Vermast. Versailles. uwe Visietkaarten wendt U ten bureele van dit blad STAD YPER ure. Le Club Yprois a Ostende ALLEfïHAMDE NIEUWS ou 5 franken, a. u. b. ïi S. P. S. P. a Bruxelles. Toutes ces pensions brevet, par les différents services dqnt il moet eener plaat voorzien zijn— ten laatste op .1 l’état-civil. Lorsqu’il s’agit d’une veuve, le le numéro n’est pas renseigné au certificat ce AVïS IMPORTANT concernan! Se paiement de certaartes pensions I' Wij ontvangen het volgend schrijven Mijnheer de Uitgever, Ik heb hier, te mijn huis te herbouwen Wij zullen over gen te bekomen. Par suite de décès, remariage, etc., le ceiti- ficat tena au ministère de la Defense Nationale, S. P. P. Bruxèlles, accompagné d’un extiait de 't lifting van Zaterdag 31 December 1921 ten 14 nooit gedaan om ons 'te. bevredigen, maar om ons te tergen op alle manieren, in alle zaken, klein en groot. van geele kleur Les plaques pour Vélos Ainosse H922 Toute bicyclette dont il est fait usage doit être pourvue au plus tard le i5 janvier—de la plaque réglementaire. Les plaques pour 1922 sont en émail jaune le numéro et les armoiri.es de la province en noir. Le prix en reste fixé a io francs. Afin d’éviter l’encombrement, et pour assu rer la distribution réguliere des plaques, le bureau des contributions a Ypres, sera ouvert exceptionnellement les mereredi 4 janvier, vendredi 6 janvier et samedi 7 janvier de 2 a 4 heures l’après-midi. Les personnes habitant Ypres sont instam- ment priées de se présenter aux jours et heures indiqués. Le Receveur des Contributions a Ypres, Les membres du club Yprois a Ostende, réunis en assemblee générale le 18-12-21, avant pris connaissance du désir exprimé par leur Président, d’exprimer leur sentiment de gratitude a leurs Sénateurs et Représentants, votent l’attestation suivante a l’unanimité Les membres du club Yprois a Ostende prient les Sénateurs et Représentants de leur arrondissement, de bien vouloir agréer leurs remerciements sincères, pour les services qu’ils leur out rendus en defendant énergiquement la cause des sinistrés Regrettent de voir disparaitre plusieurs de leurs mandataires du champ de bataille avant que la victoire ne fut compléte Et coriservent l’intime espoir qu’ils conti- nueront a mettre a la disposition des sinistrés leurs connaissancés et expériences acquises pendant ces annéés de bataille. Pour le club Yprois Le Secrétaire, Le Président, Gedurende den oorlog, onder het geschot der verre afgelegene duitsche kanons, was op zekere maanden de helft der bevolking van Parijs gevlucht. En inderdaad, 522 menschen hadden daar den dood gevonden. De vrees had de inwoners de schrik in het lijf gejaagd. En zij vluchtten... Ja maar nu, blijven de Parisiens geheel ongesteld in hun stad woonen, op straat zonder de minste vrees te gevoelen. En nochtans, heërschtin de straten diergroote stad een gevaar ten minste zoo groot als de duitsche obussen, een moordgetuig die jaar lijks te Parijs 120 tot i5o menschen met een afschruwelijke dood komt treffen. Iedereen weet het, en niemand aqht dat gevaar. Waar^ om niet Alleen omdat men dat gewoon gekot men is schijnt het geheel natuurlijk voor te komen. Ook niemand vlucht de stad Parijs en de menigte wandelt daar op straat zoo gerust van herte alsof iedereen in moeders keuken wandelde Wat toch de gewoonte kan uitwerken De autos slaan meer Parisiens kapot in een jaar dan de obussen dèeden, maar meti is ze gewend. Daar ligt geheel ’t verschil. De duurte der levensmiddelen, berekend op de prijzen van 1914, is van r.4.32 per hon derd gestegen in Duitschland, 1.224 in Fijnland 3g6 in Italië, 323' ‘in. Belgie, 240 in Frankrijk, 190 in Noorwegen, 136 in Denemarken, 118 irj Zweden, 100 in Engeland, 98 in Zwitserland, 73 in Holland, 58 in Canada, 54 .in Australië, en maai7 5,o in Noord-Amerika. Gelukkige Amerikaaners 1 Sedert Jufvrouw Keirigiaert burgemëfesteres van Gheluvelt benoemd wierd, zijn er in Bel gie nog vier andere dames-töt dé bekleeding zulker ambt geroepen. Deze zijn Jufvr. Isabella Segers, burgemeesteres te Appel (bij Dendermonde). Mad.' de Bruges de Gerpinnés, te Weillen (pröv. Namen). Mad. Carlier-Renaud, te Tfiimo.ugies, (bij Doornik). en Mad. Anna Ponsart, te Chatelineau, een stad in Henegouwen. De schade onderstaan door de geteisterde streken in Frankrijk was geschat, den in No vember'1921, op 36 milliards 55q millioenen. Het Département du Nord is het meest getroffen geweest. Zijne geledene schade zou 11.478 millioenen bereiken. Tot nu toe hebben wij nog nergens kunnen ontdekken op welken cijfer ons bestuur de schade in Belgie berekend. In Frankrijk hebben het meeste getal dei verwoeste steden, zelfs der groote verwoeste steden, en bijna de algemeenheid der buiten dorpen nog de goedkeuring van hun herbou- wingsplans niet bekomen. De artisten van Parijs zijn daar nog aan hun schoon wérk bezig De dakelooze menschen moeten maar wachten met geduld Hier, ten minste, hebben wij onze Brussel- sche architecten wat beter kunnen prikken en in’thoekjewetente duwen. Het Ypersche» heeft er een handje bij gesteken en wandelen le paiement du premier trimestre 1922. Afin d’éviter-tout, retard et toute difficülté, il est recommandable de faire établir un certificat de vie tons les trois mois, aux dates indiquées ci-dessus. Inutile d'envoyer un certificat de vie aussi long- temps qu’un changement d’état-civil n’est pas ren seigné au brevet ou au certificat tenant Iteu de Is die taks, door de provincie aangelegd, brevet, par les différents services dont il est question plus haut. Ascendants de militaires décédés. Les cer- tificats de vie sont transmis a partir des 16 Pnvier, avril, juillet ou octobre. 1 De platen vcor 1922 zijn het nummer en het wapen der provincie in zwart. De prijs blijft vastgesteld op tien frank. Ten einde in zekere mate, den volkstoeloop te vermijden en de regelmatige uitdeeling der platen te verzekeren zal het kantoor der belas tingen te Yper bij uitzondering open zijn Woensdag 4 Januari, Vrijdag 6 Januari, I Zaterdag 7 Januari, van 2 tot 4 ure na middag. De personen te Yperwonende, zijn dringend verzocht zich te willen aanbieden op boven- i ---, ou octobre. En cas j gemelde dagen en uren. changement dans l’état-civil des intéressés, De Ontvanger der Belastingen te Yper, freat tenant lieu de brevet devra être transmis' Les changem'erits d’adresse sont communi- qués a la Trésorerie, 5medirection,ö*yeJ)urqau, i Bruxelles. Les certificats de vie qui s.erontz étffblis, I sans avoir tenu pompte, des renseignements ci-dessus, devro.nt être rejetés. L’Agent du Trésór a Ypres. De Veloplaten voor het jaar 1922 Ieder rifwiqJL waarv-an .gebruik is gemaakt I l5 Januari. t Is toch wat'onnoozel alzoo ons ongelukkig volk te behandelen. Al wat de besturen doen is DAGORDE Vervolg der bespreking der punten van dagorde van 24 December 1921. cer tificat de vie devra done bien mentionner, que celle-ci n’a pas contracté un nouveau mariage dans le cas contraire, le certificat de vie pourra seulement être transmis, lors- que le certificat tenant lieu de brevet, aura été modifié en consequence. Le montant de la pension sera réduit de moitié. Rentes de chevrons. Les certificats de vie sont transmis a partir des 20 janvier, avril, juillet ou octobre. En cas de remariage d’une veuve, le livret de pension, devra être transmis a la Trésorerie, 5me direction, 5me bureau, Bruxelles, accompagné d’un acte de remariage et d’une attestation de l’autorité communale, établissant qu’il n’y a pas d’en- iants issus du précédent mariage. Dansle cas contraire, elle jndiquera le nombre de ces enfants, et on ajoutera un extrait d’acte de naissance pour chacun de ces enfants, le tout sur papier libre. Les enfants mineurs seront renseignés sur les certificats de vie. Veuves et orphelins de guerre. Mêmes dates que pour les rentes de chevrons. En cas de changement dans l’état-civil, cömme pour les ascendants de militaires décédés. Ordres nationaux. -— Transmettre certificats de vie a partir des 14 janvier, avril, juillet octobre. Victimes civiles de la guerre. A partir des 19 janvier, avril, juillet et octobre. En cas de changement dans l’état-civil, transmettre le brevet a la Trésorerie, 5me direction, 5me bu reau, a Bruxelles. Renseignements généraux. II faut un certi ficat de vie par pension et par trimestre. Ce certificat doit bien indiquer le numéro et la nature de la pension en plus de militaire, il faut mettre par exemple ordres nationaux, chevrons, veuve de militaire, ascendants de militai- J res. Pour certames pensions militaires, dont langs den provincialen steenweg, en daarom heb i - - ik aan de provincie mijn alignement moeten vra- tenant HeQ de t> n faut demander gen. Dat heb ik natuurlijk bekomen. j. nu éfQ au Ministère de 1;iDéfense Nationale, Maar vandaag kom ik het bezoek te ontvan gen van de garde-route. Deze heeft-mij eene sont payabIes par anticipation: dans le cou- som van vijf franken doen betalen voor het rant du mois de-janvier 1922, aura done lieu verkrijgen van mijn alignement, en heeft mij «daarvan een requ gegeven die geteekend is door den provincialen ingenieur. M. Cloedt. Ik zou dat verstaan indien er kwestie ware van een nieuw huis te bouwen, dat in 1914 niet bestond. Maar voor het herbouwen vaneen huis door den oorlog vernield, dat schijnt -mij on- rechtvaardig te zijn en..', dom. toepasselijk in ons geval Indien ja, zou de Bestendige deputatie dat niet moeten véïaiÈ deren ’t En is maar 5 franken, ’t is waar. Maat ai j die kleingeestigheden eindigen fnet de geteis- terden gram te maken. Wij hebben recht aan een huis, zonder conditiën en zonder taks. Wat denkt U daarover Aanveerd, Mijnheer, enz. N. der R. Inderdaad, zulks is niet aan’ neemlijk. Wij denken dat M. Cloedt geen recht heeft die taks te doen betalen. die kwestie trachten inlichtin- I 4' I j i. DOv 1 1 1 /-» - - v.iv Ut-V-CÖ, Ibliiauu^v,

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 7