Maison de Commerce reconstruite, rue au Beurre ou rue de la Gare a Ypres. Charette de Brasseur neuve, avec essieu patent, pour attelage a un cheval ou pousser a-la main vendre Ön demande de suite jeune employé, bonne écriture, pour se mettre au courant besogne du bureau bon salaire et situation d’avenir. S’adresser chez Ve Doom Mahieu, YPRES. A vendreTerrains a batir Chaussée de Fumes, Ypres, a 10 minutes de la gare. Prendre 1’adresse, 21, rue d’Ypres, 21, Poperinghe. Meester PATROOATEEKEAAAR van eerste kracht, doorgronde kennis hebben de van patronen. Plaats van toekomst. Teraardstelling van H. Maurice Sambaere Tent te koop STAD YPER Zitting van 4- YPER - Brlefdragersdlenst Les Amitiés Fran<?aises a Ypres 1.1 Service postal Un article, qui ne fait nullement plaisir aux facteurs, a paru dans les colonnes de La Région d’Ypres Cet article semblait dire que les facteurs ne font que cinq heures de travail par jour depuis quelque temps. Si c’est vrai, c’est bien peu, mais après renseignements, cohstatons que les facteurs fournissent huit heures. Pendant quinze jours et a l’exemple des grandes villes, une distribution a été supprimée momentané- ment a cause des grandes chaleurs. Quant a la population de io-5oo habitants, qu’il nous soit permis de faire remarquer que les trois quarts habitent 1’extra-muros. Je ne vois done pas encore malheureusement la nécessité de cinq distributions pour les deux a trois mille habitants qui pourraient habiter en ville même. Les Cites du Kalfvaart, Ligy, Posthoorn etc. ne peuvent tout de meme pas encore être considérées comme étant en ville. Espérons que plus tard, on déplacera peut-être les rem- parts pour agrandir la ville. Maandag, 19 dezer, werd het lijk ingebracht van den overleden oorlogsinvalied, Sambaere Maurice, gestorven na een kort verblijf van eenige dagen in het militair hospitaal der oorlogsinvaliden, te Woluwe St-Pieters. Om 16 ure werden de overblijfsels afgehaald ter statie door de familie, eene afvaardiging der stad, het Nationaal Werk der Oorlogsin validen, het Nationaal Verbond der Oorlogs invaliden, de Nationale Strijdersbond en de Strijdersbond V. O. S. allen met hun vaandel. Om 16.3o ure zette de droevige stoet zich aan den gang naar het gemeentekerkhof. Ver- sehillige kronen werden neergelegd op het grafnamelijk door de familie, de invaliden en den Nationalen Strijdersbond. De hiernavolgende redevoeringwerd er afge lezen door M. Hector Caenepeel, voorzitter van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden. Diepbetreurde Wapenbroeder Maurice, Heden staat hier rond Uw lijk eene schaar jeugdige kerels die met ontroerd gemoed Uw lichamelijk overschot begroeten.Velen onder hen hebben als Gij stoffelijk en geestelijk wee gevoeld, zelfs den dood getard gedurende de pijnlijke, droevige omstandigheden die de De belangrijkste Schoenenfabriek van Brussel vraagt een Gelieve aanboden te doen onder letters A. B. 104, Agence RosselBrussel. Buitenbode ’s morgens 6 1/4 u. tot 12 u. ’s namiddags 3 3/4 u. tot 7 u. Stadsfacteurs van 6 1/4 tot 10 1/2 of 11 u. van 12 3/4 tot 21/2 ure. van 41/2 tot 6 1/2 of 7 ure. zegge het voort. Aanstaande week komen wij hierop terug. Gemeenteraad Maandag 26 Juni 1922, om 14 ure. Dagorde Electrische verlichting. Verdrag. Algemeen rooiingsplan voor de Sint Niklaas-, Sint Jan- en Lange Meerschstraten. 3 - Algemeen rooiingsplan voor de Sint Jacobsstraat. Algemeen rooiingsplan voor de Tegel- straat en de nieuwe straat, de Tegel- en Ka nonstraten verbindende. 3 Burgerlijke Godshuizen Openbare verkooping van een perceel bebouwden grond. Ypersche Oorlogsinvalied Nous apprenons que les Amitiés Franqaises d’Ypres, Roulers, Bruges, Courtrai et Ostende, organisent un voyage en groupe a Dunkerque, avec trajet maritime d’Ostende a Dunkerque par la malle Princesse Clémentine de l’État Beige. Le depart d’Ypres aurait lieu vers 7 heures, 1’embarquement a Ostende vers g heures, le débarquement a Dunkerque vers 11 heures. Pourle retour, 1’embarquement a Dunkerque aurait lieu vers 3 1/2 h., l’arrivée a Ostende vers 5 1/2 h., et les excursionnistes reprendraient rci le train vers 8 heures pour rentrer a Ypres vers 9 1/2 h. Il y aura proba- blement une réception ofhcielle a Dunkerque. Le nombre des participants ne peut dépas- ser 800 personnes. Le voyage aller et retour (bateau et chemin de fer) cofitera environ 20 francs. Cela dépend évidemment du nombre des inscrits. Des circulaires invitent les mem bres a s’inscrire au plus vite une fois le nombre de 800 atteint, les inscriptions ne seront plus reques. II est a prévoir qu’une ex cursion aussi attrayante entrainera plusd’ama- teurs qu’il n’y aura de places disponibles. En pleine saison d’été, la mer est ordinaire- ment belle, le mal de mer n’est guère a crain- dre, et la traversée déroulera aux yeux de nos marins comme un film merveilleux oü apparaitront successivement toutes les locali- tés balnéaires de la cöte beige, puis Bray- Dunes et Malo-les-Bains en France. La date de l’excursion, nous dit-on, ne pour- ra être fixée que dans quelques jours. Elle aura lieu un dimanche, mais pas un des deux dimanches de la Tuindag. L'initiative et les premières démarches pour cette journée d’excursion sont l’oeuvre du Cercle d’Ypres mais, Roulers étant mieux placée au centre de la province, ce sont les Amitiés Franqaises de Roulers qui ont coura- geusement accepté d’organiser le tout. Nous leur souhaitons pleine et entière réussite. On demande a louer ou a acheter Faire offres a B. D. A. au bureau du journal. Dokter VERBEKE Yperstraat, 94. Poperinghe RAADPLEGINGEN te Poperinghe, van 8 tot 12 en van 2 tot 4 u., den Maandag, Woensdag en Vrijdag. ’s Zondags van 8 tot 10 u. te Yper, Maloulaan, (hoek der Fiersstraat), van 9 tot 12 en van 2 tot 4 u., den Donderdag en Zaterdag. 420 12 meters lang op 5 breed, met mansarde kap. Zich wenden tot Henri Vanbrabant, de Stuers- straat, 49, YPER. oorlog heeft veroorzaakt en teweeggebracht maar, werden zij gespaard, de dood maaide U onmeèdoogend en wreedaardig weg, het vijandelijk staal knakte Uw forsche lichaam en, als levende borstwering van Uw duurbaar Land sneefdet Gij roemrijk en werdt zóó een edel offer in den kamp voor de Vrijheid. Vrij heid, dat schoone woordWaarom kan deze niet verw orven worden zonder het bloed van de bloeiende jongens van het volk te doen vloeien Kan geen recht bekomen worden zonder twist, zonder tweedracht, zonder bloedvergieten Booze menschheid Steeds joeg rpacht en weelde tot hoogmoed en hooveerdij, steeds werd de mindere bedreigd in zijn recht, en zoo •ook werden onze dappere zonen, heldhaftig op gesprongen tot verdediging van onze heiligste rechten, ons duurbaarste erf, door den laffen aanvaller geveld... Doch weent niet, bloed verwanten en naastbestaanden, weet slechts dat wij den gesneuvelde in zijn leven waar deerden, bewonderd hebben in den dood en datzijnenagedachtehismetguldenletters prijkt op de lijst der Martelaren om nimmer of nooit uitgewischt te worden. Brachten die Helden het grootste offer tot heil van het Land der Vaderen, zoo ook moet en zal het Vaderland zich hunner gedenken en de erkentelijkheid niet laten voortleven in woorden, maar dezelve in edelmoedige daden uiten en bewerkstel ligen. Vaarwel, Maurice, Uwe geheugenis zal steeds onuitgedoofd bij ons voortleven, rust in vrede en sluimer zacht, heel zacht in deze gewijde aarde, die dank Uw edelmoedig offer thans nog de onze heeten mag. K Vaarwel, betreurde makker, vaar eeuwig wel Huwelijk -- Woensdag laatst, had het huwelijk plaats van Jufvrouw Hélène Devos, van Yper, met heer Lucien Dewanckel van Wervicq. Het huwelijk werd ingezegend in St Jacobskerk, door Eerweerde heer Georges Delmarque van Beveren (Rouselaere) nu krijgsaalmoeze- nier in Geldern (Duitschland) en familielid van de bruid. Tijdens het feestmaal werd door Jufvrouw Elza Dewanckel, zuster van den bruidegom, een prachtig gedicht afgelezen, werk van een familielid, welgekend te Yper wij kunnen niet nalaten het op te nemen. I. ’t Danst, als een plvimken zoo licht, op de baren Even alsof ’t maar een zeemeeuwtje waar. Geurend festoen, Bloemen en groen, Alles U noodigt om speelreis te varen. ’t Lachend Vooruit Lokt U dus uit Stuurman en Bootsvrouw, toe, stapt in uw IL [schuit. Zacht is het briesje, en uw schuitje vol lusten Glijde als een zijdje op dén effenen plas... Maar ’tkan verkeeren; geen tijd voor te rusten, Grijpt maar de riemen.doch volgt uw kompas. Eén zij uw doel Snerpend of zoel Blaze de wind U dan toe van de kusten, Eender hoe ’t zij Zorgvol of blij, Schik U dan lichtlijk naar ieder getij. III. Hier op het strand, staan uw vrienden en trouwen WenschendGoedheil, lange reis, kalme vaart. Vader en Moeder U zalig aanschouwen Schoon, in hun oog, men wel traantjes ont- Spoedig aan boord [waart. Lustig maar vport Splinter en nieuw zijn de zeilen en touwen, Vreest klip noch nood Grijpt in pw boot, Stuurman, de roerpin, en, Bootsvrouw, de [schoot. Onze beste gelukwenschen aan het jonge paar. Visible a YPRES, rue de Lille, 6, ou rue du Verger. 1. 2. -»XWO 4* MOND’ TANDZIEKTEN f Bruidegom, Bruidje, de kim is aan ’tklaren. Juicht maar Victorie, uw bootje ligt daar.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 11