fr/g/da/re STEVENS Gebr. U. RTRSMA\TSCHArPIJ «PATRiA» IN FEEST TE IEPER 8I| DE VUURKRUISEN HEBT U CFLD NODIG MARTIN Ch. Denise BEUN Cciffeiirjafon voor Dames Kon. leDerse Schaakkring Een echte De KLEINE Koelkast met1 GROTE inhoud AUX AMIS DE LA LANGUE FRANCAISE Het Ho®k«e var» de Wielewaal Het tweede Concert der Harmenie Ypriana Vandenpeereboomplaats 7 IEPER Tel. 202.49 BIJ DE STERREKAARTERS TE IEPER Peter Hurkos op doorreis te leper j. BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER N. C. Middenstandsverbond HET YPERSCH NIEUWS Blz 4 27-3-1954 Vlaanderenstraat OOSTENDE Tel. 7.45.18 Ten T wen dienste voor al l' w reizen Groepreizen individuele reizen reizen met Uw eigen auto. Biljetten voor SPOOR VLIEGTUIG en BOOT aan officiële prijzen. Vraag ons programma- 19370" KONING EN KONINGIN 1953-1954 GEVIERD Zaterdag was de bloeiende kaarters- vereniging Patria gevestigd in het gast hof c Patriate leper in feest ter gele genheid der huldiging van hun Koning en Koningin 1953-1954 namelijk de heer Roger Samijn secretaris-schatbewaarder. Koning 1953-1954 en Mevrouw Albert Vandewijnckel. Koningin 1953-1954. Deze feestviering werd ingezet met een srle toespraak van de heer Alberic Cas- teleyn die de aanwezige leden verwel komde en bedankte voor hun goede op komst. Bij het einde van zijn toespraak bracht spreker een welverdiende hulde san de Koning 1953-1954 en overhandig de hem namens het bestuur een prach tige Beker Ook de Koningin 1953-1954 werd in deze hulde betrokken. Daarna volgde een feestmaal aangeboden aan de leden der feestvierende Kaartersclub Een gezellig samenzijn besloot deze welge slaagde Koningsviering- ONZE VUUR KRUIS ENDAG - WIJZI GINGEN Verleden week gaven we een uiteenzetting over het groot Rassem- blement» en onze Vuurkruisendag. Sindsdien is er verandering in geko men want men voorziet dat de toeloop zodanig groot zal zijn. dat geen enkele zaal in gans Brussel te vinden is. groot genoeg, om de duizenden Vuurkruisen te doen zitten om te eten en terzelfdertijd het Fatronage-comité voor te stellen. Daarom werd besloten de Vuurkruisen te verzamelen in de grote zaal La Made leine j. nabij de weg van de optocht. On gelukkiglijk zullen de deelnemers niet kunnen zitten, doch de voorstelling zal niet ang duren. Na hel Rassemblement zal iedereen dus zelf voor zijn maaltijd moeten zor gen In tegenstelling met hetgeen verleden week werd vermeld, zal het jaarlijks ban ket t<-ch doorgaan. Hier volgt thans het programma van de Vuuikruisendag: 1" Verzameling te 9 45 uur Wilde Woudstraat- tussen de Nationale Bank en de Kollegiale van St. Michiel en Goedele. 2) Te 10 uur H. Mis in de Kollegiale van St Michiel en Goedele. ter nagedach tenis van onze betreurde Koning Albert en O ze overleden leden. 3> Na de kerkelijke dienst, zullen wij defileren vóór het Graf van de Onbeken de Soldaat en nadien vóór het standbeeld van Kening Albert. Dc te volgen wegSt. Goedele Wilde Woudstraat. De Lignestraat. Congres plaats. Onbekende Soldaat. Koninklijke Straat. Treurenberg. Gentilhommestraat. Koioniënstraat. Cantersteen. Monument van Koning Albert. Keizerstraat. Hospi taalstraat. St. Jansplaats. Duquesnoystr.. La Maleleine Zaal. 4) Verzameling in de «La Madeleine- zaalVoorstelling van het Patrona gecomité. Onmiddellijk na de voorstel ling maaltijd in de Grote Zalen van de Magazijnen A la Bourse De prijs be draagt 125 fr. per deelnemer, drinkgeld inbegrepen. De stortingen voor deelna me aan het banket moeten gedaan wor den vóór 10 April e. k. Verdere richtlij nen zullen volgen. ONDERSCHEIDING Bij Koninklijk Besluit komt ons lid Taffin Georges, wo nende Staanijzerstraat. nr. 19 te Wijt- schEte benoemd te worden tot Ridder in de Kroonorde met zwaarden. Aan de ver dienstelijke kameraad uit de Vuurlinie, die gans de oorlog 1914-18 bij het 4e Li nie-Regiment heeft meegemaakt en door zijn heldhaftig gedrag meermalen op de legerdagorde werd vermeld en er talrijke oorlogseretekens verwierf, bieden we on ze hartelijkste gelukwensen. ONZE WERKING Iedereen weet dat alles in het werk werd en wordt gesteld om voor de Vuurkruisen iets te bekomen. Toelichtingsnota's werden afgegeven aan de Eerste Minister, de ministers van Landsverdediging en Financiën en aan de Voorzitters van de drie traditionele partijen. Onze leiders werden ontvangen door de minister van Landsverdediging, die handelde in naam van de regering. Ook werden toelichtingsnota's aan alle Parlementairen overgemaakt- Een afvaar diging werd eveneens ontvangen door de Voorzitters van de C. V. P. en de Libe rale Partij. Alleen de B. S. P. (Socialis ten) heeft de aanvraag om een onderhoud niet beantwoord en dit niettegenstaan de een aanmaning. Verscheidene Senato ren en Volksvertegenwoordigers werden aangepakt evenals de verslaggever van de commissie van Financiën in du Senaat. Al deze pogingen gaven geen onmid dellijke uitslag. Niettemin werd besloten verder te ijveren en wij verkeren in de mening dat het gedane werk. niet te ver geefs zal geweest zijn. Integendeel zijn v/ij vast overtuigd dat de weg gebaand is om na de verkiezingen met kans van te gelukken onze rechtmatige eisen voor te leggen. Ziehier waarom 1) Onze manier van het vraagstuk voor te leggen is nu gesteund op officiële cij fers 2) Door alle middelen en in 't bijzonder door het prestige van het Pa tronage-comité en de verspreiding van Ons Groen Boek zullen wij de pu blieke opinie treffen. Met het oog op de verkiezingen werden eveneens de nodige stappen gedaan. Een brief werd gezonden aan al de uittredende parlementairen, dewelke we toekomende week in grote trekken zullen uiteenzetten. Ook op dat gebied is onze werking dus reeds ingezet, met de zekerheid dat onze 45.000 leden met hun families en verwanten, in de ko mende verkiezingen, alleen hun stem zul len geven (buiten alle partijgeest om), aan hen die de mannen uit de Vuurli nie zullen steunen in hun strijd en die de belofte aangaan, op een. hun daartoe spe ciaal toegezonden formulier, met verzoek dit ondertekend aan de Federatie der Vuurkruisen terug te willen overmaken. Doch. een volgende maal meer daarover. Handtekening volstaat «AU PRINCE ALBERT» Statiepl. IEPER Tel. 208.31 Alle dagen van 9 tot 13 uur. Alle Verzekeringen Hypotheken (9287) brengt ter kennis dat ze van heden af een zal openen Neerstr. 4. IEPER. Tel. 203-95. Naar keuze te bekomen warme- lauwe-, zachte-, koude- en oliepermanenten, bes te haarverf- Laatste modellen haarkapsels. Trouwste bediening (9396) DUINKERKE 3! IEPER 65 5 Ieperse torpedo's kelderden de tegen standers na heftige slagwisselingen. 3 an deren keren met een onbeslist terug. We verloren echter ons admiraalschipen onze onderzeeër werd zwaar door diep tebommen getroffen zodat olievlekken zichtbaar werdenOm de gewonnen tropee werd deze heuglijke dag besloten in de Henry IV»... Technische uitslagen A - arbitragevetjes zwartspeler 1. Schmidt - Laconte 0-1 2. Tabart - Jude i-J A 3. Dufour - De Roo 1-0 4. Bethegnies - Du Brulle 0-1 5. Devaux - Gits l-o A 6. Longuet - Bollaert 0-1 7 Trouchaut - Kaesteker 8 Lambert - Duha meeuw 0-1 9 Scherrens - O. Grimonprez J-J 10. Van Branteghem-A. Grimonprez O-l 31-64 CLUBKAMPIOEVSCHAP Het is gebeurd Onze kampioen kreeg nu een tweede opstopper hem toegediend door de sterk aanklampende Poperinge- naar Kaesteker. Waarheidshalve was on ze vaandeldrager erg gehandicapeerd en zijn gezichtsvermogen was uiterst be perkt Niettemin geeft deze nederlaag de competitie een nieuwe en levendige noot 1 Waar de heer Jude de vreugde kende zijn leiderschap te zien verstevigen, moest de heer Bollaert licht terrein prijs geven Tegen de heer Gits heeft hij het hard te verduren gehad. Reeds vroeg was de Koning zonder hofhouding gedwongen op wandeling te gaan. Maar zijn mees terschap in de kunst van de gepaste te genzet deed hij alle eer aan. De steeds opzittende witspeler verkeek echter een prachtige winstbeurt en nam vrede met een remise tot grote opluchting van zijn comparant, maar onder toornige blikken van de leider!... Dr De Roo herpakte zich ten nadele van de hulpeloze rode lan taarn De strijd in de tweede Klasse is even bitsig Leider Duhameeuw kreeg geen duimbreed vrijheid tegen de hr Knoe- kaert die van deze kamp een prestige wedstrijd maakte. Natuurlijk dat de jon ge hr Grimonprez voor deze laatste sup porterde De rode lantaarn kende ein delijk weer het genoegen van een over winning. De hr Mennens zet een regel rechte aanval naar de 4e plaats in. In de onderste regionen ruilde de heer De- corte zijn plaats met deze van onze schatbewaarder. Uitslagen van 23 Maart le Klasse (18e ronde) Jude - Du Brulle 1 Kaesteker - Laconte 1 Bollaert - Gits X De Roo - Grimonprez 1 Benoot - Dewilde 2 Klassement M W V 1 Jude 16 11 2 3 12 4 2. Bollaert 17 8 6 3 11 6 3. Laconte 13 9 2 2 10 3 4. Dewilde 15 7 5 3 91 51 5. Kaesteker 16 6 6 4 9 7 6. De Roo 16 7 3 6 81 7} 7. Du Brulle 17 7 1 9 71 91 8 Gits 15 5 3 7 61 81 9. Baert 16 4 4 8 8 10 10. Benoot 16 4 3 9 51 101 11. Grimonprez 15 0 1 14 1 141 2e Klasse (17e ronde) Lemenu - Mennens 2 Depoorter - TJonck 1 Duhameeuw - Knockaert afg. Vandenhoven Decorte 2 Pyck - Grimonprez afg Uitgestelde partij Decorte - Knockaert 2 Klassement M 4- W V 1. Duhameeuw 14 11 2 1 12 2 2. Grimonprez 14 9 2 3 10 4 3 Knockaert 15 9 1 5 91 5} 4. TJonck 17 8 1 8 81 81 5. Mennens 16 7 2 7 8 8 6 Lemenu 16 7 1 8 71 81 7. Pyck 15 7 0 8 7 8 8. Decorte 15 4 3 8 51 91 9. Vandenhoven 16 5 0 11 5 11 10. Depoorter 17 4 2 11 5 12 3e Klasse(17e ronde) Baete - Boudry 1 Devacht - Lammens 1 Beernaert - Havegheer 2 Devos Baudewijn 1 Desmaricaux - Vandaele R Klassement M 4- W V 1. Devacht 15 14 0 1 14 1 2. Havegheer 15 13 0 2 13 2 3. Devos 17 10 0 7 10 7 4. Desmaricaux 15 8 1 6 81 61 5. Beernaert 17 8 1 8 81 81 6. Vandaele 14 7 0 7 7 7 7. Boudry 17 7 0 10 7 10 8. Baudewijn 14 6 0 8 6 8 9. Baete 17 3 0 14 3 14 10. Lammens 17 2 0 15 2 15 BLITZTORNOOI Dinsdag 30 Maart e.k. om 20.15 uur. af- 44 WETTIG GEOEPONEtRO werking programma (5 6 ronden). BEKERWEDSTRIJD Zaterdag 27 Maart om 17 uur, 9e Ronde Gits (2J) Bollaert (24) De Roo (24) - Jude (14) De gevierde Koning en Koningin 1953-1954 bij de Kaartersvereniging Patria te Steeds 12 verschillende modellen in leper. Zij zijn omringd door het bestuur en enkele leden der feestvierende Kaarters- voorraad, gilde waaronder wij herkennen de heer Alberic Castelevn, voorzitteren de heer j Dezegher. ondervoorzitter. Vraag onze speciale voorwaarden. Rechtstreeks off. Verdeler La première partie de notre saison 1954 se terminera par la conférence Chasses sous-marinesoü l'explorateur Marcel Isy-Schwart. champion du monde 1951 de chasse sous-marine, nous présentera son magnifique film en couleur réalisé a Haï ti. k Port au Prince (chasse aux cai mans). k Jacqmel (danses créoles) etc. Plusieurs de nos membres nous avaient demandé une trés belleconférence pour la fin de la saison. Nous n'avons pas hésité k inviter a notre tribune un des conférenciers de L'exploration du mon de II s'agit évidemment d'une expé- rience... Les conférences de l'« Exploration du Monde sont d'un intérêt exceptionnel. d'une valeur artistique et littéraire de tout premier ordre mais elles sont aus- si... trés onéreuses C'est pourquoi nous demanderons a nos membres qui assiste- ront a cette conférence une participation aux frais de 10 fr. Les places peuvent être réservées au Boerenhol Place Van- denpeereboom k Ypres (tél 20246). On est prié de présenter la carte de membre a la location. De Ornithologische Vereniging De Wielewaalafdeling leper, richt met de eerstkomende Paasdagen een grote ten toonstelling in van alle in België leven de vogels. De vogels zullen er in hun na tuurlijk midden worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling wordt ingericht in de zalen van het Hotel Britannique en zal voor het publiek toegankelijk zijn vanaf Witte Donderdag 's avonds tot en met derde Paasdag. Tot op heden hebben reeds volgende verenigingen hun medewerking toegezegd aan deze tentoonstelling. VZW.D De Belgische Vogelreser vaten De Dierentuin Antwerpen. V.Z.W D. Natuur- en Stedenschoon. Het Natuurhistorisch Museum te Brussel. Met medewerking van deze verenigin gen belooft deze tentoonstelling iets enigs te worden. Iedereen zal dan ook met de Paasdagen de gelegenheid te baat némen om eens nader kennis te maken met de talloze vogelsoorten die in ons land ver blijven. met hun milieu waarin ze levén en met enkele typische kenmerken van dit wondermooie vogelleven. Het was voor een proppensvolle zaal dat op Donderdag 18 Maart 11. te 20 u. in de Cinemazaal Oud Yper het twee de concert plaats greep aangeboden door de Harmonie Ypriana onder leiding van Luitenant Jos. Hanniken. kapelmeester van het muziekkorps der Belgische zee macht Het eerste gedeelte van het pro gramma dat verzorgd werd door ons plaatselijk muziekkorps bevatte werken van Prévost. Wangermée. Marquina en Poulain alsmede drie muziekstukken, welke snedig en keurig ontleed waren in het bijvoegsel van het programmablad, namelijk Dodendans van Camille Saint Saëns. Sabeldans van Khatchatourian en het Isoline-ballet van Messager. Eens te meer wisten onze muzikanten het maxi mum te halen uit elk uitgevoerd muziek nummer. zowel wat betrof nuanceringen, rythme. melodie en orchestratie-effecten. Uitvoerders en dirigent werden dan ook herhaaldelijk op langdurig en ononder broken applaus onthaald. Na een korte rustpoos werd het tweede gedeelte van het programma waargenomen door de ve dette Benny Evert en zijn gezelschap. Het wakkere bestuur der Harmonie Ypriana mag zekerlijk worden gelukgewenst om dit gelukkig initiatief. Alle medewerkers van dit kleinkunstprogramma mogen ze kerlijk in één adem worden vermeld, want allen wisten zij er de nodige stemming en spanning in te houden. Elly van Dur- men. Jetty Rose, ons Vlaams kabaretster- retje The Carlo en Mario Brothers. Bep- py Schoup. onze Belgische nachtegaal, die ons op pittige wijze een herinnering op haalde aan onze betreurde vriend en beT stuurslid Georges Van Eegroo. en ten slot te onze nationale radioster Benny Evert zelf. Wij denken best dit gedeelte van het programma te kunnen omschrijven door het pittig gezegde van een oud manneke, trouw Yprianalid sinds ettelijke jaren, dat ons verklaarde bij het verlaten van de zaalIk hoor zo dikwijls schone en aangename bonte avonden in de radio, maar ditmaal heb ik er toch ne keer zelf kunner; bij zijn... en dan nog met «onze» YprianaledenAan allen die mee hielpen tot het uitbouwen en verwezen lijken van dit tweede concert onze meest gemeen,ie gelukwensen... en reikhalzend zien alle Yprianavrienden en bewonde raars reeds uit naar wat nog komen zal... Na het concert werden een paar gele lederen manshandschoenen gevonden, welke de eigenaar kan terug bekomen bij M. Bories. Patteelstraat 12, leper. (9359) De Manilleclub De Sterrekaarters die gevestigd is bij dhr Edmond Rubben. Poperingesteenweg. was in feest bij ge legenheid van de viering van de Koning 1953 van de maatschappij nml. dhr Mi chel Moniez. Dit feest ging door bij gelegenheid van het jaarlijks banket- Talrijke leden woon den het bij. De voorzitter, hr Achille Bae- len wenste de koning geluk en overhan digde hem een prachtige beker. Ook de Koningin. Mevr. Julia Vandenberghe werd in die hulde betrokken. Het bestuur van deze bloeiende maat schappij is samengesteld als volgtEre voorzitter dhr Julien GoemanVoor zitter Achille Baelen SecretarisJo seph LeupeCommissarissen: Edmond Rubben en Georges Verschaeve. De Sterrekaarterste leper die hun koning vierden. Op doorreis te leper, bemerkte de ver maarde Nederlandse helderziende Dr Pe ter Hurkos, op de Vandenpeereboomplaats. ter hoogte van Café Boerenhol, een reus achtig schouwburg-reclaambord. dat op zich zelf beschouwd 'n een en al duister punt bleek. Ten overstaan van enkele toevallige om- staanders, heeft Dr Peter Hurkos. nadat hij het reclaambord met de vingers be tast en bekeurd had, verklaard dat het hier ging om een enorm lachsucces dat zeker twee bomvolle schouwburgen zou trekken Inderdaad, op Zondag en Maandag 28 en 29 Maart a.s.. respectievelijk te 17 u en te 20 u komt de Toneelafdeling van Richtenin de Stadsschouwburg voor het voetlicht met Het duistere punt lachspel in drie bedrijven, onder regie van Staf Bruggen. Prijzen der plaatsen40. 30 en 20 fr Rangverschuiving voor leden A.W.T Da- vidsfonds en K.W.B. Locatie in Café Boerenhol. Tel 202.46 Autobussen Zondag 28 Maart (opvoe ring te 17 u.) Dranouter. Loker, De Klijt- te. Dikkebus. leper. Kemmel 16.30 u.Wytschate 16.40 u. leper. Maandag 29 Maart (opvoering te 20 u.) Oostvleteren. Woesten, Elverdinge, leper Inschrijvingen bij M. Truwant, Kas teelstraat 57. Oostvleteren. Kemmel (Dries) 19.30 u.Wytschate (Plaats) 19.40 uleper. De inschrijvingen voor Kemelbij M BaudesVijn - Benoot. Dries. Kemmel. Voor Wytschatebij Georges Taffin Staanijzerstraat. Wytschate. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS- -I REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: GEWEST IEPER Heden Zaterdag zoals reeds gemeld is het gewestelijk secretariaat gesloten Onze gewone zitdagen vanaf 1 April 1954 De dagen zijn dezelfde gebleven. Alleen het uur is op enkele plaatsen veranderd leperElke Maandag. Donderdag en Zaterdag, in 't Zweerd. Grote Markt. 2. van 9 tot 12 uur. Raadplegingen nopens ouderdomspen sioenen, in de maand Aprilelke Maan dag en Donderdag van 14 tot 16 uur (25 fr voor aanleggen van dossier). Wervikelke Vrijdag (uitgenomen de laatste Vrijdag van de maand) van 9.45 u. tot 11.15 u. in 't Kapittel. Ooievaarstraat 33 KomenElke Vrijdag (uitgenomen de laatste Vriidag van de maand) te 9 u in het «Café du Centre». Marktplaats, (Pla ce Ste Anne). Poelkapellele Dinsdag te 14 u. in Het Handelshuis Dorp 42. Langemarkle Dinsdag te 15 u- «In de Vrede». Marktplaats 31. St Juliaanle Dinsdag te 16 u «In de Steenbakkerij Bruggesteenweg 52. Passendale: 2e Dinsdag te 14 u. «in de SlachterZonnebekestraat 3. Zonnebeke2e Dinsdag te 15 u. «in Sint HubertRoeselaresteenweg 9. Boezinge2e Woensdag te 14 uur in 't Groot St JorisDorpstraat 18. Zuidsrhote: 2e Woensdag te 14.45 uur In de Zon Steenstraat 25- Bikschote 2e Woensdag te 15.30 u. «1® St SebastiaanDorpplaats 17. Geluwe3e Woensdag te 14.30 u. I® «Jerusalem». Beselarestraat 23. Beselare3e Woensdag te 16 u- In 1* Weegbrug Zonnebekestraat 21. Wvtschate4e Dinsdag te 13.45 u. «Sint Hubert». Marktplaats 21. Mesen 4e Dinsdag te 14.30 u. A 1 Ho tel de Ville». Marktplaats 21. Ploegsteert4e Dinsdag te 15 30 u. «Café de la Grand'PlaceMarktplaats 1 Le Bizet4e Dinsdag te 16.15 u. in Café Central». Armentiersstraat 338. Waasten 4e Dinsdag te 17 u. in Ca® Ste Cécile». Rijselstraat 26. Ook op al deze zitdagen kunnen de pén* sioengerechtigden zich aanbieden voor het aanleggen van hun dossier.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 4