Tent te Koop Tribunal des dommages de guerre d’Ypres Ij Schrikkelijk Ongeïuk Rlécrologïe Sterfgeval STAD YPER s Enregistrement Wervik i Reninghelst Les ïemmes Bourgmestres POPERINGHE STAD Bericht aan de inwoners van Vlamertinghe Dokter V E R B EK E MOND- TANDZIEKTEN Yperstraat, 94, Poperinghe RAADPLEGINGEN te Poperinghe, van 8 tot 12 en van 2 tot 4 u., den Maandag, Woensdag en Vrijdag. ’s Zondags van 8 tot 10 u. te Yper, Maloulaan (hoek der Fiersstraat), van 9 tot 12 en van 2 tot 4 u., den Donderdag en Zaterdag. 420 Par Arrêté Royal du 26 avril 1922, MM. Courouble, Butaye, Sobry, vice-présidents, Brisoux, greffier, Thierenet Frimout, greffiers- adjoints prés le Tribunal des Dommages de guerre d’Ypres, sont nomméspour un nouveau terme. Quand ^Administration de l’Enregistrement et des Domaines se décidera-t-elle a transfe rer les bureaux d’Ypres la oü ils doivent se trouver, c’est-a-dire a Ypres Pourquoi tant de retard La situation actuelle ne peut plus perdurer. Le Mme De Toeziener der belastingen van Yper, zal op Maandag 8n, Woensdag io" en Vrij dag I2n Mei 1922, zitting houden van af 2 ure ’s namiddags in het gemeentehuis, om de be lastingschuldigen te helpen hunne aangiften in vullen nopens de belastingen op de in komsten. Moniteur publie la nomination de veuve Vanderwarden-Losseau comme bourgmestre de la commune de Willapuis. Burgerlijke Stand der maand April 1922 Dank aan de leden van ’t Gemengd Koor en hunnen leider den Heer G. Desramault, die binst den verloopen winter door hunne flinke medewerking de feesten van Ypriana hebben opgeluisterd. Dank bijzonderlijk phonie Proficiat aan de kinders Verhaeghe die deze week te Kemmel op den prijskamp nogeens den isten prijs behaald hebben en de Gouden Medalie, met eene koei van Durhamsch ras. Zij bekomen nu voor de derde maal den in prijs met hetzelfde dier, twee maal in Kem mel en één maal in Yper in den tijd van drie weken. Het is voorzeker de beste en schoonste koei der streek. Lundi dernier, ir mai, est décédée a Bru ges, a l’age de 67 ans, Mademoiselle Marie- Louise BAUS, après une longue et doulou- reuse maladie. Elle avait, sa vie durant, été a la tète de toutes les oeuvres pieuses de la ville d’Ypres. Nous offrons a sa familie l’expression de nos vives condoléances. aan de leden der Sym phonic en hun onvermoei baren Bestuurder Jd. A. Gaimant, die benevens hunne eigene feesten, al deze hebben gelieven te verlustigen gegeven door den V. O. S. den N. S. B. den Invaliedenbond en de Amities Fran cises Wij zien daarin een bewijs dat Ypriana ten dienste staat van iedereen, buiten en boven alle politiek. uiteenneembaar, vier plaatsen beneden, zolder gedekt met pannen. Genadige prijs. Zich wenden bij Nestor BOUDRY, Neerstraat, te YPER. 456 Maandag rn Mei 1.1. is, na eene lange en pijnlijke ziekte, in den ouderdom van 67 jaar, te Brugge overleden Mejuffer Marie-Louise BAUS. Gedurende gansch haar leven stond zij aan het hoofd der kristelijke goede werken van Yper. Wij bieden aan de familie Baus de uitdruk king onzer innigste deelneming in den rouw die haar komt te treffen. Dinsdag, 2 dezer, om gure voormiddag, op den Roodenberg te Westoutre, is een erg ongeluk voorgevallen. Deprince Henri, oud strijder, was volop bezig met schietgrenaden aan stukken te slaan. Een aanzienlijk getal grenaden lagen vóór hem terwijl hij, binst dit gevaarlijk werk, op eene kist met dusdanige springstoffen gezeten was. Plotselings werd eene vreeselijke ontploffing gehoord de stukken van zijn lichaam waren van 100 tot 200 meters rond geslingerd, zijn hamer werd op 800 meters afstand weergevonden. Indien dit ongeluk, vijf minuten vroeger gebeurd had, nog 7 toeschouwers, werklieden van in de nabijheid, zouden hetzelfde lot onderstaan hebben. Hij laat eene weduwe en twee jonge kinderen na. De begraving der overblijfsels had Donderdag plaats en werd door eene groote menigte bijgewoond. Wanneer zal de Verzamelingsdienst toch eens die gevaarlijke oorlogstuigen willen wegruimen, of is het de acht urenwet, die hun dienst vertraagt. Intusschen moeten die soortgelijke gevallen de voorzichtigheid nog meer ontwikkelen zelfs ook bij oud-soldaten. Hulde aan onze Verminkten. Ik ben slechts een simpele man van den buiten, en toch heb ik voor u, roemrijke oorlogsverminkten, eene grenzenlooze bewon dering. Wanneer ik onze eertijds zoo schoone, doch ongelukkiglijk zoo verwoeste streek aanschouw in haar streven tot herwording wanneer ik ons stadje zie verrijzen uit zijne puinen wanneer ik bestatig dat de doodelijke wonden, toegebracht door de barbaarsche handelwijze van de duitsche legerhorden, aan hetekonomisch leven vanons Belgenland, lang zaam aan het heelen zijn, dan voel ik erkente lijkheid opwellen uit mijn hert, voor degenen die de zegepraal verworven. Deze dankbe tuigingen stuur ik vooreerst aan de diepbe- treurde gesneuvelden, en dan gaan zij aan u, die de afgestorven helden in ons midden op eene levendige wijze vertegenwoordigt. Morgen is het, dat men uw vaandel plechtig inhuldigen zal. Morgen zal het en moet het uw dag zijn... Het volk toegestroomd uit al de gemeenten van het omliggende, zal, samen met de bevolking van stad, eere bewij zen aan u, die zonder wijfelen, opofferdet aan het Vaderland in gevaar, hetgeen u kost baarst was, het is te zeggen, uwe blozende, gezondheid, uw jeugdig, rijk bloed. Hét vergeet mij nietje het bloempje van de oorlogsverminkten,, dat door werviksche juffers zal worden verkocht ten voordeele van het op te richten denkmaal den gesneuvelden ter eere, zal morgen prijken op de borst van iedereen, jong en oud. Dit zal, ongetwijfeld, het klaarblijkelijk bewijs zijn van de genegen heid welke de inwoners van stad u toedragen dit zal meer spreken dan woorden, vindt ge het niet En, als ge morgen, in stoet, triomfantelijk de straten van Wervik zult doorkruisen, dan zal ik, en met mij al de Wervikanen daar van ben ik zeker, u eerbiediglijk, oqtmoe- diglijk groeten en hulde brengen. Alzoo zullen "wij eens te meer toonen, dat wij U steeds erkentelijk zijn voor hetgeen gij deedt tot de verlossing van ons Vaderland jefke van den Strooien Haan. Op Maandag 8 Mei 1922, rond 3 1 2 ure ’s namiddags, doorloop der groote voor onafhankelijker! (100 Km.) Openingsprijs Wonder en gegeven door het feestkomiteit der Kruisstraat-kermis der stad Yper. Eenige sportliefhebbers van Poperinghe schenken 100 fr. premiën. De omloop is als volgtY’per, Dickebusch, Clytte, Reninghelst, Poperinghe (steenweg Reninghelst, Bertenplaats, Priester- en Vla mingstraten, Groote Markt, Yperstraat), Vla mertinghe, Yper. Drie maal door Poperinghe eens de gelegenheid verschaft te hebben hun kunstenaarstalent te hebben kunnen be enderen. Hij bedankte ook de overheden en het talrijk publiek, dit feest door hunne tegen woordigheid te hebben willen vereeren en kondigde aan dat er eene omhaling zou gedaan worden ten voordeele der oorlogsweezen van Yper want, benevens het streven voor de kunst, tracht Ypriana ook de liefdadigheid te beoefenen. De omhaling, door twee jufvrouwen-ledén van het Koor gedaan, heeft de som van 215 fr. opgebi-acht. 1 Geboorten: Vollebout Alben, Bruggesteenw. -- Flamme André, Veurnesteenw. Devisscher Simonne, Zonnebeke steenw. Bossaert Germaine, Kalfvaart (van Zuydschote). Delcroix René, Paddevyverstr. Claeys Louis, Brugge steenw. Bailleul Joseph, Poperinghesteenw. Fieuws Yolande, Statiestr. Vanlokeren André. Posthoornenstr. Nevejans Armand, Veemarkt. Vanlaethem Yolande, Post hoornenstr. Vanoost Georges, Kalfvaart (van Leysele). De Niejean, Oude Hout Markt. Yanssegs Julien, Tegelstr. Godderis Blanche, Minneplein. Mestdagh Frans, Kalf- vaatt (van Blankenberghe). Boudry Jeanne, Neerstr. Gisquiere Roger, Dickebuschsteenw. Gisquiere Désiré, Dickebuschsteenw. - Vandenberghe André, Bruggesteenw. Baert Emile Pilckemstr. Bostyn Margareta, Lange Thouroutstr Vandenbroucke Camille, Kalfvaart. Schoonheere Gilbert. Zonnebekesteenw. Maes Joseph, Meenensteenw. Dethoor Roger, Bruggesteenw. Pickel Rachel, Augustinestr. Verschoore Marie, Minneplein. Cogen Jean, Veurnesteenw. Van der Mersch Marie-Antoi nette, O. de Stuersstraat. Huwelijken Carre Arthur, steenhouwer en Gisquiere Celine, z. b. te Yper. Dehollander Felix, aardewerker en Hof Anna, huishoudster te Yper. Degrendel Cyrillefabriek werker en Leroy Helena, z. b. te Yper. Ternier Camille, bediende te Veurne en Noorenberghe Bertha, breister te Yper. Vanhaecke Maurice, daglooner en Delcroix Maria, z. b, te Yper. Dehollander Oscar, timmerman en Hoedt Made leine, z. b. te Yper. Knockaert Leo, timmerman en Lesage Alixia, z. b. te Yper. Hensmans Jeroom, plafonneerder en Carrein Louise, naaister te Yper.Moerkerke Leo, metsers- diender en Gouwy Zoë, z. b. te Yper. De Boeckx Joseph, bestuurder van het center van motorbeploeging en Sobry Marie, z. b. te Yper. Marseloo Emile, 1 utoffiobiel- geleider te Rijsse! en Bartier Irma z. b. te Yper.De Schep per Georges, baanwerker te Melie en Dobbelaere Marie, kleermaakster te Yper. Tanghe Camille, plafonneerder en De Gryze Julia, z, b. te Yper. D’hellem Arthur, schilder verblijvende te Roncq (Frankrijk) en De Gryze Martha, z. i>. te Yper. Sterfgevallen Derudder Richard, aardewerker, 19 j., te Meulebeke. Cardoen Eveline, 59 j.z. b. echtgescheidene echtg. v. Bruyer Auguste, Minneplein. Salomé Pierre, 77 jaar, z. b. echtg. Gisquiere Virginie, Minneplein.—Deweerdt Louise, 69 landbouwster, echtg. Geeraerd Auguste, Mee nensteenw. -Aeck Henri, 76 j., z. b. echtg. Delobel Cle- rnence, Minneplein. De Vos Léopold, 53 j., timmerman te St Cornelis Hoorebeke, echtg. de Rodder Marie, Statiestr. Bauwens René, 33 j., timmerman te St Cornelis Hoorebeke, echtg. De Vleeschauwer Maria, Kalfvaart. De Vleeschou- wer Remi, 32 j., timmerman te St Cornelis Hoorebeke, echtg. Lafort Marie, Kalfvaart. Tremery Maria, 87 j., z. b. te Yper, wed. Vanaecke Louis, Lange Thouroutstr.—Vandepitte Adelia, 89 jaar, z. b., ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Cadart Alexander, 72 hovenier te Mainetz, wed. Dufroix Zelie, Zonnebekesteenw. Matton Marie, 3 m., Posthoor nenstr. Van Houcke Gustave, 7 m.,te Eeckeren.—Weyne Gustave, 31 j., aardewerker, ongehuwd, Bruggesteenw. De Deurwaerder juliana, 58 j„ kloosterlinge, Maloulaan.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 11