TUINDAG GROOTE VELOKOERSEN PROTESTATION Le bruit court que les travaux de recon struction de l'église St Martin, a Ypres, seront' mis en adjudication le 16 aoüt. Ceux des Halles suivront. Nous protestons et nous croyons en cela être les interprêtes de tous les sinis- trés de la Région. Les Ruines des Halles et de la Cathé- drale d'Ypres doivent rester telles qu'elles sont, le plus longtemps possible. Elles sont impressionnantes a tous les points devue. Elles intéressent les étrangers beaucoup Plus que n'intéressaient les monuments ;ux-mêmes quand ils étaient entiers. Ces ruines attirent la foule des touristes, et les laire disparaitre serait tuer la poule aux ®ufsd'or. II sera toujours temps de recon- struire plus tard. 1' y a ici un travail plus nécessaire que |lui-iè, c'est de loger les habitants Les millions quecoüteront ces travaux inutiles >llHiraient a construire des milliers de "ttisons dans nos villages rasés. Puis cette adjudication aura pour résultat de ausser encore le prix de main d'ceuvre des ntatériaux de construction. Theunis, accourrez et intervenez sinistrés vous demandent d'économi- retl ce moment, ces millions-ci. Om 3 ure, Groote Markt, Groot Con cert gegeven door de Koninklijke Harmo nie van Moeskroen (90 uitvoerders). Om 2 h. ure, groote Velokoersen, 140 km. 1000 fr. prijzen in geld. Om 4 ure, op de Markt, groot Concert gegeven door de harmonie Ypriana. Om 9 ure, Groote Markt, Volksbal en Verlichting. Het Feestkomiteit YPRIANA Tuindagfeesten 1921 Op Maandag IS Oogst 1921 INécrologie Rouwbeklag Gemeente OOSTVLETEREN ir. fr. 750 4132,50 6727,48 200 8555 945 .1793,53 1500 573 1971 11.535 1730 2600 Rommelaere Jules Van Eecke Jules Lemahieu Remi LacanteAloïs ogddeleem Achille Vandenberghe Auguste VangaeverEdmond floinnielaere Engelbertus Notredame RoJa^eEENTE quCKENE Dubois Camille Cordeny Camille vprscheure Gustave Ve Commune de PLOEGSTEERT nnise-Dubar Ch. fr. 001 Gemeente STADEN pegryse-Stragier Charles fr. Busschaert Cyrille phlypo Richard Vanthournout Désiré Onraedt-Brackez Alois Castelein Justin Carrein Henri Soenen Gustave Soenen Frangois parmentier Léontine Buyghe-Blomme, we Frédéric w« Laleman-Capelle Auguste Oecloedt-Bogaert, we Alois en kinders pebaere-Willaert, we Karei en kinders Blomme-Vanlauwe, we Ferd. en kinders 3465 joye-Vandamme, we Victor en kinders 17,920 Verschoore Henri 9275 Lemahieu Petrus en kinders 745 Srackez Victor 2255 Gemeente WESTOUTRE öoudenhooft Emile fr. Bouwet Henri Gemeente WOESTEN Mahieu Rosalie fr. Bekaert Elodie, we Baes .Melis Henri Gemeente WULVERGHEM Raepsaert Louise fr. Gemeente WYTSCHAETE Liefooghe Jules fr. Beele-Dumon Verguldezoone Camille lingier Camille Gemeente ZUYDSCHOTE "Van Eecke Estella fr. 1989 2020 8150 2945 1742 13.960 8915 1254 30.100 1657 925 9022 4002 5615 4936 4590 3175 12.715,63 820 2696 2187 15.150 2635 3620 1393 STAD YPER—VILLE D'YPRES BERICHT A.VIS Te rekenen van 19 Oogst 1921 zullen de bureelen van het gemeentebestuur overgebracht worden naar de KASSELRIJ, GROOTE MARKT. Door deze omstandigheid zullen de bureelen niet toegankelijk zijn voor het publiek den Woensdag 17 en Donderdag 18 Oogst. A partir du 19 aoüt 1921 les bureaux de l'administration communale seront transférés a la CHATELLENIE, GRAND'PLACE.' Par suite de cette circonstance les bureaux ne seront pas accessibles au public les mercredi 17 et jeudi 18 aoüt. De BurgemeesterLe Bourgmestre, R. COLAERT. STAD YPER Zondag 14 Oogst Maandag 15 Oogst Om 10^ure, groote Handboogschie- ting, gegeven door De Vereenigde Lief hebbers. Zooals wij over acht dagen aangekondigd had den is de muziekmaatschappij Ypriana met hare drie afdeelingen, gedurende de Tuindagen volop werkzaam geweest om hare stadsgenooten wat verzet en kunstgenot te kunnen verschaffen. De Harmonie, onder de knappe leiding van den heer G. Van Egroo, had van den Zaterdag avond reeds het feest ingezet met een concert, dat door het publiék met gulhartigen bijval begroet werd. De feestmarch Ypriana, getoonzet in 1880 door den Yperschen toondichter Karei Dewulf, was bijzonderlijk welkom. Den Zondag morgen was het meisjeskoor met de symfonie aan de beurt voor de uitvoering,in St Maartenskerk, der prachtige mis Te Deum Laudamus getoonzet door Priester Perosi, zang meester in de Sixtynsche kapel van het Vatikaan. Bekennen wij vlakaf, dat de uitvoering iedereen's verwachting overtroffen heeft. De twee zangpar tijen, ondersteund door symfonie en orgel, onder de kundige leiding van M. A. Gaimant, kweten zich goed van hunne taak en hebben de schoon heid vaii dit waarlijk oprecht kerkmuziek, een perelke van kunst, wonderwel doen uitkomen. Eere aan de zangeressen en hunne begeleiders en be stuurder. Den Dinsdag morgen om 10 ure, bood het gemengd koor met het orkest den Yperlingen een morgenfeest aan in de 'nieuwe zaal van den gewe zen soldatenkring, welwillend ter hunner beschik king gesteld door E. H. Denys. Een uitgelezen kunstminnend publiek vulde de zaal. M. Sobry, le schepen, zat het feest voor, omringd door MM. J. Vander Mersch, 2e schepen, G. Delahaye, H. DelJhem en R. Declercq, gemeenteraadsleden. Het orkest zette het feest in met het Tuindaglied. waarop onmiddelijk het indrukwekkend schoon lied volgde Heilgroet aan Yper woorden van onzen stadsgenoot M. R. Cordenier op muziek van P. Benoit. Beurtelings wisselden zang en orkest zich af en ieder nummer werd met luidruchtige, toejuichingen begroet. Aanstippen welke nu eigent- lijk 't schoonste was der drie liederen van Em. Hullebroèck het zoetluidend Slape zacht», door de meisjes, het gevoelvol Aan u alleen door de mannen, of het forsche lied Noordzee door beide afdeelingen samen gezongen,, is moei lijk. Deze drie liederen, verschillend van karakter, op onberispelijke wijze voorgedragen, genoten ieder denzelfden bijval. Wat niet te verwonderen was, het fransch lied Hymne aux Morts pour la Patrie voor gemengd koor, met opzet op het programma gebracht om onze gevallene broeders te herdenken, werd door een ongemeen gejuicl) begroet en hervraagd. Onder de stukken voor orkest alleen kunnen wij niet nalaten de schoone reeks Mascarade van P. Lacome aan te halen, die, zooals ten andere al de stukken, met kunstigen zwier uitgevoerd werd. 't Was dan ook niet zonder reden dat heer Schepen Sobry, in naam van 't Stadsbestuur en der Yper lingen, de zangeressen, zangers, spelers en be stuurder hartelijk geluk wenschte en vuriglijk dankte voor de paar uren kunstgenot die iedereen kwam te smaken. Ook wakkerde hij de leden aan op dien goeden weg voort te gaan. Na deze korte doch welgepaste rede eindigde het feest onder het spelen van het Tuindaglied. De Harmonie, van haren kant heeft, benevens deelneming aan de processie, verscheidene schoone concerten gegeven op de Groote Markt en zal aldaar op 15 dezer de feesten sluiten met een prachtig muziekfeest ten 6 ureen met het volksbal ten 9 ure. Groote Prijs van Yper voor alle beginnelingen 140 km. Wegwijzer Yper, Vlamertinghe, Poperinghe, Reninghelst, Clytte, Kemmel, Yper (weg 4 maal af te leggen) 1000 fr. PRIJZEN. Reglement der Koers 1° Ieder rijder die bevonden is achter auto of moto, is onwederroepelijk buiten koers gesteld. 2° Alle autos die de koers in het geheel of ten deele willen medemaken, moeten een lid van het bestuur aan boord nemen. 3° Alle motorijder die.de koers volgen wilt moet ervan voor Maandag namiddag kennis geven aan het bestuur. 4° Ieder rijder die onder weg zorgen zou ontvan gen van auto of motogeleider die zich niet in regel stelden met voorgaande reglementen, zal buiten koers gesteld worden. 5° Nadere inlichtingen zullen gegeven worden den dag der koers. Wij rekenen op de sportieve geest van de bevol king om het bestuur te helpen zooveel zij kan en de taak der renners te vergemakkelijken. N. B. Voor nadere bijzonderheden kunnen, de aanplakbrieven geraadpleegd worden. Le jeudi 4 aoüt dernier est décédée a Wervicq, dame Clotilde Scholaert, née a Ingelmunster, épouse de Monsieur Isidore Deleu,. bourgmestre de Messines et secrétaire de M. le Commissaire Royal Adjoint de Wervicq. Nous présentons a Monsieur Deleu et sa familie nossincères compliments de condoléances. Donderdag laatst, werden de overblijfsels van M. Ernest Fraeys de Veubeke, in leven senator en schepen der stad Yper, in deze stad terug gebracht en in de familiekelder neêrgelegd. Bij het ter pers leggen vernemen, wij, met de grootste droefheid, het schielijk afsterven van den Heer Doktor Deroo, vroeger geneesheer te Yper, thans te Brugge. Hij laaf eene weduwe en zes kleine kinderen na. Doktor Deroo was door geheel onze streek ge kend als een vermaard tandmeester, en zijne dood is een groot verlies niet alleen voor zijne familie, maar tevens voor zijne talrijke klanten. Wij bjed'en aan zijne diepbeproefde vrouw en aan al zijne familieleden de uitdrukking onzer oprechte deelneming in den rouiw die hun komt te treffen; rw'-ffifUfiiB

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 9