lil r tai llIH 2me Année, 1NÜ 42 4 FÉVRIËR 1922 SONNET (pastiche) Nieuwe Leening /an twee milliards voor de Geteisterden De Heer minister Theu- riS t’akkoord gaande met len Heer minister Van- le Vyvere, staat aan de federatie der Coöperatie- ren toe eene tweede lee ring uit te geven, waar- o ’t bedrag de TWEE HLLIARDS zal beloo- en. Het herstel der verwoeste eweslen is dus verzekerd. jaargang, JN° 42 4 FEBRUARI 1922 Aankondigingen Yperstraat, 21, POPERINGHE Redaction, Administration et Publicité Rue d’Ypres, 21, POPERINGHE ')r Ma wille a son secret, ma rue a son my stère, Un cloaque effrayant par notre hiver congu. Le mal est sans espoir, car notre commissaire, Ne marchant pas a pied, semble n avoir rien su. Journal hebdomadaire de 1’Arrondissement d’Ypres Organe de l’Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. De V oorz. - Le Présid., A. BUTAYE L’Yprois, quoique la guerre aït beaucoup fait apprendre, Commence a la trouwer mauvaise, et va prétendre Quon garde le pavé sans fange sous ses pas. édératïon des sinistrés de ia region dêvastée Au chef de la cité désormais immortelle, II dira Si tu veux quon te reste fidele, Enlève done la boue ...et ga ne prendra pas Federatie der geteisterden van de verwoeste streek tfieer, Opstel en Hélas le sinistré qui passe inapergu, De plus en plus crotté, doit macher sa colère, Et la rapide auto du puissant fonctionnaire Le salit tout entier, lui qui na rien regu. Abonnerflent 8 fr. pat an Etranger 1 1 fr. (nouveau port compris) - - Weekblad - - voor het Arrondissement Yper Orgaan der Vereeniging der Geteisterden, der Ypersche Clubs, enz. buitengewone Vergadering der Samenwerkende Vennootschappen voorschotten op oorlogsschade der provincie Henegouwen, Wouden te Charleroi den 22 Januari 1922. Abonnement 8 fr. per jaar Buitenland 11 fr. (nieuw port inbegr.) HET LA REGION D’YPRES Naamlooze artikels geweigerd Les articles non signés sont refuses oil il n’existe Reunions. t ver- che 1 2 Févricr, d 2 1 /2 heures tres précises. Ordre du Jour: 1) Procès-verbal de la séance précédente; 2) Communications; 3) Voeux des Clubs; 4) Nomination des membres du Comité Permanent; 5) De la réparation des nouvelles toitures enlevées par le vent (Brielen) Les délégués des autorités communales des localités pas de Club sont priés d’assister a nos La prochaine REUNION MENSUELLE, des dé- pés des Clubs aura lieu a Ypres, Caserne, le Diman- logsschaden, den Heer Minister van Economische Zaken vertegenwoordigend de Heer Volksvertegenwoordiger Buyl, ondervoorzitter van ’t Collegie der Commissarissen. Daar waren nog tegenwoordig onder de toehoorders M. Lekeu, Senator voor Charleroi. M. Sinzot, volks vertegenwoordiger voor Bergen, MM. Beaupain, Dokter Delie, Ledoux, Houteaux, Maniet en L. Van Alleynes, der Nationale Federatie en bestendige Afvaardiging der geteisterden, terwijl ’t Staatskommissariaat er vertegenwoordigd was door de Heeren Borlée, Close, Delvaux, Lefevre, Trefoix, Hecq, Grimart, Desclefs, Cornil en Berliaire. Onder de personen die zich hébben doen veront schuldigen de vergadering niet te kunnen bijwonen ver melden wij: de Heer Wodon, Algemeen Sekretaris van den Minister der Economische Zaken en de Heer Bon- nevie, Algemeen Bestuurder aan den Dienst der oorlogs schaden. Daarna' geeft de Heer Kestemont lezing van slag van ’t Bestuur. De beknopte inhoud hiervan wordt afzonderlijk over gedrukt in ons ek. nummer. De Heer Staatsminister Levie bedankt de opgekomen toehoorders namelijk: de Heeren Volksvertegenwoordi gers en Senators, de Heeren Magistraten en Staatskom- missarissen, de Heeren der Bestendige Afvaardiging der geteisterden en gedelegeerden der Nationale Federatie der geteisterden aan ’t Bureel vertegenwoordigd door M. Beaupain hunnen ijvervollen voorzitter, aan wiens verkleefde en verstandige medewerking hij tevens een welverdiende en welgemeende hulde brengt.. Verders drukt de Heer Levie de gevoelens van gene genheid en welwillendheid uit die den Heer Minister van Economische Zaken ten opzichte der vergadering in ’t bijzonder en der geteisterden in ’t algemeen bezielen. Weest overtuigd zoo heeft de Heer A. Vande- vyvere den Heer Levie daags voordien gezegd dat ik ten volle uwe werken waardeer en hoogschat. De Heer Minister Theunis spreekt niet anders Zeg wél in en aan de vergadering van morgen dat ik de meeste achting gevoel voor de eerlijke manier waarop de coö peratieven en de Federatie hunne moeilijke zending ver vullen. «Ik schat vooral zeer hoog de onpartijdigheid,-den noesten ijver, het wijs beleid en den geest van spaar zaamheid die beide inrichtingen bezielenik ken en waar deer hunne standvastige bezorgheid om tezelfdertijd ’t herstel aller schaden in alle geteisterde gewesten te ver zekeren zonder daarvoor ’s Lands duiten nutteloos en roekeloos door vensters en deuren te gooien elkeen het zijne te geven of te doen geven. Maar niets meer is wel degelijk hun bestendig doel Ik kan mij geen schooner lofspraak verzinnen of in beelden dan die welke u in bovenstaande bewoordingen de voorzitter van den Raad der Ministers toezwaait, lofspraak die gij ten anderen ten volle verdient. Verders ontleedt de Heer Minister van State Levie de lofspraak van M. Theunis en wij nemen hieruit over. Gij vervult uwe taalf met een bewonderenswaardigen geest van spaarzaamheid. Inderdaad, wij zullen niet veel aan den Staat gekost hebben Men zal met verba zing lezen hoe licht de last onzer Federatie met hare 326 Cooperatieven op ’s Lands budget maar zal ge- De aanstaande MAANDELIJKSCHE VERGA DERING der afgevaardigden der Bonden zal plaats hebben te Yper, in de Kazerne, den Zondag 12 Februari a. s. om 2 1/2 uren zeer stipt,.,.,. Dagorde 1) Verslag der voorgaande zitting; 2) Mededeelingen; 3) Wenschen der Bonden; 4) Benoeming der leden van het Bestendig Komiteit; 5) Over het herstellen der nieuwe daken door het tempeest beschadigd (Brielen). Afgezanten der plaatselijke overheden, in de gemeen ten waar nog geen Bond bestaat, worden verzocht' onze vergaderingen bij te wonen. De Secret. - Le Secret., H. VERBEKE Henegouwen, die zich met lofwaardigen ijver met de kwestie der oorlogsschade aldaar bezighouden. Waren aan ’t bureel M. Michel Levie, Staatsmi nister, voorzitter der Federatie der coöperatieven voor oorlogsschaden; M. Richir ondervoorzitter; MM. Mer tens en Rombouts, beheerders; M. Kestemont, Bestuur der der Federatie; M. Orban van den Dienst der oor- On peut s’abonner dans tous les bureaux de poste Beiges VPERSCHE ondag 22 Januari 11. vereenigden zich te Charleroi 0 ledige vergadering de coöperatieven der Provmtie Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 1