LA RÉGION D'YPRES HET YPERSCHE Bijvoegsel Supplément Ran de nieuwe Rborcnenten Ministerie van Binnenlandsche Zaken Kamer van Volksvertegenwoordiprs Jaargang, Nr 35. - 18 DECEMBER 1920 1re Année, N° 35. - 18 DECEMBRE 1920 De prijs van het abonnement voor 1921 is bepaald op 8 fr. De nieuwe inschrijvers die het bedrag van hun abonnement per post opsturen, zullen het blad tot einde 1920 gratis ontvangen. In 't kort zal de post aan de oude abonnenten het kwijtschrift voor 1921 aanbieden daar de briefdrager met deze GEEN TWEEDE MAAL TERUGKOMT, verzoeken wij de belanghebbenden het bij de eerste gelegenheid te voldoen. Burgerlijk eereteeken 1914-1918 Ingesteld tot belooning der schitterende daden van moed, van zelfopoffering of van menschlie- vendheid. Het kruis van le klasse is verleend aan Mevr" Bogaert Louisa, met kloosternaam zuster Dymphne, te Yper, Cluysse Camille, met klooster naam zuster Elisabeth, te Yper. De heeren Devos Renaat, te Poperinghe Didier Maurits, te Yper Gaimant Arthur, te YperGheysen Julius, te Rous- brugge Malisse Julius, te Kemmel Plettinck Flo- rimond, gewezen pastoor te Kemmel; Snick Arthur, te Boesinghe. Het kruis van 2° klasse aan Den heer Angiitis Alfons, te Yper Mev. Bon- quet Emma, met kloosternaam zuster Margareta, te Yper den heer Lemahieu Cyriel, te Yper Mev. Merlevede Louisa, met kloosternaam zuster Maria- Berckmans, te Yper de heeren Vanden Berghe Octaaf, te Poperinghe Vanhoutte Isidoor, te Po peringhe Van Nieuwenhove Aimé, te Yper. De medaille van le klasse aan De heeren Boedts Albert, te Watou Declercq Juliaan, te Yper; Dieryck Isidoor, te Yper; Frimout Hendrik, te Zillebeke Gravez Frans, te Yper Lecluyse Remi, te Sint-Jan. De medaille van 2e klasse aan De heeren Callens Achiel, Gastel Arsene, Cilor Emiel, allen te YperCouttenier Maurits, te Pope ringhe Mev. Debacker, met kloosternaam zuster Maria-Louisa, te Yperde heeren Depercque Lode- wijk, te Boesinghe Deswarte Ferdinand, te Yper Mev. Dombrecht Melanie.met kloosternaam zuster Beatrjx, te Locre de heeren Govaerts Benedikt, te Boesinghe; Guison Hendrik, te Kemmel ;Jonck- heere Arthur, te YperJoseph Anator, te Kemmel Mev. Meyers Maria, met kloosternaam zuster Adol- fina, te Locredeheeren Moncarey Hendrik, te Yper; Pouders Jan, te Zonnebeke Schoonheere Eugeen, Six Albert, Slosse Eugeen, Mev. Stoffel Josine, weduwe Logie, Vanden Braambussche Pieter, Mev. Vandenbroucke Maria, met kloosternaam zuster Josephina, Vanthournhout Elisa, Vermeulen Hen drik, allen te YperMev. Vanthournhout Victorine, met kloosternaam zuster Bonaventure, te Locre. De medaille van 3e klasse aan De heeren Baeckelandt Karei, Baeckelandt Leo pold, beide te Yper Blieck Emiel, te Ploegsteert Callewaert Frans, te Yper Delbecque Hendrik, Dewitte Hendrik, beide te Ploegsteert; Gillis Mau rits, Gorissen Herman, beide te Yper Odent Hyp- Polyte, te Ploegsteert; Raecke Joseph, RiemAuguste, Santy Prosper, Thanghe Julius, VandoorneDaniel, allen te Yper Verolleman Karei, te Ploegsteert. Aan allen onze beste en hartelijkste geluk- wenschen Onderscheiding De medaille van 2e klasse wordt verleend aan den heer Bostyn Hendrik, van Gheluwe. nze beste gelukwenschen. Distinctions honorifiques La médaille de la Reine Elisabeth a été conférée par Ie Ministère de l'Intérieur et pour oeuvres de guerre, a Mlle Rosalie Geeraerdt, en religion la R. Soeur Philomène des Religieuses Lamottes a Ypres. La médaille de le classe, pour plus de 25 années de services, est décernée Monsieur Deraeva P., commissaire de police, a Comines. Nos sincères félicitations. Benoemingen Yper. M. Théophiel Vandromme, voortijds schrijver ten bureele der Burgerlijke Godshuizen te Yper, wordt sekretaris benoemd der zelfde gods huizen, in vervanging van M. Van Aerde, nu rech ter ter Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper. M. Vanraes, gewezen bestuurder van het Krank zinnigengesticht voor mannen te Yper, is ontvanger benoemd van het Bureel van Weldaad te Yper, in vervanging van M. Donck, overleden. Rousforugge-Maringtse. De Heer Gheysen J. is burgemeester benoemd te Rousbrugge-Haringhe. Onze beste heilwenschen. Y P R I A N A In afwachting dat de muziekschool, met al hare klassen alhier gevoeglijk kan heringericht worden, heeft de Bestuurraad der muziekmaatschappij YPRIANA in zijne laatste vergadering beslist eene klas van notenleer of solfège in te richten voor jon gelingen. De lessen zullen beginnen met Nieuwjaar alle weken, twee lessen. De jongelingen die begeren de lessen te volgen mogen zich van nu af laten inschrijven bij M. VAN EGRO Georges, muziekleeraar, Minnepleinte Yper. Dagen en uren der lessen zullen bij de inschrij ving meegedeeld worden. De voorwaarden tot aanveerding zijn le Minstens 12 jaar oud zijn en kunnen lezen en schrijven. 2e Op voorhand voor elke maand 2 frank school geld betalen. 3e Zich verbinden het reglement van inwendige orde stipt te onderhouden dat is onder anderDe lessen regelmatig volgen, den muziekleeraar van zijne afwezigheid, zooveel mogelijk op voorhand verwittigen langs de straat in 't gaan en keeren beleefd en welgemanierd zijn binst de lessen de stilzwijgendheid onderhouden. Elke afwezigheid zal van daags nadien aan de ouders per kaart bericht worden. De Bestuurraad oordeelt dat de inrichting dier muzieklessen aan 't verlangen der ouders beant woordt, en bekwaam is om hunne jonge zonen van ongezonde en zedekwetsende vergaderingen af te houden, hun leerzame en nuttige uren te verschaf fen en tevens hunne gedachten en gevoelens naar het goede, het schoone, het edele te richten. Dat is het doel dat Ypriana beoogt met zijne nieuwe inrichting die hij met de eerste lentedagen hoopt uit te breiden ten voordeele der jonge dochters. De Bestuurraad van Ypriana. Herinneringsrecht MORGEN ZONDAG, 19" DECEMBER, ten lokale van Den Katholieken Kring te Poperin ghe, om 1 Vi ure namiddag Sticbtingswer- gadering van een Sociale Stndiekamer tot bevordering van 't bestaansrecht eencr Onver minkte «Nationale Kredietmaatschappij voor 't bouwen van goedkoope woningen, overeen komstig art. 5 der wet van 11 October 1919. Stads- en gemeentebesturen van onze streek van 't Poperingsche, 't Ypersche en 't Veurne-Ambacht- sche, gelieft er vertegenwoordigers naartoe te zenden 1 Sociale werkers, bijzonderen, lieden van 't bouw vak- en werklieden of burgers, die zoekt om eene eigene woonst te bouwen, met eene Nationale Kre diet Maatschappij alle personen van hoogeren of lageren standdie overtuigd zijt, of overtuigd wilt worden, dat het bevorderen van zulke Maatschappij het eigen belang van den Staat en van de solidaire samenleving vóórstaan is, alsmede 't echt voordeel betrachten van uwen evennaaste in uwe eigene streek, zooniet uwe eigenste belangen komt tot die broederlijke vergadering en onderzoekt geza- mentlijk het drievoudig dagorde, alhier over acht dagen medegedeeld Dat iedereen van u er vrij, die punten bespreke en zijne wenschen uite, en dat de vergadering met eene gezamentlijk gestemde dagorde moge sluiten Aan niemand, worden afzonderlijke uiinoodigin- gen gericht. Dit bericht is uwe uitnoodiging Elkeen is welkom en in 't bijzonder dezen, die eenen goeden raad weten mede te deelen en hunne persoonlijke betrekkingen of ervaringen tot voor uitgang van de zaak kunnen ten nutte brengen t Elk zegge 't voort Samenstelling der Commissie der Oorlogsschade en der verwoeste gewesten MM. Buyl, Carlier, Catteeuw, ClaeS, Colaert, Cousot, Debunne, Dierkens, Drèze, Galopin, Glorie, Hamman, Mahieu, Périquet en Vandromme. De belangen der burgerlijke slachtoffers van den oorlog en der weggevoerden werden in de kamer zitting van 7 December verdedigd door de volks vertegenwoordigers Melckmans, Fischer, Mabille, Debunne, Poncelet, Vandevelde, Catteeuw, Golen- vaux en Mathieu. Minister Van de Vyvere verzocht om vertrouwen in de Regeering die, zoo beloofde hij het, met den meesten spoed handelend zal optreden. In de zitting van 8 December werden de grieven en eischen der geteisterden door de heeren Van dromme en Declercq kenbaar gemaakt. In de zitting van Donderdag 9 December 11. heeft Minister Vandervelde een wetsontwerp ingediend nopens de herinrichting van den Rechtbank van Eersten Aanleg te Yper. YPERSCHE CLUB ss OEUB YPROIS POPERINGHE Grande Fête Enfantine. Groot Kerstfeest. Wij hebben de eer en het genoegen onze leden en hunne familie uit te noodigen tot het KERST FEEST dat zal plaats hebben op DONDERDAG 23" DECEMBER, om 5 ure stipt, in de Cinema zaal Lobeau, ingang groote markt. Prachtige Geschenken - Kerstboom CONCERT flrbre de Noël - 5"perbes Cadeau* Namens het Feest-Bestuur Au nom du Comité des Fêtes De Schrijfster, La Secrétaire, De Voorzitster, La Présidente, 0 Nous avons l'honneur et le plaisir d'inviter nos 0 membres et leur familie a la FÊTE DE NOËL qui aura lieu le JEUDI 23 DÉCEMBRE, a 5 >/2 heures, trés précises, en la salie du Cinéma Lobeau, 0 entrée par la grand'place. Me"e lol Mej. CA LA NT. Mme R. GLORIE.

Het Ypersche (1925-1929) | 1920 | | pagina 3