li II j-' I Employé par jour. HM 11 rw H Y p R A N A Ypersche Club, Poperinghe Messias Kwak 2 Y P R E S P’l Association Commercials et Industrielle, Ypres En séance du Samedi 3i décembre dernier, ’eConseil communal d’Ypres a vote un sub side de cinquante mille francs pour l’érection i’un monument de reconnaissance aux Yprois, nilitaires et civils, .tugs pour la Patrie. Uné première reunion de notables de toutes es classes de la société se tiendra a I’Hotel Monument aux victimes de !a guerre STERFGEVALLEN Burgerlijke stand van Poperinghe van 8 tot 13 Januari 1922 La Cinquantaine, Air dans le style ■h I ■inisson ■j/Mascarade, suite pour piano a 4 orchestra a) Cortege (Marche) I jj)Arlcquin et Colombine (Divertissement) :C) La familie Polichinelle (Menuet) d) Les Mandolinistes (Sérénade) Final a la Polacca (Défilé) Au piano MM. G. Desramault Arthur anEgroo. 6. Roses of Picardie, célèbre mélodie an- laise Haydn Wood. 7. Rouge et Noir, valse lente A. Lotter. 8. Sénérade Badine 9. Belgie Vrij Koor Onder het concert zal jedaan worden ten voordeele van het op te richten standbeeld aan de gesneuvelde solda ten van Yper. Une quète sera faite pendant ie concert en faveur du monument a ériger aux soldats ïprois tombés au champ d’honneur. komen. Ik ben immers den heeler van alle zeereu. Ik werk voor U uit ware genegenheid en zonder belang, en heb het gedaan als nie mand U wilde helpen. Komt dus allen tot mij, gij lijdenden van het menschdom Ik zal U redden Uw hartelijk genegen vriend, Messias Kwak. i Maandag laatst is te Roesselaere schielijk overleden, de heer Camillê DENECKERE, notaris te Moorslede, oud voorzitter der Kanher van Notarissen van het arrondisse ment Yper. De overledene geboren te Meessen, den ig Juli i856, was door iedereen geacht; de begraving grijpt, heden Zaterdag, plaats 'te Roesselaere het lijk wordt* naar Moorslede overgebracht. Wij bieden aan de famillie Deneckere de uitdrukking onzer oprechte deelneming in den rouw die haar komt te treffen. Gabriel-Marie. L. de Aynssa. er eene omhaling En nu wat anders vrienden Voortaan zal ik eene gazet uitgeven. Gij zult er U op kunnen abonneeren en aldus kennis maken met al de wonderbare pillen en poeiers die ik nog uitvinden zal. Met het blad ,1’ai l’honneur d’accuser reception de votre te lezen, zult gij altijd zien waar en wanneer ettre du 3i décembre dernier par laquelle gij mij kunt vinden. Alleman mag bij mij ous attirez mon attention sur certaipes dif- j icultés créées aux petits commercants par uite des formalités du certificat d’origine nstitué par l’arrêté Royal du 3 novembre ■921. Mon Département d’accord avec le Minis- ere des Finances, examine actuellement les hangements qu’il serait possible d’apporter 1 lu régime des certificats d’origine, dans le )Ut, tant d’en faciliter la délivrance que d’en liminuer les frais. Jepuisvous annoncer dés a présent que le uontant de la taxe percue pour le visa du ’ertificat sera .réduit trés prochainement a franc or. En ce qui concerne plus spécialement nos elations avec la France, je crois utile de De omzendbrief is nog al behendig ópgesteld maar ongelukkiglijk voor Messias Kwak was de schietpoeder reeds uitgevonden en Amerika reeds ontdekt vóór hij ter wereld kwam. Het publiek heeft al rapper Kwaks als hij op het tooneel zien sprin gen. Men laat zich éénmaal misschien beet nemen maar een tweede maal... daaraan twijfelen wij sterk. Faire offre avec références et prétentions a M. P. W. bureau de ce journal. STAD poperinghe Ville de POPERINGHE MARKT MARCHÊ 20 JANUARI 1922 MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS 70 fr. Vrijdag aanstaande, 27 dezer, om 8 ure stipt VERGADERING in ons gewoon lokaal, in den «’Nieuwen Gouden Arend Groote Markt. Belangrijke dagorde. vous faire remarquer que, dés le 22 novem bre dernier, est intervenu un arrangement entre les Gouvernements beige et francais fixant la gratuité du visa consulaire des certi ficats d’origine pour les envois d’une valeur inférieure a cent francs, expédiqs des deux pays. Des pourparlers se poursuivent actuel lement en vue de la conclusion d’un accord a caractère plus général, réduisant au minimum, pour les deux pays, les formalités et les frais de visa des certificats. Veuillez agréér, Monsieur le Président, l’assurance* de ma consideration distinguée. Pour le Ministre Le Directeur Général, (s) DE Ramaix. van 14 tot 20 Januari Per occasie te koop Vlakschaafmachien Danckaertvan 400 breed V andikteschaafmachien Danckaert van I 700 breed. De volgende strooibrief, door een nieuwen doktor rondgezonden, hebben wij in onze brievenbus gevonden Geacjite en beminde Vrienden, Eerst en vooral wensch ik U allen een ge lukkig, zalig en voorspoedig nieuwjaar. Ik bedank U allen, goeie kalanten, voor het ver- trouwèn dat gij in mij stelt. Aan al deze die ik reeds van eene eksteroog, eenen slechten tand, eene zweer of gelijk welk ander zeer verlost heb, zend ik mijne beste en vriende lijkste groeten. Weet en vergeet het nooit dat ik steeds gereed ben om u allen van alle moge lijke kwalen te bevrijden. Als ge me noodig hebt vrienden komt maar op voor U ben ik altijd gereed. Ge moogt bij mij komen met uwe kloefen aan, gij die eksteroogen hebt, gij moogt bij mij komen met eene sjarp rond het hoofd of met eene klak met oorlappen op, gij wiens tanden zeer doen, dat weet ge immers wel, niètwaar En weest maar gerust, nooit zal ik hooveerdig worden Gelooft niet wat de jaloerschen van mij kunnen zeggen. Armzalige, kleingeestige, krot tige gazetpenlekkers zullen mij willen verne deren. Ik sta daar ver boven en buiten en zooals ik mij binst den oorlog steeds buiten het gevaar der moordenaarstuigen van den vijand heb weten te houden, zoo ben ik beslo ten mij thans zoo hoog te houden dat het I le ville, lundi prochain, 23 janvier, a 2 heures venijn van die kaboutermannekens mij niet le relevée. raken kan. En dat er nog een durve rond- - -strooien dat mijnen naam Meester Kwakzal ver is Ik zal het hem toonen 1 Mijnen naam 1 is en blijft Messias Kwak, K - W - A - K, vier letters en niet meer 1 Cette société vient de recevoir du Ministère des Affaires étrangères, la lettre suivante Bruxelles, le i3 janvier 1922. Monsieur le Président, 700 breed. Lintzaagmachien Danckaert met poulie van 900 breed. Fraiseermachien (toupie) Danckaert van 50 en 40 m/m. Zichtbaar in werking, 82, Belgradestraat Brussel-Zuid. Telefoon 3945. Monsieur ou dame est dé- mandé pour quelques heures concert voor symphonic en gemengd H al Plaars 'hebben in de feestzafal van ■\celsior'1IOtel’ Gl'oote Markt, op Zon- ■b dezer om 6 ure s’avonds voor de lede11 en hun huisgezin (ropde kaart) faandkj 23 dezer om 8 ure ‘s avonds voor I',reieden en hun huisgezin (.witte kaarten). ■L-ondcr geven wij den feestwijzer concert symphonique et vocal aura lieu rg,jle de féte de .ITIótel Excelsior, Grand’ le dimanche 22 courant a 6 heures du j'póur les membres actifs et leur familie Le rouge) et le lundi 23 courant a 8 heures Loir Pour le£ membres honoraires et leur L]]e (carte blanche). |\'oiis donnons ci-dessous le programme Marche guerrière de l’Oratorio Athalie Mendelssohn. L Amina,sérénade Egyptienne P. Lincke. an- Gabriel-Marie. Ypres 1 mélodie pour chceur mixte a C. MICHIELS. mains P. Lacome. Den i5 Januari laatst is overleden te Hoog lede, waar hij geboren was, op 5 Augustus 1875, de heer FIRMIN SOENEN, burge meester van Hooglede, echtgenoot van Me vrouw Germaine Van Issacker. Wij bieden aan de familie de uitdrukking onzer innige rouwbetuigingen. HM 'i ras 68 fr. 58 fr. 52 fr. 13 fr. 21,25 fr. 325 fr. id. id. id. id. Geboorten Camerlynck Robert, Boeschepestr.De Gren del Henri, Koeistr. Pittelioen Maurice, Zwijnlandhoek. Solder Martha, Sectie A. De Coninck Roger, Sectie G. Dezeure Paula, Sectie L. Huwelijk Room Arthur, trambediende en Helene Laurie, huishoudster. Sterfgevallen Sohier Justine, 63 j., landbouwster, echtg. van Jules Lobeau, Ouderdomsteenw.— Van Renynghe Lucie, 50 j., winkelierster, echtg. van Julien Lefever, Meessenstr, Huwelijksbeloften Quaghebeur Pierre, landbouwer èn Lebbe Martha, z. b. Vanraes Georges, bediende en Brabandts Louise, z. b. Vanhoutte Isidore, politiekommis- saris, en Elodie Vermeulen, winkelierster. Swertvagher Georges, metser en Lysy Maria, herbergierster. Pouseele Valere, timmerman en Deroo Martha, kantwerkster.Deroo Jean, aardewerker en Focquenoey Emma, kantwerkster. Boutenyss Fernand, bureeloverste en Vanhoutte Angele, z. b. Hoflack Sylvère, werktuigkundige en Dekens Maria, fabriek- werkster. ilAid Tarwe de 100 kilogrammen Froment les 100 kilos Rogge Seigle Haver Avoine Aardappelen de 100 kilogrammen Pommes de Terre les 100 kilos Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren de 25 GSufs les 25 Hoppe de 50 kilogrammen I Houblons les 50 kilos II Geboorten Sergier Nestor, Woestensteenw. Danheel Maria, Woestensteenw. Plancke Anna, Casselstr. Vier- straete Roger, Noordstr. Butaye Raymonde, Meessenstr. Pety Firmin, Westvleterensteenw. Vercaigne Roger, steenw. van Yper. Huwelijken HauspieJourdan, werkmanen Suzanne Sain- sard, huishoudster. Verhetsel Clement, douanier en Van Thournout Marie, huishoudster. Clabau Auguste, schilder en Adrienne Ramon, huishoudster. Vanneste Maurice, bakker en Lermyte Marguerite, zonder beroep. Sterfgevallen Camerlynck Robert, 5 d., Boeschepestr. Papin Edmond, 8(1 j., zonder beroep, wed. van Justine Keste- man, Boeschepestr. Quaegebeur Bertha, 13 maanden, Provensteenw. Top Emma, 34 j., echtg. van Remi Top Zwijnlandhoek. Huwelijksbeloften Clabau Henri, leurder en Deman Elodie, dienstmeid. Caulier Nestor, landbouwer en Cappoen Augusta, zonder beroep.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9