IN DE GOUDEN VORK Ml II f lil lift'; I® Vlamertinghesteenweg - V F B R bij Hector WOES - VEB1MK I Y P ER STAD Een zeldzaam Eereteeken lis paient deze maand. De nieuwe Paus Z. H. PIUS XI kend aan vreemden door het Engelsch befetuur. Onze hartelijkste gelukwenschen d'wll BERICHTEN De Burgemeester der stad Yper heeft de eer kenbaar te maken dat de openbare ver lichting zal onderbroken worden den Zaterdag it en Zondag 12 Februari aanstaande. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer kenbaar te maken dat de Paardenmarkt die vóór den oorlog plaats had op Aschwoens- dag, op' de Groote Markt, dit jaar op den zelfden- dag zal plaats hebben, zijnde den 1” Maart. een ervaren geschiedkun- dat, toen de oorlog uitbrak, en de prefekt der boekerij van ’t Vaticaan Rome moest verlaten, hij tot dezes opvolger benoemd werd. Na den oorlog, toen Polen als zelfstandige Staat uit geroepen werd, zond Benedictus XV hem hls geraken. M aie het niet mogelijk daar verbe- hij reeds gekend als vi aagt spreker, en de dige en ’t was dan ook niette verwonderen, n o 1, 1 .1 -i 1 - ONVOORZICHTIGHEID Maandag voormiddag reed een dienstknecht van Abel Verdruye,- voerman te Yper, met een met twee paarden bespannen wagen, langs den St Jacobs Nieuwweg. Door een onvoorzichtigheid van den paardengeleider, viel een paard in eenen kelder, die onder water stond, en trok alzoo het tweede paard mede. Men kon dit laatste uittrekken, maar onge lukkiglijk was het ander versmoord.' Het is Alle soort van IJZERWAREN Alaam voor alle stielen Genadige Prijzen M. VAN NESTE, gewezen burgemeester van Woesten, is ridder genaamd geweest van het Order oj British Empire voor de bewe zen diensten gedurende den oorlog. Verledene week wierd de decoratie hem overhandigd door tusschenkomst van den Britschen Consul te Gent. Die dekoratie wordt heel zelden toege- l|! I iiffl iff I ft, M Bon Feestee Verleden .Zaterdag had een gezellig feestje plaats in eene der Gasthoven onzer stad. De stadhuisbedienden, waarbij al de dienstover- sten afhangende van ’t Stadsbestuur zich aan gesloten hadden, waren er vereenigd om den Bureeloverste, M. Karel BECKAERT, te vieren, ter gelegenheid zijner 35 jaren dienst op het stadhuis. Een lekker feestmaal werd hem door zijne vrienden aangeboden. OnnQO- dig te beschrijven welke geestdrift er daar heerschte menige zangers en een snarenqua- tuor droegen daar veel bij toe door het uitvoe ren van eenige uitgeleze.ne liederen en stukken voor quatuor. Kortom, een.oprecht gezellig feestje Vriend Karei, ad multas annos Dinsdag 7n dezer had alhier de ter aard be stelling plaats van Rerni Deboosere gevallen op het veld van eer te Wi.elsbeke, Omtrent al de oud-strijders der gemeente vergezeld van hunne bondsvlag hebben hunnen betreurden makker eene laatste hulde gebracht. Bestuur der J. Provoost, heeft in treffende bewoording de gevoelens der oud-strijders weder gegeven en menig traan dóen vloeien. V. O. Ssen gij moogt fier zijn. Uwen plicht van erkentelijkheid tegenover een gevallen makker hebt gij ten volle gekweten... En de niet oud-strijders, zij die gerust en veilig leef den, beschermd door de bajonnetten der sol daten, hebben zij ook hunnen plicht van dank baarheid volbracht Hunne aanwezigheid laat toe hieraan grootelijks te twijfelen. Wat meer genegenheid voor de gesneuvel den a. u. b. Een V. O. S. tering aan te bekomen, - vroeger gedane beloften aan het bestuur te herinneren. De heer Auguste Harteel op zijne beurt ver docht het bestuuihet noodige te doen om het opkuischen van de straten te bekomen. Het beste ware, zegt hij, een minister uit te afgezant naar Warschau. In Juni laatst werd hij tot aartsbisschop van I Milano benoemd en de toenmalige Paus ver- hief hem tot de waardigheid yan Kardinaal. Deze kiezing van Mgr. Ratti tot Paus, is overal welkom en overal vindt men de vaste overtuiging, dat denieuwgpkózen Paus ’twerk en van Pius X en van Benedictus XV zal voortzetten. Ten opzichte van België koestert Pius XI eene bijzondere voorliefde en heeft er steeds ten allen tijde blijken van gegeven. Wij voegen hier onzen wensch bij dien van gansch de Katholieke Kerk namentlijk, dat de nieuwe Paus ’t vredeswerk, door Benedic tus XV aangevat, met welgelukken moge voort zetten, en door Zijne tusschenkomst ons dien vrede door God zelf aangepredikt moge be waren. Football Zondag laatst 5" dezer ging de C. S. Y. naar Meenen een footbalmatch spelen voor het Kampioenschap der Vlaanderen, IIP Af- reeds het tweede paard dat Verdruye verliest deeling. De uitslag ervan was dat ieder elftal 1 goal maakte. De C. S. Y. blijft dus zijne 2e plaats behouden in het klassement. Zondag aanstaande 12 dezer, om 14 u. op het terrein der C. S. Y. Meenensteenweg, (rechtover het kerkhof) FOOTBALMATCH tusschen C. S. Yper en S K. Rousselaere. Deze match is de laatste van het seizoen voor het kampioenschap der Vlaanderen IIP Af- deeling (Zuiderlijk gewest). Alle sportliefhebbers worden er toe uitge- nóodigd, 'om het.elftal der C. S. Y- aan te moedigen, wanthet gaat er om de overwinning. Avis aux Amateurs de Football Dimanche prochain, 12 courant, a Een telegram uit Rome op 6n dezer verzon den meldde Het Conclaaf heeft tot Paus gekozen den kardinaal Achille Ratti die den ”aam aangenomen heeft van Pius XI. Dé kardinaal Ratti, aartsbisschop van Mi lano, heeft dus den pauselijken troon beste- gnn. ’t Is een diep godsdienstige priester, een geleerde man en doorslepen diplomaat, die zich vereenigd de bijzonderste gaven en 'an Pius X en van Benedictus X\ Hij is «eboren den 31 Maart 1807 te Desio, in de Provincie van Milaan. Nog jonge priester was I SOLO SLim Het Vosje, gehouden door DavidDayid, Elverdinghestraat, is eene» herberg waar de kaartspelers veel geluk hebben. Woensdag avond waren de vier spelers de heeren Robert Clinckemaille, den advokaat Lommez, Geerts, teekenkundige in ’t Hoog Kommissa- riaat en tóaerten, werktoezichrer, bezig met hun partijtje te doen. M. Robert Clinckemaille speelde een solo slim met elf pikken van haas, klaver haas en dame. Het is den tweeden solo slim, gespeeld in drie weken bij dobbelen David. Allo proficiat On sait que tous les 10 jours, l’Allcmagne ■doit verser 3r millions de marks-or, en atten- dantqu’il en ait été autrement décidé. Lc 7 février était un jour d’échéance. La Somme a. été versée. -Comme c’était la 3e ■échéance cela fait en ün mois g3 millions de marks-or dónt le paiement est fait. Ce n’est pas suffi.sant, puisque cela ne ferait qu’ün bon milliard a l’année. Mais que les allies (la France et la Belgique surtout) res- tent irréductibles, et l’Allemagne paiera, paree qu’elle sait' payer, pourvu qu’on l’y force. Elle ne s’exécutera pas de bonne grace, loyalement comme le fit la France après 1870... De Burgemeester der stad Yper heeft de eer kenbaar te maken dat de jaarlijksche foor (genaamd Kattefeest) dit jaar zal plaats hebben den .12 Maart. De Burgemeester, R. COLAERT Dimanche prochain, 12 courant, a hl et huis heeft geen gemeens met de 14 heures, au terrain du C.S.Ypres, Chaussée maatschappij der Boterstraat de Menin (en face du cimetière) MATCH I OFFICIEL pour le Championnat des Flan- dres, HI' division (région Sud) entre les f équipes du C. S. Ypres et S. K. Roulers. Un Sportsman. noodigen eens naar Yper te komen. De straten waar hij zou voorbij moeten zouden algauw’ j ,opgekuischt zijn. Andere leden klagen ook nog dat langs de tramsporen op de Veurnesteenweg en bij de koopwarenstatie het water onmogelijk weg kan doordien er geen rioolen bestaan en zoo zijn die straten m ware modderpoelen her schapen. Iets, waarover er ook dient gereclameert-te worden, bemerkt een ander lid, ’t is o\er de ontoereikendheid van het personnecl van de ppst. Waarom dear niet zooals elders een distributeur automatique geplaatst. Zoo zou men met zooals het met mij gisteren ge beurde van 2.3o ure tot 4 ure moeten wachten om eenige postzegels te bekomen. Eenige leden doen ook de moeilijkheden kennen die zij hebben om intijds hunne passa- vants te doen teekenen ’s Zaterdags uit oor zaak van den toeloop van volk op dien dag bij den ontvanger, alsook.over de onmogelijkheid om soms bij gezegden ontvanger kwitantie en transmissiezegels te verkrijgen.. Een ander lid vraagt wanneer de hypotheek naar Yper komt. De heer Ondervoorzitter zegt daarop ver nomen te hebben dat de bewaarder van de hypotheek naar de kazerne gekomen is om bezit te nemen van het lokaal voor hem be stemd, doch hier vond hij die zaal bezet door andere diensten die verklaarden hunne eigene zaal te hebben moeten verlaten uit oorzaak van de regen die overal doordrong. Zoo is die heer teruggekeerd naar Boperinghe,' totdat hem- een behoorlijk lokaal bezorgd wordt. Wie er nu de schuld van is weet ik niet te zeggen, want vólgens het schijnt .steekt den eenen ambtenaar de schuld ervan op de rug van den anderen en zoo wedeiTeerig, en op die manier is het niet mogelijk er wijs uit te worden. De heer Ondervoorzitter deelt dan ook 1 mede dat men in ’t korte nogmaals eene reklaamaffiche zal uitgeven. De bijtredingen moeten tegen de naaste algemeene vergade ring toegezonden worden. De vergadering eindigde om 8 1/2 ure. flsn sachant réparer machi- X JLv vdlllVlvil nes et chaudières, demande place^ bons certificats. Adresse au bureau du journal. sji C’;' i dW'i

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9