ELNA CHEVRON GASTON MAÏS fe£lrh°V!"riat 13' '"ER 1 prachtige Vakantie voor zeer weinig geld TIROL 7 dagen 1.815 fr. BIJ DE VUURKRUISEN Kon. Ieperse Schaakkring JEUCDSCHAKEN Drinkt wafer zo of water zus Depothouder M. Knockaert Frenchlaan 50 IEPER Tel. 139 CEREMONIEKOSTUMES te huur 't Sninnewie' WELVERDIENDE HULDE N. C. MMHenstandsverbond burgerlijke stand MATRASSEN ALBERT SLOSSE N. S. B. - NIEUWS V luM DE GOEDE KOOP SCHEEPVAART TE IEPER G. de Stuersstraat, 34, leper TONEEL TE IEPER Hef duistere punt POSTZEGELCLUB YPER SOCIAAL BUREAU, v z w d Alles inbegrepen Vraag ons programma. HET YPERSCH NIEUWS Blz 4 3-4-1954 eengebracht worden en aan ons Ieperse Vlaanderenstraat OOSTENDE Kort rijkstraat INGEL MUNSTER ONZE VUURKRUISENDAG VERDE RE RICHTLIJNEN Banket Zoals reed- medegedeeld moeten de stortingen voor deelname aan het banket op onze Vuur- kruisendag vóór 10 April gedaan zijn Een deelnemingsbon zal daarna aan de intekenaars toegezonden worden Deze bon BLITZTORNOOI De Heren Laconte en Havegfaeer op het podium. De voorronden voor het blitztornooi voor de A en B reeksen zijn thans be ëindigd. De 5 eerst geklasseerden komen uit in de Analen. In de reeks A slaagde de heer Laconte dient aan de ingang der zaal te worden erin de spurt voor de le plaats te win- vertoond. nen De heer O. Grimonprez was hier de De federale schatbewaarder Gaston De meest markante Aguur maar verloor tij- Mulder is gelast met het inrichten van de dens de laatste speeldag veel terrein zo- maaltijd Orkest en vedetten zullen voor dat hij nauwelijks de Anale zone bereikte, de geestdriftige stemming zorgen. In de reeks B won de jonge belofte Inrichting van de verzameling en net Havegheer met brio en met het maxi- déAléDe provinciale Voorzitter van Bra- mum der punten Een Du Brulle kloppen ban» dhr Souchu werd verzocht een in- is een hele referentie in zulk soort tor- richtingshoofd en commissarissen aan te nooi. ProAciat Christiaan stellen, gelast met de regeling van de bij- Eindklassement voorronde (15 matchen) eenkomsten vóór en na de kerkelijke Reeks A1. Laconte 132. Baert 12 dienst, in de zaal La Madeleineals- 3. De Roo 11,54. Gits 115. Grimon- ook met de inrichting van de stoet vóór prez 10,56. Duhameeuw 107. Deeorte 7 de Onbekende Soldaat en het monument 8. Vandenhoven 69. Lemenu 6 10. Men- van Koning Albert. nen 611. Devos 4. DéAlé Voorafgegaan door de Harmonie Reeks B 1. Havegheer 15 2- Du Brulle van de Verbroederingen van het Veldle- 14 3. Jude 134. TJonck 125. Depoor- ger 1914-1918 de vlaggen op kop in rij ter 116 Bollaert 107. Pvck 7 8 Knoc- drie vlaggen en vier begeleiders. De stoet kaert 2. zal zich opstellen in rijen van zes man N B - De namen in vetjes zijn de Ana listen BEKERTORNOOI Finales met vier! De valbijl schakelde Dr De Roo en Gits uit de competitie. De 10e ronde ziet er volgens aanduiding van de commissaris sen De kop van de stoet ter hoogte van de De Lignestraat. KledijIn de mate van het mogelijke zullen de Vuurkruisen drager zijn van de Alpenmuts met kenteken t doodskop thans als' volgt uit boven twee gekruiste scheenbeenderenLaconte (IJ) - Jude (2) Ze zullen alleen het juweel tVuurkruis» Bollaert (24) - Du Brulle (2$) opspelden. Een Anale Laconte - Bollaert lijkt ons Vuurkruisen, houdt U strikt aan al deze verre van uitgesloten, richtlijnen en trekt op 25 April in mas- De partijen moeten vóór 25 April af- sa naar Brussel op, want het is een dag van verheerlijking en van verstaling der geest- en wilskracht. Ons Patronageco mité dat uitsluitend uit Oorlogshelden sa mengesteld is. zullen we uit volle borst toejuichen. Zoals 36 en 40 jaar geleden zullen zij gevechtsvliegers en patrouil- leurs ons de weg tonen en banen De weg die ons NTJ zoals TOEN naar de uit eindelijke zegepraal leiden zal. gehandeld worden. CLUBKAMPIOENSCHAP Matchen van 6 April 1954 om 20 uur le Klasse (19e ronde) Grimonprez - Bollaert Gits - Kaesteker Laconte - Benoot Dewilde - Jude Du Brulle - Baert De Roo bye Wij vertrekken gezamenlijk te leper 2e Klasse(18e en laatste ronde) met de trein van 6.36 uur, doch een vol gende maal meer daarover PARLEMENTSVERKIEZINGEN Op aanvraag van talrijke leden en verwan ten -pelen we open kaart op tafel aan gaande de houding der Vuurkruisen bij de komende verkiezingen. De federale Raad heeft besloten de lijst met oe namen der uittredende parlemen tairen bekend te maken die de verbin tenis aangaan om gedurende de aanstaan de wetgeving ons te steunen. De lijst van Duhameeuw - Pyck Grimonprez - Vandenhoven Deeorte - Lemenu Mennens - Depoorter T'Jonck - Knockaert Se Klasse: (18e en laatste ronde) Baete - Desmaricaux Vandaele - Devos Baudewijn - Beernaert Havegheer - Devacht Lammens - Boudry Het hoofdnummer van de dag zal zeker de/e parlementairen zal verschijnen in de partij Havegheer - Devacht in de 3e on.: volgend Vuurkruisenblad. dat vóór klasse zijn De zwartspeelster hoeft maar de verkiezingen zal uitkomen- remise te spelen om de titel op zak te Hier volgt de samenvatting van de brief steken aan alle parlementairen toegezondenIn de 2e klasse moet de heer Duha- Heer Volksvertegenwoordiger of Se- meeuw zijn partij winnen om zeker tot r.ator In de haast van het einde der kampioen te promoveren, legislatuur hebt U weerom de grofste on- In de le klasse blijven nog 4 ronden te rechtvaardigheden begaan tegenover de spelen De heer Jude krijgt nu een te- ongelukkige strijders uit de Vuurlinie en genstander van zwaar kaliber voorge- hun weduwen Geen rekening werd ge- schoteld houden met de nota's die overgemaakt LIGA WESTVLAANDEREN werden aan ministers enz. (zoals in on- VERGADERT TE IEPER ze kroniek van verleden week vermeld). Zondag 4 April om 14.30 uur vergade- Alhoewel wij de moeilijkheid begrij- ren de afgevaardigden van de deelne- pen om op het einde van een legislatuur mende clubs in ons lokaal ten einde over zulk een probleem grondig in te studeren, te gaan tot het opstellen en het klasseren is het niet te min waar dat het absoluut van de spelers welke deelnemen aan de onrechtvaardig en onzedelijk is, dat de internationale ontmoeting Vlaanderen - strijders in rechtstreekse voeling met de Noord Frankrijk, die op 100 borden zal vijand, zo goed niet behandeld worden gesoeeld worden in de bovenzalen van de als de andere. Daarom hebben wij be- Hallen op 25 April e.k. sloten een zeer uitgebreide oproep te doen De Clubleden worden vriendelijk uit- tot de publieke opinie. De belastings- genodigd in groot getal deze belangrijke schuldige heeft het recht te weten waar vergadering bii te wonen, het geld naartoe gaat dat gevraagd wordt BOULOGNE - IEPER voor de verdienstelijke jongens van het De laatste vriendenpartij zal gespeeld land. worden te Boulogne op Zaterdag 10 April Wij vragen voornamelijk aan onze op 15 borden. Eerste vertrek 14 u. Laat- 45.000 leden en aan hun familie en ver- ste vertrek om 17 uur. wanten (zo uitgebreid mogelijk) in de komende verkiezingen, hun stem alleen te gever, aan de kandidaten die ons zullen beloofd hebben, de juiste en billijke eisen van de Strijders uit de Vuurlinie te steu nen en zulks buiten gelijke welke partij geest Wij zullen de lijst ervan publiceren JEUGDSCHAAK April is de maand van de jonge scha kers Ditmaal iets heel bijzondersVoor de 5e maal richt de K.I.SJK. De Tropee der Jongeren 1954in. dit in een buitenge woon kader. De voorronden zullen op Woensdag 21. vóór de verkiezingen. Indien U in deze Donderdag 22 en Vrijdag 23 April telkens lijst wiit begrepen worden, verzoeken wij U beleefd ons onderstaand formulier be hoorlijk ingevuld en gehandtekend te la ten geworden. Wij danken U bij voorbaat, enz van 9 tot 12 en van 14 tot 18 u. in het lokaal Hotel De MaanGrote Markt, doorgaan. Er zullen twee reeksen ge vormd worden De winnaars van ieder reeks spelen de Anaalwedstrijd in de publiek voorgesteld worden. SCHAKEN OP HET KONINKLIJK ATHENEUM Ontmoeting Atheneum Yeurne - Atheneum leper 4-6 Deze sympathieke ontmoeting ging door in de localen van het Atheneum te Veur- ne op 25 Maart, waar de Heer Directeur- Studieprefect Thomas de Ieperse verte genwoordigers begroette Na een mooie kamp waarvan hieronder de technische uitslagen, nipt gewonnen door onze jongens werd een koffietafel ge dekt door de leerlingen van de 3e Fa miliale. Deze vriendelijke attentie viel bijzonder in de smaak 1 We danken de Heer Thomas- Mej. De vos en de Heer Vandermeulen voor de goede ontvangst De Heren Baert van de K I S.K en Jude vergezelden de Ieperse jongeren. Veurne leper Broucke - Havegheer 1-0 Carroen - Loonis 0-1 Van der Mijasbrugge K. - Vanholst 0-1 De Vroey M. - Buytaert 0-1 Thomas - Vandromme 1-0 Mej. De Vroey - Bossue 0-1 Degrave - Covemaeker 0-1 Claerhout - Coffvn 0-1 De Vroey J. Cl. - Marien 1-0 Van der Mijnsbrugge J -De Kaestecker 1-0 4-6 Belangrijk bericht aan de Jongeren Alle Zaterdagen vanaf 17 uur wordt er in het Hotel De Maangespeeld De jongeren worden vriendelijk uitgenodigd zich te komen oefenen. Een gratis-con sumptie wordt hun telkens aangeboden. We verwachten U talrijk! Zaterdag 3 April 1954 ontmoeting Atheneum leper - Atheneum Oostende op 30 borden Deze belangrijke wedstrijd heeft plaats in de turnzaal van het Koninklijk Athe neum leper te 14 uur. In 1952 won Oost ende. in 1953 leper. Wat wordt 1954 Oostende staat zeer sterkKomt onze jongens aanmoedigen Doch indien u smaak hebt vraagt dan natuurlijk bij de (8865) Afschrift van dit formulier. Verkie- bovenzaal van de Lakenhalle op Zondag zingen 1954. Arrondissement 25 Aoril. tijdens de internationale ont- Ik. ondergetekende Volksverte- moeting Vlaanderen - Noord Frankrijk. genwoordiger of Senator, beloof hierbij De winnaar ontvangt beker en diploma., m een juiste en billijke maat. de eisen Inschrijving bij de heer Lucien Jude der Oudstrijders uit de Vuurlinie van M 1914-1918 te steunen. Ik laat toe mijn naam te publiceren in de lijst der uittredende parlementai Maloulaan 12. leper, tot 17 April e.k. met ongave van naam. adres en geboorteda tum. Zaterdag 17 April krijgen wij onze 3e ren die zich wederom voorstellen, die jaarderby tussen de formaties aan de stem van uw leden zult aanbeve- len. De Vuurkruisen uit alle afdelingen var paalWJr. het Land met hun families wachten thans deken, en de heer Burgemeester A. De- af, wat er komen zal. hem. hebben het erevoorzitterschap van het beschermend Comiteit aanvaard. Wij mensen hen hartelijk welkom in ons mid den. van het college tegen het Atheneum op 15 borden. ALLERLEI NIEUWS Z E. Heer Cyriel Verhaeghe. pastoor- Zuidstr. 75 - ROESELARE - Tel. 718 Habit - Jacquet - Smoking ■Alle maten - Toebehoort en (8771) K I S.K. zal tijdens de Handelsfoor een -riand houden. Alles wat betrek heeft op het schaken en vooral op het a s. inter nationaal schaaktornooi zal aldaar bij- Verleden 'Zondag had in de Gothische Zaal van het Stadhuis te Brugge, de al gemene vergadering plaats der Lokale Af gevaardigden van het Nationaal Werk van Oudstrijders (N.W O S.) van de pro vincie Westvlaanderen. Onder de aanwezigen bemerkten we on der meerMgr Quaghebeur. vicaris-gene raal vertegenwoordiger van Z E Mgr. Desmedt. Bisschop van Bruggedhr J. Herinckx. oud-gouverneur van Brabant, algemeen voorzitter Kolonel Janssens de Bisthoven. provinciaal voorzitterdhr de j Gheldere. oud-provinciaal voorzitter dhr Pieters provinciaal secretaris en talrijke I andere militaire en burgerlijke overhe den Dhr Van Outryve d'Ydewalle. Gou verneur van Westvlaanderen. liet zich ver- ontschuldigen daar hij op een plechtigheid in Blankenberge moest aanwezig zijn. Tijdens deze vergadering had eveneens een huldebetoon plaats en werden enkele afgevaardigden gedecoreerd, onder de welke onze stadsgenoot Maurice Quaghe beur. kantonnale voorzitter der Vuurkrui- j sen leper en omliggende en tevens plaat- seliike afgevaardigde van het N.W.O-S de Erkentelijkheidsmedaille werd hem op de borst gespeld door de Alg. Voorzitter j Herinckxdit om bewezen diensten aan de zieke en noodlijdende oudstrijders uit de beide oorlogen en hun weduwen, waarvoor hij zo offervaardig en onbaat zuchtig dag in dag uit. in de bres staat Mgr Quaghebeur had daarna nog een bijzonder woordje voor zijn naamgenoot I samen met een dankwoord tot allen Zijn talrijke vrienden en leden Vuur kruisen in het bijzonder, alsmede zijr. beneAcianten van het N.W.O.S. uit alle oudstrijdersgroeperingen in het algemeen bieden hem hierbij dan ook samen met hun hulde en dank hun diepgemeende gelukwensen en roepen hem toe ad muitos annos GEWEST IEPER Indienen van aangiften In het blad van 6 en 13 Maart laatst leden. werd er op gewezen, welke han delaars en ambachtslieden nog geen t Aan gifte» moeten indienen, niettegenstaande de aangeduide datum op het toegestuur de roze formulier. Door de toevloed van Aangiftenop ons secretariaat, bleven nog heel wat andere aangiften liggen, in afwachting dat ze klaar komen om behoorlijk te worden ingediend. Moesten er N.CM.V.-leden zijn. die zich zouden verbazen over het gebeur lijk ontvangen van een verwittigingskaart vanwege de Controlediensten, zij gelieven onmiddellijk deze kaart aan de gewest- secretaris over te maken, die het nodige zal doen opdat de e Aangifteheel ze ker op tijd worde ingediend bij de Con trolediensten der Belasting. Pensioenaanvragen Diegenen die een ouderdomspensioen wersen aan te vragen, kunnen een spe ciaal inlichtingsformulier bekomen op het gewestelijk secretariaat te leper of op de zitdagen buiten leper, hetwelk hen die nen kan. ter gelegenheid van het per soonlijk onderhoud met de Heer Ontvan ger der Belastingen. Dit inlichtingsformulier zal door de ge westsecretaris worden ingevuld. Tan 24 tot 39 Maart 1954 Geboorten (allen in het Moederhuis Re- collettenpoort 5. Vaye Gerda Geluve d. Motebosstr. 6; Dezitter Marie-Leen ZU- ïebeke Menenstw 62 Duthoo Rita leper. Menenstw. 99: Leroy Nadine Zilebeke. Zsndvoordestr. 2 Diervckx Gabriel Zon- nebeke Roeselarestw 61: Doheyn Marie Jeanne Wytschate Poperingestr. 29 Schouteten Mane Christine Ploegvee rt. Rue de la Chapelle Rompue 126: Plat- teuu Maria Christina Vlamertinge Po peringestr 11 Barra José Zillebeke. Wer- vikstr 16 Depuvdt Serge Merkem V est- bioekstr 16Landerwyn Jean Pierre le per Bruggestw. 92: Lammerant Martine. leper. Rijselstr. 31 Vancoillie Dirk leper Zonnebekestw 173Callewaert Roger Ncordschote Oostpoezelstr 4 Degrendel Ronny Pollinkhove Doelweg 14 3 erbe- ke Danny. Ploegsteert Rue demie Lune 29 Breyne Danny. Hollebeke Ieperstr. 26 Hondeghem Brigitte Merkem Ieperstw 31. OverlijdensBlootacker Alice 68 jaar wed. Cappoen Marcellin. van Roesbrugge- HaringeLemeire Herminie 83 j-. wed Notebaert Arthur St Janshospitaalstr. 1 Lapiere Elodie. 75 j. wed Devisscher Hendrik leper Zonnebekestw- 162La- lous Albert meester zinkwerker 55 j.. echtg Petitprez Lea leper Rijselstr. 69 Allemon Hendrik. 4 maanden Mk Haig- laan 103. HuwelijksbeloftenBlake Edgard ho venier te leper Bruggestw. 59. en Soux- dorf Simonne. bediende te leper Lange Meers 10Defever Jacques, meestergast wever te leper. Dikkebusstw. 269 en La- porte Jeannine. bobijnster te Kortrijk. 27, Vandenpeereboompl. leper - Tel. 461 Niettegenstaande de moeilijke omstan digheden niettegenstaande zekere tegen kantingen mogen wij de uitslag van de gala-avond door onze afdeling op de auto- skcoter Donderdag 25 Maart jl. inge richt als bevredigend beschouwen. Wij bedanken in de eerste plaats de eigenaar voor zijn schoon gebaar. Onze beste dank gaat ook naar hen die kaar ten op voorhand en tijdens het feest ver kochten. alsook aan de leden en de in woners die hun geldelijke medewerking zc bereidwillig hebben verleend. Ziehier de winnende nummers van de tombola 19 52 53 57 92 125 154 157 162 165 184 225 238 245 262 334 345 354 361 367 3T4 385 392 396 403 De prijzen mogen afgehaald worden in het lokaal De Drie KoningenGrote Marxt 3. leper tot Zaterdag 10 April in begrepen. Na deze datum blijven de prijzen de eigendom der afdeling U/EEr OQT U'J ZICH NEBCENS SMaauvOUEB. KLEOZN UON DQN Q'J Diksmuidestraat 40 IEPER REUSACHTIGE KEUS Herenkostumen Communiekostuinen Vesten, broeks, enz. Alle maatwerk Beste kwaliteit - Laagste prijzen 's Zondags open (9282) BINNENGEKOMEN De Hoop schipper Teunisse. met 600 pakken turf voor Jan Sterckx. Roeselare Elgaschipper Trock, met 175 ton kolen voor Firma Vandendriessche. Peg», schipper De Koster, met 241 ton rijnzanu voor Valcke Ch.. Vlamertinge. i Guldenvliesschipper Vannieuwen- huyze. met 135 ton potassulfaat voor Tal- pe Ferd. Kortrijk. Johanna», schipper Leenman, met 225 ton rijnzand voor Depuydt Albert. leper. Cycladeschipper Nauwelaers. met 251 ton cement voor Depuydt Albert, leper. «L'Avenir», schipper Vanderwal, met 153 ton rijnzand voor Dumon-Vanderven- ne. Kemmelberg. Roal schipper Willens, met 230 ton graan voor Firma Vandeputte. leper. Rijnlandschipper Carron met 197 ton graan voor Firma Vandeputte leoer GELADEN Stad Diksmuide schipper Stues, met 70 ton tarwe (beurt). De Hoop schipper Teunisse. met 100 ton erwten voor Omer Igodt, Poperinge. De enige naaimachine die toe laat niet alléén al de wer<oq met rechte- en zig-zagsryc, uit te voeren, maar eveneens op gans automatische wi z» verrukkelijke siersteken te verwezenl ijken zonder her haald verplaatsen van handels. Officiële verdeler Tel. 210 20 (9461) De Toneeiafdeling van de leper* Kunstkring Richtenheeft met de op v oering van Het Duistere Punthp prachtige blijspel naar het Duits var Gustav Kadelburg en Rudolf Presber don Jac De Vos. het zoveelste bewijs ge bracht dat zij de meest vooraanstaand- toneelkring uit het Westland is. Voora in het tweede en derde bedrijf werde hoogtepunten bereikt die men bij lie' htbbersopvoeringen niet zo dikwijls bewonderen krijgt Niet te verwonden: dat spontane open-doekjesbewezer dat het opgetogen publiek bij de zaai was. Onder dat select publiek merkte: wij o m. de aanwezigheid op van Bunjt meester Albert Dehem. Burgemeester Ma: cel Sercu. Landelijk Voorzitter van he Nationaal Vlaams Katholiek Toneelver bond en tevens A W-T.-Gouwvoorzitter e- burgervader van Ardooie naast Schepe nen en Raadsleden uit de stad en onlig gende gemeenten. Bij de aanvang van het stuk echte: binst sommige passages van het eerste bedrijf en ook wel eens in het slottafe reel hebben wij enkele lichtere aarzelir. gen genoteerd, te wijten aan een som- onvoldoende beheersing door de groeper van het scène-vlak. Regisseur Staf Bruggen, die het gehec dik in de verf had gezet, vroeg misschien wel wat te veel van de op de achtergrond evoluerende groep acteurs en actrices bi de discussie Dühnen-Brinkmeyer. Het sa- menspreken was o.i. niet verrechtvaar- digd. Onmiddellijk dient hieraan toege voegd dat de ruziemakersscène in hr tweede bedrijf tot een pareltje van ;a men spel uitgroeide Wat de acteurs betreft noteren wi; naast een meesterlijke Jef Lesage die de titelrol op een enige manier vertolkte het fameus trioDühnen-Kuckrott- Brinkmeyer. Roger Quaghebeur. die on getwijfeld de zwaarste brok te verteree kreeg, deed dit op een beheerste en waar dige wijze Jozef De Coninck typeerde op vallend sterk en meer dan eens wist hij zijn kleine gestalte ten spijt, de hele scè ne op autoritaire wijze te domineren zo als het moesrt- André Muiier tenslotte maakte van de rijke melkboer een type waarvan hij het recept schijnt te bezit ten en dat in Richtenreeds meer dan eens ophef maakte. Van de kleinere rollen bewonderden wij vooral het spel van Mevr Bonte die het cachet van hoog staande voornaamheid droeg en het lo-~se acteren van Gerard Vermeersch die zijn jeune premiermet de nodige charme naar voor bracht en met de nodige kus sen bezegelde. Ook Antoinette Debouvere Lieve Pattyn. Gerarda Heyte. Andrea Cculembier Gerard De Clercq en Robert De Blieck speelden zoals het hoort en hadden zich flink in hun onderscheidene lol ingewerkt. Tot slot nog een woordje van lof voor Maria Louf en de kleintjes L'.eve Deltombe en Luc Bras die heel wa* tot het happy-endbijdroegen. In zijn geheel genomen dus een goed punt voor dat duistere... punt. Een toeschouwer maandelijkse vergadering De maandelijkse vergadering gaat door op Zondag 4 April 1954 om 14 uur in het gewoon lokaal Hötel des Brasseurs» Colaertplaats te Yper. Dagorde 1) Verslag der vorige vergadering. 2) Nieuws over verschenen en te ver schijnen nieuwigheden. 3) Ruilen (nieuwe zendingen zijn bin nengekomen) 4) Tombola. het bestuub wenden a'lte handlaar-OCIAÏ.E VERPLICHTINGEN, sni-i '"«Hbonwe,,. enz zich tot - aangenomen bij M. B. van 7-3-46. onder Nr 515) r

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 4