3e Année, N° 3 - 6 MAI 1922 3e Jaargang, N° 3 - 6 MEI 1922 Fatigués Et nous done... - - Weekblad - - Rédaction, Administration et Publicité: Rue d’Ypres, 21POPERINGHE Beheer, Opstel en Aankondigingen Yperstraat, 21, POPERINGHE Naamlooze artikels geweigerd Les articles non 'signés sont refuses Ie sommes-nous pas, sujet des expropria- J. T. Le Président, Arth. BUTAYE, Ypres. Federatie der geteisterden van de verwoeste streek De Voorzitter, Arth. BUTAYE, Yper. Abonnement8 fr. par an Etranger 12 fr. On peut s’abonner dans tous les bureaux de poste Beiges Journal hebdomadaire de 1’Arrondissement d’Ypres Organe de l’Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Fédération des Sinistrés de la région dévastée La prochaine RÉUNION MENSUELLE des délégués des Clubs aura lieu cette tois le Dimanche 14 Mai, a 2 1/2 h. précises, a Comines, Salle de Ma Campagne», rue de Wervicq. voor het Arrondissement Yper Orgaan der Vereeniging der Geteisterden, der Ypersche Clubs, enz. Il nous est revenu que dernièrement un de nos hauts fonctionnaires de la capitale, au cours d’un bon diner, déclarait queles sinistrés de la Flandre étaient assommants avec leur Ypersche jamais content et leurs plaintes toujours renouvelées. II était fatigué de tra- vailler pour eux Fatigué Abonnement 8 fr. per jaar Buitenland 12 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Et nous done, ne peut-être, fatigués En entendant rapporter ce bout de conversa tion, nous nous sommes souvenus d’une tirade célèbrede Flambeau dans VAiglon, de Rostand, que nous nouspermettons de copier pour l’instruc- tion de ce Monsieur, en en modifiant ca et la les termes po’ur l’adapter a la situation Et nous, les habitants de ces lieux historiques, Théatres de combats et de luttes épiques Nous, qui sommes trés tót rentrés dans nos cités, Fatigués et fourbus, ruinés mais décidés Nous, qui ne briguons pas comme des fonctionnaires De voir un jour rougir nos humbles boutonnières Nous, qui par tous les temps n’avons cessé d’alk-r,. Suant sans avoir peur, grelottant sans trembler, Partageant notre temps aux Dommages de guerre, En coopérative et même au Ministère, Combattant par la plume et le verbe et le cceur, Dénongant les abus, mais toujours sans raneoeur Nous, qui voyant lever la moisson magnifique, Fruit de notre labeur et d’un effort magique, Croyant enfin pouvoir aspirer au repos, Toujours prêts a lutter s’il le faut en champ-clos Prés d’atteindre le but, et ceci n’est pas dróle Voyant l’oeuvre en péril sous couleur de controle Nous ne le sommes pas, peut-être, fatigués ORDREDU JOUR 1) Procés-verbal de la séance précédente 2) Communications 3) Voeux des Clubs 4) De l’incertitude au tions 5) Construction des ponts-frontières 6) Indemnités dues par l’administration des travaux publics et des chemins de fer pour reculs et exhaussements 7) Question agricole 8) L’emprunt. L’assemblee sera suivi e d’une causerie locale. Les autorités communales des localités oü iln’existe pas de club sont priés d’envoyer des délégués a nos reunions. Le Secrétaire, 11 VERBEKE. F rontioesianden Wij hebben dus het genoegen gehad den heer Minister Van de Vyvere in ons midden te zien. Wij hebben hem zelfs geestdriftig onthaald en gretig naar zijne beloften toegeluisterd. Wij gelooven dat deze heer met de beste inzichten tegenover ons bezield is. Maar kan hij zijne woorden in daden om zetten zelfs indien hij het wilde Is de administratie niet overal alléénheerschend Wanneer wij den heer Hoog-Commissaris onze klachten uiten, worden wij zeer welwil lend bejegend. Wanneer wij naar de oorlogscha gaan zooals het volk dit noemt, krijgen wij beloften met de vleet, maar van jugement wordt er geen gewag. Doe eens een bezoek in de wachtzalen der kazern en gij zult genoeg inge licht worden. Over tien maanden vergezelde ik een mijner kennissen uit Locre naar de kazern om haar vonnis te vragen ten einde te kunnen herbou wen. Niettegenstaande vele voetstappen blij ven hare pogingen zonder uitslag. Een bakker uit Dranoutre die zoo noodig zijne woning heeft als het brood dat hij bakt, komt sedert een jaar, dat hij zijne vraag gedaan heeft, alle maande naar de kazern om uitslag te krijgen. Niets te bekomen Zoo zijn er honderden voorbeelden. Hoe komt het, vragen de eenvoudige lieden, dat groote eigenaars, zelfs vreemde die goe deren aankoopen, seffens hunne vonnissen krijgen Wie kan ons inlichten over die zaak Nochtans de heer Esquelin is ons zeer gene gen en bewijst ons menigen dienst. Zijn er misschien geenStaatskommissarissengenoeg Dat men er eenige dozijnen benoeme. Men benoemt wel Commissiên genoeg in Genua Zoekt men bolchevist zaad te doen ontkie men Men heeft nochtans reeds kunnen be merken, bij de laatste stemming, dat de front- menschen verbitterd worden. Is er misschien geen geld Men zoude het niet zeggen als men in de maand April ziet boomen planten langs de staatswegen, die te naaste jaar zullen moeten hernieuwd worden daar zij niet zullen groeien. Doch dat is misschien noodiger dan huizen, en ’t herstellen der vaart. Spaart maar lastenbetalers. DAGORDE 1) Verslag en modedeelingen. 2) Voorstel van uitstap naar de vaart te Boesinghe en Drie Grachten. 3) Deelneming aan de rêklaamaffiche dooi de stad uit te geven. Handels- en Nijverheidsbond Zaterdag a. s., 6 Mei, om 8 ure stipt ’s avonds, Maandelijksche Vergadering in ons gewoon lokaal, Hotel Continental Statie- plaats. De aanstaande MAANDELIJKSCHE VER GADERING der afgevaardigden der Bonden zal plaats hebben ditmaal, den Zondag 14 Mei om 2 1/2 ure stipt, te Komen, zaal Ma Campagne Wervickstraat. DAGORDE 1) Verslag der voorgaande zitting 2) Mededeelingen 3) Wenschen der Bonden 4) Over de onzekerheid nopens de onteige ningen 5) Het herbouwen der bruggen aan de grenzen 6) Vergoedingen verschuldigd door het be heer van openbare werken en ijzerwegen wegens achteruit gaan en ophoogingen 7) Landbouwkwestie 8) De leening. De vergadering zal gevolgd zijn door een plaatselijk gesprek. Afgezanten der plaatselijke overheden, in de gemeenten waar nog geen Bond bestaat, worden verzocht onze vergaderingen bij te wonen. De Sekretaris, H. VERBEKE. HET Y P E R S C H E D’YPRES LA REGION - >X*><Xs--

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 1