FILHWE'IRELD UIT DE PROGRAMMA'S HET YPERSCH NIEUWSBlz. 7 3-4-1954 CINEMA OI O IEPEB: CHRIST'L met Johanna Matx Oostenrijk was in vTedeeen omwen teling was in Hongarije uitgebroken maar was bijna zo snel gedempt als ontstoken- De nog jonge Keizer Frans-Joseph. had de officieren vergeven voor de opstand te gen hun Souverein. De meesten hadden zich onderworpeneen enkele. Kapitein Koltai. had geweigerd gratie te vragen. Onder de naam Földessy. beheerder van landerijen, verborg hij zich in het «oud aan de voet der Karpathen. Enkel een Hon gaarse. enigszins een zigeunerir. de bruin harige Ilona. kende zijn geheim. Zij had hem lief met de wilde vurigheid van haar ras. en zou zich liever hebben laten doden dan hem verraden. Koltai. niet ongevoelig aan de charme van Ilona voedde echter een tedere ge negenheid voor een kind uit het woud. de blonde Christ'l die voor hem zorgde. Beminde zij de mooie kapitein Nooit had zij het hem laten vermoeden, maar stel lig droeg zij niet de vurige en ijverzuch tige Ilona in het hart... Op een morgen, in het woud. ontmoette Christ! een jonge en flinke jagerde vreemdeling had zich op het jachtgebied gewaagd dat aan de Keizer toebehoorde en waarvan de toegang verboden was op boet van een thalerChrist'l deelt dit mee aan de onbekendedaar deze geen geld op zak heeft, zal de boet vervangen worden door een dag gevan genisstraf. De vreemdeling onderwerpt zich goedschiks de cipier is blond en bevallig- Maar tegen de avond, krijgt hij kans een t thalerte ontlenentegen waarborg van zijn gouden horloge Thans is hij vrij zonder wrok, nodigt hij Christ! op een soupertje uit... Onderwijl is de streek in rep en roer de kasteelheer Graaf Pahlen en gravin Josephine, hebben de Keizer op een jacht partij uitgenodigd. De jonge vorst besloot ~.e voet naar de afspraak te komen. De politie is dan ook in volle actiemen weet dat kapitein Koltai zich in het gebergte bevindthij wordt verklikt door een arme drommel. Simmerl. die er van droomt eens hofkleermaker te «'orden en ■net Christ! te trouwen, die tot geen prijs van hem wil weten- Twee indiscreties brengen Simmerl op de hoogte dat hij een medeminnaar heeftFöldessy. in werkelijkheid Koltai. Uitzinnig van ja- loersheid. klaagt Simmerl de officier aan j maar deze. door Ilona ingelicht, verkleedt jch in Zigeuner en begeleidt met zijn viool, wilde Hongaarse Czardas... I De jacht grijpt plaats en een g:oot ba! op het kasteel zal de dag besluiten. Thans volgen de gebeurtenissen elkaar op. Gravin Pahlen. die zich aan Christ! in- •.c-esseert. laat dezeop het bal komen, opgesmukt met een harer vroegere toilet ten In de Keizer, herkent Christ! haar jager, gevangene van een avond. In zijn schix. nodigt Frans-Josef zijn lieve ge vangenisbewaakster ten dansKoltai- Földessy verdenkt de Prins ervan Christ! te willen verleiden. Hij rukt Christ! uit de armen van de Keizer. Ongetwijfeld zal de rebel met zijn leven betalen. De grote wouden echter verhelen meer dan een geheim. Tijdens de jacht hebben twee mannen elkaar ontmoet zonder ge tuige Frans-Jozef en Koltai. De Keizer is tot genade bereid, en dan. Christ! heeft de genade afgesmeekt voor de jonge re- bel. En doorheen het gebergte, op een vu rig ros gezeten, verwijderen zich in volle draf een stralend paarde Zigeuner Föl dessy. terug Kapitein Koltai geworden, j en Christ'l. het kind uit het woud. waar- j van de liefde en het huwelijk de laangeboren wildheid zullen temperen... Ken Bink paar Will Quadflieg n Johanna Mat» in de film Christ! CINEMA OUD IEP EK IIET UUR VAN DE WRAAK (Serenade au bourreau) met Paul Meurisse en Tilda Thamar. Nabij de Italiaanse grens, bestuurt pro fessor Schomberg een privé kliniek, waar hij, or.der voorwendsel rijke zenuwlijders te verzorgen, avonturiers verbergt, die een veilige schuilplaats zoeken om aan 't gerecht te ontkomen. Een van zijn patiënten. Didier, een ge wezen oorlogsvliegenier, neeft een ver houding met Schomberg's vrouw. Irène. Schomberg is hiervan op de hoogte, en als inspecteur Ulysse, die zich voor een zieke heeft uitgegeven, het geheim van de professor ontdekt heeft, en aan Schom berg betekent dat hij een einde moet stel len aan zijn activiteit, verklaart de pro fessor aan Didier dat hij het overbodig vindt, zich te wreken, daar Didier zijn einde nabij is. Didier verlaat de kliniek. Hij staat al leen in het leven. Hij ontmoet in 't Zui den. zijn gewezen mekanieker. Gilbert, die hem de gastvrijheid aanbiedt. Hij maakt er ook kennis met een jonge tra- peziste. Paula. Paula is vroeger ook een patiënte van Schomberg geweest. Zij had getracht zelf moord te plegen en werd door Schomberg verzorgd. Maar Paula is toch het leven beu. Paula en Didier. niettegenstaande een afgrond hen van elkaar scheidt, voelen zich toch naar elkaar aangetrokken. Een grote intimiteit zal hen weldra verbinden. Maar Didier kan niet eeuwig zijn vriend Gilbert ten laste blijven en hij besluit naar Parijs te gaan. waar hij zijn vroeger vak zal hernemenrijke vreemdelingen rondleiden, en de nachtkroegen van Pa rijs laten bezichtigen. Hij is pas te Parijs aangekomen, of hij verneemt dat Paula te Cannes een onge luk heeft gehad. Hij gaat haar halen en installeert haar te Pariis in een villa die hij voor haar gehuurd heeft. Op een avond moet Didier Amerikanen naar een clandestien speelhol brengen. Hij heeft de indruk dat hij er bekende figuren ontmoet. In feite zijn het de le den van het personeel van Schomberg. die eigenaar is van het speelhol. Plots ziet hij Irène. verouderd door de zorgen, maar zij doet alsof zij hem niet herkende. Hij zegt aan Paula hoe bang hij is weer Gerard Landry en de mooie Tilda Thamar in een toneeltje van de film n Het uur van de wraak in handen van Schomberg te vallen, die zeker zijn wraakplannen niet vergeten is. Zijn vrees is niet ongegrond, want de volgende dag ontdekt hij Irène's lijk in zijn wagen. Schomberg heeft, in een vlaag van jaloersheid., zijn vrouw ge wurgd en heeft het lijk in de wagen van de jongeman laten verbergen, om hem definitief te compromitteren. Didier is dol van angst, en bekent het aan Paula. Als hij naar de wagen terug komt. om zich van het lijk te ontdoen, is het verdwenen. Ulysse die het spoor van Schomberg niet verloren heeft, heeft het lijk gebruikt om de bandiet te ont maskeren. Hij geeft hem nochtans de ge legenheid te ontvluchten, om zijn mede plichtigen te pakken te krijgen. Paula is eindelijk genezen. Zij gaat met Didier terug naar het Zuiden. Zij bezoe ken een laatste maal de kliniek, die nu eenzaam en verlaten is. m Beiden zijn nu definitief genezen. Hun liefde heeft hen bevrijd van hun com plexen. en zij zijn blij en gelukkig als zij door de gangen der kliniek lopen. Zodanig zelfs, dat zij het lijk van Schom berg niet bemerkt hebben, die in de kli niek terug gekomen is om zelfmoord te plegen, en aldus aan zijn bestraffing te ontkomen. te dringen en tracht de plannen van j de geweldenaars te dwarsbomen- Het i duurt niet lang of hij maakt kennis met Hosanna, mishandelde echtgenote van de wrede Kasseim. Rosanna stelt aan Antar v-oor een grote som goud te stelen en met 1 haar te ontvluchten In de stad Bagdad wordt Antar door een handelaar bij een zeer mooie dan- seres binnengeleid de mooie donkere Se- lima die hem door haar «rilde dansen bekoort Hij ontdekt dat Se lima de doch- j :er is van Abou Kharoun. de leider van I de bergstammen, die door Kasseim werd vermoord- Tijdens een nachtelijke af spraak bieden de geweldenaars van Bag dad aan de nieuwe leider van de berg stammen een belangrijke som goud aan. opdat hij zijn mannen zou aanzetten te gen de Keizer te gaan vechten. Dit onder houd wordt door Kaffar een oude vriend van Antar afgeluisterd, maar hij wordt door de bewakers van het Paleis ontdekt en gevangen genomen. Antar besluit zijn oude makker te bevrijden en het goud te stelen dat in het Paleis opgestapeld ligt. zodat het niet meer tot slechte doeleinden zal gebruikt worden. Hij wordt door Ho sanna. zijn vrienden en talrijke mannen van de Keizer geholpen Hun heldendaad wordt niet voltooid daar zij door de wach ters van het Paleis worden ontdekt. Een algemeen gevecht heeft plaats. Selima zal de gelegenheid hebben haar vader te wre ker. de Pasha Hamman zal ten gunste van Antar. de nieuwe Prins van Bagdad, aftreden. Rosanna kan al het gewenste geld krijgen om te ontvluchten, maar het hart van Antar zal naar Selima. de klei ne danseres en aanstaande prinses, gaan. CINEMA OUD IEPER: ZATERDAG te 3 uur: Maandelijkse kindervertoning Prins van Bagdadtovert voor ons in technicolor talrijke mooie taferelen, vol Oosterse pracht. DINSDAG te 8 uur Als bij Alm CINEMA CAPITOLE: DE STEEG DER ZONDE (La RueUe du Pêché) met Ralph Meeker, Leslie Caron en Louis Armstrong. Socks Barbarrosa, de beste bokser die het Zuiden ooit leverde, bezorgt zijn be wonderaars een grote ontgoocheling door te verzaken aan de match voor het kam pioenschap en door zich uit de bokssport terug te trekken. Angela zijn verloofde gelooft dat deze onverwachte beslissing te wijten is aan het verleden van Soeks. De vader van Angela, een blinde, die men de Rechternoemt beschuldigt de jon ge man evenwel van lafheid. Maar Peppi Donato, de manager, en Shad, de verzorger, blijven Soeks hun vertrouwen schenken ook wanneer deze zich overgeeft aan de drank en nog slechts een wrak is. De oorlog in Korea biedt de man een gelegenheid om zich in de ogen zijner bewonderaars in eer te herstellen. Tijdens een opdracht redt Soeks het leven van twee soldaten terwijl hijzelf ernstig ge kwetst wordt. Voor deze heldendaad wordt hij onderscheiden met de Congresmedail le. Bij zijn terugkeer uit Korea richt de burgemeester een receptie in te zijner ere en overhandigt hem de sleutels van de stad New Orleans. Alleen de Rech ter blijft vijandig gezind tegenover Soeks en beweert dat de jongen nooit in staat zal zijn zijn brood te verdienen. Zijn voorspelling wordt bewaarheid en Soeks geraakt weer op het slechte pad. Zekere dag verklaart een chirurg dat hij de Rechterdoor een operatie het gezicht zou kunnen terugschenken. Wan neer de oude man echter verneemt dat Soeks eigenlijk deze tussenkomst in de hand heeft gewerkt staat hij op het punt te weigeren. Hij aanvaardt echter daar hij ten allen prijze zijn dochter Angela uit de nacht club wil halen waar zij verplicht is haar brood te verdienen. De operatie mislukt evenwel, doch de Rechter veranderde in zijn opinie ten opzichte van Soeks, want hij verneemt dat de jongen voort durend moet strijden om een inferiori teitscomplex, dat hem door zijn ongeluk kige jeugd werd opgedrongen, te over winnen. Angela zal genoeg invloed verwerven om Soeks te helpen om zich eens en voor altijd van zijn onrustwekkende gevoelens te verlossen. met Gisèle Pascal en Jean Desailly. CINEMA CAPITOLE: PRINS VAN BAGDAD (Prince de Bagdad) met Victor Mature en Mari Blanchard. In 1525 wordt de eenheid van het Otto maanse Keizerrijk van Suleiman de Won- lerbare door de geweldenaars. Pasha Leslie Caron en Ralph Meeker in De steeg der zonde o- CINEMA CAPITOLE DE STRAAT Velen van ons hebben vroeger de be roemde film gezien De Gouden Stad Wij waren toen ten zeerste getroffen door de lotgevallen van een jong buitenmeis je dat naar de grote stad kwam om haar geluk te zoeken, maar er haar verderf vond. Een zelfde treurige geschiedenis krij gen «rij te zien in de fi'ra die een mees terwerk ist De StraatDeze film is de pakkende geschiedenis van een braaf buitenmeisje dat bij verwanten in de grote stad als meid komt werken. Zij gelooft in de liefde van een jonge man, maar het loopt op een teleurstelling uit. Zij heeft een zware strijd. Geleidelijk laat zij zich meeslepen in een verdacht mid- i den en valt tenslotte in de macht van een man die haar gewetenloos uitbaat. Wij zien iD deze film het schandelijk leven van de straatmeiden uit Stockholm: in ruwe treffende beelden. Het onteerde meisje wil zich hervatten en met haar schandelijk leven afbreken. Zij komt te rug bii een jongen die haar oprecht lief heeft. Maar drie maanden later keert zij te.-ig tot het verderf. Het is een nood lottige macht die haar naar de st-aat terugtrekt. Machteloos en gelaten zal zij de weg der schande opgaan, alhoewel zij heel goed inziet hoe het af moet lo pen. Een laatste streven naar een nor maal leven faalt. Zij daalt onmiddellijk in haar verlagend leven terug. De straat eist haar prooi. De straat zal zegevieren. technicolor. Hamman en zijn Groot-Vizier Kasseim. bedreigd. Deze laatstee trachten veel goud op te stapelen om. door het geld, het volk van de bergen in opstand te bren gen tegen Suleiman de Wonderbare. An tar. één der spionnen van de Keizer, slaagt er in in het Paleis van Bagdad binnen CINEMA COLISEUM OOST VAN SUMATRA (A lest de Sumatra) met Jeff Chand'er. Antony Quinn en Suzan Ball. Duke Mullane. mijningenieur in het Verre Oosten, wordt door een firma van Singapore naar een eiland ten Oosten van Sumatra gezonden met de opdracht er een tinmijn te gaan ontginnen. Deze on derneming bevalt hem best. alhoewel zijn nieuwe leider, Daniel Catlin. hem noch vertrouwen, noch sympathie inboezemt, te meer daar deze laatste verloofd is met Duke's gewezen vriendin. Lory Hale. Oo het eiland maakt Duke kenn'S met Kiang. leider der in'anders van de streek. H:j be'ooft hem in ruil voor arbeidskrach ten eetwaren voor zijn stam te zenden. Duke kan zün belofte echter niet nako men daar Daniel Catlin deze vermndmg verhindert. Deze laatste komt oersonnliik op het eiland aan. vergezeld doo- Lory. Er ontwikkelt zich langzamerhand tus sen Duke en Kiang een strijd en deze (zie vervolg volg. blz.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7