3e Année.N0 29-4 NOVEMBRE 1922 3eJaar,N° 29-4 NOVEMBER 1922 noire Toujours ia Eiste Beheer, Opstel en Aankondigingen Yperstraat, 21, POPERINGHE Redaction, Administration et Publicité: Rue d’Ypres, 21, POPERINGHE: Les articles non signés sont refuses Rechtspraak I Commissaire de Ê’Étafc a titre extraordinaire Federatie der Geteisterden der verwoeste streek Abonnement 8 fr. per jaar Buitenland 12 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Abonnement8 fr. par an Etranger 12 fr. On peut s’abonner dans tons les bureaux de poste Beiges Journal hebdomadaire de 1’Arrondissement d’Ypres Organe de l’Association des Sinistrés, des Clubs Yprois, etc. Par Arrêté Royal du ir octobre 1922, M. Verhaeghe Charles-Louis, avocat prés la Cour d’appel de Gand, est nommé Commis saire de PEtat a titre extraordinaire prés la Cour des dommages de guerre de Gand et prés les tribunaux des dommages de guerre du ressort de cette Cour, pour un terme d’un an prenant cours le ir octobre 1922- Naamlooze artikels geweigerd Fédération des Sinistrés de la région dévastée - - Weekblad - - voor het Arrondissement Yper Orgaan der Vereeniging der Geteisterden. der Ypersche Clubs, enz. La prpchaine reunion mensuelle des délégués des clubs aura lieu le dimanche 12 novembre, a 3 hsures précises, a Ypres, Caserne d’Infanterie. ORDRE DU JOUR Procès-verbal de la séance précédente. 2. Communications. 3. Vceux des clubs. 4. Protestation contre la manière dont se fait le controle du remploi, et contre le retard qui sen suit dans le paiement des tranches. Ce dernier point de Pordre du jour est devenu pour les sinistrés d’une gravité ex tréme et dégénéré en véritable calamité. 11 serait desirable qu’a nos délégués ordinaires ,et a ceux des coopératives Viennese joindre le plus grand nombre possible u’autorités Itommunales. Nous lai sons appel a tons les nurgmestres, et nous demandons a ceux qui fne pourront assister en personne de se faire remplacer par leur secrétaire ou par un autre membre de l’administration communale. UrSemeester Benoeming La liste est un secret, les noms sont un mystère, Un blocage vexant en un moment concu. Le mal est sans espoir, la faute au Ministère, Et celui qui Ta fait n’en a jamais rien su. Hélas, j’ai travaillé courageux et dé(u, Toujours trés mal coté et pourtant débonnaire. Et sans fonds, tout meurtri, je gravis mon calvaire, Devant tout emprunter et n’ayant rien regu. L’lnspection du remploi que Ton dit douce et tendre Va, poursuit son chemin, sans hate, et sans entendre Les plaintes des dossiers qu’elle accumule en tas. ty* 0 Nos élus ont dormi... mais le sinistré gronde. Voyons, cessez enjin de vous f... du monde. La lists exists encors st ns disparait pas. De aanstaande maandelijksche verga dering der afgevaardigden der Bonden zal plaats hebben den Zondag 12 November, om 3 ure stipt, te Yper, Voetvolkkazerne. DAGORDE i- Verslag der voorgaande zitting. 2. Mededeelingen. 3- Wenschen der Bonden Protestatie tegen de manier waarop het toezicht van herbeleg gedaan is, en tegen de ver daging in de betaling der sneden die het gevolg man is. Dit laatste punt van de dagorde betreft een toestand welke voor al de geteisterden ern stige gevolgen na zich sleept. Het ware wen- schelijk dat, benevens onze gewone afgezanten en die der coöperatieven, al de gemeentebe- sturen en invloedhebbende burgers zouden tegenwoordig zijn. Wij maken een oproep tot alde burgemeesters van het arrondissement en dragen aan degene die persoonlijk niet zouden 'innen komen van zich te doen vertegen woordigen door een lid van het gemeente bestuur. ^^retaris, Le Secrétaire, De Voorzitter, Le Président, VERBEKE. Art. BUTAYE, Yper. is koninklijk Besluit van 16 October 1922, Therry (Prosper), burgemeester be- I 0^ ^er Semeente West-Nieuwkerke. nze beste gelukwenschen. aux sinistrés du chef de perte de meubles meublants, linge et effets personnels, une indemnité totale (réparation et remploi) égale a 3 fois la valeur au ier aoüt 1914, mais exclut du bénéfice du remploi tous objets d’art ou de luxe Que cette exclusion est générale et ne comporte pas d’exception notamment en raison de la situation sociale du sinistré Met andere woorden mogen wij zeggen dat een begoed burger geen recht zou hebben op herbeleg voor de meubels die hij meer zou be zitten dan een werkman en dat iemand uit den hoogeren stand niet meer herbeleg zou mogen krijgen dan iemand uit den burgerstand. Neen zulks is niet aanneemlijk. De voorwerpen moeten aanschouwd worden in hunne betrek king tot den eigenaar en niet alleenlijk in be trekking tot de gevraagde waarde iedereen heeft meubels volgens zijnen stand, en ’t geen voor den eenen luxe is, is geen luxe voor den anderen omdat de betwiste voorwerpen bij dezen laatsten thuis behooren en niet bij de eerste. Het vonnis dat bij bovenaangehaald arrest verbroken is, gaf den juisten zin der wet, namentlijk, dat men vooi- ’t geen de meu bels aangaat men steeds den socialen stand der eigenaars moet nagaan. Het Beroepshof voor oorlogsschade te Gent, in een arrest van 1 Oogst 1921, beweert onder ander ’t volgende Men zou kunnen staande houden dat ver- kens, dieren zijnde uitsluitend bestemd voor den kweek, nietnoodig zijn voor het opnieuw in gang steken eener boerderij en diensvol- gens kan de bijkomende vergoeding van herbeleg niet toegestaan worden We hebben dus te Gent nieuwe specialisten in den boerenstiel gevonden Boertjes zijt gij met deze theorie ’t akkoord Gaat waar gij wilt en gij zult overal op iedere hofstede verkens zien kweeken, een verken op een hof stede is iets zoo onmisbaar als eene koei. Wie weet wellicht zal men te Gent beweeren dat er geen koeien noodig zijn op eene hofstede. Zoo doende zou men nog éen reden vinden om geen herbeleg te moeten geven op de koeien Verkens zijn dus luxe »op eene hofstede En a propos van luxe ziehier nog een ander arrest, ditmaal van het Verbrekingshof te Brussel wij nemen het over zooals het gaat en staat La Cour- Sur le seul moyen pris de la violation de Partiele 19, par. 4 de la loi du 6 septembre 1921 en ce que le jugement atta- qué alloue Pindemnité de remploi a raison de la perte de meubles meublants et linge auxquels il a reconnu le caractère d’objets de luxe Attendu que le dit jugement proclame que bien qu’il s’agisse d’objets de luxe, cette demande (de remploi) peut être accordée, en raison du rang social qu’occupela deman- deresse Attendu que Partiele 19 susdit accorde tl ET D'YPRES LA REGION ypersche 0 0—

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 1