geo droom vara Sasseo Service des Agronomes de I’Etat N° 241 der Greffie N° 2223 van het Parket ’k begoste te in de verwoeste streken aan gemeenteraad I 23 Maart laatst). alle slag. Eenige peerden konden nochtans Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper Yper, den 3i Maart 1922. De Greffier der Rechtbank, Alb. Willaert. I Omliggende hunne boekjes aan seizoeninvloed onderworpen bedrijven. Het voorstel werd ondersteund door M. G. Delahaye, en met algemeene stemmen goed gekeurd. (Zie ons verslag dier zitting van den van Yper, in ons nummer van Le cercle artistique se a l’honneur de remércier l’honorable M. Cachaprès pour les beaux éloges et encoura gements qu’il a bien voulu nous adresser par son article paru dans ce journal le 25 mars. Seulement le cercle se permet de lui faire remarquer que les entrées ne se montent pas a 11 to mais a 760, chiffres constatés par MM. les accisiens. Japatrouvé. UITTREKSEL van een vonnis tegensprekelijk uitgesproken door de Rechtbank van Eersten Aan leg van het Arrondissement Yper, Provincie West- Vlaanderen, er zetelende, den 16 Maart 1922. Eerste Kamer. Inzake het Openbaar Ministerie, ten laste van: 355 BARTIER Evelina, geboren te Mees sen den 11 Mei 1866, dochter van Jan en van Grimmonprez Coleta, echtgenoote Braem Hendrik, slachtster te Meessen, Armentiers- straat. Wedersprakelijk te Meessen. op 19 Oc- M. Colaert, die in de Kamer,-voorstelde de achturenwet niet toe te passen in de ver- woeste streken, voor wat de bouwnijverheid 1 aangaat, stelde ook voor, in den gemeenteraad van Yper, den wensch uit te drukken de Reusje, juichen OVERTUIGD van tober 1921. A. Goederen of levensmiddelen van eer ste noodwendigheid verkoopende of te koop de lijst der verkoopprijzen van denstraat aan. Zoo geraakte straat. Van eersten af was geweest. Nu gingen de weddingen een gang I Men begost te gelooven dat de koers ging twee winners hebben. De geestdrift steeg tot een toppunt. Op de Botermarkt, rolde de tank ’t Ypertje in. De puupegalle bleef alleen over. Al langs de Boterstraat, de Vischmarkt, rolde ze maar altijd voort. Niemand kost ze nu nog volgen, want geen mensch koste door die straten geraken. Men moeste ze van verren bekijken door jumellen en verrekijkers. Iedereen be nijdde de aviateurs, die de koers onverpoosd overvlogen. Langs de Paterstraat, ’t Studentenstraatje, geraakte de moedige en hardknekkige Keyem- naar op de Esplanade. Van daar bereikte hij de Statiestraat. Bij het spelen van de Brabanqonne, ’t en Onze Vrouwe van Thüine, het van het volk, het wapperen van de vaandels, gerécht hij weer op het Statieplein. Al de entrepreneurs waren vol vreugde. Nu wisten ze enfin van een middel om hun gereed- I Ga je niet allichte een beetje stille de menschen laten slapen, in de I stellende, ieder der te koop gestelde waren, niet op zien- schap ter plaats te voeren. Ook bestormden j ze den gelukkigen eigenaar van de puupegalle en ze kommandeerden maar atourdebras... Ik kreeg eenen stuik, ’k Hoorde Eudoxie’s De Gids stemme liggen en 1 van alzoo rondte kervitsen riep ze. ’k Schoot wakker. Men droom was gedaan. Sissen van ’t Hoornwerk. Zegt dat de boeten zullen mogen vervangen worden door eene gevangzitting van acht dagen voor ieder der boeten van zes en twin- tig frank en eene maand voor de boete van I honderd frank. Voor gelijk vormig uittreksel afgeleverd ten M. VOORDECKERS, agronome de l’État a Roulers, pourra être consulté 1) a Ypres, chez M. Vermeulen H. Café des Brasseurs prés de la gare,' le 2e et 4e same- di du mois de 8 a 9 heures. 2) a ROULERS, rue de l’Est, 20. le 2e et 4' mardi du mois de 9 a 10 heures. 3) en tout temps, par écrit, a l’adresse sus- mentionnée. begin van November tot einde Maart, hebben onze herbouwingswerken meer dan den helft van den tijd moeten staken uit oorzaak van vorst, koude, regen of wind En men zou binst den zomer dat niet mogen inwinnen Zulks ware onnoozel 1 Wij vernemen dat M. de Minister van Nij verheid en Arbeid het volgende antwoord komt te zenden aan M. den Burgemeester van Yper. bare wijze en op eene klare plaats aan de I vitrienen, ingang en binnenplaats van haren i winkel aangeplakt te hebben. B. Geene boeken gehouden te hebben waarin de verkoóp-en inkoopprijs en den oor- gered worden voor dat ze versmoorden. In ■de Thouroutstraat, wupte den engelschen tank. In de Cartönstraat, konden de laatste lorries, karren, camions, triebols en wagens niet meer door. De moortel, het zand en de 1 'brijken lagen er in hoopen aan beide kanten I van de straat, tot in ’t midden. Slechts twee mededingers waren nog in de koers. De franschè tank die over alles kariotte en door alles wobbelde en een aardig getuig dat nog niemand opgemerkt had en dat door een keyemnaar voortgesttiwd was. Dit getuig ■scheen door alles te kunnen passeeren. Zijn eigenaar naamde het eene puupegalle. ’t Schijnt dat het in die verafgelegenc streek sedert lange jaren in gebruik is om de keien te vervoeren. Door de Dixmudestraat, de Markt, deRijs- selstraat gerochten de twee mededingers zonder ongeval. Nu sloegen ze in, op wat er nog over blijft van hetgeen eens de Klaver- straat was en dat aangeduid was door eene witte schreef op den grond geschilderd. De zelfde w t e schreef duidde ook de Blindelie- n ze in de Sterre- er straf gewed Brussel, 3i Maart 1922. Heer Burgemeester, Ik heb de eer U te laten weten dat eerlang bij Koninklijk Besluit de bijzondere arbeids- I regeling zal worden bekend gemaakt welke op de bouwnijverheid dient toegepast in overeenkomst met artikels 5 der wet op den achturendag. Namens den Minister, De Directeur Generaal. N. d. R. Wij hopen wel dat het Konink- verzoeke van het Openbaar Ministerie, lijk Besluit zulken redelijken wensch zal aan veerden. Wat beter bewijs kan men inroepen dan ons laatste winterseizoen Sedert het La Gaieté Cominoi- sprong der te koop gestelde waren ten allen tijde kan vastgesteld worden. C. Bij den verkoop der noodzakelijkste levensbehoeften, woekerprijzen verlangd te hebben. DE RECHTBANK bij toepassing der arti kelen 60-85-40 van het Strafwetboek 194 strafvorderingswetboek; art. 1 Wetvan 24JUÜ 1921, art. 1-2 en 5 Koninklijk Besluit van 4 Mei 1920; art. 1 en 2 Wet 11 October 1919; art. 1 Wet 16 Oogst 1920; art. 2 Wet 10 Juli 1921; art. 4 Besluit-Wet 5 November 1918. VEROORDEELT haar: Voor feit A. tot eene boete van zes en twintig frank. Voor feit B. tot eene boete van zes en twintig frank. Voor feit C. tot eene boete van honderd bouwnijverheid te zien rangschikken onder de i trank, en tot de kosten begroot op dertien i frank 42 centiemen. Beveelt de bekendmaking van het vonnis' 1 ten laste van de veroordeelde bij middel van inlassching in het weekblad Het Ypersche en van aanplakking aan het lokaal tot den verkoop bestemd. Zegt dat, bij toepassing van artikel 1 der Wet van 24 Juli 1921, ieder der boeten van J zes en twintig frank en die van honderd frank verhoogd zal worden met twintig opdeciemen; Op Kattefeeste Zondag, waren kozen Cha- fel cn nichte Mathilde nog al lang blijven aan talel zitten. Als je maai ten tween u nee^ cn zet, met een holde maag, geraakt het lichte -n'Oiid, sui tout als men nog aan ’t zomeruur niet is. Als we opstonden, was ’t donker. Ook wilde ’k het niet rischieren van kozen Charel joor de zoogezegde straten van Yper te laten voortrijden. Er zijn dingen die te gevaarlijk -zijn- We besloten dus van uit te gaan, een toertje te doen, terwijl onze twee vrouwen naar den cirk trokken. Overal vonden wij w^l volk. Kennissen van a]|e kanten die ecus waren komen kermissen lijk in den tijd. We dronken wat hoeks, we tikten met wat clioppen, we ijdelden wat stouts, enz. Als we eindelijk naar de Meenenpoort wil den trekken, had ik men contingent. Kozen Charel, die, als beestemarchand gewend is van met beenhouwers en andere dorstige wezens om te gaan, wiste van niets, maar ik sobbelde een keer of twee over den tram die open ligt, ’k viel bijkans in de suatie en ’k Schoot haast in eene waterleiding. Metkozens hulpe geraakte ik toch t’ huis. Eudoxie en nichte waren al lang elk in hun bedde. Weldra viel ik in slaap en droom en ’t Statieplein wemelde van ’t volk. Groote plakkaten waren overal aangeplakt om aan te kondigen dat het vandaag was dat zich La grand Steeple International pour Voitures de transport liep. Verkoopers van der Wegenis der Stad Yper en brachten bij honderden van hunne boekjes I plaatse ^aan denman. De aviateurs van de D. V. Y. j ’i. B. vlogen boven de hoofden der menschen rond. Groote masten waren overal geplant, waaraan de vlaggen van alle landen der wereld wapperden. Dozijnen van camions, tracteurs, lorries, automobiels, karren, wagens, triebols, bedekten het plein waar vroeger de barak van de Y. M. C. A. stond. Men bemerkte vooral twee tanks, eenen engelschen en eenen franschen, die beide den oorlog medegaan hadden en die ër niet bevreesd uitzagen van over een tranchee min of meer te gletschen. Op de gevel van de statie, prijkte het splen- lernieuw kadran van eene splenternieuwe horlogie die men espres geplaceerd haddeom .den depart te kunnen geven. De achturenwet Opeens zette zich al het gerommel in gang, ill langs de Boulevard Malou en de Elverdin- 1 ghestraat. Tot daar had alles wel gegaan, maar nu begosten eenige der mededingers zich in moeilijkheden te bevinden. Een paar camions braken hunne assen op de openlig gende tramlijne. In de Boesinghestraat, ver zonken twee tracteurs en drie lorries. Op de Beestemarkt braken twee peerden en een muil hunne pooten op de ijzeren baren. Op Sint- Maartens Nieuwweg, ging het redelijk wel. Slechts twee karren braken hunne ressorts. Zoo geraakten ze allengskens aan den Brugschen steenweg en den Kalfvaart. Daar verzonken een dozijn karren en wagens van weze dus samen acht en zeventig frank voor ieder der boeten van zes en twintig frank, en drie honderd frank voor de boete van honderd frank. Zegt dat de boeten zullen mogen vervangen i vaandel wgmaBMgmM imrera him 1 iiiiimiii i r 1 vi—nr

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9