Hl Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper Nr 73 der Greff ie Nr 2222 van. het Parket STAD YPER Y P R I A N A i3,45fr. 5.00 fr. Ó.oofr. Houblons les 50 kilos Kaarten zijn nog te bekomen in het lokaal, MUSEUM, bij II. Waterbley. Employé on demande po'ur Ypres, Mom sieur, Dame ou Demoiselle ayant bonne orthogra- phe frangaise et flamandeet connaissant si possible un peu de comptabilité. Ecrire en indiquant références et prétentions a M. B. H. 21, rue d’Ypres, Poperinghe. Het werkcontract der bedienden voor de Senaatscommissie De Senaatscommissie belast met het onder zoek van de wet op het werkcontrakt der I bedienden heeft verslag over hare beraadsla gingen uitgebracht. De wet werd op enkele punten belangrijk Het Bestuur der Maatschappij heeft de eer •de leden der drie afdeelingen van Ypriana 'met hunne families, uit te noodigen tot het ge zellig feestje dat zal plaats hebben op Dinsdag 28 dezer, om 8 ure ’s avonds in het Excelsior Hotel, en waaraan verscheidene zangers en muziekanten, alsook de syniphonie, hunne medewerking zullen verleenen. Men gelieve zich te voorzien van dclidkaart. Op ZONDAG 26 Februari, om 6 u. ’s avonds en MAANDAG 27 Februari om 7 u. s’ avonds lïi de feestzaal van het Gasthof «EXCELSIOR» Opvoering van HET VADERLM^ OEZAGi Geprimeerd dranja in 3 bedrijven, en, SCHRIK VAN SOLDATEN blijspel met zang in één bedrijf. Algemeene leiding van M. FERNAND DEBONDT. STAD POPERINGHE Ville de POPERINGHE MARKT MARCHÉ-. 24 FEBRUARI 1922 M1DDELPR1JZEN PRIX MOYENS 60 fr. I Knocke a Ypi es deti uit pat les laits de guerre. II serait desiiable que le tronqon allant du I qUai a la gare (canal d’Ypres a Comines) fut I j-ggtauré en mème temps pour permettre le déchargement a proximité de la gare. Adopté. 2. M. le bourgmestre donne lecture de farrêté qu’il vient de prendre defendant les mascarades et travestissements durant les jours du prochain carnaval. Approuvé a l’unanimité. 3. M. Ie Bourgmestre a recu communi cation des plans du monument commémoratif .Jont nos allies Anglais feront don a la ville d’Ypres, en souvenir de la resistance memo rable de notre glorieuse ville qui résista pen dant phis de quatre ans de guerre aux terribles assauts de l’ennemi et resta pour les bodies un rempart infrandiissable. Ce monument grandiose qui sera ccn truit A la porte de Menin, sera digne du fait glo- rieux qu’il doit commémorer. Les plans seront exposés pour permettre au public d’en admirer la belle conception. Le Conseil vote d’enthousiasme des felici tations aux auteurs Anglais du projet et des -remerciements chaleureux a la nation alliée. Laséance publique estlevée a 16 1/2 heures. Le Conseil se constitue en comité secret. qn Motor Darmstadt 4 H.P. X C 6 maand gediend, bij Bouten» wagenmaker, Kalfvaart, YPER. gewijzigd. In art. 4 van de wet had de Kamer ver waarloosd de voordeelen betreffende de uit betaling der jaarwedde bij geval van ziekte, ook aan de vröuwelijke bedienden bij hunne bevalling toe te passen. De Senaatscommissie heelt thans een dergelijke bepaling bij art. 4 gevoegd. De termijn van opzeg Art. 12 van de wet heeft betrekking op den termijn van opzeg. De Kamer heeft bepaald dat, voor de bedienden die meer dan 600 fr. per maand verdienen, de termijn van opzeg zes maanden bedraagt. De Senaatscommissie is van oordeel dat een dergelijke bepaling een te zware last is voor de kleine werkgevers. Zij heeft dan ook het artikel gewijzigd in dien zin dat de termijn van opzeg drie maanden bedraagt voor al de be dienden die meer dan 2Óo frank per maand verdienen. De termijn bedraagt zes maanden voor de bedienden,- die in dienst van denzelfden werk gever zijn gebleven gedurende tienjaar. De bepaling van niet-mededinging De bepalingen van niet-mededinging zijn niet toepasselijk op de bedienden die min dan 12.000 frank ’s jaars verdienen. Het geldt hier het verbod voor den bediende om in het land zelf of in den vreemde qen gelijkaardig be drijf, als het bedrijf van zijnen werkgever, in te richten. De Senaatscommissie heeft de bepaling niet gewijzigd, maar zij heeft de oneerlijke mede dinging willen te keer gaan en de volgende wijziging aan art. 2Ogebracht Zoowel wanneer de overeenkomst van kracht is als na het eindigen daarvan moet de bediende nalaten, de geheimen der fabrikee- ring of der zaken van het bedrijfshoofd aan een concurrent of aan elk anderen persoon bekend te maken en elke andere daad van oneerlijke concurrentie te verrichten of daar aan deel te nemen. Tot staving van dit verbod kan een straf- beding in de overeenkomst opgenomen wor den. De Handelsreizigers Met betrekking tot de handelsreizigers Art. 24. Een 2e lid toe te voegen, lui dende De handelsrgizigèr kan voor ten hoogste 5o t. h. van het verlies aansprakelijk gesteld worden, indien hij zicji borg of delcredere j stelt en uit dien hoofde, krachtens eene uit drukkelijke bepaling van de overeenkomst, een aanvullend commissieloon ontvangt. Art. 29. Een lid 4 toe te voegen Met de bedienden, op wie deze wet van toepassing is, worden daarentegen gelijkge steld de handelsreizigers, wier commissieloon voor het vorig jaar, met of zonder vaste jaar wedde, niet 12.000 fr. bedraagt. Toepassing der wet De Senaatscommissie heeft een nieuw arti kel bij de wet gevoegd dat luidt als volgt Art. 33 (nieuw). Binnen drie maanden na de afkondiging dezer wet moeten de leppende overeenkomsten in overeenstemming gebracht worden met de bepalingen welke zij invoert. In de memorie van toelichting wordt tevens verklaard dat de wet toepasselijk is op al de bedienden zoo van de vrije beroepen als van handel en nijverheid. Indien die amendementen door de Senaat worden goedgekeurd zal de wet naar de Kamer teruggezonden worden. V. O. S. Afdeeling PUINEN TROOST Gedenkmaal voor Ypersche gevallen helden Overdracht der vorige omhalingen 986,50 fr. Op 8 Januari 1. 1. in ’t Koninklijk Zweerd te Yper, na liederen door Gust en Boby Van heer Maurits Cherchye, schil der en glazenmaker te Yper Van heer en vrouw Edouard Col- paert te Yper Schrijversrecht voor het opvoeren te Vélm’ St Truiden, van mijn drama «Vondeling en martelaar» 10.00 fr. *Op 23 Januari, 1, 1. in het Hotel Britannique Yper. Avondmaal der handboogmaatschappij De Vereenigde Liefhebbers 38.oo ir. Omhaling op 26 Januari 1.1. gedaan door mejuffers Chrisliaens, op het tooneelfeest gegeven door den bond, der Invaliden te Yper. Opvoering van Dolle Hans Werkstaking der SmedersNa bootsingen en Het Wachtwoord is ronken met de hoogst ge waardeerde medewerking der symphonic Ypriana 255.00fr. Totaal i3l2,g5fr. Alle verdere bijdragen mogen toegezonden borden en -zijn met dankbaarheid aanvaard lni Ferdinand DE BONDT, 7, Openbaren 'Kofte Yper. UITTREKSEL van een vonnis tegen- sprekelijk uitgesproken door de Recht bank van Eersten Aanleg Eerste Kamer van het Arrondissement Yper, Provincie West-Vlaanderen, er zete lende den negentienden Januari 1922. In zake het Openbaar Ministerie, ten laste van 103. CORNELLS Amedeus, geboren te Meessen den 6 Januari 1892, zoon van Emiel en van Tahon Helena, beenhouwer, te Meessen, Yper- straat. WEDERSPRAKELIJK OVERTUIGD van te Meessenop 19October 1921 A. Goederen of levensmiddelen van eerste noodwendigheid verkoopende of te koop stellende, de lijst der verkoopprijzen van ieder der te koop gestelde waren niet op zichtbare en zeer leesbare wijze aan de vitrienen, ingang en binnenplaats van zijnen winkel aangeplakt te hebben. B. Geene boeken gehouden te hebben welke toelaten ten allen tijde, den oorsprong, inkoops- en verkoopsprijs der te koop gestelde waren te besta- tigen. C. Bij den verkoop der noodzakelijkste levens behoeften, woekerprijzen verlangd te hebben. DE RECHTBANK bij toepassing der artikelen 1, 2 en 5 Koninklijk Besluit van 4 Mei 1920 art. 1 en 2 Wet van 11 October 1919 art. 1 Wet van 16 Oogst 1920 art. 4 Besluit-Wet van 5 November 1908 art. 2 Wet van 18 Juli 1921 85-40 60 van het Strafwetboek artikel 1 Wet 'van 24Juli 1921 art. 194Strafvorderingswetboek. VEROORDEELT hem Voor feit A, tot eene boete van zes en twintig frank; Voor feit B, tot eene boete van zes en twintig frank; Voor feit C, tot eene boete van honderd frank en tot de kosten van het geding begroot op zeven tien frank zeven en twintig centiemen. Beveelt de bekendmaking van het vonnis ten koste van den veroordeelde bij middel van inlas- sching in het weekblad Het Ypersche en van aanplakking aan het lokaal tot den verkoop bestemd. Zegt dat bij toepassing van artikel 1 der Wet van 24 Juli 1921, ieder der boeten van zes en twin tig frank en die van honderd frank verhoogd wor den met twintig opdeciemen we'ze dus samen acht en zeventig frank en drie honderd frank voor de boete van honderd frank. Zegt dat de boeten zullen mogen vervangen worden door eene gevangzitting van acht dagen voor ieder der boeten van zes en twintig frank, en eene maand voor de boete van honderd frank. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Yper, den 15 Februari 1922. De Opper-greffier der Rechtbank, ALBERT WILLAERT. 62 fr. 68 fr. 58 fr. 11 fr. 10 fr. Tarwe de 100 kilogrammen Froment les 100 kilos Rogge Seigle Haver Avoine Aardappelen de 100 kilogrammen Poinmes de Terre les 100 kilos Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren de 25 (JBufs les 25 Hoppe de 50 kilogrammen i 1921 330 fr. Houblons les 50 kilos 1922 285 fr. Tarwe de 100 kilogi id. id. id. id.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 11