1 Él I 'i S II I U N E MAISON a usage de Commerce située a YPRES, rue des Chiens, en face de la Banque Delaere. Terrain a batir de 15 m. de facade sur 50 m. de profondeur avec grand chaussée de A=de kalsijde Yper=Pilckem Mécanicien DONDERDAG 2 MAART 1922 A vendre pour cause de depart AFSLVITIIVCIK»’ vioTwÈIDiN BIT TER HANB TE KOOPEM 3 I A vendre de la main a hi main B. - de kaisijde Boesinghe-Langhsmarck Beloop van het Bestek 284 361,75 fr. G. - de besieenigde landhouwwegen Benoni VERMEULEN, Sint Jan-bij-Yper Openbare Aanbesteding der herstellingswerken uit te voeren aan Club du H. C. R. NÉCROLOGIE Studie van den Notaris VAN EECKEte Poperinghe Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper Nr 23 der Greffie Nr 2243 van het Parket West-Vlaanderen Arrondissement Yper GEMEENTE BOESINGHE Beveelt de bekendmaking der veroordeeling ten I Foolbsaii Club Sporiif Yper 4—S. K. Rousselaere 2 f S’adresser a M. Thomas, officier, rue du Com merce, DUFFEL. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd, ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 9 Februari 1922. De Opper-greffier der Rechtbank, ALBERT W1LLAERT. de oorlogsvergoedirsg I. De puinen van een Woonhuis met stagie en stallingen en 7 aren 20 centiaren erve, eertijds herberg en slachterij te VOORMEZEELE, dorppiaats. Voor den oorlog bewoond door Georges Parret- Belpaire. II. De puinen van een Woonhuis en ge rieven, eertijds bakkerij en winkel te ZUYD- SCHOTE, dorppiaats, met 8 aren 39 ca. erve. Voor den oorlog bewoond door de kinders Delva. III. De puinen van twee woonhuizen en 53 aren zaailand te LANGEMARCK, achter den Haagbosch. Voortijds in gebruik door Jules Provoost en Charles Priem. UITTREKSEL van een vonnis tegen- sprekelijk uitgesproken door de Recht bank van Eersten Aanleg van het Arrondissement Yper, Provincie West- Vlaanderen, er zetelende den vier en twintigsten Januari 1922. Kamer van den Eenigen Rechter. In zake het Openbaar Ministerie, ten laste van 28. BUTEIN René-Charles, zoon van i Karel en Fremault Nathalie, geboren te Stavele den 30 April 1868, bakker te Yper. OVERTUIGD van te Yper, den2 November 1921 A) Broodbakker zijnde, wit brood wegende on geveer 980 grammen en 1210 grammen verkocht te hebben B) Met bedriegelijke handelingen den kooper nopens de hoeveelheid van de verkochte voorwer pen bedrogen te hebben C) Aan een prijs hooger dan den maximum door de wettelijke verordeningen vastgesteld, brood verkocht te hebben D) Handel drijvende in voorwerpen van grootste noodzakelijkheid, voor deze noodzakelijkstelevens- behoeften, woekerprijzen verlangd te hebben DE RECHTBANK bij toepassing der artikelen 4 Besluit-Wet van 5 November 1918 artikel 2 Wet van 11 October 1919 artikel 2 Wet van 10 Juli 1921 artikel 5 Koninklijk Besluit van 12 December 1919 artikelen 2, 3 en 4 Ministerieel Besluit van 21 Juni 1921 499, 40, 65 van het Strafwetboek artikel 1 Wet van 24 Juli 1921 artikel 194 Strafvorderingswetboek. VEROORDEELT hem tot Eene boete van honderd franken hoofdens feiten A, B, C en D. En tot de kosten begroot in het geheel op zeven Menin a YPRES. S’adresser au Notaire DE COCK, rue Carton, Ypres. Zegt dat de boete van drie honderd franken zal mogen vervangen worden door eene gevangzitting van eene maand bij gebrek aan betaling van de zelve. Beloop van het bestek 106.193,00 fr. Borgsom 5 van de prijs der aanneming. Borgsom 5 van de prijs der aanneming. Beloop van het bestek 607.370,68 fr. Borgsom 4% van de prijs der aanneming. Opening der aanbestedingsbrieven om 10 ure in het Gemeentesekretariaat van Boesinghe. Laatste termijn voor hèt bestellen ter post der aanbevolen en gezegelde aanbestedingsbrieven 27 Februari. Bestekken en lastenkohieren zijn ter inzage in het Gemeentesekretariaat te Boesinghe. score dus Le3i janvier dernier, est décédé a Warnê- ton, oü il résidait temporairement, M. Louis- Albert DUMORTIER, ancien brasseur a Comines, époux de dame Delannoy, né a Comines, le 17 avril 1842, Ses funérailles ont eu lieule lundi suivanta Warnêton, d’oü le corps a été conduit au cimetière de Comines pour l’inhumation. Nous adressons a Madame Veuve Dumor- tier, a ses enfants et a sa nombreuse familie nos bien vifs sentiments de condoléance- in de weekbladen Het Ypersche en het Nieuw Yper en van plakbrieven op het lokaal be stemd tot den verkoop. Zegt dat bij toepassing van artikel 1 der Wet van 24 Juli 1921, de boete van honderd franken, zal verhoogd worden met 20 opdeciemen weze dus samen drie honderd frank voor dé boete van honderd frank. a j kir Le Club du II. C. R. a donné sa première fète le jeudi 9 courant, en la salie des fêtes de i’Hötel Excelsior d’Ypres. La plus tranche cordialité a regné au cours qe cette fète a laquelle ont été conviés les diverses notabilités de la région, les fonction- uaires, particuliers, etc. Le programme de la lète comportait une partie musicale ainsi qu’unetcourte, comédie M Loriot de Devilliers. Se sont particulièrement distingués, Made moiselle Nénette Nennen, élève du Conserva toire Royal de Bruxelles qui avait bien voulu -apporter son concours a la réussite de la fète. jyiM- Harlos, Wyllemins, E. Delbrouck, Lede- gem, Demoor, A. et J. Vico, les solistes D. Werrebrouck et M. Priem, etc. La symphonic locale Ypriana apporta égale- nient sa collaboration qui fut trés appréciée. Au cours de la soirée une collecte fut orga- nisée au profit de l’oeuvre des Orphelins du bombardement de la ville d’Ypres que dirige avec tant de dévouement M. le Chanoine Delaere, doyen d’Ypres. Cette collecte a produit la somme de 53o fr. Ou ne peut qu’approuver l’initiative prise par le Club du H. C. R. qui contribue a rame- ner la gaieté dans notre ville dévastée tout en créant une atmosphere de bonne camaraderie parmi les cléments de la population et des services publics. Les organisateurs de la fète trouvèrent une .aide préeüeuse en le concours de M. Fischer, dirigeant de l’Excelsior-I lótel qui ne ménagea pas ses efforts en vue de la réussite de cette charmante soirée. Nieuw Stekkersdraad sachant réparermachi- kl «e-i nes et chaudières, j Op den terrein van C. S. Yper en voor een goed getal toeschouwers wierd Zondag laatst 12" dezer, een footballmatch gespeeld onder de leiding van den scheidsrechter Minon tus- schen C. S. Yper en S. K. Rousselaere. C. S. Yper zette volgende elftal in lijn Goalkeeper Werrebrouck O. back Deleu Alb., Masschelein V. half back Hoflack P., Deplancke J., Coffijn G.; forwards Decadt H., Hollebeke J., Dechiever, Van Winsen G., (kap.) Van Damme G.-; linesman Dekeerle E. De S. K. Rousselaere wint den toss en speelt met den wind in de rug. Om 2.3o ure neemt de match aanvang pas is het spel aan den gang of C. S. Yper zit in het kamp van Rousselaere en na 'zes minuten spel zend Dechiever nummer één voor Yper binnen op overzet van den rechter extréme Van Darame. Het spel wordt hernomen en verschillige «corners worden verleend aan S. K. Rous selaere die toch zonder uitslag blijven. Om I -- 2. IL -1 pe- I frank, twee en tachtig centiemen. eerste maal wordt hij geshot koste der veroordeelde bij middel van inlassching S. K. R., zoo staan de twee elftallen gelijk 2-2. Pas is het spel eenige minuten hernomen of daar komt de inside links G. Van Winsen naar de goal van S. K. R. gestormd en num mer drie voor Yper gaat binnen. Nog eenige minuten spelen en iedereen denkt dat het er zoo zal bij blijven maar op de laatste minuut komt den half center De plancke afgebold naar de netten van S. K. R. en natuurlijk gaat nummer vier voor Yper binnen. Het einde wordt daarop gefloten en Yper trekt er van onder met de overwinning, onder het blijde gejuich der menigte zoo de tweede plaats in het klassement behoudende voor het kampioenschap der Vlaanderen, III' Afdeeling, Zuiderlijk gewest. De spelers noemen die het best speelden ware onmogelijk want allen ijverden en werk ten voor de zoo wel verdiende overwinning. Voor de C. S. Yper Hip Hip Hoerah Een Sportsman. '1 i - 2.5o ure bekomt S. K. Rousselaere een nalty een maar gaat hernevens deze shot wordt ver nield en moet hergeven worden, daar er een ■der spelers der C.'S. Yper in de penalty area geloopenkomt. Een tweede maalgeshotzijnde, de Ypersche keeper vangt den bal en werpt hem vooruit, hij wordt hernomen door den eigenste speler van S.' K. Rousselaere, die nummer één voor S.. K. binnen zendt Aan de tus.schenpoos blijft gelijk 1-1. Na de herneming speelt Yper met den wind ‘n de rug in het begin valt er niets bijzonder ajn te merken tenzij eenige corners ten voordeele van C.. S- Y. die toch niet kunnen i’innen geraken alsook eeiïige direkts» naar goal van Rousselaere door Van Winsen, ^eplancke en Dechiever. Om 3.35 ure zend Dechiever nummer twee 'nonen voor C. S. Yper op overzet van den talfrechts Hoflack. -Het spel wordt hernomen en daar komt S. K. Rousselaere al met eens I algeloopen naar de goal van A per en de center 1O1'Wards zend mumner twee Nieuwe Afsluitingstaken aan voordeeligste prijzen. I pSase, bons certificats. Linnen voor i Adresse au bureau du journal. r lp p if

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 11