V 23 Kemmelberg 14 Maart 1954 Internationale Motocross! Het Ypersch Nieuws UIT T WHITE STAR KAMP ANDRE MESSELIS WON PRACHTIG DE CYCLO CROSS VAN ZILLEBEKE-HOOCHE ATHLETIEK De Motocross van de Kemmelberg I Bij de buitenlandse internationalen is men met twee Engelsen overeengekomen Het zijn de beide fabrieksrijders Basil Hall (kampioen van Engeland, die verle den jaar door val op de Kemmelberg uit geschakeld werd) en Nex die voor B.S A. rijdt. KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRI|D VAN ZONDAG 21 FEBRUARI Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 22 DE KATTEKOERS 1954 Belangstelling in 't buitenland Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS 1 Supportersclub Gerard Indevuyst Een Jubileum-Sporfa-Bedevaart te Roeselare HET YPEKSCH NIEUWS Biz 7 4#-2-IS54 Ie Prov.W S. Ieper-S.K. Steenbrugge 8-3 Dat het bezoek van de rode lantaarn drager op het White Star stadium voor onze Stars aanleiding zou worden om er een doeltjeskermis van te maken had nie mand zeker verwacht Niettegenstaande er velen van overtuigd waren dat White Star het gemakkelijk ging halen was het een wedstrijd waarin Steenbrugge. sterk door het degradatiespook bedreigd, wel alles ging geven om weer voeling te krij gen met de voor haar staande ploegen. Onze gesternden hebben dank zij een beter ploegverband en een flinke schot vaardigheid. de illusies van S. K als een zeepbel doen openbarsten S. K- Steen- brugge dat met deze wedstrijd zijn 5e ach tereenvolgende verplaatsing doet. dit dank z-i de moeilijkheden die de kalender black out met zich brengt, is waarschijnlijk ver oordeeld tot de degradatie. Jammer ge noeg voor dat ploegje waar alleen een stevige ruggegraat 't is te zeggen half- lijn. ontbreekt om de naar mijn mening wel gevaarlijke voorhoede aan het werk te stellen Want na de initiale 45 min. waarin White Star mede door het uitval len van Slosse voor een dik halfuur, er niet in slaagde het betonnen blok dat de bezoekers vóór hun doel hadden opgesteld om te kegelen, durfde niemand bij de 1-0 voorsprong van onze gesternden het aan een pronostiek met 5 doelpunten verschil te maken Maar dan kwam de tweede helft waarin de wankele fundamenten het S K gebouw niet konden houden. De meeste bezoekers, maar dan vooral in de verdediging, bleken totaal leeggespeeld en het werd voor onze gesternden nu een aangenaam wandelingetje naar het doel der gasten. Zo zagen wij het 5e en 6e doelpunt voor de gesternden scoren op een wiize die aan de autoriteit van onze gesternden niet liet tornen. Het leder ver trok van op onze speelhelft van man tot man zonder dat een bezoeken het aanraak te tot in de Steenbrugse muit, wat be wijst dat onze mannen wel degelijk iets van voetbal afweten Weliswaar hebben wij een Deboi gezien die de ganse verde diging telkens op zak stak. want Isi scoorde 5 doelDunten en gaf zelfs tot 4 maal toe prachtkansen aan zijn maats, maar ja. de zenuwen speelden een te grote rol zodat deze onbenut bleven. Werkelijk. Isi zorgde voor de sensatie, maar vooral A Degroote werd opgemerkt door zijn nuchtere kijk. Steeds opnieuw bediende hij onze voorhoede met pasjes waarvan onze scherpschutters dankbaar gebruik maak ten om de netten te doen trillen. De 10 eerste minuten van de 2e speelhelft wa ren wel sensatievol want niet minder dan 4 doelpunten werden gescoord. 3 voor leper en 1 voor Steenbrugge. En dan ging onze scoormachine verder met dezelfde regelmaatom de 5 minuten werd er een doelpunt gemaakt, zonder dat Steenbrug ge zich hierbij onbetuigd liet want Strub be op penalty en de gevaarlijke Heyens zorgden ook elk nog voor een doelpunt. Het publiek dat van doelpunten houdt, heeft ditmaal wel zijn gading gekregen De plaatsenwisseling Slosse-Vandromme scheen ook niet veel te schaden. Alhoe wel Daniel, die meer rechts dan links is. op de linkervleugel het zeer moeilijk had bleek hij toch niet van kwaliteiten ge speend. Alleen de durf om op doel te be sluiten ontbreekt nog: maar dat betert wel zodat wij van Daniel nog veel goeds verwachten voor ons elftal. De ploegen Steenbrugge Willems. De- vrieze. Lambert. Rooseboom. Pilaey. Ver meulen. Hevens. Lambert. Lambert. Strub- be. De Coussemaker. RefereeDe heer Van Lede. W. S. leperVerhaeghe, Alleman. Ke tels. Bovy. Debruyne. De Groote. Van- dromme. Ennaert. Deboi. Vandenbilcke. Slosse. De doelpunten 26e min.Vandromme brengt het leder bij Ennaert die Deboi met een goede pas bedient. Isl gaat er mee aan de haal voor de neus van de onthutste 5 K.-verdedigingmet een grondscherend schot geeft hij Willems geen schijn van kans (1-0). 47e min.Vandromme helemaal naar links uitgeweken wil het leder vóór doel brengen. Willems duikelt doch hij doet het leder van richting veranderen en het gaat een twintigtal centimeter over de renderende streep (2-0). 50e min.Op een corner ontstaat er een geharrewar vóór het White Star doel. Strubbe slaagt erin op fortuinlijke wijze doorheen het kluwen van spelers te be sluiten (2-1). 51e min.Deboi. rukt met het leder op naar het S. K.-doel en trekt de verdedi ging met zich mee. Hij bedient Slosse met een gouden pasje en Bertje kogelt onge nadig binnen (3-1). 56e min.Weer Isi Deboi die door Gil bert Ennaert gelanceerd wordt. Hij stormt alleen naar doel. dribbelt de uitgelopen Willems en deponeert het leder in de ledige kooi (4-1). 62e min.Op een corner heel goed door Vandenbilcke gegeven komt het leder bij Slosse. Bertje zoekt een gaatje en knalt haarfijn langs het doelhout binnen (5-1). I 72e min.Strubbe speelt het leder late- raai aan het veld naar Heyens die in de vlucht besluit (5-2). 75e min.Gilbert Ennaert lanceert De boi in het straatje en weer krijgt Wil lems geen schiin van kans tegen de schui ver van Isi (6-2). 80e min.Vandenbilcke brengt het leder vóór het bezoekende doel en Deboi neemt het in de vlucht over (7-2). 83e min.Lambert wil het alleen pro beren. doch Debruyne stopt hem foutief. Zeer terecht wijst referee Van Lede het penaltypunt. Strubbe gelast zich met het zaakje en Pol is een geslagen man (7-3). I 88e min.Deboi wil zijn wedstriid in ere eindigen en wanneer Bertje Slosse keihard op het doelhout schiet, is Isi er als de kippen bij om te hernemen en aldus voor de tweede maal in twee wedstrijden een hat-trick te lukken. ZONDAG AANSTAANDE komt het gereputeerde Herseaux dat tot voor een paar Zondagen nog een belang rijke rol speelde in de titelstrijd op be zoek bij onze mannen. Waar onze gestern- rv-»5=y den met onkans zullen af te rekenen heb ben. gezien A Ketels ziek is en Slosse we gens legerdienst waarschijnlijk belet zal zijn. zal het voor de onzen een harde dobber worden. Niettemin geloven wij dat onze mannen in staat zullen zijn Union duchtig het vuur aan de schenen te leg gen. Een pronostiek vooropstellen, durven wij niet. omdat beide ploegen aan mekaar gewaagd zullen zijn. doch wij betrouwen ons op het moreel en de zegewil der on zen om beide punten te leper te zien blijven. DURO. Nogmaals Pieters te Waregem. Etienne Pieters, onze pittige kadet. is zich een aardig palmares aan het... bijeen- lopen. Het wordt voorwaar een naam die klinkt als een klok Zondag 1.1. werd hij andermaal primus te Waregem en dit op 20 vertrekkers. Flink zo. Etienne Bij de scholieren nam Vercruysse uit Dikkebus. die pas onlangs zijn aanslui- tingskaart tekende, voor de eerste maal de start in een wedstrijd en diende dan ook leergeld te betalen. Hij werd 23e op 32 deelnemers. De sympathieke Hugo Haezebrouck werd 7e bij de Juniors, dit op 18 vertrek kers. Dit is nog zo slecht niet. als men weet dat Hugo slechts aan zijn eerste stap pen is bij deze categorie. Cross te Wervik. Zondag ek. 21 Februari, nemen de Ie- perse veldlopers deel aan de Cross te Wervik, die aldaar te 10 uur aanvangt. Vertrek te 8.30 uur aan de Bascule. De reis gaat met de flets. G. Nu door de Auto Moto Club uit leper de grote trekken geregeld werden met be sturen en nationale Bond en vreemde fe deraties. is men nu aan de definitieve con tractering van de renners begonnen. De kampioen van Nederland Henk Riet man is ook definitief gecontracteerd. Zijn jongere broer zal in de seniorskategorie ook aangeworven worden. De Duitser Kohier komt weer af. ech ter op conditie dat hij reeds des Zater dags namiddags ter plaatse moet zijn om duchtig de omloop te verkennen en zich goed aan te passen aan een zeer zware omloop. Hij heeft het beloofd en dat hij heel wat beter zijn stiel kent dan in het begin van het verleden seizoen, is een feit. De Fransen laten meest op zich wach ten De Elzasser Molinari kan niet aan geworven worden aangezien hij nog geen aangepast materiaal heeft. Dat is spijtig. Maar Chuchart. die geen onbekende meer is. is naar de Internationalen-klasse moe ten overgaan en zal dus op de Kemmel berg voor het eerst met de grootmeesters in de strijd liggen. Reeds een week voor de koers zal hij de omloop op zijn duim komen leren en zich eervol tussen de Bel gische bazen bewegen. Voor de motor liefhebbers van de streek moet dit wel aangenaam zijn om vernemen. Ja als inrichter zou men er bij gaan j wanhopen... Een mooie wedstrijd, een flink parcours en een goed gespijsde prij zenlijst en... 10 renners aan de start!... Die 10 kerels hebben echter gezorgd voor een namiddag degelijke sport zodat de talrijke toeschouwers die op dit puike parcours de wedstrijd volgden, toch over- voldaan naar huis konden terugkeren. André Messelis was de eerste belhamel. We zijn dat zowat gewoon geworden van die kerel. Hij kan zich maar niet stil houden in koers. Michel Deboodt beant woordde onmiddellijk de aanval, maar hij had toch bijna twee ronden nodig om de i wegloper bij zijn nekvel te kunnen grij pen- Wat getuigt dat het menens was bij I Messelis en dat hij er op belust was zijn eerste bloemtuil van het seizoen naar j moeder mee te nemen. Achter dit tweetal werd alles in stuk ken en brokken getrokken Gilbert De smet genoot de triestige eer als eerste pechvogel vermelding te verdienen, want de wedstrijd was nog geen ronde oud als Gilbert reeds bijna gedubbeld was. Hij j had voortdurend last met zijn ketting en zou daar gedurende gans de wedstrijd hinder van ondervinden. Gerard Indevuyst, die nog enkele (dlo'a te veel soldatensoep blijkt binnen te heb ben, en André Gryson boden het langs» weerstand aan de kopmannen, maar toch verloren ze gaandeweg veld. Half-koers lag Messelis alleen aan do leiding, nadat Michel Deboodt moest af stappen om zijn achterwiel recht te zet ten. Michel verklaarde echter na afloop van de wedstrijd eerlijk dat dit maar ee* bespoediging van de executie geweest was. daar hij toch op het punt stond va* te moeten lossen. Eerlijke verklaring van een flink sportman Van dit ogenblik af vloog Messelis naar de zege. Al zijn tegenstanders, buiten De boodt en Gryson. die op zijn beurt Inde vuyst in de steek had gelaten, moeste* machteloos toezien hoe ze door de lei der gedubbeld en onmiddellijk weer ge lost werden, zodat de Ledegemnaar een oververdiende zege kon boeken. De uitslag1. André Messelis, 22 km. ia 1.09 u.2. Michel Deboodt op 1.10 min. 3. André Gryson op 1 ronde 4. Gérard In devuyst; 5- Corneillie (Fr.) 6. Moreel: 7. Carpentier8. Catrv9 Winne (Fr.) 10 Gilbert Desmet. ROGISA. W™. 9^xaMi^x^3ÊÊÊÊKÊiiÊKsaÊmÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊmKammBmmmttrr^ rwsworawBesv? yrmfaa (i) A. S. Oostende Waterschei Th St Niklaas S. K. F. C. Brugge Kapellen F. C. S. K. Roeselare D. Blankenberge K.V.C.S. Yprois F. C. Tielt F. C. Torhout Zwevegem Sp. Kuurne Sp W. S. leper U. S. Herseaux K C. Harelbeke Aalbeke Sp St. Kortrijk S. V. Wevelgem F. C. Luingne A.A. Moeskroen (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt Hoeveel deelnemers sollen deae week het hoogste aantal punten behniea T (of deknaam) (in blokletter»> André MESSELIS, winnaar van de cyclo-cross te Zillebeke-Hooghe, omringd door enkele supporters. V 23 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bev A. S. Oostende Waterschei Th. St Niklaas S. K. F. C. Brugge Kapellen F. C. S. K. Roeselare D. Blankenberge K.V.C.S. Yprois F. C. Tielt F. C. Torhout Zwevegem Sp. Kuurne Sp. W. S. leper U. S. Herseaux R. C. Harelbeke Aalbeke Sp. St Kortrijk S. V. Wevelgem F. C. Luingne A.A. Moeskroen Uoeveel deelnemer* tallen het hoogste aantal ponten Voor de eerste maal wellicht dit sei zoen hielden 8 ploegen die op ons bulle tin V 22 voorkwamen, de hele buit aan huis. zodat de voorzichtige pronostiekers ditmaal hun gading kregen. Daar er slechts één gelijkspel was, zijn er dus II punten te verdienen met volgende uitslag: F. C. Brugge - A. S. Oostende 1-1 X Un. Namen - C. S. Brugge 2-0 1 S. K. Roeselare - A. S. Ronse 3-0 1 St. Moeskroen - S. C Menen 4-1 1 F. C. Tielt - S. V. Wevelgem 3-1 I F. C. Knokke - K V C.S. Yprois 2-4 2 W. S. leper - S. K. Steenbrugge 8-3 F. C. Torhout -' Aalbeke Sp 4-1 Zwevegem Sp. - St. Kortrijk 3-2 D. Blankenberge-SC Oostrozebeke 5-2 Eén deelnemer verwezenlijkte dit kracht toertje en wint dan ook de wekelijkse prijs, waarvoor we hem harteiijk geluk wensen Het Is DEPUYDT Johny, Pennestraat 25, leper. 6 deelnemers behaalden 10 p.Boudry Albert. Henry. Pattyn Jozef. Riquière Hi- laire. Sercu André. Suske Dan volgen 29 deelnemers met 9 p AANTAL PUNTEN Dekaezemaeker Cyrüle88 p. Roose Maurits92 p. Samyn André108 p. Soete Elie116 p. Van Robaeys Raoul: 109 p. Wivin 111 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Gitta, 129 p. 2. Maton Annie, 125 p. 3. Bartier Evariste en Louwvck Norbert, 124 p. 5. 5 deelnemers met 122 p.Dael Lena. Gillioen Agnès. Huyghe Josiane. Vande- voorde Charles, Ver Eecke Germaine. 1 10. 3 deelnemers met 121 p.Duthoo An- 1 dré, Kamina. Migom André. 1 13. 3 deelnemers met 120 p.Decadt Jac- 1 ques. Defever Hubert, Meuleman Hubert. 16. 4 deelnemers met 119 p.Bollaert Leonie. Boudry Albert. Boumgali. Decaes- tecker André. 20. 6 deelnemers met 118 p.Carreyn Urbain. Dehaene Willy. Desodt Edith, Keignaert Pierre. Noterdame Omer. Ver- minck Irène. 26. 5 deelnemers met 117 p.Benoot Mare. Dehaene Jean-Pierre. Marielou. Ver cruysse Robert. Versavel André. Dan volgen 6 deelnemers met 116 p. REDACTIE. De Kattekoers heeft wel degelijk bur gerrecht verkregen in de rang van de grote internationale wedstrijden. Waar de inrichters zich vroeger genoopt zagen de buitenlandse renners zelf op te roepen, zijn het thans de vreemde clubs zelf die hun belangstelling betonen voor deze mooie klassieker. Mahomed ging eerst naar de berg. maar nu is het de berg die naar Mahomed komt... Onze 'Zuiderburen zijn de eersten welke dit jaar roerden. De A. C. Boulogne - Bil- lancourt, die er samen met de U. S. Fran co-Beige onmiddellijk bij was, toen we op een paar Parijzer clubs beroep deden, verzocht dit jaar uit eigen beweging de toelating enkele renners in te schrijven. En welke rennersDezen die met zoveel belangstelling de schitterende prestaties gevolgd hebben van Van Menen. Van Cauter en Van Schil in de Ronde van Egypte, hebben dikwijls kunnen bestati- gen dat met de Fransman Ameline niet te spotten viel. Ameline maakt deel uit van de A. C. Boulogne-Billancourt, en zo ook Bertelotti en Joubert. Deze laatsten zijn voor ons geen onbekenden. Verleden jaar zorgden ze voor een opmerkenswaar dige prestatie in Gent - leper maar ze werden door pech van de eerste plaatsen gehouden. Joubert verdedigde reeds de Franse kleuren op de Olympische spelen, terwijl Bertelotti verleden jaar deel uit maakte van het Franse zestal dat in lijn trad voor de wegrit van het Wereldkam pioenschap. Mannen met baarden dus... Ook Nederland blijft weer niet ten ach ter. Evert van Mokum ofte Evert Lam- mers. die zich sinds twee jaar geweldig inspant voor onze wedstrijd, zocht ook al contact met de Ieperse Wielrijdersclub. Dit jaar spreekt Evert niet meer van honderd man. zoals verleden jaar te veel is ook te veelmaar hij gewaagt nu van... houdt U vast. twee honderd Nederlanders. Mensen die Evert niet ken nen. zullen wellicht denken dat die brave man familie is met Marius en Olive, of toch althans van de Cannebière afkomstig is. maar wij, die nu reeds voor de derde maal moeten onderhandelen met de sym pathiekste van alle Nederlandse sportkro- niekers, wij weten wel beterVerleden jaar kwam Evert van Mokum aangedraafd met 100 inschrijvingen van Nederlandse renners. Toen we gewag maakten van dit aantal, werden onze beweringen in de meeste kringen meesmuilend in twijfel ge trokken. Er werd veel gerateld van... «vijzen los in de bovenkamer...» van het nemen van dromen voor werkelijk heid. enz... maar... toen we te Gent van wal staken, zaten méér Kaaskoppen in de koers dan landgenotenWe hebben dus alle redenen om aan te nemen dat ook thans Evert van Mokum de draak niet steekt met de Ieperse Wielrijders- club. maar dat die goede man werkelijk het beste meent met ons. Valt nu te bezien of de Ieperse Wiel rijdersclub het hoofd zal kunnen bieden aan deze toeloop. Want. men draaie en kere het hoe men wil, maar om koeken te kopen is er geld nodig, en de geldziek te is chronisch in onze gewesten. De Ieperse sportmannen zullen dit wel begrijpen en ze zullen dan ook. ik ben daarvan overtuigd, de Ieperse Wielrij dersclub bijspringen, om door hun finan ciële hulp de instandhouding te waarbor gen van een der mooiste wedstrijden van de Wesl-Europese wielerkalender. ROGISA Enkele dagen geleden werd de grote jaarlijkse vergadering gehouden in hel lokaal «Au Petit Café», Statiestraat. Na het jaarverslag werd overgegaan tot de herkiezing van het bestuurdit werd ale volgt samengesteldErevoorzitter Stubbe Jerome; voorzitter Honoré Verschoore; schatbewaarder Silvère Mahieu secre- taris Dubois Augusthulpsecretaris Inde vuyst Jozef verzorger Vanhove Emiel Mekanieker Debusschere Michelcommis sarissen Crick August en Riem Gabriel. De lidkaarten werden uitgedeeld en zijn reeds verkrijgbaar bij de bestuursleden Langs deze weg danken we al de leden van het voorbije jaar, die het hunne heb- ben bijgedragen om de club te steunen en wensen we eveneens veel successen aan onze renner HET BESTUUR Op Vrijdag 26 Februari organiseert Sporta-Westvlaanderen haar jaarlijkse Bedevaart, en daar het sinds de Bevrij ding reeds de 10e maal is (Wijnendale. Dadizele. Meulebeke, Roeselare) is het du» dit jaar een jubileum-uitgave. Te 9,45 uur wordt Z. Exc. Monseigneur De Smedt vóór de St Michielskerk ver welkomd door de athleten en sportleiders der provincie. Te 10 uur, Plechtige H. Mis. opgedragen door E. H. Dejaegher, Bestuurder der So ciale School te Roeselare, uitgelegd door E H. Degeeter, Sporta-proost van West- Vlaanderen, en tussenin een kort sermoen door E. H. Verhelle, stichter van Hermes Oostende en Prov. Bestuurslid Belgische Athletiekbond. Na de Heilige Mis zal Z Exc. Monseigneur De Smedt op het plein vóór de kerk alle sportmateriaal zegenen nl.de fietsen, voetballen, basket. Boks- handschoenen, spikes, enz. alsmede de vlaggen. Langs deze weg doet Sport* Westvlaanderen een dringende oproep tot alle Westvlaamse Sportverenigingen hun vlag mee te brengen. Onmiddellijk na deze zegening gaat dan de Bedevaart door van alle Sportathleten en leiders naar de Kapel van O. L. Vrouw der Armen. I Wijzen we hier eveneens op twee be langrijke punten 1) Gezien he't thans het Maria-jaar is kunnen ook alle Sporta-bedevaarders ge nieten van een volle aflaat, mits Biecht en Communie. In de kerk zullen dan ook vreemde biechtvaders zitten om iedereen in de gelegenheid te stellen te biechten. 2) Onmiddellijk na de Bedevaart nodigt de Westvlaamse B W.B. afdeling dringend alle renners vooral de jonge renners uit naar de feestzaal van het Park Roden- bach. In een toespraak zal de Algemeen Afgevaardigde Georges Vandekerkhove er zeer belangrijke mededelingen geven Terloops kunnen we meedelen, dat. wie het begeert, hier in deze zaal. een kom warme soep kan bekomen. Twee interessante ontvangsten In verband met deze Jubel-Sporta-Be- devaart vernemen we dat een Westvlaam se Sportafvaardiging op Donderdag 25 Fe bruari twee interessante ontvangsten te wachten staat: Vooreerst te 9.45 uur op het Provinciaal Hof door Z. Exc. de Gouverneur. Ridder P. Van Outryve d'Ydewalle Vervolgens te 11 uur op het Bisschop pelijk Paleis door Z. Exc. Monseigneur De Smedt. leder sporttak zal er door athleten an 'eiders vertegenwoordigd zijn. Voorwaar 'n prachtige Tweedaagse voor Sporta-Westvlaanderen in het verschiet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7