He ingewand O HET YPERSCH NIEUWS Blz. 5 28-3-1954 HET MARIAAL JAAR >Iet Pasen naar ROME of LOURDES Vraag ons programma PULLMAN REIZEN VERLEYE ALLE MOTORSPORTLIEFHEBBERS WAREN OP DE KEMMELBERC VERZAMELD Het scheen »el of de Kemmelberg Zon dag 11 aan de overrompeling niet zou kunnen weerstaan. Want zowel uit de richting van Kemmel als uit de richting van Loker kwamen ganse slierten aange- zwermd. om getuige te zijn van de ope ningscross 1954 op de Kemmelberg. en waarvoor A M.C leper de eer had opge- j eist. We waren er trouwens ook vroeg bij. teneinde links en rechts nog enkele in lichtingen te kunnen verzamelen. i De eerste man die we op de Kemmel- i berg zagen was de onvermoeibare secre- «.li- u f taris van de Ieperse motoclub. meester Grootse Vogeltentoonstelling met de Kat»ete?:tente leper Becquan die de laatste hand legde aan OOSTENDE IN GELMUNSTER Vermout Roger. Nieuw- Nieuw- B Officiële opening in aanwezigheid van 69 p Burgemeester Albert Dehem Kruisingen Ter gelegenheid van Kattefeest werd poort. 367 p. door de bloeiende plaatselijke vogelbond ExotenVan der Zande Karei Nieuw- t De Ieperse Nachtegaaleen grote vo- poort. 356 p. geltentoonstelling op touw gezet. Deze ParkietenVermout Roger, tentoonstelling ging door in de beneden- poort.. 334 p. -aal van de Lakenhallen. Niet minder dan 74 exposanten, uit geheel de provin cie. namen er aan deel met ongeveer 500 vogels. Onder de voornaamste inzenders noteerden wij liefhebbers uit Roeselare Wevelgem. Veurne. Nieuwpoort. Beselare Hooglede en leper. Vooral de mannen van de kust waren vertegenwoordigd met een prachtige verzameling van strandleeuwe- riken en sneeuwgorzen. Een dame uit Hooglede stelde haar zeldzame Ara-pape gaai uit Brazilië en haar eekhoorntjes eveneens tentoon Vrijdagnamiddag 12 Maart had om 5.30 uur in aanwezigheid van Burgemeester Albert Dehem. de officiële opening plaats van deze prachtige tentoonstelling. Het was de heer Jerome Delombaerde. voor zitter van De Ieperse Nachtegaaldie namens het inrichtend bestuur het woord voerde tot de aanwezigen. Spreker dank te in het bijzonder de heer burgemees ter Dehem en het stadsbestuur voor hun welwillende medewerking aan deze ten toonstelling. alsook voor de prachtige zaal die door hen werd aangeboden. Hij bracht eveneens een woord van dank aan allen' die het hunne hebben bijgedragen tot het inrichten en welslagen van deze schone tentoonstelling. Daarna was het de beurt aan burgemeester Albert Dehem. die met passende woorden hulde bracht aan het Ijverig bestuur der vogelmaat schappij De Ieperse Nachtegaal voor hun schoon initiatief en hij drukte de wens uit dat deze vogeltentoonstelling veel succes zou mogen hebben, alsook de grote attractie zou zijn van de Ieperse Kattefeesten. waarna hij de tentoonstel ling voor geopend verklaarde. Daarop werd door de aanwezigen een bezoek gebracht aan de verschillende standen dezer ten toonstelling. Tot slot werd de erewijn aangeboden. Deze tentoonstelling kende een ongewoon succes en mocht zich Zon dag en Maandag in een reusachtige be langstelling verheugen. KLASSEMENT DER PRIJSWINNAARS A. Kampioenschappen met vier vogels EuropeseVermout Roger. Nieuwpoort. 361 p. Kanaries: Surmont Remi. Wevelgem. Kampioenschappen met één vogel EuropeseVersiraete R.. 93 p. ExotenHauweele Omer, 92 p. KanariesVermout Roger. 92 p ParkietenDesaever Omer. 91 p KruisingenWoussen Kamiel. 90 p. C- Ereprijzen van de vijf afdelingen met 91 p.Desimpel Henri. Desimpel Henri. Mercy Maurice. Vanhove Georges. Verstraete René. Vermout Roger. De Greef Achiel. Ghielens Jeroom. Mw Van Isacker. met 90 p.Bruggeman Roger. Corde- nier C.. Deman Frans. D'Hellem Alfons Mercy Maurice. Vanhove Georges. Mw Van Isacker. Vanheule Julien. Dr. Zwae- nepoel. Blanckaert René. De Leebeeck Frans. Durnez Paul. Taillieu Jozef. Tail- lieu Jozef Prijswinnende vogels met 89 punten. Bul ten de kampioenschappen Durnez J., Vanhove Georges. Verstrae te R Vanhove Georges. Mourisse Gerard. Mw. Van Isacker. Belpaire Michel. Mw. Van Isacker. Mw. Van Isacker. De Greef Achiel. Dr. Zwaenepoel. Desaever Omer. Soreyn Amedée. Mw. Van Isacker. Blan ckaert René. Soreyn Amedée. Vanhove Georges. Ingels Albert. Maselis Valeer. Quagebeur André. De Greef Achiel. Van- damme E.. Blanckaert René. Uitslag der tombola verbonden aan de katalogen Winnen elk een mooie vogel 1008 1243 1258 1490 1104 1338 1832 1593 1147 1076 1246 1038 1061 1447 1654 1577 1114 Winnen elk een prachtige vogelkooi 1074 1071 1259 1358 Winnen andere prijzen 1437 1085 1260 1304 De prijzen moeten afgehaald worden in het lokaal van de inrichtende maat schappij De Ieperse Nachtegaal Chris ten Volkshuis. St Jacobstraat 28. leper. uiterlijk tegen 31 Maart 1954. Het bestuur van De Ieperse Nachte gaal bedankt langs deze weg de duizen den bezoekers van de tentoonstelling van vogels voor hun blijken van belangstel ling. De heer burgemeester Albert Dehem, die de officiële opening deed van de vogel tentoonstelling te leper, omring .1 door de inrichters, namelijk het ijverig bestuur van de vogelbond «De Ieperse Nachtegaal», waaronder wij herkennen de hr Julien Goe man, erevoorzitter de hr Jerome Delombaerde, voorzitter de hr Georges Vanhove, ondervoorzitterde hr Raf. Dassonville, secretarisde hr Jan Perneel, schatbewaar der en de hr Robert Saelen, lokaalhouder. Verder bemerken wij nog de hh. schepen HitP-f «n eo-ri»enteraad«'edpn J. Pvpe en Julien Nuytten, ereleden van de Bond. de inrichting, en links en rechts wenken gaf voor kaartenverkoop programmaver koop- en daarbij dan nog door Jan en alleman lastig gevallen werd om inlich tingen. Gelukkig maar dat hij daarbij een flinke staf helpers had die er voor zorg den. dat alles gesmeerd liep. en dat om 14 uur juist het eerste startsein gegeven werd. Hoeveel volk er op de Berg wel was dat za! slechts de secretaris en de schatbewaarder van de inrichtende club U kunnen vertellenhet zijn trouwens onze zaken niet. We zagen echter niets dan opgetogen gezichten en dat spreekt boekdelen Daarbij mochten we vernemen, dat de merken zouden ijveren opdat volgend jaar de grote Prijs van België of de Landen- prijs alhier zou verreden worden, omdat de omloop nu eenmaal zijn gelijke niet vindt in het Vlaamse land en zelfs in België We laten hierbij even P Seis van de Volksgazet aan het woord Het parcours, dat met kundige hand op de flanken van de Kemmelberg uitge stippeld werd. behoort zeker tot een van de schoonste en moeilijkste uit de Vlaamse gewesten. Voor een openingsprijs stelt het de piloten zeker voor zware lichamelijke inspanning, en eveneens on dergaan de machines een zware test Het waren vooral de versnellingsdozen en de achterwielen die het zwaar hadden te ontgelden. Is het parcours voorzien van talrijke moeilijke hindernissen, dan moet onmiddellijk hieraan worden toegevoegd, dat overal op enkele uitzonderingen na een ruime breedte voorhanden was. zodat het voorbijgaan van een tegenstre ver practisch overal kan geschieden. Het is dan ook zeer spijtig en het is volgens onze mening een grote handicap, dat men niet beschikt over een goede startplaats. De huidige weide beant woordt zeker niet aan de vereisten die een regelmatig vertrek waarborgen. In dien voor een volgende maal hieraan ver holpen zou kunnen worden, dan zal die omloop bijna 100 de perfectie bena derd hebben Tot daar het oordeel van iemand, die niet als een onbevoegde kan bestempeld worden. Die startplaats is trouwens altijd het zorgenkind van A.M.C. leper geweest. Het is nu eenmaal moeilijk, op berg flanken. een passende startplaats te vin den. tenzij men voor volgend jaar, de start zou nemen op de betonbaan. Laten we nu verder de verschillende koersen even voor ogen nemen. Bij de Juniors hadden we in de eerste reeks felle strijd tussen Besonhe, Adriaenssens en Nuyts. De posities schom melden hierbij voortdurend, en om beur ten waren Besonhe en Adriaenssens aan de leiding, terwijl Nuyts door licht de fect. terrein verspeelde, maar toch zijn derde plaats kon behouden. Aan de voor laatste ronde zou Besonhe dan opnieuw de leiding nemen, en deze niet meer af staan, om te zegevieren voor Adriaens sens. Nuyts de Fransman Quilico en Ke teleer. terwijl Heydens. van wie we noch tans beter verwacht hadden, de zesde plaats bezette In de tweede reeks opnieuw felle strijd tussen Nuvts en Besonhe. waarbij zich ook Bresseleers kwam mengen. Door een slechte start had Adriaens?ens terrein verloren, en zou tenslotte oo de vierde plaats beslag leggen, waar Nuyts ditmaal aan de winst bleef voor Bresseleers en Besonhe. terwijl Quilico ditmaal vijfde werd. In de algemene klassering zegevier de Nuvts met een seconde voorsprong voor Besohne. die een zelfde puntentotaal be kwam. Adriaenssens werd derde voor de Fransman Quilico. terwijl Bresseleers de vijfde plaats bekwam na een slechte eer ste reeks, en dit voor Heydens. Bii de Seniors stak Gaston Smet kop en schouders boven de anderen uit. De Mortselman die heel wat van zijn onstuimigheid verloren heeft, was puik op dreef en werkelijk ongenaakbaar, vooral door de manier waarop hij de eer ste reeks en de finale in de wacht sleepte. De vele toeschouwers stonden dan ook sprakeloos door dergelijk vertoond mees terschap. dat enke'. kon geëvenaard wor den door d" schitterende finale bij de ""t»rnationalen. HET fiay&iLAXEER- PURGEERMIDDEL^^ Dank zij het waardevol en actief bestanddeel "dioxyantraquinone'' hebben de laboratoria een laxeer- en purgeermiddel van ongekende waarde samengesteld Istizine is het ideaal en volkomen onschadelijk middel bii verstopping. Het werkt zeker en toch zacht, zodat het ook bi) gevoelige ingewan den, biizonder geschikt is zowel voor volwassenen als voor kinderen. Reeds één enkele proef zal U volkomen overtuigen! Juist de tabletvorm u zo gemakkelijk. Want hierdoor kunt U teikem de joiste dosis bepalen. Dikwijls is een halre tablet voldoende. Tube met 30 tabletten. ISTIZINE Karei Dom. Liekens en Decuvper le verden eveneens een voortreffelijke eer ste reeks, net als Calle en Libouton trou wens In de tweede reeks was er reeds heel wat meer strijd. Smessaert kreeg het niet onder de markt met de nieuwe senior Vervloesem. terwijl Van Pee destijds een onzer beste Seniors, bewees, nog niet af gedaan te hebben, en lange tijd Smes saert bedreigde voor de eerste plaats, maar in de allerlaatste ronde dan op zijn beurt Vervloesem diende te laten voorbij gaan. Felicien Decamp was eveneens uiterst regelmatig, maar net als Van Pee kon hij niet weerstaan aan de onweer staanbare eindspurt van Vervloesem voor de tweede plaats. De hevigheid van de strijd wordt hier niet beter aangetoond dan door de tijdopname. Enkel een se conde tussen Smessaert en Vervloesem. terwijl Van Pee. Decamp. Coekelbergs en Derycke in minder dan 2 seconden ein digden Van een boeiende eindstrijd ge waagd liteiten. door tot op de derde plaats te rug te komen, en deze trouwens te be houden tot het einde We hadden dan de finale, waarvan zo veel verwacht werd Maar Mingels had reeds na 50 meter de leiding in hande* en van overgaan was er geen sprake meer voor de anderen. Integendeel, hij ver hoogde immers bij iedere ronde zijn voor sprong om ongenaakbaar te zegevieren, en meteen de stempel van zijn meester schap op deze 18e Kemmel bergcross t» slaan zodat de anderen dienden te strij den voor de verdere ereplaatsen DE UITSLAGEN Juniors Algemene klassering2 reeksen. 23 ver trekkers 1. Nuyts 'K.A V. Mortsel), 4 p. 2. Besonhe. 4 p.3. Adriaenssens. 6 p. 4. Quilico (Fr.) 9 p.: 5. Bresseleers F. 11 p 6. Heydens. 13 p.7. Dedoncker (Fr 14 p 8. Keteleer. 14 p.9. Dupont. 17 p. 10. Voreux, 18 p.11. Jurion, 22 p. Snelste ronde door Besonhe in 2' 53". Seniors le reeks (13 vertrekkers. 8 ronden) 1. Gaston Smet (Matchless). 22' 44"; De start van de finale der Internationalen. Nr 28 Mingels heeft dadelijk de leiding in handen genomen vóór Nr 2 Leloup. De finale beloofde dus werkelijk Al die kanshebbers in de eindstrijd. Maar men had zonder Gaston Smet ge rekend, die reeds in de 2e ronde Libou ton van de leiding kon verdringen, en dan verder ongenaakbaar naar de eindoverwin ning crosste. zijn voorsprong bij iedere ronde van een zestal seconden verhogen de. Voor Valère Coekelbergs begon deze finale al heel slecht. Tegenslag verwees hem immers naar het rennerspark. Libou ton wist verder alle aanvallen op zijn tweede plaats en die waren niet wei nig talrijk af te slaan. Eerst kwam de ze van Karei Dom. maar val verwees hem naar het achterplan. Dan was het De rycke die een onstuimige aanval op Li bouton inzette. Deze onstuimigheid kwam hem echter duur te staan. Het overhaast nemen ener hindernis deed hem ten val komen en verschillende renners gingen voorbij. Dan was het opnieuw Karei Dom. die vanuit de vierde plaats terug kwam. maar ook deze werd afgeslagen, zodat De- cuyper zich op de derde plaats nestelde voor De Camp. Deze ging eveneens wat te roekeloos te werk. en verzeilde in de voorlaatste ronde door val naar de* ne gende plaats. Strijd ontbrak er dus geens zins in die finale, die anders wel wat ont sierd werd door het meesterschap van Gaston Smet. Aldus koh Vervloesem. die in 10e positie de tweede ronde ingegaan was. fraai tot op de vierde plaats terug komen. Zonder die slechte start zou de Rymenamnaar blijkbaar nog dichter ge ëindigd zijn. De oud-internationalen Octaaf Martens en Guilly vielen tegen bij hun eerste op treden na hun terugkeer naar de Seniors. Zou hun rol als crosser dan werkelijk uitgespeeld zijn De volgende wedstrij den zullen ons hiervan wel het bewijs kunnen leveren. Mingels in Kampioenenstijl We hadden twee favorieten genomen bij de Internationalen. Nic Jansen, die zijn zege van vorig jaar op de Kemmelberg aaarne zou hernieuwd hebben, en Gust Mingels. de Waalse reus. die wou bewij zen dat hij als Europese kampioen ook bij het seizoenbegin kon zegevieren op de Kemmelberg. De loting bracht die twee reeds in de eerste reeks tegenover elkaar. Tezamen met Van Heuverzwijn. Firmin Eeckhout. die zijn debuut deed bij de Internatio nalen. Collée. Fige. die eveneens debu teerde bij de geel-zwarten. Meunier. Cor donnier. eveneens een debutant, en de buitenlanders Bart Kohier en de Engels man Basil Hall. Een uitgelezen keurkorps dus. Reeds in de eerste ronde noteerden we Nic Jansen aan de leiding voor Firmin Eeckhout Mingels. Fige. Van Heuver zwijn Basil Hall. Cordonnier. Colléé. Meunier en de Duitser Bart Kohier, die wel wat te licht bleek in dit select ge zelschap Dan begon de strijd pas in alle hevigheid los te branden. Mingels ver drong immers reeds in de volgende ron de Eeckhout van de derde plaats, terwijl ook Hall flink terugkwam en in de vijf de ronde reeds op de derde plaats genes teld was. achter Nic Jansen en Mingels Die twee leverden een verwoede strijd voor de eerste plaats. Op sommige ogen blikken lagen die twee renners wiel aan wiel. maar Mingels moest telkens opnieuw terrein prijs geven. Hall naderde voort durend. en kwam weldra eveneens op hoogte van Mingels. Tegenslag stelde hem dan buiten koers. Van Heuverzwijn kwam daardoor op onverwachte wiize opnieuw op de derde plaats vóór Eeckhout en Collée. De stand zou dan verder geen wijziging meer on dergaan. Mingels kwam in de eindspurt opnieuw fel aandringen, en moest enkel met een wiel bezwijken voor Nic Jansen. De aankomst lag al te dicht achter die laatste bocht. Van een eindspurt gespro ken. dat was er één. In de tweede reeks noteerden we na de tweede ronde Somja, die dus flink de buteerde bij de gele schijven, aan de lei ding. vóór Rombauts. Victor Leloup, René Baeten, de Nederlander Rietman, de En gelsman Nex. ouwe taaie Spiroux, Luc Donnay, de Fransman Chuchart en Mar cel Cox. die een slechte start gekend had Somja zou echter in de vierde ronde de leiding verspelen aan Leloup dit door val. terwijl René Baeten zich op de tweede plaats nestelde, en de Nederlander Riet man door defect uitgeschakeld werd. De Engelsman Nex bewees eveneens zijn kwa- 2. Karei Dom. 23' 20" 6/10; 3. Liekens, 23' 25" 4 Decuyper. 23' 28" 8/10 5 Calle 6. Libouton7. Vanlerberghe (Fr.) 8 Dhont9 Decoster (Fr): 10. Cox; 11 Moonen12. Van Eisen 13. Vanhove. 2e reeks: 1. Smessaert (FN), 23' 44"; 2. Vervloesem. 23' 45" 3. Van Pee, 23' 49" 4. Decamp. 23' 50"5. Coekelbergs. 23' 50" 4/10; 6 Derycke, 23' 50" 8/10; 7. Guil ly 8. Decamp9. Liekens. Finale (8 ronden. 18 vertrekkers) 1. Smet Gaston, 23' 11" 2. Libouton, 23' 53"3. Decuyper. 23' 55" 2/104. Ver vloesem. 23' 55" 4/105. Smessaert. 23' 56" 6. Karei Dom 7. Van Pee 8. Calle 9 Decamp; 10 Guilly: 11. Liekens; 12. Dhondt13. Tack. Snelste ronde 2' 52" door Smessaert in 3e ronde en Vervloesem in 10e ronde Internationalen Ie reeks (10 vertrekkers, 8 ronden) 1. Nic Jansen (Sarolea). 21' 42" 2/10; 2 Mingels (FN). 21' 42" 4/10; 3. Vanheu- verzwijn (Sarolea), 22' 14" 3/10; 4 Eeck hout (BSA). 22' 25" 8/10; 5. Colléé (BSA). 22' 30" 6. Fige (FN). 22' 35" 2/10; 7. Meu nier (Sarolea) 23' 14"; 8 Cordonnier (FN) 9. Bart Kohier (Duitsland. BSA). 2e reeks (10 vertrekkers. 8 ronden) 1. Leloup (FN). 22' 20"; 2. Baeten (Sa rolea). 22' 31"; 3. Nex (Engeland. BSA). 22' 35"4 Rombauts (Sarolea) 5. Cox Marcel (Matchless) 6. Somja (FN) 7 Spiroux (Sarolea) 8. Chuchart (Fr.. BSA) 9. Donnay (FN). Finale (16 vertrekkers. 10 ronden) 1. Mingels Auguste (FN). 27' 22"; 2. Bae ten (Sarolea). 28' 03" 2/10 3. Leloup (FN) 28' 03" 5/10; 4. Somja (FN). 28' 33"; 5. Nex (Engeland. BSA). 28' 34"; 6. Nic Jansen (Sarolea). 28' 38"; 7. Cordonnier (FN). 29' 21" 8. Cox (Matchless), 29' 27" 9. Colléé (BSA). 29' 42"; 10. Fige (Saro lea). 29' 43": 11. Eeckhout (BSA): 12 Meunier (Sarolea) 13. Spiroux (Saro lea) 14. Chuchart (Frankrijk. BSA) JULIEN. BILJART HET INTERCLUBKAMPIOENSCHAF VAN IEPER AMICAL IS KAMPIOEN Door de 5-2 overwinning van Union op Victoire zijn de Amicalisten dus kampioen geworden van de Competitie 1953-54. Om de mannen van de Karper van de titel af te houden, had een van beide club* met 7-0 moeten winnen. De zege van René Phlypo en zijn man nen lag misschien wel wat in de lijn der verwachtingen, maar als we de uitslagen dichter bekijken, moeten we bestatigen dat Berten Sedeyn en zijn kleppers even goed als overwinnaars uit het strijdperk hadden kunnen treden. Van de vijf verloren wedstrijden, zijn er drie teloor gegaan met een verschil van minder dan 6 puntenGodefroid Coussement bereikte tegen Roger Giller 46 punten van de 52 welke hij er diende te spelen. Roger Pannecoucke sneuvelde met 4 punten tegen Roger Migneaux (72 in plaats van 76) terwijl Maurits Clarisse met één puntje moest onderdoen tegen Gérard Wydhooghe. Wellewellewel. Mau rits Was er geen krijt aan Uw stok Daarmede valt dan ook het doek over het kampioenschap 1953-54 dat hard en fel betwist werd Proficiat aan de over winnaars Victoire - Union MOUTON Urbain (U) 61 61 17 3.60 16 Lefever Gaston (V.) 64 41 17 2.60 14 COPPENS Francois (V.) 27 27 27 -1.00 T Van Beselaere R. (U.) GILLER Roger (U.) Coussement Godef. (V.) VANDEVELDE V. (U.) Dobbels Willy (V.) WYDHOOGHE G. (U.) Clarisse Maurits (V.) SEDEYN Albert (V.) Phlypo René (U MIGNEAUX R. (U.) Pannecoucke Roger (V.) 76 Union5 overwinningen. Victoire2 overwinningen. eindstand 42 23 18 1 47 p. 42 21 19 2 44 p. 42 20 22 0 40 p. 42 18 23 1 37 p. ROGISA. 38 27 27 1.00 5 46 46 20 2.30 12 52 46 20 2.30 44 14 27 1.55 25 12 27 0.44 35 35 33 1.06 25 24 33 0.72 76 76 20 3.80 25 96 53 20 2.65 12 117 117 25 4,68 24 72 25 2.88 18 Dd pal Li 9t| De 1. Amical 2. Union 3. Patria 4. Victoire

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 5