De nieuwe ANCLIA 6 P.K. Prijs: 63.500 fr. PREFECT 6 P.K. Prijs67.900 fr. De beste koop voor uw geld Garage DEVOS DEWANCKEL Wielerpraat je CHEVRON Gedurende de Paasdagen bezoekt de Garage Devos Dewanckel Maarschalk Frenchlaan 33 IEPER Tel. 200.55 HET YPERSCH MEUWS» Biz. 7 17-4-1954 UIT T WHITE STAR KAMP F. C- Tiell - W S. leper 1-1 X>e Tieltenaren in de strijd om de titel en de gesternden om het naar veiliger regionen te brengen, hebben de punten =edeeld Een uitslag die trouwens aan 5e gevechtswaarde van beide eenheden riet iaat twijfelen. De 1-1 uitslag is wis e3 waarachtig de juiste weergave van je verhoudingen der beide ploegen ge worden want ieder elftal nam een speei- béurt voor zijn rekening. Wat de beide verdedigingen tot ere strekt is de lage ^doorcijfers. Er werd heel duchtig op de doeler. geknald doch beide doelmannen oieken niet te verwurwen. f C- Tielt dat na enkele weekjes suk- ke;en met zijn spelers, er weer eens bij na volledig voor de pinnen kwam, speel de met een overtuiging dat zij die wed- -triid niet konden verliezen. Onze gestern den gingen echter heel wat matiger te werk. Ze kwamen met de ambitie in het veld gerend hun vel zo duur mogelijk te verkopen want ieder puntje kan best gebruikt worden. Dit was wel het ty pische van deze wedstrijd. De slapende yC-ers die tot een 10-tal min. na de rust doodgewoon meegespeeld hadden, werden door Slosse wakker getrapt. Waar Bert e op het doelhout kogelde, hernam en ditmaal werd het leder vóór de fatale lijn gestopt door de flinkkeepende Maes, werden de gastheren zich bewust van het dreigende gevaar. Ze schoten uit hun krammen en wierpen zich nu. luidruch tig aangemoedigd door hun talrijke sup porters met hart en ziel in de strijd. Onze verdediging kreeg het warm. doch bleef niettemin zeer waakzaam, want de locale voorhoede geraakte verstrengeld in de val die door Charly Bovy en zijn mannen werd opengezet: 5-10 malen stond een of andere voorspeler offside. Steeds opnieuw zagen we Struyven met vaak onhandige dribblings proberen onze achterhoede te verschalken. Dit is hem slechts éénmaal gelukt en dan nog op een vrijschop tegen Slosse. waarbij het leder bij de kwieke Roose terecht kwam die met een retro Pol geen schijn van kans gaf Dit was dan ook het enige wat de gastheren vermochten tegen onze backs en stopper, die hen onmiddellijk terug in de greep hadden, waardoor zij het puntje uit de branding sleepten. Dat de elf gesternden allen er hebben toe bijgedragen om het puntje naar leper mede te brengen is een feit. Doch als uit blinkers kunnen vernoemdBovy. Van- dromme en Coffyn, terwijl de overigen beslist een 9 verdienen. DE DOELPUNTEN. 30e min.De F. C -stopper Verhille be gaat een reuzeflater waarbij G. Ennaert hem te vlug af is en het leder naar de al'eenstaande Deboi speelt. Isi aarzelt dan ook niet1-0. 70e min.Er wordt een vrijschop tegen Slosse gefloten. Struyven gelast zich met het zaakjehij brengt het leder vóór ons doel waar een vlugge Roose met een puike retro Pol Verhaeghe geen schijn van kans geeft 1-1. DURO. ONZE PAASWEDSTRIJDEN. Maandag e. k 19 April te 15 30 uur ont vangt de Juniorsploeg die Kampioen der Provincie is. de sterke ploeg van A.R.A. La Gantoise op het Minneplein, dit in het kader van de feestviering der kam pioenen. We kwamen voor een paar dagen in het bezit van een schrijven van Gantoise. die ons meldde alles in het werk gesteld te hebben om hun sterkste formatie naar leper te sturen. Beroep werd gedaan op al hun Militairen die allen Maandag as. op post zullen zijn hier te leper. We waren in de gelegenheid voor een paar maand, de ontmoeting te volgen van de Juniors van Gantoise. die op dat ogen blik onvolledig tussen het krijt stonden, tegen de ploeg van de Gentse Universiteit, wedstrijd die door de Gantoise mannen gevzonner. werd. Deze spelers gaven ons oogstrelend voetbalvertoon ten beste en we durven gerust beweren dat somwijlen het spelgehalte beter aan te schrijven was dan dit van onze ploegen in Iste Provin ciaal. Ze brachten eenieder in bewonde ring door hun samenspel en hun hoog staande technische bagage waarover deze jonge gasten beschikken. Vooral Van Hourke, Van Streythem, Van Parijs en hun aalvlugge linksbuiten Demeester, die door Gantoise van S. K. Deinze werd aan gekocht. lieten ons een bijzonder goede indruk na. Als men nu weet dat al deze mannen, en versterkt, de verplaatsing naar leper ondernemen om uit te komen DUIVENSPORT Op Paasmaandag 19 April. Grote Prijs- vlucht uit Le Touquet, bij de goed geken de Duivenliefhebber Notebaert Hilaire. Vismarkt. 1. Een grote opkomst wordt verwacht. Omtrek Bond. Inkorving vanaf 9 u. tot 11.30 uur. Los rond 12 30 uur. Liefhebbers de lossing zal onder con trole van het bestuur gebeuren. ATHLETIEK De zomertrainingen worden aangevat Pasen geldt als de opening van het Zo merseizoen. Ook de athleten ontwaken omstreeks die tijd uit hun winterslaap wel te verstaan zij die zich niet op de lastige crosswedstrijden van de Winter toeleggen om hun aandacht te wijden aan het pisteseizoen. Te dien einde worden door de Ieperse alhletiekclub vanaf Dinsdag 20 April de trainingen hervat op het Augustinussta- dion te leper, elke Dinsdag en Donderdag vanaf 18.30 uur. Iedereen is er welkom en zal er onder de bevoegde leiding van trainer Robert Bastil een degelijke voorbereiding krij gen voor het a. s. zomerseizoen. Jongelieden, sluit aan bij de Ieperse athletiekclub en laat u aldaar, in een kameraadschappelijke sfeer, de eerste be ginselen bijbrengen van die gezonde sport. G. Uitslagen en Beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 28 De wedstrijden van Zondag 11. kenden een kalm verloop, zonder al te verrassen de resultaten, in acht genomen dat tal van wedstrijden erg onder hot einde-sei zoen gaan lijden. Eén wedstrijdF. C. Torhout - Kuurne Sp., diende wegens de verkiezingen verdaagd te worden, zodat er voor V 28 slechts 9 wedstrijden waren. De uitslagen hiervan zijn F. C. Brugge - Ukkel Sp. 1-0 1 R C. Doornik - F. C. Izegem 0-2 2 F. C. Ronse - C. S. Brugge 3-1 1 R. C. Borgerhout - F. C. Roeselare 2-1 1 U S. Herseaux - F. C. Knokke 5-0 1 F C. Tielt - W. S. leper 1-1 X K V.C.S. Yprois - S. V Wevelgem 1-0 1 Zwevegem Sp. - D. Blankenberge 1-0 I F. C. Torhout - Kuurne Sp. uitg. S C. Oostrozeb. - SX. Steenbrugge 2-3 2 Er waren dus 10 punten te verdienen. Prestatie welke geen enkele deelnemer op z'jn actief kon schrijven. Wel zijn er 3 deelnemers die 9 punten behalen. Twee daarvan raadden het juiste getal 3 voor de bijvraag en delen aldus de wekelijkse Prijs, of elk 50 fr. Het zijn BARTIER Henri, Pennestraat, 70, leper en TI TE CA Remi, Zonnebekestw.. 171, leper. Aan beiden hartelijk proficiat Hun minder gelukkige concurrent die Pronostikeerde voor de bijvraag. is Andries Paul, Here Janstraat, 5, leper. 13 deelnemers behaalden 8 p B:ke An- nie. Couwet Robert Decrock Jeanine, De- geyter Roger, Dehaene André. Depuydt Johny, Eddy. Lily. Noterdame Omer, Ri- quière Hilaire. Vandenberghe M. E.. Van den Broeck Ch.. Wolters Georges. Dan volgen 43 deelnemers met 7 p ENKELE OPMERKINGEN Een onbekend deelnemer behaalde 2 p. voor V 28 Jf, Aantal punten na V 28: Goemaere Wilfried128 p. Mestdagh Michel139 p. Van der Ghote Pierre: 119 p. HET HUIDIG KLASSEMENT 1. Gitta. 159 p. 2. Bartier Evariste, 154 p. 3. Desodt Edith en Kamina, 153 p. 5. Dael Lena en Migom André, 151 p. 7. Gillioen Agnès, 150 p. 8. Deeaestecker André, 149 p. 9. 5 deelnemers met 148 p.Bollaert Leonie, Decadt Jacques. Degeyter Roger, Huyghe Josiane. Maton Annie. 14. 6 deelnemers met 147 p.: Beno't Marc. Decheiver Georges. Depuydt Edou- ard. Keignaert Pierre. Marielou, Vercruys- se Robert. 20. 5 deelnemers met 146 p.Bultinck Charles. Le"oy Ernest. Louwyck Norbert. Noterdame Omer. Verkouter Marie-Th. 25- 8 deelnemers met 145 p.Boumgali. Carreyn Urbain. Defever Hubert. Dehae ne Jean-Pierre. Duthieuw Jacques. Duthoo André. Lily. Verminck Irène. Dan volgen 3 deelnemers met 144 p. REDACTIE. tegen onze Juniorsploeg die voor deze ge legenheid zal versterkt zijn met de A- ploeg juniorspelers. Vandrommr Coffyn, Vandenbilcke en Armand Degroote, dan hoeven we geen verdere uitleg te geven over wat deze ontmoeting worden zal. Zonder gemelde A-ploeg spelers hebben onze Juniors bewezen tijdens het huidi ge kampioenschap over de sterkste forma tie te beschikken en ieder ploeg moest aan het meesterschap der rood-witten ge loven. Zelfs meerdere grote c pillen wer den uitgedeeld. In 't bijzonder in de twee de ronde was onze ploeg niet te kloppen en moest doelwachter Debaek zich slechts 5 maal gewonnen geven. Sportmannen zekerlijk wordt deze wed strijd een hoofdschotel die zal opgediend worden op het Minneplein. Aan snel heid. doorzicht, techniek, balvaardigheid en adembenemende momenten zal het on getwijfeld niet ontbreken en te oordelen naar de geruchten in stad laat alles een flinke opkomst voorzien en wordt deze ontmoeting naar waarde geschat Deze mannen zullen zonder fout een beste prestatie willen leveren, zij die eens- daags DE grote 11 zullen worden bij White Star en La Gantoise 1 Deze wedstrijd wordt met een beker begiftigd die aan de overwinnaar zal over handigd worden. White Star heeft gemeend op die Paas maandag iets speciaals te moeten doen. en als voormatch ontvangt de eerste ploeg een sterke Gentse selectie te 14 uur. De selectie bestaat uit spelers die ge regeld iedere zondag uitkomen met Gan toise. Meulestede en Racing Gent en vor men zekerlijk een sterk geheel dat een beste training zal betekenen voor de 1ste ploeg als laatste ontmoeting vóór de ste delijke Derby tegen C. S. Yprois. Spijtig genoeg is de samenstelling van de Gentse selectie niet in ons bezit bij het ter pers gaan. zodat we in de onmo gelijkheid zijn de juiste opstelling van deze ploeg te geven. Meerdere gekende spelers als Albert Deraedt. oud-Gantoise doelman, zullen hier van de partij zijn zodat de twee wedstrijden samen gezien een enige gelegenheid zullen zijn aan de gewone inkomprijzen. De abonnementen en vrijkaarten zijn voor deze ontmoetingen niet geldig. De lidkaarten der spelers geven op vertoon evenwel kosteloos toegang. Voorafgaandelijk te 12 uur wordt een feestmaal aangeboden aan de vier optre dende ploegen, waar tevens hulde zal ge bracht worden aan de Juniorspelers die de titel van Kampioen van West-Vlaan- deren wisten te behalen tijdens het hui dige seizoen 1953-54. Zondag 25 April te 15 uur wordt de Stedelijke derby betwist op het White Star Stadion met als voormatch. W. S. leper - C. S. Yprois. kadetten A te 13-30 uur. Ingangskaarten kunnen voor deze wed strijd vooraf bekomen worden bij Crombé Albert, coiffeur. Diksmuidestraat. 72 te leper, vanaf Dinsdag tot en met Zondag morgen. MW DE KLEINE WAGENS MET GROOT COMFORT Gunstige betalingsvoorwaarden door het financieringsplan Bank-Ford. Nog enkele modellen 1953 aan speciale voorwaarden alsook occasie personenwagens en camionnetten Vraagt inlichtingen bij de officiële verdeler (9537) DIE WONDERBARE MENEER IMPANIS Mijn vriend Henri had Zondag avond verscheidene redenen om een der geluk kigste mensen ter wereld te zijn. Eén de zer redenen was natuurlijk de grote nieu we overwinning van Meneer Raymond. Want ge weet. m'n vriend Henri is de bewonderaar nr 1 van Meneer Impanis ik zou zeggen zelfsde vereerder nr 1 van de man van Berg. Eindelijk schijnt Raymond Impanis de morele crisis te boven te zijn. Het was in derdaad reeds van veel vroeger een uit gemaakt feit dat hij klas te koop had. Hij was, zoals Jacques Goddet eens zei pour- ri de classe... Maar nooit bleek zijn wilskracht even sterk en kloek als zijn spierkracht en het bleef bij enkele pres taties met afwisselend sukses. De man. die eens door Jacques Goddet als Monsieur Impanisgenoemd werd de journalist drukte zich daarbij niet in pejoratieve zin uit. maar wel als een soort van bewonderaar voor de elegante renner die Raymond was deze man zeg ik. kreeg dit seizoen een laatste kans bij een groot wielermerk. Het is Antonin Magne die hem aanwierf voor Mercier en die hem o m. zegde Als ik niet tevreden ben over U, vliegt ge er weer uit... Wat Antonin Magne nog gezegd heeft aan Raymond weten we niet. Raymond noch Antonin hebben daar ooit iets over losgelaten. Maar... alles schijnt er op te wijzen dat Magne aan Impanis dat grote zelfvertrouwen ingepompt heeft, dat zelf vertrouwen waarmede men bergen kan verzetten. Dat zelfvertrouwen waarmede Meneer Impanis Parijs - Nizza kon win nen... Dat zelfvertrouwen dat hem hielp de Ronde van Vlaanderen te winnen... Dat zelfvertrouwen dat hem nu Parijs - Rou- baix in de handen gespeeld heeft. GAAF TEAMWORK In de Franse sportpers en ook wel bij sommige Belgische confraters wordt er op gewezen dat de overwinning van Raymond Impanis in Parijs - Roubaix hoofdzake lijk te danken is aan de hulp welke hij kreeg vanwege zijn makkers uit de mau ve koersstal. Dat kan zijn en dit is mis schien wel waar. gedeeltelijk althans. Want, dat men het draaie en kere zoals men wil. het is en blijft toch een feit dat Impanis op het laatste nog sterk genoeg was om zo geweldig te demareren en over die kilometer of twee zijn achtervolgers op afstand te houden. Het kan nu goed zijn en ik twijfel daar zelfs geen ogenblik aan, dat Ryckaert, Rémy, en Redolfi op het laatste zoveel mo gelijk geremd hebben, maar in het pelo ton dat Impanis aan het verslaan was. zaten toch nog steeds mannen als Ockers, Kubler. Germain Derycke. Demulder en Serge Blusson... Er zat daar zelfs nog een Gilbert Scodeller in. een jongen die we vaak aan het werk zagen in het Noor den van Frankrijk en die Zondag de wed strijd van zijn leven reed. Hij moest im mers drie maal van band verwisse.en. ter wijl hij op 20 km. van Roubaix nog een vierde maal moest afstappen om eer. wiel vast te zetten. Hij bevond zich op het ein de toch nog in de kopgroep. En hij voelde zich op dat ogenblik nog sterk genoeg om te trachten zijn ploegmaat want ook Scodeller rijdt nu voor Mercicr bij te benen. Het moet gezegd dat Gilbert's oren nu nog steeds moeten tuiten want hij heeft van Antonin Magne de schoonste saus van zijn leven gekregen... Deze flikkervan Scodeller is de énige wanklank in de beiaard van Mer cier. Want de zwijgzame Antonin leidde zijn troepen gans de duur van de wed strijd met vaste hand en hij was er op het laatste ook tijdig bij om zijn onstui mige kakkernesttot de rede te roepen. Het is niet te verwonderen dat Mercier dit jaar reeds zo afgetekend aan de lei ding van de Franse wielerhuizen staat en er zal nog heel wat water door de Seine dienen te vloeien voor Tonin de leiders plaats voor de Intermerkenschaal van LUquipein andere handen zal over geven. DE FRANSEN WAREN STRIJDLUSTIG Het staat buiten kijf dat de Fransen in deze wedstrijd het meeste gensters gesla gen hebben. Onmiddellijk na de start wis ten zich reeds 12 man af te scheiden10 Fransen, 1 Spanjaard en 1 Nederlander. Deze 12 bleven gedurende 170 km. op kop. In de tegenaanval op deze ontsnapten wa ren het ook de Fransen die zich de mooiste rollen toeeigenden. Op het laatste waren het Bernard Gauthier en Hassenforder. een zieke Hassenforder als we L'Equi- pe» mogen geloven, die zich schitterend toonden. Maar... als de prijzen uitgedeeld wer den waren onze mannen daar... Immers na Meneer Impanis was het Stan Ockers die tweede was. En na Stan Ockers werd Ryckaert derde. En in het kopgroepje von den we nog Marcelleke Demulder als 7e. Germain Derycke als 8ste en Roger De- cock als 10e. Wat aan ons land heel wat kostbare puntjes voor de Colombo Des- granges bezorgde... Over onze regionalen hebben we nog niet veel gehoord. We hadden deze week inderdaad heel wat méér ander werk op de plank, zodat wc niet op informat;e kon den gaan. Al wat ik vernam was dat Dré Noyelle bandbreuk leed. inliep en daarna wegens zadelbreuk moest opgeven. Van Thuur Cleenewerck geen nieuws, maar dan wel van Roland Callebout die met 16 min. 09 achterstel op Impanis op de 100ste plaats eindigde na een valpartij, twee bandbreuken en een dérailleurbreuk. DE OMLOOP VAN MIDDEN-VLAANDEREN Al onze beroepsrenners die Zondag niet aan de start waren te Parijs, lagen in strijd te Deinze voor dp Omloop van Mid den - Vlaanderen. Na een saaie koers werd de spurt tussen 18 man betwist. Daaronder Georges Vermeersch en Flo- rent Rondelé. Het was Julien Van Dycke die Boudewyn Devos met één lengte ver sloeg en zich aldus de overwinning toe eigende Roger Wyckstandt werd derde. Arseen Bouwens vierde en Rocer Desmet 5e. zodat het wel een goede West-Vlaam- se overwinning werd. Georges Vermeersch werd He gelijk en Floren 17de. Michel Vuylsteke en Raf. Jonckheere eindigden vervolgens onderscheidenlijk op de 32ste en 33ste plaatsen. ROGISA. Een naam Eén enkele naam het Belgisch mineraal water met natuur- lijke gassen. Depothouder M. Knoekaert Frenchlaan 50 IEPER Tel. 139 (8865) BASKET - BALL IEPER B B C. Vijfde Paastornooi Met Paasmaandag wordt andermaal, en nu voor de 3e maal in medewerking met J. S. P. het tornooi der Handelsfoor ingericht. Ons doel hierbij is propaganda voor onze sport, want in deze vrienden ontmoetingen (waar toch de eer en de be ker van de Centrale Brouwerij op 't spel staan), zijn we er vrijwel van overtuigd mooie exhibities te kunnen voorspellen. Inderdaad om J. S. P. en B. B. C. te matchen werden Olbak Kortrijk en Ol. Roeselare gecontracteerd. Deze vier ploe gen zijn aan elkaar gewaagd en zullen, vrij van de puntenzorg, ons zeker mooi basketspel weten op te dissen, 'n Favoriet tippen tussen dit klaverblad ware daar om zeker iets gewaagd... en toch kunnen we niet nalaten hier toch B. B. C. te ver noemen zo ze hun puike verrichting van de derby weten te herhalen. We geloven ook dat de kleppers van St. Pieters van de gelegenheid zullen gebruik maken om 'n degelijke revanche te nemen... Zo bei de Yperse ploegen in finaal komen. Maar ziehier dan ook het wel gevulde program ma alle matchen gaan dit jaar door op het terrein J. S. P. - Zaalhof. Paasmaandag 10 u.Olympic - Roeselare - BBC Yper 11.15 u.Olbak Kortrijk - J.S.P. Yper. 14 u.Dames voormatch Olympic Roe selare - BBC Yper. 15-15 u.Betwisting van 3e en 4e plaats tussen de verliezers van 's morgens. 16.30 u.Finale voor de beker van de Centrale Brouwerij. We rekenen op 'n talrijke opkomst en verzekeren U 'n brok mooie sport. Dus al len rendez-vous op Paasmaandag ter rein J. S. P. Zaalhof, vanaf 10 u. JEUGDCLUB ST PIETERS PATRONAAT Paaszondag 18 April is er geen patronaat. BASKET BALL Zondag 18 April re tourmatch naar Langemark. Afreis te 10 u. stipt aan De Valk Volgende Zondag 25 April, voorlaatste match van dit seizoen, thuis tegen La Brugeoise. Er is entrainement Woensdag 21 en Vrijdag 23 April van 8 tot 10 uur. Allen op post Het Paastornooi op Maandag 19 April wordt dit jaar gehouden op het terrein van J. S. P. (Zaalhof). ProgrammaIn de voormiddag hebben de schiftingsmatchen plaats te 10 u.Olympic Roeselare - leper BBC te 11.15 u.Olbak Kortrijk - JSP leper In de namiddag te 2 uur Damesmatch Olympic - BBC te 3-15 u. Match verliezers voor 3e en 4e plaats. Te 4.15 u. de 2 winnaars voor I le en 2e plaats. De overwinnaar van het tornooi zal de Beker ontvangen uit de handen van Hr. Burgemeester A. Dehem. We hopen op goed weer, veel volk en vijf prachtige kampen. Het wordt een sporthoogdag van de basket I MEI Traditiegetrouw gaat de Jeugd club die dag op fietstocht- Het wordt dit jaar een korte bergrit in la douce Fran ce. Drie cols te beklimmen Rooe-, Zwar te- en Casselberg. Bezoek aan Bail.eul en Hazebrouck. Afstand 80 km. mm of meer. Afreis aan de kerk te 8 u. stipt. Benodigd heden knapzak voor heel de dag. een goede fiets, goed humeur en... goed weer! Inschrijvingen open vanaf heden bij Vic- 1 Verleure. technisch leider...

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1954 | | pagina 7