CHEVRON B11 DE VUURKRUISEN Kon. Ieperse Schaakkring w- «"-O!? 13 MAART UW GELUKSDAG GIJ KUNT TOT 2 1/2 MILLIOEN winnen bij de trekking op 13 Maart, te Gent, van de KOLONIALE LOTERIJ KOOP DADELIJK UW BILJETTEN AUX AMIS DE LA LANCUE FRANCASSE KUNSTAVOND Er xal gelachen worden Drinkt water zo... Depothouder M. Knockaert Frenchman 50 IE PER Tel. 1» A. W. T. RUBRIEK |vrij Drukkerij DUMORTIER CEREMONIEKOSTUMES N. C. MMdenstandsverbond HET YPERSCH NIEUWS Blz. Ï7-2-1RM ONZE NIEUWE BI'ROEMEE ■«TER Mr: groot genoegen hebben wij vernomen dat dhr Albert Debem. erelid onzer Ieper se Vuurkruisen bond en tevens lid van de Nationale Federatie Dezen van 1940-45 gevormd order de bescherming der Vuur- krui «er benoemd is tot Burgemeester 'In zer stad Dit nieuws ts voor ons geen verrassing andere daar geen ogenblik die er. wij hebben tan aan getwi;feld. Niettemin juichen er. ju belen we bij deze aanstelling want op nieuw hebben wij een Burgervader niet alleen de Vuur kruisen begrijpt waardeert, maar die tevens ook ten volle overtuigd is. van de grote verdienster, cc-r mannen uit de Vuurlinie, evenzeer als van het wraakroepend onrecht hun sinds zo lang aangedaan. Ere-Voorzitter Voorzitter, bestuur er de machtige schaar leden onzer sroepe ring zowel deze van 1914-1918 als van 1940-1945. bieden hem dan ook. hun har telijke gelukwensen en ad muUos annos 1 FR ROFRT "ENTWAT» Bij de Mi nister ran Landsverdediging. Dat ons fe deraal bestuur niet bij de pakken blijft stilzitten hebben we reeds langs alle kan ten vernomen. Vooreerst het langdurig onderhoud van een afvaardiging van de Nationale Vuurkruisenbond met de Mi nister van Landsverdediging die handelde in naam der Regering Er werd dèèr se wezen op de onrechtvaardigheden van het nieuwe wetsontwerp en tevens de her opening gevraagd van het recht nieuwe pensioenaanvragen in te dienen zoals dit recht bestond in 1919. waarbij thans de Vuurkaart zou dienen als bewijs van oorsprong van invaliditeit. Benevens de 10 invaliditeit, ten titel van voorbarige sleet ook alle voordelen die eraan verbon- tfen zijn. zoals anciënnlteltsbijslagen. kos teloze pharmaceutische en geneeskundige zorgen enz Daarbij de perekwatie van de frontstreeprente voor alle Vuurkruisen en hun weduwen. Met de grootste belang stelling werd dit allee door de Minister aanhoord, waarvan volledig verslag aan d« ministerraad werd overgemaakt. Bij de C.V.P. De Voorzitter van de C V P-fractie heeft voor enkele dagen eveneens aan voornoemde afvaardiging der Vuurkruisen een onderhoud toege staan Ook d&êr werden de nodige stap pen gedaan en het standpunt der Vuur kruisen breedvoerig uiteen gelegd, waar bij ook ten zeerste werd aangedrongen om de hulp der C.V.P. fractie te bekomen bij het Inwilligen van onze rechtmatige eisen, zich steunende op een officiële do cumentatie van de grove onrechtvaardig heden die thans bestaan. Mogelijks komen we hierop nog terug, na hierover verslag t hebben gekregen. Vraag ran dhr Hilairc I.ahaye. Door de Heer Hilalre Lahnve. volksvertegen woordiger uit het Ieperse. werd aan de Minister van Financiën de vraag gesteld in hoeverre de onderhandelingen zijn ge vorderd die plaats hadden met de Vuur- hrui-en 14-18 betreffende een gebeurlijk toe te kennen oorlogslnvallditelt van 10 inet de daaraan verbonden voordelen, zo als bij de oorlogsinvalleden. Tijdens deze onderhandelingen werd door de Vuur kruisen eveneens aangedrongen op de ver dere uitbetaling van de verdubbelde front streeprente aan de weduwen der Vuur kruisen Zodra het antwoord van de be voegde minister ons bekend is. wordt dit onverwijld medegedeeld Thans werd daarbij ook nog een onder houd aangevraagd aan de H H. Voorzitters der liberale en socialistische partijen. In dien nodig, zullen alle Senatoren en Volks vertegenwoordigers worden aangeklampt Mochten al deze pogingen mislukken, dan zal er beroep gedaan worden op de open bare mening en dit met alle mogelijke middelen, zelfs al moest het ons hard komen te staan, want ER ROERT ENTWAT. ONGELOOFLIJK EN TOCH WAAR Uit alle hoeken van het land komen bij het bestuur, gelukwensen toe aan het adres van de schrijver onzer Vuurkrulsen- kroniek. terwijl de sympathiebetuigingen ten overstaan van de Ieperse Vuurkrui senbond niet achterwege blijven. Eenieder leeft mee met onze harde kamp voor een rechtvaardige zaak en zeer talrijk zijn de moties die ons toegestuurd worden niet alleen van de Vuurkruisen. maar zelfs van andere oud-strijdersgroeperingen die zich ten volle solidair verklaren met «on ze eisom de 10 invaliditeit. ONS GROEN BOEK Inlichtingen werden ons hierover gevraagd Zodra de redactie van ons groen boek geëindigd Is. wat binnen korte tijd zal gebeuren, wordt onze Voorzitter naar Brussel geroepen om. tn naam van de Vuurkruisen van ons gewest zijn advies hierover uit te bren gen en er zijn goedkeuring aan te hech ten Daarna wordt tot het drukken over gegaan en wij zullen hier In onze streek zorgen voor zijn goede bestemming. Weet l' Merronw dat de Nieuwe Was- en Zelfwasserij ACKE-CAILLIAU Dikkebusstw. 13« IEP ER - TeL 14* Uw «ras was; bet werk en al de produc ten levert- wind droog naar huis voor 7 -58 fr. bet küo Wij doen ook de halfklare en kastkiare was Doe een proef en U zult zekere kiiënW blijven Wij aanvaarden ook Droogkuis der opvoeringen bij blijspel De Koningin der Zwervers» ten.naene libiio tor.ele gebracht door de gekende St Mi-|njel en nog Mus Lucien. Coffyn Jacques, chielsturnkricg en geschreven door onzeTruant Michel en Dewilde Willy die met vriend Aimé Geudens die trouwens niet puike turndemonstraties het publiek in mee- aan zijn proefstuk was (begeestering brachten Reentui: gezegd hebben «ij een genot-André Vandevivere en de kleine Bertier het zongen ons enkele mooie liedjes voor ter- - CLUBK AMPIOEN SCH AP De Heer Duhameeuw naar de Promotie Met zijn nieuwe overwinning tegen de Heer Decorte maakt de leider Duhameeuw een schitterende kans op te stijgen naar de le klasse 7 matchen blijven nog te spelen en 4 punten voorsprong op zijn naaste rivalen zijn van aard om rustig de laatste punten bijeen te brengen De Heer De poort er heeft na een prachtig seizoen begin talrijke steken laten vallen en blijft nog steeds met de rode lantaarn zwaaien De partij TJonck - Pyck werd wegens tijdnood gestopt met voordeel voor de witspeler De uitslagen van de le Klasse zijn we gens sommige omstandigheden te onvol ledig om enig commentaar te ge\'en. AI stippen wij aan dat Dr De Roo lange tijd de nederlaag niet heeft gekend en nu een regelrechte aanval op de leider van de le Klasse Bollaert ingezet heeft In de 3e Klasse gaat het duel Have- ïheer - De vacht rustig verder, zodat met spanning de ontknoping afgewacht wordt Uitslagen der matchen van 23 Februari le Klasse(15e Ronde) La conté - Grimonprez Dewilde - De Roo Du Brulle - Bollaert Baert - Kaesteker Jude - Benoot K\st Ds Koningin der Zwervers in de Stadsschouwburg te wonen van he; j Meyfroodt j'-e avond beleefd het applaus en :i<r. Sc.. Ev icïj van de aanwezigen bij menige «ijl Polly Vandenbroucke. wij willen scène waren daarvan het schoonste be- hem nog eens speciaal vernoemen, in der- Het stuk zat goed in mekaar en als gelijke stukken op zijn best is en in veel wi' rekeping houden dat het allemaal van zijn bewegingen en «grimassen» aan bber- zi;n waarvan velen «lechts de filmkomiek Laurel doet denken. Kort- -•=- Af>r Zwervers» zat een kee per seizoen de planken betre- 0m die Koningin der Zwervers den dan moeten wij die vertoningen als fijn in mekaar, talrijke nieuwe vondsten gaven kleur en fleur aan het stuk. en Seys en leider Maiiliard mogen die vertoningen als fijn In goed bestempelen Naast onze gelukwensen tot auteur-re- prezen gUseur-acteur '«chanteur» zouden wij er fier zijn over hun Kring ook mogen bijvoegen) Aimé Geuder.s ver- Eén zaak vinden wij spijtig: te weinig mer wij op dezelfde hoogte Mejuffer voik Alhoewel de opkomst de Zondag die met haar ballettqp wer- avond bevredigend was. toch kon het nog beter geweest zijn en vooral de Zaterdag wij menen dat onze mensen wat meer met hun verenigingen moeten meeleven en vooral deze waarin onze jeugd vertegen woordigd is. zij verdienen niet alleen on ze waardering maar tevens onze steun De St Michielsturnkring steunen, ja dat kunnen wij niet iedere dag. maar wel tijden; het toneelseizoen alswanneer Geu- en Co tijd noch moeite sparen om Angèle Mus kelijk hef schoonste van de avond pre senteerde Vooral die moeilijke bewerking het gekende ballet uit Faustvan Gounod viel zeer in de smaak en vanzelf sprekend dat er een bis op volgde Als echte ballerinnen zweefden de turnmeisjes over het toneel en werkelijk, wij ston den voor die prestatie in bewondering. Bekoorde dit Faust-ballet door zijn kunst volle uitbeelding dan deed het dansnum- mer. bewerking uit Een Amerikaan te Parijs», zeer fris aan. net een voorbode van de komende Lente toen al die jeug- dens onze bevolking een drie uur gezellig sa menzijn aan te bieden voor weinig geld van ae noimrnut- icwc .Van die gelegenheid moeten wij profiteren :ge bloemen met hun even jeugdige jurk-om ons steentje bij te brengen en onze es en hoedjes over de planken evolueer-Ieperse Turnkring hoger op te helpen. In li (9237) ucia uwwwv..- i in staat zijn dan een paar toneelopvoe- i ringen en onze stad enkele internationale Klassement M 1 Laconic 11 9 2 0 2 Jude 14 9 2 3 3 Bollaert 13 7 3 3 4. De Roo 14 5 3 6 5 Dewilde 12 5 4 3 6 Kaesteker 13 4 6 3 7. Du Brulle 13 8 0 7 fi Benoot 13 4 3 6 9 Baert 14 3 4 7 10 Gits 12 3 2 7 11. Grimonprez 13 0 1 12 2' 1 P 10 10 81 7» 7 7 6 5 4 I 1 R 2e KlasseDuhameeuw - Decorte Mennens - Grimonprez M TJonck - Pyck afgebroken De poorter - Lemenu 2 Klassement M P 13 10 2 1 11 11 7 0 4 7 U 6 2 3 7 13 7 0 6 7 IS 5 2 6 6 13 6 0 7 6 12 5 1 6 5) 13 5 0 8 5 13 3 3 7 4} 14 3 2 9 4 ErratumIn dit klassement werd reke ning gehouden met de uitslag Lemenu - Vandenhoven (12e ronde) die verkeerde lijk de laatstgenoemde gewonnen gaf 3e KlasseBaete - Baudewijn Havegheer - Vandaele Lamrrtens - Desmaricaux Boudry - Devos Devacht Gh - Beernaert assen t Duhameeuw Knockaert Grimonprez Lemenu Mennens Pyck 7. TJonck 8. Vandenhoven 9. Decorte 10. De poor ter es en hoedjes over de planken evolueer-1 ieperse 1 UI iitvi Ulg tivgvt den Ja Mejuffer Mus schijnt er verstand de eerste maanden zullen de St Michielst van fe hebben en de hulde op het eindeturners trouwens bewijzen dat zij tot meer van de Zondag-opvoering gebracht was meer dan verdiend Naast beide hoofd-tenoren moeten wij dagen schenken in één adem alle actrices en acteurs ver- j Daarom onthoudt het voor toekomend noemen nl de dames Meyfroodt Marie- seizoen en wij hopen ook U. stadsgenoot. Louise Verhoye Ginette. Mestdagh Annie onder de aanwezigen te mogen begroeten en Tallie Annie en de hh. Geudens Aimé I Rg Autour de Ia prochaine conférence de M- Piovier-Chapelle. 'est done mardi. le 9 mars 1954 29 heures précises que Madame Plovier-Cha- pelle. donnera sa conférence Himalaya montagnes sacrées Révélations sur l'homme des neiges au Théêtre Commu nal d'Ypres Est-il nécessaire de rentrer dans les détails au prélude de ce voyage qui con- duisit les alpinistes de Genès k Karachi, puis k New-Delhi II est évident que le dépaysement sous toutes les latitudes procure au voyageur des surprises, voire des découvertes. L'alpinisme est d'ailleurs une des formes de la connaissance du monde. Madame Piovier-Chapelle avec u« grand luxe d'anecdotes pittoresques. biea souvent amusantes. nous emmènera 8 sa suite le long des voies sacrées du Gange. le fleuve saint, oü chacun se baigne ea compagnie des cadavres qui dérivent au fil de l'eau. Nous visiterons avec elle les temples incrustés. les palais de porphyre et de marbre. les mausolées de Bénarès Puis nous nous enfoncerons dans eet in- connu. dans ce monde minéral et sauvage oü rien n'est fait la mesure de 1'homme. Le Chaukembat (en hindou les 4 piliers l'eau. la terre. la lumière et le ciel) est le premier but de l'expédition du Gahr- wal-Himalaya. L'ascension sans être truf- Dc vertolkers van het blijspel «De Koningin der Zwervers», opgevoerd door de fée de difTicultés impossibles est cepen- St. Michielsturnkring le leper ter gelegenheid van hun jaarlijks Winterfeest. Zij zijn 1 dant émaillée de passages pénibles No- omringd door hel ijverige bestuur van deze bloeiende Turnvereniging, waaronder de hr B. Steyerlynrk. Ere-voorzitter, de hr. Valère Seys, de sympathieke voorzitter, de hr. Fache. ondervoorzitter, de hr. André Wenes, secretaris, de hr. Claus Jozef, schatbewaarder en verder de heren Vanbesien W., Dehaerne D., Maiiliard R,, algemeen leider. Geudens Aimé. Mus Jozef, Meyfroodt U., Mevrouw Meyfroodt U., Vccrspoils Omer en MeJ. Mus Angèle. bestuursleden en turnleiders. Klassement M - 1. Havegheer 13 11 0 2 2. Devacht 11 10 0 1 3. Devos 13 8 0 5 4. Desmaricaux 14 7 1 6 5. Boudry 14 7 7 8 Beernaert 14 8 1 7 7. Vandaele 13 6 0 7 8. Baudewijn 12 6 0 6 9. Baete 14 2 0 12 10. Lammens 14 2 0 12 'R) Dat de Toneelafdeling van de Ieperse Kunstkring Richten na de prachtig geslaagde opvoeringen van De Mens Wikt niet op haar lauweren rust. weten wi' door het feit dat nu reeds de repeti ties aan gang ziin. in voorbereiding tot het nieuw optreden. Ditmaal worden wij vergast op een lach spel zonder weerga. Een blijspel dat in de jaren van het Vlaamse Volkstoneel bom volle zalen deed schaterlachen Het Duistere Puntis in aantocht Staf Bruggen heeft weer de teugels in handen De opvoeringen zijn voorzien omtrent Half-Vasten Het Bestuur en de Leden van de Ieper se Kunstkring Richtenbieden aan hun achtbare Erevoorzitter, hun harte lijke gelukwensen aan. bij zijn vererende benoeming tot Burgemeester van leper Matchen van 2 Maart om 29 uur le Klame(16e ronde) Benoot - Baert Kaesteker - Du Brulle Bollaert - Dewilde De Roo - Laconte Grimonprez O - Gits byeJude 2e Klasse: (15e ronde) Depoorter - Duhameeuw Lemenu - Knockaert Vandenhoven - TJonck Pyck - Mennens Grimonprez M - Decorte Sc Klasae(15e ronde) Devacht - Baete Beernaert - Boudry Devos - Lammens Desmaricaux - Havegheer Vandaele - Baudewijn BEK ERTORN OOI Naar de eindbeslissing De 7e ronde halsrechtte nog 1 deelne mer. zodat 6 overlevenden nog In koers blijven. Vier ervan zijn nu drenkelingen geworden die thans in de volgende ronde tegen de leiders van het tornooi zullen uitkomen. Zullen zij nog de oevers be reiken Wij zijn benieuwd wat de He ren Du Brulle en Gits in hun wanhopige poging om een 3e verliespunt te ontlopen zullen naar voor brengen. Zaterdag 27 Febr. om 17 uur (8e Ronde) Du Brulle (2|) - Laconte (J) De Roo (2) - Bollaert (2) Gits (2J) - Jude (J) Tussen haakjes verliespuntenwie 3 verliespunten heeft wordt uitgeschakeld. JEUGDSCHAAK Zondag 28 Februari te Gent De 10 Ieperse jongeren zullen ln de Westvlaamse ploeg deelnemen tegen Oost- Vlaanderen te Gent. Vertrek aan het lokaal om 12.30 uur stipt ZUS vraagt dan of water Doch indien u smaak hebt natuurlijk bij de Wij naderen de Vas tenavond Dinsdag 2 Maart. Voor het eerst wordt deze Vette Dins dag dit jaar in onze gezellige Stadsschouw burg gevierd door het optreden van de Koor afdeling van de Kunst kring Richten o-l.v. de heer Guido Van Overbeke afgewisseld met het optreden van de zeer gunstig geken de Kunstdecla ma trice Juffrouw Teresa van Marcke. Dat geestigheid ba naal moet zijn is ab soluut niet waar. Op Vastenavond zullen wij die werkelijk fljngees- tige muziek horen in de Koorwerken, en de blijde gemoedelijkheid in de voordrachtstuk ken. Humor in de Kunst en Kunst in de Humor. Wie van een schone Vastenavond wil ge nieten zal op Dinsdag 2 Maart te 20 u. naar de Schouwburg gaan. Een goede raad be spreek vandaag nog uw kaarten in Boe- renholVandenpeere- boomplaats. tamment sous les murs de serac oü des bloes de neige. d'une taille de cathédrale se détachent soudainement en provoquant des avalanches Heureusement le 13 juin le Chaukembat était vaincu et le petit drapeau de France flottait fier et solitaire sur ces étendues désolées. Le second but consistait en l'ascension du Déodakin. aux confins du Thibet interdit et secret. C'est la que Madame Piovier-Chapelle aura comme les Italiens le qualiflèrent k son retour. cette rencontre du plus beau partl qu'une femme puisse rêver dans sa vie» De trés nettes traces de pas ayant été remarquées par les sherpas. la piste fut suivie et elle aboutit non pas a une tanière d'ours ni l'antre de l'Abo- minable homme des neigesmais a une retraite d'un sadou un saint homme hindou qui était venu se réfugier ces altitudes dédaignant le froid et la faim et vivant d'une existence immatérielle Madame Piovier-Chapelle quelques jours plus tard mettait le pied sur le Déodakin réalisant ainsi la première victoire fémi- nine frangaise dans l'Himalaya. Rappelons que cette conférence, qui a connu partout en France le plus vif suc- cès. sera offert gratuitement nos mem bres. Etant vu qu'un contróle assez sévère se fera l'entrée de la salie, nous prions done incessamment nos membres de se munir de leur carte de membre 1954 et de la présenter spontanément l'entrée du Théêtre- Teresa ran Marrke. kunstdeclamatrice Leergang in Uitspraakleer en Voordrachtkunst. Zondag a s 28 Februari hernemen wij de cursus in Uitspraakleer en Voordracht kunst Kunstdeclamator A. Van der Plaetse komt ons de vijfde les geven De weersomstandigheden zijn thans heel wat verbeterd en vormen zeker geen be letsel meer om aanwezig te zijn te 930 u. in de Stadsmeisjesschool. St Elisabeth- straat te leper. Wij rekenen stellig op Uw aller be langstelling. vooral nu het zeer ernstig zal beginnen worden voor diegenen die zullen inschrijven voor de prijskamp Zoals U vroeger reeds werd medege deeld. wordt de leergang op 2 Mei a s. bekroond met een Voordrachtprijskamp. Nadere richtlijnen hierover zullen per omzendbrief verstrekt worden. De uurregeling van de autobus, die door ons werd ingelegd naar de opvoering van Lucifer te Roeselare. Zondagnamiddag werd als volgt vastgesteld Langemark (Kerk) 13.30 uur. Merkem (Plaats)13.45 uur. leper (Gr. Markt)14.10 uur Er zal onmiddellijk na de opvoering te ruggekeerd worden. Speelkaiender. LokerZaal van de Meisjesschool op Zondag 28 Februari en Zondag 7 Maart telkens te 18 uur. opvoering van De Zo nen Stendhaldoor de kring Jong en Rouwbrieven en Rouwgedachteni9sen worden in minimum - tijd geleverd door de 34. Boterstraat I E P E R Verzorgde uitvoering van Geboorte- te huur 't Sninnewiel Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking Alle maten - Toebehoorten (8771) GEWEST IEPER Inkomstenaangifte Dienstjaar 1954 Reeds verscheidene belastingsplichtigea ontvingen het aangifteformulier Dienstjaar 1954. voor het aangeven van hun inkom sten van het jaar 1953. Niettegenstaande er op dit formulier vermeld staat dat dit moet ingediend wor den tegen een bepaalde datum, mogen de hiernavermelde ambachtslieden en hande laars wachten van hun aangifte te doen tot wanneer zij een verwittigingskaart ontvangen, waarbij hun dan gemeld wordt, dat zij nog over vijftien dagen tijd be schikken. Deze zijnde handelaars in algemene voedingswaren, de beenhouwers, de bakkers, de kleermakers, de schilders de fotografen, de landbouwers, de tuiniers, de vlassers, de papier-detaillanten. de houtverwerkende ambachten, de behan- gers-garnierders. de naaisters-kleermaak sters. Voor al deze beroepen werd een voor stel tot forfaitaire winstberekening inge diend. bij de Directie van de belastingen Het is dus in uw belang, van uw aangifte nog niet in te dienen, indien gij behoort tot één der vermelde beroepen, in afwach ting dat de verschillende voorstellen wor den aanvaard of verworpen. De Gewestsecreian».

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 4