Yper Football VILLÏ& D’YPRES A VSS STAD PER EERiCHT ALLERHANDE NIEUWS Huwelijk Elie est expiée l’impardonnable faute commise Burgerlijke stand van Poperinghe van 31 December 1921 tot 6 Januari 1922 Men zegt dat in ’t korte de tramlijn Nieuwkerke- Steenwerck terug zal in orde zijn, en de gebouwen van den trani-depot te Gheluwe herbouwd worden. De aanbestedingen hebben plaats gehad. Réouverture du Café Nouvel Aigle d’Or chez M. Emile Lobeau, Grand’Place a Poperinghe van D’Huvettere, van Yper. Wij wenschen dit nieuwe paar véél geluk en voorspoed. Hoe kan men dat aaneenknoopen Er zijn daar kilometers en voortkomende van niet alleenlijk onnoodig te kwiste gaan, maar die beletten groote uitgestrektheden land aan den landbouw over te laten. Een der grootste oorzaken van den val van onzen frank, ligt in het gedurig voortdrukken van een overgroot getal bankbriefjes, daar deze de vrijwaring van een genoegzaam inkas niet meer hebben. Sommige landen zijn begonnen hunne bankbriefjes in te trekken en daardoor hun wissel- toestand verbeterd. Zoo is het geval met Frankrijk, Italië, Holland, Zwitserland, Zweden, Noorwegen en Denemarken. Integendeel Griekenland, Spanje, Duitschland, Roemenie, Belgie, Oostenrijk, Hongarie, Finland, Portugal en Polen drukken maar altijd langsom meer bankbriefjes Geen wonder of de waarde van de kourante muntin die landen steeds verminderd. In Rusland, is de toestand zoo slecht gekomen dat de Roebel, die daar in 1914 eene waarde van ongeveer 4 onzer franken had nu maar een tiende van een centiem meer geldt 1 Ook maakt men daar geen nieuwe bankbriefjes meer tenzij van 50.000 roebels 1 Mogen wij maar nooit zoo laag vallen Daarom rekenen wij op strenge bezuining in bestuurlijke zaken. De nieuwe overdracht-taks, die zoo zwaar valt op de neeringdoeners, zal integendeel veel geld in de staatskas brengen, als men mag oordeelen volgens de ontvangsten der eerste dagen van hare invoegestelling. Van 14 November, le dag, tot einde derzelfde maand, hadden de staatsagenten reeds voor 19 1/2 millioenen franks takszegels verkocht 19 1/2 x 24= 468 millioenen per jaar. Een schoon sommeke. Zooveel bijna dan geheel de jaarlijksche staatsinkomsten van voor den oorlog. gedaan alles ter zijde te leggen. Te Luik nu, bestatigt men hetzelfde. Voor het bedijken der Maas, is de hoogste inschrijving van 8 millioen, en de laatste bereikt maar 4 millioen. Neen, tenzij voor de werken die niet kunnen uitgesteld zijn, is het oogenblik nog niet gekomen ze aan te vangen. De prijzen zijn te... zot, of de aannemers te... gulzig. Dimancheprochain, 15 courant, MATCH entre le C. S. Ypres et le S. K. Roulers a 14 heurés sur le terrain du C. S. Y., chaussée de Menin (en face du cimetière). Burgerlijke Stand der maand December 1921 |l De Albertville Zondag laatst te Antwerpen van den Kongo aangekomen, bracht onder anderen de eerste verzending van katoen in. Het bestond in eene hoeveelheid van 80.000 kgr. Moge het voortgaan en verbeteren Ernaar scheppen moesten, kon ons geld niet rap S^noeg door de vensters vliegen. Eenige maanden geleden, bij de aanbesteding tler werken aan St Maartenskerk te Yper, hebben °nze lezers verbaasd geweest bij het lezen zulker; Inde Antwerpsche haven zijn in 1921, bijna zooveel schepen in- en uitgevaren als in 1913, en nochtans was 1913 het beste jaar dat Antwerpen gekend had. Moge het een teeken wezen van verbetering in onzen finantieelen toestand. mais a des conditions meilleures, a 0.50 fr. le demi, car qu’on se le dise, M. Lobeau voudrait maintenant que, sans être ruiné il a subi les rigueurs du fisc dédommager ses clients pour les contrariétés qu’ilsontdü subir. Un consommateur heureux de pouvoir repren- dre le chemin du Nouvel Aigle d’Or. DAGORDE I Jaarlijksch verslag. Herkiezing van de helft van het bestuur. Inschrijving voor het feestmaal ter gelegen heid der verjaring der maatschappij. logique. Si on s’était contenté de supprimer la bouteille au grand dam des gens de la noce, passe encore, mais empêcher les nombreux consomma- teurs qui quotidiennement vont prendre leur verre Le Collége des Bourgmestre et Échevins a i’hopneur de porter a la connaissance des per ennes intéressées que le plan d’aménagement jiodific du Jatdin Public (avec déplacement ju Palais de Justice) et du Cloitre St Martin iÉst déposé au Secretariat Communal $lu 6 au 2i janvier 1922, oü les intéressés peuvent en .prendre connaissance gratuitement. Handels-en Nijverheidsbond, Yper Woensdag laatst^ J anuariheeft te Brugge het hu welijk plaats gehad van Mijnheer Adrien TYBERGHEIN, geneesheer te Doornijk, zoon van Doktoor Alphonse Tyberghein van Yper met Jufvrouw Magdalena D’HUVET- TERE, dochter van den gewezen Notaris I Er zijn nog 93.800 Engelsche soldaten waarvan men tot heden nog het juiste lot niet kent. Zekers zijn ze dood, maar waar Alhier te lande, namentlijk te Woesten, Elver- dingheenop menige gemeente langs de tramlijn Veurne-Yper, liggen sedert maanden en maanden honderden ledige wagens van den ijzerweg te rotten en te roéstigen in de open velden, terwijl het bestuur der IJzerwegen beweerdt dat het gebrek par M. Lobeau, d’avoir, a l’occasion du mariage heeft aan vervoer-materiaal. de sa fille, osé détenir chez lui une bouteille de 0 liqueur, car qu’importe qu’elle fut saisie pleineet kilometers wagens, sans avoir été débouchée, le fait de l’avoir en sa de duitsche recuperatie, die possession vaut pour le cafetier, les foudres de la loi et la fermeture de son café pour tout un temps. Ce bon législateur y a mis tant de rigueur pour sauvegarder» la santé publique A notre humble Men brenge dien toestand ter kennis van Minis- avis, il a poussé le soucis si loin qu’il n’est plus kr Theunis Daar is een schandalige geldver- kwisting waaraan een einde dient gesteld te worden. Toen de gewezen socialiste Minister Destree, aan het beheer stond was hij een onzer grootste geldverkwisters. Nu, dat hij er van weg is, schrijft ’’*1 >n zijne dagbladen om de officeele onnoodige geldverkwistingen te schandvlekken. p de bière chez M. Lobeau en y jouant la partie de carte, de prendre cette petite distraction 1 Non, ce n’est plus frapper le grand coupable mais de I nombreux innocents. Aussi leur joie sera-t-elle Altijd dezelve... Als zij aan ’t schoteltje waren la fermeture, et on entendra au loin le choeur de leurs alleluia’s clamant la réouverture, avec des voix qui seront bien chaudes, grace a la bière toujours exquise, toujours pétillante qui comme par le passé sera débitée dans l’établissement,; grande en voyant disparaitre de la vitrine du Nouvel Aigle d’Or la sinistre pancarte annomjant liet College van Burgemeester en'Schepe- nen heeft de eer ter kennis der belangheb bende personen te brengen dat het gewijzigd inrichtingsplan van den Openbaren Hof (met verplaatsing van het Gerechtshof) en van het Sf Maartens klooster ter inzage ligt in het Gemeentesecretariaat, van af 6 tot 21 Januari 1922, waar de belanghebbenden er kosteloos kennis kunnen van nemen. Zondag laatst, in Januari 1922, wierd op den terrein der C. S. Y. een football match gespeeld voor het kampioenschap der Vlaan deren IIIde Afdeeling tusschen C. S. Yper en F. C. Iseghem. De match nam aanvang om 2 uur i5 onder een stormachtige wind, waar door veel ballen ontgingen. C. S. Yper zette in lijn volgende spelers goalkeeper Werrebrouck Osc. back David Et., Masschelein V. halfback Hoflack P,, Deplancke, Coffyn G. forwards Decadt H. Hollebeke J., Van Winsen G., Hollebeke C., Vandamme G. Gedurende den in half time kon geen een der twee elftallen een goal maken nochtans de F. C. Iseghem het voordeel gehad hebbende den wind in den rug te spelen. Den 2en half time nam aanvang en na i5 minuten spel kwam er verandering, door den .centerforwards van C. S. Y. die de iste goal voor Yper binnen' schopte. Het spel was pas hernomen of daar kwam den extréme rechts van C. S. Y. afgeloopen met de snelheid die hem bekend staat enn-°2 voor Yper ging binnen. Weinig daarna verkreeg F. C. Iseghem een penalty, die zij mét gedacht wilden binnen zenden maar gelukkiglijk den keepqr van C. S. Y. was op zijn post en liet ze niet in zijn netten gaan. tiet einde wierd gefloten en de C. S. Y. mocht nogmaals een overwinning aanteekenen met 2 tegen o goals. Een Sportman. NBZondag aanstaande, zijnde 15n dezer MATCH om 14 uren tusschen C. S. Yper en S. K. Rousselaere op den terrein van C. S. Y. Meenensche steenweg. Alloliefhebbers van football komt maar op Qp heden Zaleydag, 7 Januari, om 7 u. avc- - vonds, GROOTE ALGEMEENE VER- den laa£sten aannemer. Ook heeft het bestuur wel ^PEKING. STAD YPER Geboorten D’amour Roger, Reninghelststr. Couwet Clara, Wijk C. Denys Leon, Gasthuisstr. Verhaeghe Georgine, Bruggestr. Vandommele Ivonne, Doornstr. Sergier Michel, Crombekesteenweg. Huwelijken Geen. Sterfgeval Vandermarliere Georgine, 36 j., huishoudster, echtgenoote van Arthur Verhaeghe, Bruggestraat. Huwelijksbeloften.: Barrion Raymond, handelsreiziger en De Bergh Elisabeth, zonder beroep. Debacker Jules, werkman en Vitse Marie, zonder beroep.Vanneste Maurice, bakket en Lermyte Marguerite, zonder beroep.Vancayzeele Valère, landbouwer en Derryck Marguerite, zonder beroep. Kalfvaart (van Zillebeke)Meul Maria, NeerstadDecrock Simonne, Pannenhuisstr. Verbeke Rachel, Zonnebeke- steenw. Murphy Andrea, S,e Elisabethstr. Cakebread Maurice, Zonnebekesteenw.—Schoonheere Andrea, Meenen- steenw. Ivory Lilian, Waterkasteelstraat. Huwelijken Callewaert Jules, metser te Poperinghe en Billiau Martha, z. b. te Yper Duthoo Henri, landwerker te Zillebeke en Carré Alixe, z. b. te Yper Gouwy Camille, werkman, en Nootens Elisa, z. b. beiden te Yper. Sterfgevallen Coffyn Alice, 10 m. Kalfvaart Plancke Anna, 98 j.-. wed. Indevuyst, Zaalhof Lamote Florence, 83 j. L. Thouroutstr. Denys Louis, 80 j. 'Minnepiein Delaere Victorine, 56 j. vrouw Verholle, Dickebuschsteenw. Vandoorne Barbara, 88 j. O. de Stuerstr. Turck Geor ges, 2 m. Dickebuschsteenw. Melsens Petrus, 39 j. Pope- ringhesteenw. Calmeyn Sidonie, 42 j., vrouw Vanhee (van Watou) - Lowagie Maria, 18 j., Meenensteenw. -Bayen Stephanie, 69 j., Meenensteenweg. aux amateurs de football Geboorten Delcroix Maurice, Paddevyverstr. Pynket Jan, Lange Meerschstr. Vanhee Julien, Dickebuschsteenw. Van Massenhove Lucien, Pennestr. Hoorelbeke Valère, Bruggesteenw. Vandevoort Marie, Meenensteenw.Com- pernolle Simonne, Meenensteenw. Baratto Marcel, Kaai (West)Thiteca Zoë, Paddevyverstr. Ver Eist Suzanne, Minnepiein Albrecht Maria, Poperinghesteenw. Ver haeghe Maurits, Veurnesteenw. Florissoone Hector, Kalf vaart Veighe Arthur, Dickebuschsteenw. Forrez Julien, .1 ongelooflijke verschillen tusschen de gedane aan- gevingen. Op 5 millioen fr. werkert, was er meer dan een millioen verschil tusschen den hoogsten en (JU ax-r- -7 u.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9