V 25 Het Ypersch Nieuws HET YPERSCH MEITVS BLz. 6-3-1954 UIT T WHITE STAR KAMP Onze roodwit gestemden werden door Prins Carnaval die te Blankenberge ker- vierde, vergast op een vrij Zondagje. Wel goed ëeaoeg voor S- V. voor.wat het .jrtal toeschouwers betreft, doch jammer teiioeg komt dit niet ten goede aan het "•0; verloop der competitie. Ons elftal ^taat hierdoor nu reeds met twee achter stallige wedstrijden. Voor onze overige e'ftallen was het echter geen Zondagje vrij. Onze scholieren kregen het bezoek van de C S.Y.-ers en maakten van de ge degenheid gebruik om de bezoekers een duchtige afstraffing toe te dienen. Liefst "-.et 6-0 werden ze ingemaakt. Het gestem de team stond één klas hoger dan de vodjes van het Augustinusstadion. Voor- iooels- Cappoen en andere Ennaert's zorg den voor een klassieke Weense voetbal- sho-v waardoor de tegenstrever van het kastje naar de muur gezonden werd. De specialers dienden nipt maar eervol de vlag te strijken voor een beter bij schot zijnde Roeselare. De 5-4 cijfers la- ♦en trouwens duidelijk doorschemeren dat er voor het behoud der beide punten meer dar- hard gestreden werd. ZONDAG AANSTAANDE Het eerste elftal dient de zeer zware verplaatsing naar Scor Oostrozebeke te ondernemen. Waar de in degradatie ver kerende zebra's de laatste speeldagen pui ke resultaten voor mekaar boksten, ziet het er dan ook naar uit dat het voor onze mannen alles of niets zal worden. Waar schijnlijk een wedstrijd waarin de tech nische bagage en het uithoudingsvermogen een zeer grote rol zullen spelen. De Specialers krijgen het op verplaat sing aan de stok met S. V. Waregem. ter wijl de tweede uitgave van de scholieren derby plaats grijpt op het Augustinussta dion. De kadetten ontvangen Roeselare op het W. S -veld om 10 u. DURO. W. S. IEPER SUPPORTERSCLUB «DE POSTBODE» Op Zondag 7 Maart a s. verplaatsing naar Oostrozebeke. Vertrek aan het lokaal t De Postbode om 13.45 uur. Prijs Leden 20 fr. Niet-leden 25 fr. Korporatief Voetbalpraatje W .A.P.-Sport opnieuw favoriet in het Lentetornooi van het Cewest Roeselare Verleden jaar stak het Korporatief Ver bond. gewest Roeselare. van wal met een Lentetornooi met als inzet een praehtbe- ker geschonken door de Bank van Roe selare In ieders geheugen ligt nog de zege van W_A.P.-Sport die te Rumbeke de buit veroverde. Zaterdag as. 6 Maart krijgen wij de tweede uitgave van dit tomooi en alhoe wel Tanghe-Wybo kampioen speelde en de mlitaire ploeg F. C. Miwero een groot vraagteken is geven wij toch W A.P.-Sport favoriet omdat wij weten dat zij alle hens aan dek zal roepen om voor de tweede keer dit juweel naar leper te brengen. DE ONTMOETINGEN 6 Maart St Anna - F. C. Miwero te Roeselare R.T.T. - Tanghe-Wybo te Roeselare W_A.P.-Sport - Baertsoen-Buysse te leper 13 Maart F. C. Miwero - R.T.T. te Roeselare Baertsoen-Buysse - St Anna te Ardooie Tanghe-Wybo - W.A.P.-Sport te Izegem 20 Maart R.T.T. - Baertsoen-Buysse te Roeselare W.A.P.-Sport - F. C. Miwero te leper Baertsoen-Buysse-Tanghe-Wvbo te Ardooie 27 Maart R.T.T.* - Baertsoen-Buysse te Roeselare St Anna - W-A.P.-Sport te Roeselare Tanghe-Wybo - F. C. Miwero te Izegem 3 April Baertsoen-Buysse - F.C. Miwero te Ardooie Tanghe-Wybo - St Anna te Izegem ff AP.-Sport - R.T.T. te leper DE WEDSTRIJD TE IEPER Heden Zaterdag liggen onze metaalbe werkers dus opnieuw aan de slag en wel tegen het elftal van Baertsoen-Buysse. uit Ardooie. met wie zij nog een rekening te vereffenen hebben. Zonder twijfel draait het op een eerste zege van onze jongens in dit tornooi uit en. wij rekenen op onze supporters om de Ieperlingen aan te moe digen. De match vangt te 1930 uur aan op het Minneplein. Rg Snortliefhebbers een enige gelegenheid Door toedoen van onze Voetbalclub. White Star leper worden op Donderdag 25 Maart e k. de filmen afgerold in de Cinemazaal Coliseum te leper over de Voetbalwedstrijden Engeland - Hongarije de eerste wedstrijd in de geschiedenis, die door de Britten verloren werd op eigen bodem, en the big match van het jaar Engeland - Rest van de wereld. De eerste film geeft de volledige tweede speelhelft terug van de match terwijl de ontmoeting Engeland - Rest van de we reld. wordt afgedraaid over 2 x 45 min dus in andere woorden, een volledige wed- srijd in een overdekt en verwarmd voet balterrein Aanvang te 20 uur. Iedereen is in de mogelijkheid deze films te gaan zien en wordt toegang ver leend op vertoon van de Lidkaart 1953- 1954 Steunfonds Gekwetste Spelers White Star leper Diegenen die nog niet zouden in het bezit zijn van een dergelijke kaart kun nen deze nog heden bekomen bij alle be stuursleden Een deelnemersveld zonder voorgaande voor de Kemmelbergcross van Zondag 14 Maart KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 7 MAART Olse Merksem C. S. Brugge S. K. Roeselare R. C. Lokeren S. V. Oudenaarde F. C. Roeselare Aalbeke Sp. Kuurne Sp K.V.C.S. Yprois F. C. Torhout R. C. Harelbeke F. C. Knokke S. V. Wevelgem U. S. Herseaux S. K. Steenbrugge Zwevegem Sp S. C. Oostrozebeke VV. S. leper D. Blankenberge S. V. Blankenberge (1) Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt (1) Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten 1 hslnn T Naam en voornaam (of deknaam) Straat en Nr Gemeente <tn blok letter») V 25 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te be waxen) Olse Merksem C. S. Brugge S. K. Roeselare R. C. Lokeren S. V. Oudenaarde F. C. Roeselare Aalbeke Sp. Kuurne Sp K.V.C.S. Yprois F. C. Torhout R. C. Harelbeke F. C. Knokke S- V. Wevelgem U. S. Herseaux S. K. Steenbrugge Zwevegem Sp. S. C. Oostrozebeke W. S. leper D. Blankenberge S. V. Blankenberge Hoeveel deelnemers sullen i het hoogste ssntal punten BASKFT - BALL IEPER B.B.C. ScholierenOnder de plassende regen ging Zaterdagnamiddag, tegen de verwach tingen in. de wedstrijd van onze jongere broertjes toch door. Een moedig verweer mocht niet baten en het technisch sterkere Olbak stapelde rustig de puntjes op. Pier rot zorgde voor de kluchtige noot en de Dhaene's. Wenes. Durieu. Van Exem en Luyten weerden zich zo goed mogelijk. ReservenEerst en vooral een welge meend en oververdiend proficiat voor on ze jongens. Hun inspanningen werden ein delijk terecht beloond. Na aanvankelijk verdeeld spel wis ten onze katers hun meesterschap op te dringen. Sparta aarzelde niet enkele mannen uit de A-ploeg op te stellen doch Bertje Devooght en daarna P. Dumortier wisten op schitterende wijze de vlugge Van Mullem aan banden te leggen. De voor hoede speelde nooit beter. De uitstekende techniek der gebroeders Dhaene in daverende forme en het opportunisme van M. Van der Ghote en Wenes verricht ten wonderen. Ook J.-J. Van der Ghote vertolkte een flinke backpartij en S. Hol- lebeke gaat er met reuzenschreden op vooruit. Uitslag24-18. A-ploegDame Onkans blijft onze katers stiefmoederlijk behandelen. Onze kleppers verdienden minstens een puntje uit de brand te redden, maar eens te meer strand den ze in 't zicht der haven De eerste min veyliepen in 't voordeel der Bruggelingen, doch onze verdediging stond pal. Etienne Gadeyne speelde zijn beste partij van het seizoen en was de sluitsteen waarop onze zone steunde. Marc Van Hautte is voor goed ingeburgerd in de A-ploeg en blijft voortaan een certitude. Bertje Devooght was onvermoeibaar en wist van geen be geven. Spijtig genoeg moesten we reeds na tien minuten de diensten van Miel Van Cappel missen en was onze aanval tot drie man herleid. Walter Fiers had geluk kig een buitengewone Zondag en wist mei Bertje Dewilde naar onze bescheiden mening onze vedette voor volgend seizoen en Jacques Vandevoorde. teehnisöh zeer begaafd, doch soms een tikje te ze nuwachtig de Spartaanse verdediging meer dan eens in doekjes te winden. De wedstrijd was uiterst spannend, geen van bei:lt tegenstrevers gaf ook maar een duim breed toe. De aanvallen volgden elkaar razend snel op met Brugge een tikje klas sieker en onze B B.C.-ers directer. De laatste minuten waren adembenemend, al le hoop was nog toegelaten, wanneer Brug ge kort opeen drie puntjes lukte en door een tactische zet zoveel mogelijk de bal bijhouden een kostbare, doch ge vleide zegepraal boekte Zondag gaan we naar La Brugeoise. Een rechtstreeks tegenstrever De overwinning is onontbeerlijk. We koesteren de inner lijke hoop dat een voltallige, eensgezinde, geestdriftige B B C -ploeg Zondag einde lijk de sinds lang verdiende overwinning zal behalen. De Dametjes spelen een uitgestelde wedstrijd tegen Kortrijk Sport. Ze zijn bekwaam Kortrijk te kloppen de heen reis bewees het en zijn ons dan ook Zondag een klinkende revanche schuldig. Good luck, katers en kattinnetjes. RA-RA. Nog enkel een week scheidt ons van de Kemmelbergcross. de XVIIIe die reeds door A M C. leper, ingericht werd. Verleden Zondag waren er enkele men en tegenwoordig op 'n persconferentie, ten einde met kennis van zaken te kunnen oordeier. over de thans veel besproken omioop op de Kemmelberg. Algemeen was men het er over eens. dat er bijna ner gens in het land een dergelijke omloop tc vinden was. en dat de huidige omloop heel wat aan waarde zou verliezen moest het droog weder worden. Want aan de nieuwe weg die uitgestip peld werd in het kleigebied, gaat men tot over de schoenen in een zuivere laag klei van echt lepers gehalte. Waar sommigen deze hindernis al te zwaar vonden, werd de mening geopperd, hier enkele wagens fijn zand te strooien, maar Valère Coe- kelbergs die aldaar op training was. als mede de Junior Heydens. die een formida bele indruk maakte op de training, wa ren er over akkoord, dat alles best kan gelaten worden zoals het was, want dat men er door kon komen, in de veronder stelling dat men een goed piloot was. Zo dat deze zware hindernis, die terecht als de mayonnaise-poel bestempeld wordt, een der grootste attracties van deze Kemmel bergcross zal uitmaken. De vele motorsportliefhebbers geven er blijkbaar geen sikkepit om. welk weder het zai zijn op 14 Maart op de Kemmel berg want nu reeds draaien de locatie- burtlen in het binnenland op volle toeren, en duizenden ingangsticketten werden reeds afgeleverd, terwijl verder opnieuw een Noord-Franse invasie zal te noteren vallen, want de locatieburelen die door M. C Nord France in leven geroepen wer den. zijn eveneens grote afnemers van de ingangskaarten die met honderden en hon derden ineens besteld worden. Alle Belgische Internationalen komen aan de start, en daar zijn danMingels. Baeten. Jansen, Leloup. Van Heuverswijn. Cox. Rombauts. Collée, Spiroux. Meunier. Guilly. Meert. Janssens, alsmede de nieu we internationalen Sterckx. Somja. Don- nay. Cordonnier, Fige en Eeckhout. Dit voor wat de Belgen betreft. Van buitenlandse zijde hebben we De Engelsen Basil Hall en Nex. die de kleuren van BS A. zullen verdedigen. De Nederlander Henk Rietman- De Duitser Bart Kohier als vertegen woordiger van B S.A. De Fransman Chuchart. En verder mogelijks de Zwitserse kam pioen Edgard Strup Een werkelijk internationaal keurveld dus. Deze Internationalen zullen in twee reeksen uitkomen, waarvan dan de 12 beste tijden de finale zullen betwisten, wat dus zowel in de reeksen, meer zelfs dan in de finale, een geweldige strijd waarborgt, wil men niet voor het geval komen te staan, dat de 4e der tweede reeks zoals verleden jaar het geval was niet eens in de finale komt. Bij de Seniors hebben we eveneens alle besten uit het land. 22 renners komen hier eveneens aan de start in 2 reeksen met de twaalf besten in de finale. Onder de deelnemers kunnen we aldus aanstippen, de Nederlander Rietman, jongere broeder van de Internationaal, de Fransen Lenain. Vanlerberghe. Barbara en Decoster, e» onze eigen vertegenwoordigers als Dhondt Smessaert. Derycke, Devleeshouwer. Va lère Coekelbergs, die dus net als Decoster zijn heroptreden doet. Van Pé. Libouton Decamp. Tack en de 5 beste Seniors van K.A.V. Mortsel. enz En bij de Juniors. 20 jongeren aan de start, meestal uit het Vlaamse land. maat niet Jurion. de overwinnaar van verlede» jaar en die zijn zege wil hernieuwen, aan het hoofd. Verder Dedoncker, overwin naar van de Zwartebergcross 1953. en de andere Fransen Voreux en Quilico, Six. onze clubrenner, Ghyssels. Dupont. Hey dens. die zoals hoger gezegd een formi dabele indruk liet op de training, enz. Deze Juniors zullen het denkelijk over één enkele reeks dienen uit te vechten, wat geweldige strijd waarborgt. Sport en Sensatie zullen op de Kemmel berg hoogtij vieren op 14 Maart. Volgende week geven we dan inlich tingen voor de toeschouwers, verkeersre geling enz alsmede de volledige lijsten der deelnemers JULIEN Boeiend Clubkampioenschap van Het Vliegend Wiel te Vlamertinge ANDRE NOYELEE SPURTWINNAAR ongeveer half-koers op de vlucht sloeg Voorzitter Logie en zijn knappe mede- was wel de ernstigste van de dag. Pierre werkers hebben voor het Kampioenschap nam inderdaad onmiddellijk een flinke van hun Club weer de grote massa naar voorsprong. Terwijl Joseph Van Kemmel Vlamertinge gelokt. Honderden personen dit ogenblik uitkoos om met platte band verdrongen zich rond de startlijn, toen de te staan, weerde Pierre Ryckewaert zich renners de baan ongestuurd werden. om dood om zijn voorsprong te bewaren Buiten Raf. Ghisquière waren alle aan- Méér dan één ronde kon hij het evenwel geslotenen op post Raftje die zoals we niet bolwerken zodat hij vervoegd werd weten bij de troepsoldaten is. had immers door 7 anderen, waaronder natuurlijk de van zijn overheden geen toelating beko- tc-noren Cleenewerck, Noyelle en Minne, men zodat hij niet eens zijn titel welke met de liefhebbers Deboodt en Vermeulen hij verleden jaar op puike wijze wist te en de nieuwelingen Lemaire en Delaere veroveren, kon verdedigen. j die er in het geheel niet van onder de in- We schrijven in onze titelboeiend club- druk bleken in dit zo voornaam gezel kampioenschap. Dat is het inderdaad ge- schap te vertoeven. worden De grote bazen keken aanvanke- De laatste ronden werden gekenmerkt lijk de kat wat uit de boom. maar het door voortdurende schermutselingen waar- was juist deze houding welke aan dit kam- bij de kleinen nu eenmaal niet moeste* Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 24 Met V 24 waren er 13 punten te verdie nen en wel met volgende uitslag F. C. Brugge - St Truiden V. V 3-1 1 Kortrijk Sp. - R. C. Gent 0-0 X S- K. Beveren - F. C Izegem 1-1 X v G. Oostende - Willebroek S. V. 5-2 1 Hoboken S. K. - St. Moeskroen 2-1 1 S. C. Menen - R C. Borgerhout 1-1 X S. V. Wevelgem - R. C. Harelbeke 0-3 2 U S. Herseaux - Zwevegem Sp 1-2 2 Kuurne Sp. - F. C. Tielt 2-1 1 V-C.S. Yprois - St Kortrijk 4-1 1 Eén deelnemer gelukte erin 11 punten te behalen, waarmede hij tevens beslag op de wekelijkse prijs. Het is MATON Daniël, Zonnebekestw. 42, leper. Onze hartelijkste gelukwensen deelnemers behaalden 10 p.Ameloot René. Beddeleem Jacques. Decheiver Geor- 8es. Dehaene Maurits. Demarez Maurice. Uevos Jules, Titeca Jozef. 4 deelnemers behaalden 9 p-Beddeleem Martha. Bultinck Charles. Deruytter Ro- Ser. Vercouter Maurice. Dan volgen 22 deelnemers met 8 p. AANTAL PUNTEN Demey WiUy: 118 p. Dethoor Marcella 113 p. Devos Marguerite123 p. K.V.C S.Y.99 p. Moerman Maria 100 p. Moniez Hector: 115 p. Muyle Lucien102 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Gitta, 137 p. 2. Dael Lena, 133 p. 3. Bartier Evariste, 132 p. 4. Migom André, 131 p. 5. 3 deelnemers met 130 p.Gillioen Agnès Louwyck Norbert. Maton Annie. 8. 3 deelnemers met 129 p.Desodt Edith. Duthoo André. Kamina. 11. 2 deelnemers met 128 p.Bollaert Leonie. Decadt Jacques. 13. 6 deelnemers met 127 p.Benoot Mare. Bultinck Charles. Decaestecker An dré. Defever Hubert. Huyghe Josiane. Van devoorde Charles. 19. 5 deelnemers met 126 p.Boudry Al- bert. Carreyn Urbain. Keignaert Pierre, Maton Daniël. Vercruysse Robert. 24. 7 deelnemers mt 125 p.Beddeleem Martha. Dehaene Jean-Pierre. Depuydt Edouard. Marielou, Noterdame Omer. Ver Eecke Germaine. Verkouter Marie-Th. REDACTIE IEMGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Zondag 7 Maart van 5 tot 9.30 uur. Vanaf 5.30 uur alle voet baluitslagen. BASKET BALL Olbak Kortrijk - J.S.P. leper 32-27. St Pieters schijnt een away-ploeg te worden. Waar de vorige Zondag op een erbarmelijke manier werd gespeeld tegen V. B. Brugge aan huis. verscheen er te Kortrijk een gans andere rappe en enthousiaste ploeg. De eerste time. met snel passenspel. gaf een lichte meerderheid voor Olbak zodat de 16-10 stand aan de rust de juiste weergave bleek te zijn. Nadien scheen het aanvankelijk niet te zullen verbeteren voor J.S.P., daar Olbak uitliep tot 20-10. Maar dan kreeg J.S.P. leper zo een bevliegingske van tel dat heel het Olbakgezelschap kippenvlees bezorgde, toen de bordjes almeteens 21-23 wezen. Kapitein De Deken bracht ech ter de redding voor zijn ploeg met gepas te verreafstandsworpen. want de J.S.P. - verdedigingszone was geen fabeltje. Zo werd uiteindelijk ons lot toch bezegeld met 32-27. Heel de ploeg mag in één adem vernoemd met Hoedt Lambeets. Holle voet. Wullepit, Doolaeghe en Demuyt. Spij tig dat Dehaene en De Ruddere wegens militaire dienstplicht ontbraken De reserven hielden moedig stand tot aan de rust (17-10) maar nadien sleerden ze hopeloos de baan af tot 50-21. Zondag 7 Maart komt het sterke <3e ge klasseerd) Izegem op bezoek. J.S.P. is vast besloten zijn taai vel heel duur te verkopen. Supporters op post te 10 en 11-15 uur. Spelers, tracht de Woensdag en vooral de Vrijdag tijdig (vanaf 7.30 uur) op het entrainement te zijn De zegevierende eindspurt van André NOYELLE, in het Clubkampioenschap te Vlamertinge, vóór Cleenewerck en Minne. oioenschap iets pittigs gaf. De kleine gar naal kon inderdaad méér dan op zijn beurt de neus aan het venster steken en net is dank zij de nieuwelingen dat de koers zo levendig gemaakt werd. In de eerste ronden hebben die jongens zich inderdaad duchtig getoondDe de marrages waren niet uit de lucht en ge durig was het een vinnig stormgeloop. Noyelle. Cleenewerck en andere Minne's bleven intussen braafjes zitten, en het waren de kleineren die steeds zorgden voor de onvermijdelijke hergroepering. De poging var Pierre Ryckewaert. die onderdoen voor de groten. Het laatste woord bleef echter steeds aan de tenoren, zodat het pleit in de spurt zou beslecht worden. Spurt welke natuurlijk eerder ge makkelijk door Dré Noyelle gewonne* werd. De uitslag1. Noyelle André, 55 km. in 1 u. 402. Cleenewerck Arthur, op 1 leng te 3. Minne Maurice4. Deboodt Michel (lste liefhebber) 5. Ryckewaert Pierre (2e liefhebber) 6. Lamaire Gaston (kam pioen der Nieuwelingen) 7. Vermeulen 8 Delaere9. Vankemmel10. Desmedt Gilbert: 11. Boutlegier. ROGISA DE KATTEKOERS 1954 WEER GROTE BIJVAL Het staat buiten kijf dat de Kattekoers ook dit jaar weer in de belangstelling staat van al wat zich maar enigszins met de wielersport inlaat. De inschrijvingen blijven regelmatig binnenstromen en alles laat voorzien dat het weer een internationaal treffen van belang zal zijn. Immers, tegen de buitenlanders Ameli- ne, Bertelotti. Joubert. Kooyman e. a. zul len René Van Menen, Miel Van Cauter, en al onze andere cracks niet willen on derdoen, zodat men zich aan een gewel dige strijd kan verwachten. Plaatsgebrek belet ons deze week ver der uit te weiden over technische bijzon derheden. maar we kunnen toch reeds melden dat de Kattekoers 1954 weer zal betwist worden over de klassieke omloop, t. t. z.Gent. Deinze. Kortrijk. Menen, leper. Rode Berg. Zwarte Berg. Renin- gelst. Clytte. Kemmel. Nieuwkerke. Wul- vergem. Mesen, leper. Clytte, Kemmel. Nieuwkerke. Mesen. leper. De prijzenlijst zal weer bijzonder goed gespekt zijn: 13.000 fr. prijzen a. u. b., zonder de talrijke waardevolle premiën te vergeten. SPORTMANNEN, UW STEUN... Sportmannen. Uw steun is dringend no dig, om de Kattekoers in leven te houden. Grote toelagen gingen verloren, maar de Ieperse Wielrijdersclub moet en zal spijt alles, de kop hoog houden. Daarom is Uw steun vandoen. Daarom zal ieder rechtgeaard sportman van de streek bijspringen om zijn steentje bij te brengen en daardoor mogelijk te maken, de Kattekoers, die met zoveel moeite en ten koste van zoveel inspanningen groot gemaakt werd. als een grote, grote inter nationale wedstrijd te behouden. Met de Kattekoers wordt de aandacht van gans de sportwereld op onze stad ge trokken. Met de Kattekoers wordt aldus ontegen sprekelijk grote propaganda voor onze stad gemaakt. Sommigen kunnen dit vergeten. Hande laars en neringdoeners die uit de inrich tingen van de Ieperse Wielrijderscluo on tegensprekelijk grote baat halen, mogen en zullen dit niet vergeten. Alle giften worden met dank aanvaard door de bestuursleden van de Ieperse Wïpirijdersclub en in het lokaal. Hotel Casino. Statiestraat. 65, te leper. ROGISA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7