DE LEANING L’EMPRUNT Ministerieel Bezoek Visite Ministérielle II i I fr. Les Hmitiés Francises d’Ypres Dood van M, Woeste Prijs De Lo W Bericht aan de inwoners van Onze leaning van een milliard is deze week door de Kamers gestemd ge weest. Dat feit zal onzen Minister Zondag een goed onthaal verzekeren. La journée de huit heures dans les régions dévastées Au moment de mettre sous presse, nous apprenons que M. Van de Vyvere, notre Ministre des Affaires Économiques, arrivera a Ypres, dimanche prochain vers 2 heures. Il voudra bien, nous y Notre emprunt d’un milliard a été vöté cette semaine par les Chambres. Cette bonne nouvelle est de nature a assurer a notre Ministre une chaleureuse réception dimanche. fr. 5gi8 18.280 1 19 920 0073 Alois en kinders 3540 iog5 39.675 1730 fr. 825 565 1675 5470 5470 740 1431 igoo 10.700 4825 56g5 925 1495 2465 1925 - 425 préfère assister, ce qui vaudrait encore mieux, a la Réunion mensuelle de la Fédération qui se tient précisément ce même jour a la caserne a 3 heures. Op het oogenblik van het ter pers leg gen, vernemen wij dat M. Van de Vyvere onze Minister van Ekonomische Zaken, Zondag aanstaande, rond 2 uren, te Yper zal aankomen. Wij hopen wel dat. hij dan de delegatie van de Federatie der geteisterden van ’t arrondissement zal comptons, recevoir la délégation de la willen ontvangen, tenzij hij liever onze Fédération des sinistrés a moins qu’il ne maandelijksche vergadering zou bij wonen, zitting die denzelfden dag om 3 uren in de kazerne plaats grijpt. Dit ware nog veel aangenamer voor eenieder. 4733 - 2096 2200 1160 i852 1799 1379 g85 1154 1008 1641 420 3o44 798 2683 zijne eerlijkheid en zijne volstrekte onomkoop baarheid. Hij achtte dat zijne politieke baan hem alleen werk en plichten moest toebrengen j maar geen baten. Als hij iets oneerlijk oordeel de was het gansch onmogelijk hem er toe te buigen, iedereen wist dat, en daarom was hij door iedereen vereerd. Hij was de beste en de drukste advokaatvan Brussel, hij schreef merkwaardige politieke en historische studiën in de tijdschriften, en nooit gedurende de 48 jaren dat hij Kamerlid is geweest heefthij een enkelen zitdag der Kamer gemist hoe gering ook het belang er van was. Onder alle opzichten was hij het voorbeeld van den volksvertegenwoordiger en van den politieken geleider. Zijn grootste verdriet sedert den oorlog was veroorzaakt door de scheuring der katholieke partij waarvan zekere hoofden zijne leidingen zijne vermaningen verworpen hadden. Nu M. Woeste niet meer bestaat, is de sterkste band die deze partij nog wat aaneen hield, te niet. Zijne verdwijning kan voor ons onge lukkig België, betreurensweerdige gevolgen hebben Y P R I A N A De uitnoodiging tot het Concert van Zondag en Maandag laatst in het Excelsior hotel, door Ypriana gedaan tot hare eere- en wer kende leden, had Zondag een talrijk en uitge lezen publiek daarheen gebracht. Ook werden de toehoorders in hunne verwachting niet te leurgesteld. Benevens de wel uitgekozene en met kunst gevoel uitgevoerde stukken voor symphonic werden er door de zangafdeeling drie koren gezongen, die telkens met luidruchtige toejui chingen begroet werden. De uitvoering van den Maandag had, niettegenstaande het aller slechtste weder, toch nog een goed getal muziekliefhebbers aangelokt. Deze tweede uitvoering mag evenwel gelukt heeten als die van den vorigen dag. Eene omhaling gedaan, ten voordeele van den Invaliedenbond van Yper, heeft de som van 2o5 fr. opgebracht. Een woord van dank aan den fleer A. Gaimant, zijne muziekanten, zangers en zan geressen, alsook aan het Bestuur der Maat schappij, voor de paar uurkes kunstgenot die zij van tijd tot tijd te smaken geven aan hunne eere- en werkende leden en hun huisgezin. Gaat voort op dien ingeslagen weg met de Yperlingen wat deftig verzet te verschaffen en tevens te streven tot verheffing der muziek kunst. Een muziekliefhebber. Wij vernemen dat Ypriana het wintersei zoen zal sluiten met een prachtig Concert op Zondag 3o April, waaraan nogmaals de onver moeibare symphonisten en het Gemengd Koor zullen deel nemen en waarvoor het Bestuur de welwillende medewerking bekomen heeft van twee Ypersche artisten, Mejuffer Marie- Jeanne CALLEWAERT, pianiste, ie Prijs der Schola Cantorum van Parijs en Mejiif- GodeLieve GVLLEWAERT, Vi< ’rij s van het K' mirklijk Consc van Gent. Later mem qaarpver.. M. Colaert, qui a proposé récemment a la Chambre de ne pas appliquer Ja loi des huit heures dans les régions dévastées, proposa, au Conseil communal d’Ypres, d’exprimer le voeu de voir ranger l’industrie du batiment parmi les industries dites saisonnières (voir le compte rendu de cette séance du Conseil dans notre numéro du 25 mars dernier). Ce voeu, appuyé par M. le conseiller G. Delahaye, fut approuvé a l’unanimité et adressè a M.. le Ministre de l’industrie et du Travail, qui vient de répondre a M. le Bourg- mestre d’Ypres par la lettre suivante Bruxelles, 3l mars 1922. Monsieur le Bourgmestre, J’ai l’honneur de vous faire savoir que prochainemënt un arrêté royal paraitra, réglant le régime spécial a appliquer a l’in dustrie du batiment l’ar.ticle 5 de la loi heures. De Toeziener der belastingen van zal op i2n en i3n dezer te Voormezeele. en op I4n te St Jan, in het gemeentehuis, zitting hou den om hunne aangiften, in vullen nopens de be.la.s- - tuigen op de inkomsten.. M. Woeste, de grootste en oudste strijder der katholieke partij, is woensdag laatst, om 2 uren ’s namiddags, te Brussel overleden..Hij was 85 jaai' oud. Tot deze laatste dagen toe, sprak hij nog in de kamers. Vermaarde redenaar, begaafd met al de gaven die de groote politieke mannen eigen en noodzakelijk zijn maar ook met zekere hunner Voormezeele en St Jan gebreken, is hij eene halve eeuw lang de lei der en de voorvechter zijner partij geweest. Yper, Alhoewel zijne tegenstrevers hem al den j haat toedroegen welke vele politieke mannen J aan de verdedigers eerier tegenovergestelde de’ belastingschuldigen te helpen denkwijze toedragen, waren zij toch allen in bewondering, voor zijné onverpoosde werk- p zaamheid,de alwetendheid van zqn geest, Le Mercredi 12 Avril prochain, a 8 h. du soir, en la grande salie de l’Hótel Excel sior, M. le General PONTUS viendra donner une conférence intitulée Vers la Victoire avec projections lumineuses. II n’y aura pas de collecte, mais le programme sera vendu au profit de l’oeuvre des orphelins de la guerre. Outre la conférence de M. le Général Pon- tus, il y aura unepartie artistique et musicale. Les membres doivent être munis de leur carte. en con.formité avec sur la journée de huit Pour le Ministre, Le Directeur Général. N. d. I. R. Ce voeu du Conseil communal est tellement raisonnable que l’on ne conqoit pas qu’il puisSe êt're rejeté. Ainsi depuis le ier novembre dernier jusqu’aujourd’hui, la reconstruction dans les régions dévastées a été arrêtée pendant trois mois sur cinq a cause des intempéries de la saison. Autant de salaires perdus pour les macons et autant de retard dans la reconstruction N’est ce pas de la folie que de défendre de rattraper ce temps et ces salaires perdus 1 Quand nos enfants liront l’histoire parle mentaire de 1921, ils se diront que la majorité de nos législateurs étaient des idiots ou de§ fous, etle plus fort c’est qu’ils se tromperont. Ces législateurs n’étaient ni des idiots ni des fous, c’étaient tout simplement en majorité des froussards... Gemeente MOORSLEDE Degrysc Camille fl. 3l8o Gemeente NOORDSCHOOTE Louwage René fr. 3 p.66 Huyghe Leopold .3 „3o Ge m rente O O ST V LET E RE N Devloo Sophie fr 4959)O5 Debyser Jules 2705,94 Deramoudt Sylvie 1:220 Lanszweert Cyrille 10.02750 GemEEnTE RENING11E Boudry-Persoone Jéróme fr. 4O65 Feryn Julia we Bulcke i5.795 GastAimé i8.i5o- Drys Emma 3oo Gemeente STAD EN Steverlynck Henri 1 Maet Alois De Burghgraeve Henri en kinders Haspeslagh Cyrille Soenen-Bogaert w Lamaire Jules Boone Ambroos Deprez Hector V1LLE DE WA RN ÊTÖ N Delporte Navier Capelier Noël Delbarge Hermance Thiteca René Plafteew Servais Verkin Octave Merlevede Alin Vandamme Henri Ve Lemenu Jules Baelen Polydore Vc Duflo Lanwyck Henri Dillies Hélène Ve Gouwy Moerman Raymond Stad YPÉR Berghman Marie-Louise Verhoeven Madeleine Coffyn Auguste Descamps Marie-Louise Gekiere Justin Eggermont Francois Barbez Richard Vandelbrecht Leonard Geeraerts Richard Boessemaere Charles Cremer Arthur Treve Juliana Lesage Leopold We Dewilde-Monteyne Heddebouw Estelle Van Acker Charles-Louis Gemeente ZILLEBEKE Tyteca Emile fr. 2476 Gemeente ZU IDSCHOOTE Callier Sylvie we Dewilde fr. 225o Willens René 6825 Vandevoorde Jules 6o3o Decoene Henri 4317 e l

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 5