Oorlogsschade -Hommages de guerre Handels- en fêijverheidsbond van Yper Au Bassin de Natation, a Ypres STAD YPER de laatste zitting der Scheidsrechterlijke Commis sies „Dans GEMEENTERAAD Zitting van 17 Juni 1922, ten 15 ure Algemeene Vergadering van Zaterdag 3 Juni 1922 om 8 ure. fr. 2370 55i5 2003 776 - 2745 4440 8861 10.854 56o - 1945 :- 1465 6010,10 25i5 7190 - verkooping van bouwgrond. 14. Burgerlijke Godshuizen Verkooping Al deze punten werden door het Bestuur in aanmerking genomen en zouden in de eerste Bestuursvergadering onderzocht worden. De vergadering eindigde rond 10 ure. I5. Zillebeke vijver Verpachting van van 20 Mei De Haérne- en Hondstraten. Ij 9. WegenisAfstand van grondVooruit- gangstraat. 10. Waterverdeeling Aankoop van wa termeters. 11. Electrische verlichting Verdrag. I2- Burgerlijke Godshuizen Openbare verkooping eener partij land. *3. Burgerlijke Godshuizen Openbare Benevens het Bestuur voltallig waren een dertigtal leden opgekomen. De heer Voorzitter opent de vergadering en dóet eerst verslag geven dopr den sekrétaris over de laatste ver gaderingen, alsmede kennis geven van de ver zonden en ontvangen briefwisseling de eer ste naar het stadsbestuur betrekkelijk de water verdeeling en naar het trambestuur aangaande het tramverkeer voor de Zaterdagmarkt te bevoordeeligen. Een der ontvangen brieven geeft voldoening aan de vraag van den Bond met den tram te doen doorrij den ’s Zaterdags tot aan de Vanden Peereboomplaats. De tweede betreffende de vaart, belooft de aan besteding van de benedenvaart en het voort- zetten van de voorbereidende studiën tot herstelling van het sas van Boesinghe en van de hooge vaart. .De vergadering is vanmeening dat dit schrij ven geene voldoening schenkt, daar het belang van de Ypersche handel en nijverheid is, de aanbesteding voor gansch de vaart te zien voor den dag komen, te meer daar, naar beko- mene inlichtingen, plans en bestekken reeds lang gereed zijn. Een schrijven van de N. S. B., de deelna me van den Bond aan het feest van 4 Juni vragende, wordt daarna kenbaar gemaakt. De heer Voorzitter stelt voor daaraan deel te nemen. Dit wordt eenpariglijk aangenomen. De heer Voorzitter merkt vervolgens op dat, voor het treinverkeer er merkelijke ver beteringen mogen aangestipt worden. De aan sluiting ’s namiddags voor den trein naar Hazebropck ondér andere, is een gevolg aan de vraag door den Bond gedaan. De kwestie van de waterverdeeling is ten voordeele van handel en nijverheid opgelost. Verders naar er vernomen werd zal er algauw eene balans op de botermarkt komen. De inschrijving voor de kunstaffiche van stad, vervolgt de heer Voorzitter, tot nu toe gedaan onder de Bondsleden, beloopt reeds tot de schoone som van iog5 fr. Die som zal nog verhoogen, daar verschillige leden de lijst nog niet aangeboden werden. De reklaamaffiche Yper herleeft wordt daarna de eraan deelne'mende leden over handigd. Op de vraag van den heer Voorzitter zoo er iemand wenschen voor te dragen had, wer den de volgende klachten geuit 1° Sedert gisteren zijn er hier maar twee bestellingen daags meer door de post. Vóór den oorlog waren er vijf. Nu zijn er vier te Poperinghe en drie te Loo. Yper is dus gelijk gesteld met de kleine gemeenten die er ook twee hebben. Leden doen ook opmerken dat de post zoo laattijdig, slechts om 9 ure geo pend wordt. Iedereen was van gevoelen dat er over dien toestand diende gereklameerd te worden. 2° Nopens de ontoereikendheid van het bluschmateriaal van de pompiers worden gegronde klachten gedaan en er werd gevraagd dat het Bestuur bij de bevoegde overheid zou aandringen om eene spoedige oplossing aan die zaak te zien geven. 3° Leden klagen ook over het niet herin- richten van den ruimdienst. Tegenwoordig, zegt een lid, zien wij dit werk verrichten in vollen dag, en dit in ’t midden van de stad. Andere leden vragen dat zoo men over die zaak zou schrijven naar het Gemeentebestuur, men meteen ook zou vragen om op de eene of de andere wijze de juiste uur te doen ken nen door het geluid der klokken b. v. b. drie maal daags ’s morgens, ’s noensen ’s avonds. Ook dat de marktprijzen, zooals voor den oorlog, aan de dagbladen zouden kenbaar gemaakt worden. 40 Over de slechte inrichting ’s Zondags van de uitreiking van reiskaarten in de statie worden nogmaals reklamatien gedaan. De plus, il a été ou il est encore ques tion d’établir dès a présent une installation provisoire de bassin de natation quitte a en- treprendre plus tard sa reconstruction défi- nitive. Frémissez, contribuables, le provisoire prend son essor Quand done renoncera-t-on a ces palliatifs et demies mesures au lieu de s’attaquer fran- chement et d’emblée au durable et au défini- tif L’économie serait appreciable et aucune économie n’est a dédaigner. Les frais de reconstructionsont jecrois relativement peu importants et, a une époque oü les services publics jonglent avec des mil lions de francs-papier a faire frémir le capita- liste le plus téméraire, cette dépense utile sera de peu de poids dans la balance finale. Intelligemment organisé et sagementexploi- té, le bassin de natation pourrait même être pour la ville une source de revenus,certains. Puissent nos édiles donner aceux qui prati- quent la natation l’occasion et les moyens de le faire décemment et avecquelque agrément. xxx. I door onteigening van een perceel grond. I jacht. Kerkfabriek van St Jacobs Reke ning voor 1914-1921. Kerkfabriek van St Jacobs Begroo- tmg voor 1922. - Oprichting eener Kamer der Recht- anv voor Oorlogsschade van Yper te Gent 11 e Brussel Inschrijving van een krediet. t1?' Syndikaat der Bouwarbeiders, enz. luldigmg zijner vlag Vraag om toelage. Dokter V E R B E K E Yperstraat, 94 Poperinghe RAADPLEGINGEN te Poperinghe, van 8 tot 12 en van 2 tot 4u., den Maandag, Woensdag en Vrijdag. 's Zondags van 8 tot 10 u. te Yper, Maloulaan, (hoek der Fiersstraat), van 9 tot 12 en van 2 tot 4 u., den Donderdag en Zaterdag. 420 En 1920, une pétition couverte de nom- breuses signatures demandait au Conseil Echevinal de faire procéder a la remise en état du bassin de natation. Dans une ville oü la grande majorité des habitants vit a la fagon des troglodytes dans des demeures fort peu confortables sans in stallations de bain, sans douches, oü d’autre part un grand contingent d’ouvriers vient pendant la semaine grossir dans de fortes pro portions le nombre des résidents, il eut sem- blé que cette reconstruction se justifiat dès le début, du seul point de vue hygiénique. Uélas I trois fois hélas nos édiles ne nagent pas Ils ignorent et ne pratiquent guère'l’art gracieux des orjdines et des si renes Le veeu demeura a l’état de veeu et depuis deux ans aucun changement ne fut apporté a l’état lamentable des lieux. Des bruits courent la ville les plans du bassin de natation seraient dressés et approu- vés et, pour que ce projet vienne enfin a exé- cution il ne faudrait que la bonne volonté, la seule bonne volonté, d’une certaine personne. Cela parait peu de chose mais c’est parfois énorme. En attendant eet événement problématique (dont a raison de l’avancement de la saison nous ne pouvons plus escompter bénéficier cette année-ci) dans un bassin trés souvent' encombré, dans un bassin ouvert au vent, a toutes les poussières et a certaines curiosités, les fanatiques de la brasse et de la double coupe s’adonnent a-leur sport favori sans se soucier ni des bains qu’y prennent clandesti- nement éertains cabots, ni des puissantes savonnées dont certains baigneurs se paient le luxe avant de s’immerger, ni des lessives peu appétissantes que certaines ménagères peu scrupuleuses y font aux heures... oü l’Au- rore de ses doigts de rose entr’ouvre les portes de l’Orient. werd de schade, waarde 1914, als volgt afgesteld voor de hiernavermelde geteisterden la dernière séance des Commissions Arbitrates la valeur des doomages 1914 a été fixée comme suit pour les personnes ci-dessous Gemeente ELVERDINGHE •■Gruwier Maurice fr. io5o j owagie Achille 7070 Ville de MESSINES Bartier Camille fr. 4336,25 Bartier Hcnri 32i5 DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting 1922. 2. Mededeelingen. .3. Algemeen rooiingsplan voor de Neer markt, een deel der Boterstraat en een deel der Rijsselstraat (Vijfhoek). 4. Algemeen rooiingsplan voor de Visch- markt. 5. Algemeen rooiingsplan voor de Buk- kerstraat. 6. Algemeen rooiingsplan voor de Kla- I verstraat. 7- Sfadseigendom Verkoop van grond. 8. Wegenis Aankoop van grond iJL“' Commune de NEUVE-ÉGLISE Rabaeys Elodie fr. H2Ó Van Eecke Léon I2.2o5 Storme Emma 3o3o - Wc Beschilder Pierre 32p5 Gemeente RENINGHELST Roeseré Julienne r Vanengelandt Remi Vangheluwe Auguste - Foor Hector Boudry Achille Boudry Cyrille Vandelanotte Auguste Vanleene Benjamin Jacob René Bruneel Cyrille Vandenberghe Servaes I -Became Louise we Deman Behaeghel Liévin I -Caron Théophile Gemeente WULVERGHEM Druart; Henri fr. 11 190 Huyghe Pharaïlde (wc Vandromme) 8937,5o Gemeente WYTSCHAETE I Verkindt Liévin fr. 10.167,50 I «Geerardyn Virginie 3774,16 Gemeente ZONNEBEKE I Bal Auguste I Blomme Emile Mylle Louise Verbeke Jules I Lemahieu Jules Duthoy René fr. 2400 2000 I25o 1735 2555 1230 MOND- TANDZ1EKTEN

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 7