Chateaux Historic Sites Society Société Anonyms ci BRIELEN-lez-Ypres 0— Oorlogsschade -Dommages de guerre Overdrachtstaks iï. 2918 van meer fr. 283 9875 2495 - 62.5 23.235 - 'ii.85o 1855 fr. 743 7855 2880 fr. 2680 20.844 1025 1253 45o5 i5g5 38oo io52 1942 2035 i665 812 i3i5 1495 - 35g6 1470 - 4275 i325 1067 5i5o 1978 - 1640 1294 - io85 fr. 3100 6672 g5oo 6570 7575 36g5 2925 7420 - I3.6i8 425o fr. 210 474 644 Caiieyn Frédéric Dewancker Victor Uitgifte der facturen. Periodische fac turen en rekeningsopgaven. I. Indien elk der contracteerende partijen of slechts eene dezer een in België gevestigde handelaar jp, en de verrichting op zijnen han del betrekking heeft, is de verkooper gehouden eene factuur te verstrekken en de kooper er eene te ejschen op straf der boete vastgesteld bij artikel 52 der wet van 28 Augusti 1921, en, desgevallend, Wan die uitgevaardigd bij arti kel 61. In beginsel moeten het verstrekken der fac tuur en het leveren der waren gepaard gaan. Inderdaad, artikel 53, J, nr 1 legt den kooper deverplichtingop, zijne facturen in hetboek der inkomende facturen te vermelden naarmate de ontvangst der koopwaren. De verkooper die, door achterstel, zijnen kalant in de onmoge lijkheid plaatst regelmatig deze verplichting na te leven, valt dus onder toepassing der straffen bij de wet voorzien. II. De vraag wordt gesteld of eene zekere in schikkelijkheid de strengheid van dit beginsel niet zou kunnen temperen ten gunste van han delaarsdie, ingevolge noodwendigheden voort vloeiende uit den aard van hunnen handel, er toe genoopt werden slechts op gezette tijden per maand of per kortere en soms .langere tijdvakkende verkochte waren te factureeren. Deze toestand is van bijzonder belang voor de huizen die, op crediet, aan dezelfde kalanten, veelvoudig, soms dagelijks en zelfs meermaal in den loop van een zelfden dag, verkoopen doen die, afzonderlijk genomen, betrekkelijk weinig beteekenend zijn. Het is gebleken dat, voor de verhandelin gen die geschieden op de wijze in het vorig lid omschreven, hec Beheer zich inschikkelijk dient te toonen, op vöorwaarde dat de belan gen der Schatkist ten volle ongeschonden blij ven en dat, bijgevolg, de partijen er in toe stemmen om, tot vereffening der taks, het geheel der leveringen die het voorwerp van eene zelfde factuur uitmaken te aanzien als eene enkele leverantie uitmakende. Het totaal bedrag dezer moet dus tot grondslag dienen voor het berekenen der belasting. Het is wel te verstaan I" dat deze orderegeling stipt beperkt is tot de verkoopingen op crediet dat bijgevolg eene factuur onverwijld dient uitgereikt te worden voor de verkoopingen tegen gereed geld 2“ dat de factuur geene tijdruimte dan ééne maand mag omvatten 3° dat de vorm en de benaming van factuur aan de globale factuur moeten voorbehouden worden, en dat enkel een eenvoudig bulletijn, bordereel of gelijk welke nota van verzending behoevende niet te worden vermeld in het boek der uitgaande facturen aan den koo per mag afgegeven worden zonder met het zegel bekleed te zijn. III. Zekere huizen drijven eene soort handel welke onafgebroken betrekkingen met hunne kalanten medebrengt, in den trant van hetgeen wordt aangetroffen bij de verrichtingen voor zien onder voorafgaande II, doch daarvan uit een dubbel oogpunt verschillend i° de leveringen gaan meermaals gepaard met afgifte van werkelijke facturen 2° zonder eigenlijk de waren op zicht te verzenden, gedoogt het huis in ruime mate de terugzending ervan. De verkoopen geschieden op crediet, en, in de rekeningsopgaven of samenvattende facturen, wordt afgetrokken het bedrag der terugzendin gen welke plaats hadden in den loop der maand zelfs indien zij betrekking hebben op leveran ties uit een vorig tijdperk. De toelating om het zegel op de opgave of samenvattende factuur aan te brengen op grond van dezer zuiver bedrag werd dikwijls aangevraagd, tevens tot vermijding van het Conformément a laloi, les propriétaires de titres au porteur sont priés de se présenter munis de leurs titres, ou deles déposer a la London County Westminster Parr’s Bank Ltd a Londres ou a Anvers, au moins 8 jours avant l’assemblée. Pour le Conseil d’ Administration E. P. Cawston, A. P. Cole, Adm. in de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commis sies werd de schade, waarde 1914, als volgt vastgesteld voor de hiernavermelde geteisterden Dans la dernière séance des Commissions Arbitrates ja valeur des dommages 1914 a été fiXêe comme suit pour les personnes ci-dessous Gemeente BEVEREN (bij Rouselaere) fr. 2745 454 2402 14.245 behandelen van zegels ter gelegenheid der menigvuldige verkoopen door gemelde firma’s gedaan, en tot vereenvoudiging van de wijze van teruggave der betaalde taksen. Om het gemak vaiï den handel met de recht matige belangen der Schatkist overeen te brengen wordt het volgende bepaald De Bestuurder der registratie en domeinen in wiens ambtsgebied de belanghebbende ge vestigd is, mag dergelijke toelatingen verlee- nen aan de handelaars wier boekhouding inge richt is op grondslagen welke aan het Beheer alle waarborg verschaffen en een snel toezicht mogelijk maken, en wier zakenomvang aanlei ding geeft tot eene uitgifte van een minimum van 3o,ooo facturen ’s jaars. Zij worden vergund op de volgende voor waarden, welke in elke persoonlijke toelating herinnerd worden i° de toelating kan ten allen tij 1 ingetrokken worden 2° zij blijft beperkt tot de rekeningsopgaven of samenvattende facturen, welke niet een tijdperk van meer dan ééne maand omvatten 3° de facturen welke uitgereikt worden naar gelang van de leveringen, voeren de melding Regeling van de overdrachtstaks op maan delijksche opgave, volgens toelating van den bestuurder der registratie, te(plaats), van...(datum), nrDerge- lijke aanduiding wordt in het factuurboek ge daan. De samenvattende factuur of de maan delijksche opgave wordt, tenzij in dit laatste, hetzij in een te dien einde gehouden bijzonder factuurboek, ingeschreven 4U Aan den kooper wordt aanbevolen alle facturen of nota’s welke betrekking hebben op de maandelijksche opgave samen te voegen en ze aan dit laatste te hechten 5° de verkrijger van de toelating is verplicht op elk verzoek van de aangestelden van het beheer de juistheid der gezegde opgaven te verantwoorden 6° dit stelsèl mag niet uitgebreid worden tot de verkoopen met dadelijke betaling, waar voor het onmiddellijk afgeven van eene geze gelde factuur verplichtend blijft. IV. In de uitzonderlijke gevallen waar de be trekkingenvan hoofdfirma tot bijhuis, wegens de menigvuldigheid der terugzendingen of der verplaatsingen van goederen tusschen de ver schillende verkoophuizen, voorkomen als ver gelijkbaar met den toestand voorzien bij voor gaand paragraaf, mag de bestuurder der regis tratie van den zetel van het hoofdhuis aan dit laatste de toelating verleenen om de taks door middel van maandelijksche opgaven te veref fenen op voorwaarde dat hij alle waarborgen van toezicht in de boekhouding van deze in richting vinde en dat, daarenboven, deze laatste zich schikke naar de voorschriften vermeld onder nummers 1 tot 5 van gezegd paragraaf. Muylle Richard iJe.vens Victor Gappelle Charles-Louis Verstraete Charles Gemeente GHELUWE ulien Vuylsteke-Bekaert Gemeente GITS Vanlannert Abdon y'ancompernolle Victor Desnouck Charles Gemeente HOOGLEDE Comptdaer Amand fr. 4933 Gemeente LANGEMARCK Jan Augustin Saelens-Vandamme fr. 5815 -\Ve Bouckaert 3435 W2 Vandermeersch-Dewinter 4040 Dujardin Oscar 5i82 Seys Prosper 6420 Alilleville Léonie 14,020 Gemeente MOORSLEDE Vuylstekc-Stragier fr. 1070 Charles Seys-Verbeké 3725 Gemeente OOST-NIEUWKERKE Muylle Petrus Dejonghe Edouard Debaeker Bruno Carteleyn Julie Grillet-Soenen W' Désiré en kinrs Loyette René Clinkemaillie Cyrille Gemeente OUCKENE E Verstraete Cyrille Vandeputte Philomène en Emile Vercamer Jules Gemeente ST. JAN (bij Yper) Debrouwer Théophile fr. 565o Mechelen-Philips de binders 1403 Vanhove Alida, Wc Deraedt Constant 2225 Gemeente STADEN Henri Devoldérc-Désnyder Karei Everaert-Sohier Alois Onraedt-Vandenbulcke s Peiren Gaston Louagie binders René Deschamps-Verslype Bésiré Desnouck-Vandevyvere Karei Vandamme-Blomme I ’Victor Vermeulen-Maes Henri Bardyn-Capelle Ville de WERVICQ Auguste Bostyn-Wyffels Ve Collie-Pattyn et enfants Meys Louis Baptiste Moerman-Deman Desmarets-Marescaux Cyrille Dumoulin-Vervaecke Buyse-Dewilde Dierick Petrus Joseph Ghesquiere-Vercoutere Félix Pardoen-Marescaux Decottiegnes-Debacker Louis Breyne-Delie Bruggeman-Feys César Bonneel-Catteau Alois Venant-Nuytten Eggermont Jéróme V'andecasteele-Serrus Adolphe Bostoen-Nolf Jéróme Verbeke-Valcke P- Lanipaert-Doom Auguste Lesage-Leleu ervaeke-Depaepe Cyrille Houtekier-Labaere Cnn ^uytten-Wyffels Gemeente ZONNEBEKE fr. 2240 1890 Modification du Conseil d’Administration 0— Une assemblée générale extraordinaire se tiendra au siege social a Brielen, le Samedi 10 Juin 1922, a 16 heures. Ordre du Jour 1. Démission d’un ou de plusieurs ad ministrateurs 2. Nomination de nouveaux administra teurs 3. Nomination de deux commissaires.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 5