderpaal is voor de loop baan van haar echtgenoot en voor de re putatie van haar kinderen. Zij besluit naai haar armzalig leven, ver van haar fami lie. terug te keren, maar haar echtgenoot overhaalt haar bij hem te blijven, de kin deren groot te brengen en samen de moei lijkheden van het leven te trotseren. Alle Handels- en Familiedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter Drukkerij DUMORTIER 34. Boterstraat, 34 - IEPER CINEMA COLISEUM DE INDRINGER L'Intrus) met Jack Hawkins, George Cole en Dennis Price. Wanneer de wisselagent Wolf Merton. ex-kolonel van een pantserregiment, dat tijdens de oorlog in Afrika vocht, zekere avond huiswaarts keert, betrapt hij een Inbreker, in zijn bureau. Hij is tenzeerste verrast in de indrin ger Ginger Edwards, een der moedig ste en beste-" van zijn vroegere soldaten te herkennen. Wanneer de jonge man in het duister is verdwenen, neemt Merton het besluit de redenen te ontdekken welke er een goed soldaat hebben kunnen toe brengen een slecht bureer te worden. Hij hoopt terzelfdertiid Ginger nog te kunnen red- tien vooraleer hij een werkelijk en ge- varrlijk misdadiger zal zijn geworden. Op een oude oorlogsfoto herkent Mer ton een der vroegere kameraden van G'n- ger Edwards. De ex-ko'onel doet ook be roep op de diensten van het Ministerie van oorlog teneinde vier mannen terug te vinden met dewelke Ginger in het re giment de meeste omgang had. Deze vier mannen, die door de oorlogs gebeurtenissen verenigd we'den zijn ech ter allen naar hun burgerlijke bezighe den teruggekeerd en behoren thans tot de meest verschillende klassen. John Summers is fruithandelaar bij de Londense hallen. Leonard Pirry. wiens enige bekommernis tijdens de oorlog er in bestond zijn huid te redden is een zeer welvarend handelaar geworden. Bertram Slake is een vaag schoolbestuurder en Donald Cope een der moedigste sergean ten van Merton. die tijdens de oorlog ook zijn arm verloor, is landbouwer geworden Het verleden van Ginger Edwards wordt in een vulgair misdadiger vormen vooi ons afgeschilderd door de ogen van deze Wolf Merton. een zeer spannend menselijk vier mensen. Dit verleden en de langzame legpuzzle waarvan hij de stukken een ns verandering van de jonge koene soldaat een bij elkaar brengt. ecownwe^Ts wendt U ter Hrukkerij DlMOItTIER Holersti-aal, 34 - Y P E R

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 8