Chambres Garnies Woonhuis in puinen en 2 aren grond, langs den gravier naar Woesten voordozen gebruikt door de wedu we Ch.-L. Decaestecker. I Hofstede Puinen van een woonhuis LA RÉGION D’YPRES HET YPERSCHE Bijvoegsel Supplément 15-4-22 OPJEiWAO VBIIKWPIW in één enkelen zitdag, Gemeente Reninghe Recht tot de Schadevergoeding op d/e puinen van Openbare Verkooping in ééne zitting VRIJDAG 28 AI»Rii U»2? Canal d’Ypres a l’Yser bronzen eermetaal, 27-45 RerairaglueEst S©Bo-sïim I Omschrijvingsprijskamp voor Stieren en Melkkoeien gehouden te Yper, op 11 April 1922 den Notaris Victor PIETERS te Reninghe. 5oo.oo Studiën van de Notarissen VAN CAYZEELE, te Poperinghe en COUDEVILLE te Steenvoorde. a lower, pour Monsieur seul chez M. V. HALLYNCK, Chaussée de Furnes, YPRES. 438 ten overstaan van den heer Vrederechter van het tweede kanton Yper, op B Wilei ^922 om 2 uur stipt namiddag, in de gewone gehoorzaal van het Vredege recht, Voetvolkkazern te YPER, van en 5 aren 88 ca. grond, langs de Zwartestraat. Sterfhuis van M. Dooghe-Merlevede. Het recht tot vergoeding voor oorlogsscha de der beide eigendommen wordt medever- kocht. YpeifSEith® Heldier® Een gezellig samen zijn in ’t Zweerd M. Debondt fr. Een Yperling uit Brugge Cyrille Van Sevenant-Reynaert, pla- fonneerder, Yper Carrousel-salon Bandelet V. O. S. volledige opbrengst Carrousel Marricau Feest Van Raemdonck Verkoop bloempjes Tooneelfeest 6-7 November 1921 Tooneelfeest 7-8 Januari 1922 Tooneelfeest 26-27 Februari 1922 Eenige Oud-Strijders in ’t Zweerd 25/3/22 Aan allen die medewerken dank De Penningmeester van het Komiteit. Onmiddellijk voor deze toewijzing Openbare Verkooping; van het Woonhuis met windmolen en stallingen te RENINGHE. Verdeeld in 3 loten. Woonhuis, gestaan in de Zwartestraat. Alles vcordezcn behoorendé aan den heer Al. Boudry. om 3 1/2 ure namiddag, ter estaminet Au Nouvel Aigle d'Or Groote Markt te Poperinghe, van Gemeente STEEIN VOORDE langs de Grensstraat van Watou naar Callicannes. Eene behuisde en bebowwde groot 1O Ha. 93 a. 40 ca. onder bebouwden grond, hof, weide en zaailanden. Bij plakbrieven verdeeld in 12 koopen. Waarvan koop 1 zijnde het woonhuis'en land- gebouwen met 4 Ha. 67 a. 70 ca. bebouwden grond, hof en weide. Gebruikt door Me We E. Carton-Wambeke tot 1 Oktober 1923 aan 700 fr. 's jaars boven de lasten en assurantiepremie. En koopen 2 tot 12 bestaande uit 6 Ha. 25 a. 70 ca.' zaailand, gebruikt door Me We Carton- Wambeke tot 1 October 1932 aan 629 fr. 30 cent, ’s jaars, boven de lasten. Est-il vrai que M. Deraedt, qui avait été chargé des études cóncernant le rétablisse- ment du canal d’Ypres a l’Yser, vient d’etre désigné pour diriger la section de la Lys d’Armentières a Grammene et n’aura plus qu’accessoirement a s’occuper de notre canal Est-ce un abandon de notre canal Ce serait du gaspillage Zondag laatst, 9 April, bij Fideel Verhaeghe te Reninghelst Cour de Commerce waar alle Zondag gespeeld is met de kaart, legde M. de burgemeester, Ch. Deconinck, solo- slim bloot op tafel. De vier spelers waren Ch. Deconinck, Jules Spenninck, Amedée Wagenmaeker en F. Verhaeghe. ’t Was Amedée Wagenmaeker die dat gedeeld had. Hartelijk proficiat. Offaciëele Beandhtera De heer Vervisch, notaris te Lendelede is benoemd te Moorslede in plaats van heer Deneckere. De ontslagen der heeren Ëug. Vander- meersch, notaris te Yper en J. Vermeulen, notaris te Gheluwe, zijn aanvaard. Dokter* V El O EZ El MOND- TANDZIEKTEN Yperstraat, 94, Poperinghe zal gedurende de maand April den Dinsdag en Donderdag niet ontvangen, alle andere dagen van 8 tot 12 en van 2 tot 4 uren. ’s Zondags van 8 tot 10 uren. Met ln Mei RAADPLEGINGEN iedere week Dinsdag, Donderdag efi Zaterdag te Yper, Maloulaan. 420 (dvisaujs habitants d'Houthem et d'Hollebeke L’inspecteur des contributions d’Ypres se tiendra a la disposition des contribuables, le mercredi 19 et le jeudi 20 couranta Houthem et le vendredi 21 courant a Hollebeke, a la maison communale, afin de les mettre au cou rant de la manière dont ils doivent remplir leurs formules cóncernant lesimpóts sur le revenu. Bij Koninklijk besluit van 6n April is de Z- E. H. De Brouwer, Eere-Kannunnik te Brugge, vroeger pastoor-deken te Yper, tot Officier der Leopoldsorde benoemd. De II.II. Butaye, notaris te Antwerpen, vroeger te Yper, De Vos, notaris te Watou, De Vos, eere-notaris te Wervick, Reynaert A., en Vandermeersch E-, notarissen te Yper, zijn tot Ridders der Leopoldsorde benoemd. Het Kruis van ie klas (35 jaar dienst) is toegekend aan den Hr Wullus II., oud-onder- wijzer der Staatsmiddelbare school te Yper. Het Burgerlijk Kruis van ie klas wordt verleend aan.de heeren J. Bultheel, onderwij zer te Elverdinghe, Verhaest, hóofdonderwij- zer te Moorslede, Steen, hóofdonderwijzer te Oost-nieuwkerke, Lacante H., rustend onder wijzer te Yper, Provoost, rustend hoofdonder wijzer te Vlamertinghe, Cordenier R. en Si- moen H., rustende onderwijzers te Yper, Tieberghein C., bestuurder der Stadsjongens school te Y7per. Aan allen hartelijk proficiat Studie van Bericht aan de inwoners van Hollebeke en Houthem De Toeziener der belastingen van Yper, zal op Woensdag ign en Donderdag 20n dezer te Houthem en op Vrijdag 2in te Hollebeke, in het gemeentehuis, zitting houden om de belastingschuldigen te helpen hunne aangiften in vullen nopens de belastingen op de in komsten. Vergadering van de Gemeentebesturen der verwoeste streek van 't Vpersche op Donderdag j. I. in het Hotel des Brasseurs De vergadering door een vijftigtal afge vaardigden bijgewoond, onder voorzitterschap van den heer Vandromnie, oud-volksverte- genwoordiger, was bijeengeroepen om den geldelijken toestand in de verwoeste gemeen ten te bespreken. Lezing werd gegeven van een brief van den heer volksvertegenwoordiger Colaert, zich verontschuldigende de vergadering niet te kunnen bijwonen, doch belovende de gemeen tebelangen te zullen voorstaan. Eene zeer drukke bespreking, die tw7ee uren duurde, werd met groote belangstelling gevolgd er valt te besluiten uit de zienswijze der afgevaardigden dat de bekommernis met de toekomst der gemeentekas algemeen is. De noodige gelden, om te gemoet te komen aan de zware lasten door de verschilligenieuwe wetten opgelegd, zullen in de eerste jaren niet gevonden worden het spoedig uitbetalen der schadevergoeding zouden last verlichten. Mpn is het eens dat de landelijke gemeenten zouden benadeeligd zijn, moest de verdeeling van het gemeentefonds op voet der bebouwde oppervlakte geschieden. *’t Ware rechtveerdi- ger het aandeel toe te kennen volgens het kadastraal inkomen van alle gronden. De inkomsten der gemeente dienen ook in aanmerking te komen, derwijze dat de grootste hulp aan de meest behoeftige dorpen verleend worde. Eene commissie werd benoemd om de latere zoowel als de huidige toestand in te studeéren en een voorstel op te maken dat aan de ge meentekas evenwicht geeft. UITSLAGEN Stieren zonder volwassen tand ie Premie 5o fr. en bronzen eermetaal, Monkerhey Maurice, Vlamertinghe. 2e Premie 5o fr. en bronzen eermetaal, Taverne Jules, Yper. 3e Premie 5o fr. en Sergier Auguste, Voormezeele. Stieren met 1 of 2 volwassen tanden ie Premie 100 fr. en zilveren eermetaal, Steenlafidt Emile, Vlamertinghe. 2e Premie 75 fr. en bronzen eermetaal, Verbiese Emile, Brielen. 3e Premie 5o fr. en eermetaal, Lemahieu Cyrille, Yper. Melkkoeien-zonder onderscheid van ouderdom ie Premie 100 fr., We Devolder, Yper. 2e 75 fr., Pannecoucque Charles, Voormezeele. 3e Premie 5o fr., Claereboudt Auguste, Vlamertinghe. 4e Premie 5o fr., Pannecoucque Charles, Voormezeele. 5e Premie '5b fr., Van Robaeys Henri, Vlamertinghe. 6e Premie 5o fr., Rommeïis Henri Vlamer tinghe. 16 Stieren hebben deel genomen aan de keuring i3 zijn aanvaard en 3 geweigerd. gattag» EJ3 i t1 k 20.00 343.00 21.00 5.00 132.30 45.30 91.00 113.95 304.4.0 i F i I

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 7