Groote Vaderlandsche Feesten op Sinxendag ^éclarations-Passavant Een propaganda plakbrief Une affiche de propagande Province de Liège Bericht aan de inwoners van DRRHOÜTRE Oorlogsschade Bericht voor de inwoners van Yper I? Appel d tons ceux qui s’intéressent d l’avenir de not re cher Ypres Oproep aan al deze die belang stellen in de toekomst van ons dierbaar Yper De Toeziener der belastingen van Yper, zal den 22 en 23 Mei, om 2 ure namiddag, zitting houden in het gemeentehuis, om de belastingschuldigen te helpen hunne aangiften invullen nopens de belastingen op de in komsten. jets over schattingen en schatters lil li I STAD YPER Dans l’état actuel de la ville, la reconstruc tion produit parmi le commerce local une prospérité temporaire, que nous devons, par nos efforts, travailler a maintenir et même a augmenter. C’est pourquoi l’avenir de notre cité exige que dès maintenant des mesures soient prises envisageant la situation future du commerce local. Une des principales sources de ce bien être consistera dans l’attraction des étrangers et c’est en vue de cette éventualité que l’Admini- stration Communale a propose de répandre dès cette année une affiche rappelant aux tou- ristes le nom de notre ville célèbre et évoquant a leurs yeux nos ruines glorieuses. Un artiste, aussi modeste que capable, a bien voulu se charger de la confection de cette réclame qui nous n’en doutons pas constituera un petit chef-d’oeuvre. L’associaton Commerciale et Industrielle a décidé de seconder l’Administration Commu nale dans son bel effort et s’est chargée de re- cueillir les fonds nécessaires a cette propa gande. C’est dans ce but qu’elle se permet de faire appel a tous ceux qui ont a coeur de voir notre cher Ypres devenir plus grande et plus pros- père que jamais et qu’elle les prie de bien vouloir par leurs souscriptions aider a attein- dre ce but. Tout souscripteur, d’au moins 20 francs aura droit a une affiche comme souvenir. La Ville a souscrit pour mille francs, le Handelsbond pour cent francs et nous sommes convaincus que tous les entrepreneurs, négo- ciants, hoteliers et cafetiers de la ville, vou- dront contribuer a couvrir les frais des 5ooo affiches a imprimer. C’est le commerce local tout entier qui en profitera. Toute souscrip- tion est un placement rémunérateur. Les affiches paraitront dès les premiers jours de juin, et seront exposées dans toutes les gares d’Angleterre, de Hollande, des États- Unis, du Canada, de France et de Belgique. Le Comité Le Secrétaire, Le Président, R. DECLERQ. H. VERMEULEN. Als de geteisterde niet tevreden is met de ■som welke door den Staatskommissaris uitge stoken wordt, voor de onroerende goederen, dan duidt de rechtbank gewoonlijk eenen expert aan om een nieuwe schatting der ge bouwen op te maken. Deze experten zoo aangeduid, doen goed hun werk, daaraan is er niet te twijfelen, doch hierop zou ik willen steunen waarom moet de geteisterde steeds zoolang wachten op die expertise Waarom geduurthet soms maanden .en maanden’vooraleer ’t rapport der expertise op de greffie van den rechtbank neergelegd is? En ondertusschen moeten de geteisterden wachten en blijven wachten op hun eindvonnis. Daarom Heeren Experten, wat meer haast a. u. b. bij het opmaken uwer rapporten ’t Zal u ten goede komen, maar ook de geteis terde. En alzoo zult gij nog mede helpen om den heropbouw der streek te bespoedigen. Binnen kort zullen de aangiften tot de be lastingen op de inkomsten uitgezonden wor den, vergezeld van eene ophelderende nota Den belastschuldigen staat het vrij gezegde stukken zelf in te vullen en aan den H. Con troleur der belastingen ter stede per post terug te sturen. Deze zal zich nochtans in een lokaal te zijner beschikking gehouden in het Stadhuis, ten hunnen dienste stellen op dagen welke door de dagbladen zullen aangekondigd wor den, om hen te helpen bedoelde aangiften in vullen. Terloops wordt den schatplichtigen ver maand, dat zij die geene aangiften ontvangen, zich op dit verzuim geenszins vermogen te beroepen, en, op gevaar van rechterlijke ver volgingen, verplicht zijn, ten kantore van den H. Ontvanger der belastingen, dergelijke aangiften aan te vragen. Naar wij vernemen richt de Nationale Strij- derskmd (F. N. C. op Zondag 4 Juni 1922, groote feesten in, ter gelegenheid der Over handiging van haar Vaandel. Hieronder geven wij een bondig overzicht van het programma.: Om 10 ure, Plechtige Mis, gezongen door het gemengd koor Ypriana ter gedachte nis der makkers gesneuveld op het veld van eer. Op zelfde uur zal de Harmonie Ypriana de afgevaardigden der deelnemende maat schappijen afhalen ter statie. Om 11 ure, Bezoek aan het Gemeentekerkhof. Om 14 ure, Vorming van den Stoet, Statielaan; na de bijzonderste straten der stad doortrok ken te hebben, rond 14,3o ure, Overhandiging van het Vaandel door den afgevaardigde van Z. M. den Koning, Majoor Clinckemaille, op de Groote Markt. Vaderlandsche Betooging en hulde aan het Vaandel. Om 17 ure, Concerten op verschilligeplaatsen der stad. Muziekfeest op het statieplein. Om 20 ure, Volksbalte-n. om het feest weerdig te sluiten, om 22 ure, prachtig Vuurwerk. Benevens Ypriana en een militair mu ziek, zullen verschillige muziekmaatschappijen deelnemen aan het feest. Les groupements de sinistrés de la province de Liège viennent d’envoyer aux Ministres de la Justice et des Affaires Economiques une protestation contre la suspension des Tribu naux de dommages de guerre de cette pro vince. Dans notre arrondissement, il parait que les magistrats arrivés au terme de leur mandat triennal n’ont vu rehouveler leurs mandats que le tout dernier jour de l’expira- tion du terme. Quelques heures plus tard, et plusieurs chambres du Tribunal auraient dü chómer un mois II n’aurait plus manqué que ca chez nous Mais dans la province de Liège cette situa tion anormale s’est présentée, les Tribunaux ont dü chómer. Est-ce croyable Espérons que les nominations ont paru a la suite de cette protestation, et que nos sinistrés de Liège ont recu’satisfaction. Nos amis de la-bas ont aussi exprimé le veeu de voir les Tribunaux augmenter encore leur rendement, persuadés qu’ils sontcomme neus d’ailleurs qu’avec l’aide des coopéra- tives les demandes d’indemnités de guerre pourraient toutes être jugées avant trois ans. C’est ce que désire aussi M. Van de Vyvere. Nous verrons qui l’emportera, lui ou ses bureaux. Si les sinistrés savaient qu’avant trois ans ils seront tous servis, il n’y aurait plus tant de récriminations a propos des tours de pré- iérence. Plus la besogne avancera rapidement, plus les gens auront de patience, puisqu’ils ’comprennent ti'ès bien qu’on ne sait pas les jager tous a la fois, et que d’ailleurs les tout derniers serónt bientöt servis. boete zonder uitstel. Bovendien zal deze veroordeeling waar schijnlijk voor dezen geteisterde het volkomen verlies van zijne vergoeding voor oorlogsschade ten gevolge hebben. Dergelijke wederwaardigheid bedreigt een ieder die te zijnen bate de lasten van de col lectiviteit zou hebben bezwaard en met voor weten onjuiste of overdreven verklaringen zou staande houden. Zij die zelfs onwillens hun schade zouden overschat hebben, zouden dus wijs handelen uit eigen beweging hunne verklaringen te ver- eteien vooraleer hun dossier aan de recht- v voor oorlogsschade wordt onderworpen. au bureau de ce journal De boetstraffelijke rechtbank te Marche heeft onlangs eene boete van 2000 fr. opgelegd aan eenen geteisterde, wegens valsche verkla ringen in zake oorlogsschade. Het Hof van I Beroep te Luik heeft deze straf vermeerderd tot één maand gevangenisstraf en 2000 fr. In den tegenwoordigen toestand der stad, brengt de herbouw eene bedrijvigheid die voorloopig is, maar die wij door opze wer kingen moeten trachten goed te houden en zelfs te vermeerderen. De toekomst van onzen handel vereischt dat er maatregelen genomen worden die dezes bloei verzekeren. Een der voornaamste bron nen van welstand zal later bestaan in het aan lokken der vreemdelingen en het is met het zicht op die mogelijkheid, dat het Stadsbestuur voorgesteld heeft reeds dit jaar aan te vangen een reklaam-plakkaat uit te geven aan de touristen de beroemde naam van Yper herin nerende en hunne aandacht roepende op onze roemrijke puinen. Een kunstenaar, zoo bescheiden als be kwaam, heeft zich gelast met het vervaardigen van het plakkaat dat een waar klein meester werk zal daarstellen. De Handels- en Nijverheidsbond heeft be sloten de poging van het Stadsbestuur te steunen en zich te gelasten met de noodige fondsen te verzamelen. Het is met dit doel dat de tegenwoordige oproep gedaan wordt aan al diegene die willen dat ons dierbaar Yper grooter en bloeien- der worde dan ooit, met het beleefd verzoek van door hunne milde inschrijving mede te helpen tot het bereiken van dit doel. Ieder inschrijver van ten minsten twintig franken zal een dezer artistieke plakkaten als gedenkenis en voor versiering ontvangen. De Stad heeft ingeschreven voor duizend franken, de Handelsbond voor honderd fran ken. Wij zijn overtuigd dat al de aannemers, neringdoeners, winkeliers, hotel- of caféhou ders, zonder uitzondering, het zich ter herte zullen nemen mede, te werken om de kosten s van het drukken van 5ooo zulke plakkaten te dekken. Al onze handelaars zullen er profijt uit trekken. Ieder inschrijving zal zijne winst bijbrengen. De plakkaten zullen met begin van Juni verschijnen, en in al de statiën van Engeland, Holland, Noord-Amerika, Canada, Frankrijk en België uithangen. Het Komiteit De Schrijver, De Voorzitter, R. DECLERQ. H. VERMEULEN.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 13