1 Jaargang, iN° 46 4 MAART 1922 - - Weekblad - - ‘2 me Année, N“ 46 4 MARS 1922 Journal hebdomadaire de 1’Arrondissement d’Ypres de rat ie der geteisterden van de verwoeste streek GHELUWE deration des sinistrés de la region dévastée prochaine REUNION MENSVELLE, des dé- ts des Clubs aura lieu a Ypres, Caseme, le Diman- \lMars, a 2 1/2 heures trés précises, voor het Arrondissement Yper HET LA REGION D’YPRES Aankondigingen Yperstraat, 21, POPERINGHE Rédaction, Administration et Publicité Rue d’Ypres, 21, POPERINGHE ttr, Naamlooze artikels geweigerd Les articles non signés sont refuses Organe de I’Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. uw inventaris vermeld, inzonderheid voor de velos. 7) Bewijs der nederlegglng der schaden. 8) Gebeurlijk eene wettig gemaakte procuratie (vol macht). En indien er kwestie is van onroerende schade, erbij voegen 9) Bewijs van eigendom Uittreksel uit het cadas- traal hoofdregister, notariaale akt, bestatiging of schat ting van bestek. Al deze onontbeerlijke stukken, voor het daarstellen uwer schade worden bij uw dossier gevoegd, zij zullen dienen om U voorschotten toe te staan en daar zij in de greffie of in het Kommissariaat bewaard blijven, zul len zij al gereed zijn voor uw eindvonnis, ’t is dus hiermede dat wij komen tot het tweede tijdstip. De middels om er toe te geraken zijn de Arbitrale Kommissie overeenkomst, en oordeel voor de recht bank. 3) EIND- OF AFDOENDE VONNIS. Dit oordeel kan zoowel op de kleine schade als op 1) ARBITRALE KOMMISSIE. Dit is eene Kommissie uit vrije lieden, uit alle par tijen genomen welke uwe schade onderzoekt en be spreekt De Heer Kommissaris doet U voorstellen, die gij vrij zijt te aanvaarden of te weigeren. In geval van overeenkomst teekent gij dezelve, en eenigen tijd na dien de eenige rechter of in geval van opstapeling de rechtbank bekrachtigt dit akkoord maar gij behoudt het recht nog uwe opmerkingen te maken. Gij bekomt uwe eerste snede 2 of 3 maanden na dit vonnis. Eene verandering zal waarschijnlijk komen en men zal niet meer voor de Rechtbank moeten verschijnen. Het is aan Mijnheer den Hoofd-Kommissaris van den Staat dat gij uwe aanvraag moet doen om voor deze Kommissie te verschijnen. 2) OVEREENKOMSTEN. Sedert eenigen tijd mogen de Vennootschappen over eenkomsten sluiten tot het beloop van 50,000 franken. De Beheerders die gij vrijlijk kiest die mijns dunkens moeten toebehooren aan al de politieke gezindheden, onderzoeken uwe dossier, de Staats-Kommissaris vraagt U een akkoord te sluiten op eene zekere som welke gij gansch vrij zijt te aanvaarden of te weigeren. Indien de overeenkomst gesloten wordt, het stuk wordt naar Brussel gestuurd en na onderzoek en beves tiging, ontvangt gij rechtstreeks van de Federatie der Coöperatieven, de eerste snede die U werd toegestaan. Het is goed rekening te houden dat eene overeenkomst dragen moet op al uwe schaden, ’t is te zeggen dat een verdrag een eindvonnis is over alles wat gij aan den Staat vraagt. Algemeenlijk moet de overeenkomst dragen op de minst geteisterden. Het is eene zeer belangwekkende klas, die moet ondersteund worden, maar gelijk wij tot eene gansch verwoeste streek behooren, is er zooals in alle organismen opeenstapeling en eene stondelijke uitkiezing dringt zich op. De belangwaardigste dienen den voorrang te hebben. Het is eene soms pijnlijke en droevige toestand, want meestal de geteisterden onzer streek zijn in dezelfden stopweg. Om een verdrag te bekomen, moet men de aanvraag doen aan de Coöperatieve die dan uw dossier vraagt aan het Staats-Kommissariaat. De Voorz. - Le Présid., A. BUTAYE die ons toekomen en wij verklaren dezelve rechtzinnig en echt. In gevolge bevestigen wij de echtheid van de schade welke het voorwerp dezer aanvraag uitmaakt. Alzoo helpe ons GOD. Bij het zenden van dit bewijsstuk is het noodig de plaats op te geven, de dagteekening en het nummer van het ontvangstbewijs der nederlegging der schade. Indien, sedert de inleiding der vraag, de vader, de moeder of een. bloedverwant waarvan gij de recht- streeksche erfgenamen zijt, overleden zijn, zult gij dezelfde formaliteit moeten invullen. Indjen uwe oorlogsschade laattijdig ingeleid werd, ’t is te zeggen na het wettelijk termijn, is zij met verval geslagen, en dit zal maar kunnen hersteld worden door de rechtbank, dus door een vonnis. Indien gij in uwe vraag van herstelling onvrijwillig verzuimd hebt eene schade te eischen, hebt gij het recht te verzoeken dat men bij uw iriventaris de vergetene voorwerpen voege, met aan den greffier der recht bank de bijzonderheid van het vergetene gekend te maken bij het nummer van dossier of ontvangstbewijs der nederlegging. Indien gij uwe schade overdrijft, of indien de per soon die uw inventaris heeft opgesteld, te veel heeft aangeteekend, is het uw plicht van den heer Voorzitter of Staatskommissaris te verwittigen, want ik steun op dit punt, gij zoudt kunnen met totaal verval geslagen worden. Bemerkt wel, indien gij dezen akt van eerlijkheid daarstelt, dat de Rechtbank een onbegrensd vertrou wen in uwe verklaring hebbende, daarvan in groote maat rekening zal houden voor uw vonnis, wel te ver staan als deze verklaring te goeder ure werd gedaan. Nu komen wij tot het eerste tijdstip der oplossing van uw dossier (processtuk) bij de onderstelling dat het neerleggen uwer schade regelmatig gedaan werd. De voorschotten langs bestuurlijken weg zijn afge schaft. Blijven nog. 1) De voorschotten door de Coöperatieven; 2) De Provisionneele voorschotten; 3) Door vonnis Bef ere. Voor nummer 1 dient men zich te wenden tot de Coöperatieven; voor 2 en 3 moet men zijne vraag doen aan Mijnheer den Hoofd-Kommissaris van den Staat te leperen. Deze inrichtingen zullen U de volgende documenten vragen 4) Een certificaat van goed leven en zeden en natio naliteit voor iederen rechthebbende; 2) Een uittreksel van den geboorte-akt voor iederen rechthebbende 3) Verzekeringspolitie, of in geval van niet verzeke ring verklaring op eed aan den Burgemeester. Ik roep uwe ernstige aandacht op dit punt: doe geene verklaring van niet verzekering zonder aandacht, want te Brussel bestaat er een onderzoeksofficie van al de verzekeringsmaatschappijen, en eene valsche verklaring zou onvermijdelijk een verval voor gevolg hebben. 4) Bevestiging van getuigen welker handteekens moe ten wettig gemaakt worden (légalisés). 5) Samenstelling der familie- of trouwboekje. 6) Al de stukken die gij zoudt kunnen voorbrengen ten bewijze dat gij bezitter waart van de voorwerpen in Opstel en aanstaande MAANDELIJKSCHE VERGA- NG der afgevaardigden der Bonden zal plaats i te Yper, in de Kazerne, den Zondag 12 Maart aande om 2 I /2 uren zeer stipt. Dagorde Verslag der voorgaande zitting; Mededeelingen Wenschen der Bonden; Aanduiding der plaats onzer aanstaande verga- Mogelijker wijze: Ministerieel verhoor. fezanten der plaatselijke overheden, in de gemeen- waar nog geen Bond bestaat, worden verzocht onze deringen bij te wonen. Secret. - Le Secret., VERBEKE Abonnement 8 fr. per jaar Buitenland 11 fr. (nieuw port inbegr.) Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Bewaren en Raadplegen ffl talrijk publiek woonde de voordracht bij, gege- i door den Heer L. Geuten onder de bescherming iden club der geteisterden. 's de landelijke schade uitgelegd te hebben zette de fcr het mecanisme der oorlogsschade uiteen in 8 uitvoerige beschrijving. tetis een stuk, hieronder gegeven, dat de geteisterden j de kleine gemeenten die het goede buitenkansje I hebben zulke voordracht te kunnen hooren, moe- hewaren en raadplegen. 8 Gheluwenaars zijn werkers, die kost wat kost tot normaal leven willen terugkomen. dj geven hier nu den tekst der voordracht van peuten. NEDERLEGGING DER OORLOGSSCHADE. "s gij uwe oorlogsschade hebt ingeleid, is uwe aan- *8 tot herstelling wel geteekend geweest door al Ehthebbenden 110 neen, is het noodzakelijk aan de Greffier der ^hank voor Oorlogsschade eene bijkomende verkla pte sturen opgesteld als volgt ondergeteekenden van Belgische nationaliteit. kennis genomen te hebben der aanvraag ter her- ^5 ingeleid door y ®en wij ons bij deze vraag aan voor de aandeelen Abonnement 8 fr. par an Etranger 11 fr. (nouveau port compris) On peut s’abonner dans tons les bureaux de poste Beiges Ordre du Jour: Procès-verbal de la séance précédente; Communications Voeux des Clubs; Designation du lieu de la prochaine reunion Eventuellementaudience Ministérielle. es délégués des autorités communales des localités n’existe pas de Club sont priés d’assister a nos lions. fPERSCHE Orgaan der Vereeniging der Geteisterden, der Ypersche Clubs, enz.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 1