-h I n n J U PI 1 1 d M Trés important 'I i Zeer belano^ïk im STAD YPER winsten niet aan- van Stad Yper Bewaking in den nacht Sfiad Popermghe Woosten win- voor de CSironicgiae Sominosse aan de In 1918 22 geboorten, 8 huwelijken, 18 sterfgevallen. Les dessous de la Réparation des Dommages de Guerre ill 1 t Fabrique de Moteurs a gaz, meuneries, etc., demande VENDEUR SÉR1EUX pour Ypres et environs. S’adresser bureau du journal A. B. gemeenteraad lifting van 2 December 1922 ten 15 ure Burgerlijke stand der maand November I On peut s’abonner a notre journal La Region d’Ypres chez P. P. Denys, rue de la Paix a Comines, ou a notre bureau, rue- d’Ypres, Poperinghe. Une simple carte postale suffit. Ceux qui prePnent un abonnement pour 1923, recevront gratis les numéros de 1922, a partir de ce jour. La Redaction. STAD POPERINGHE Ville de POPERINGHE MARKT MARCHE 1 DECEMBER 1922 M1DDELPRIJZEN - PRIX MOYENS 75 fr. DAGORDE j - Processen-verbaal der zittingen n i3 November 1922. 2, - Mededeelingen, 3. - Gemeentewegenis Aankoop I grónden. 4. - Gemeentefondsen Begroeting voor 1922 - Wijzigingen. 5 Gemeentehuishoudschool Begroo- !jingvoor 1923. 6. Gemeentekerkhof Grond vergunnin gen. 7. - Burgerlijke Godshuizen-Verpachting van gronden aan den Staat. 8. - Burgerlijke Godshuizen Vergelding I vo0r het bezigen door de stad van een deel der gebouwen van ’t gewezen burgerlijk gasthuis. 9. - Bureel van Weldadigheid Herinrich ting van den kosteloozen genees- en artsenij- kundigen dienst. 10. Vrije huishoudklas der Mariaschool -Rekening 1921-22. 11. Vrije huishoudsklas der Mariaschool -Begrooting 1922-23. Burgerlijke stand van 25 Nov. tot 1 Decemb. 1922 Gedurende geheel den oorlog heeft de ge meente Woesten een klein gedeelte zijner bevolking blijven behouden, en de boeken van den burgerstand zijn er ook altijd wel gehou den geweest. Alzoo is het gekend dat de geboorten, de overlijdens, en zelfs de huwelijken aldaar, ten g&talle zijn geweest als volgt In igi5 46 geboorten, 4 huwelijken, 98 sterfgevallen (vele vluchtelingen) In 1916 25 geboorten, maar 1 huwelijk (Bossaert-Heniaert), 21 sterfgevallen In 1917 20 geboorten, 10 huwelijken, 22 sterfgevallen van 4 Wat men niet zegt is den afschuwelijken toestand in dewelke die geboorten en die sterfgevallen plaats hadden, en de couragie van de inwoners die huwelijken aangingen te midden zulk een ellendigen levensgang. Eene vraag loopt rond in omtrent alle monden van het Arrondissement welke der tv.ee DE NACHTWACHT of DE NACHTDIENST N. V. I. van Yper de voordeeligste en de nuttigste is. De Nachtwacht houdt staande dat zij het is, omdat het bij haar invaliden zijn die door hun werk een eerlijke kostwinning heb ben en dat zelfs 10 der zuivere winsten verdeeld zijn onder de invaliden bonden. Maar De Nachtdienst van het Nationaal Verbond van ooi logsinvaliden van Yper die ongeveer 35o leden telt van al de gemeenten van het Arrondissement, vindt dat zij veel nuttiger en voordeeliger is voor onze ongeluk- kigen van den oorlog, dan «De Nachtwacht». 1) De Nachtdienst is vastgesteld en uit- l gevoerd door invaliden van het Arrondisse ment, zoowel de wakers als de bestuurders, hetgeen van De Nachtwacht niet is; bij haar, zijn de kleine, met ongenoegzame wedde, jongens van de streek, de groote, met groote wedden, zijn vreemdelingen. 2) In plaats van 10 welke art. 34 der standregelen van «De Nachtwacht» verplicht te storten aan den plaatselijken bond, verplicht 4rt.3i der standregelen van« De Nachtdienst» tloalgeheele opbrengst te bestemmen aan de invaliden van het Arrondissement, verdeeld als volgt 5o aan het Nationaal Werk van het Arrondissement en 5o aan onze Invali denbenden. Tot staving dezer geven wij den inhoud der taide artikelen der standregelen. Art. 34 van De Nachtwacht Samenwer- ''Onde Maatschappij, Chapiter VI, Balans ver koeling der winsten. Art. 34. De verdeeling der zuivere s^en zal uitgevoerd worden als volgt ;l) Vijf per honderd als eerste deeltal actiën. a) Vijf per honderd van het saldo aan de ®**oitissementen indien de algemeene verga- ering op voorstel van den Beheerraad niet aststeit dat geen amortissementen meer noo- ülg zijn. M Dertig per honderd als aandeel, "'“ode aandeel aan de actiën. c) Tien per honderd ten titel van gifte aan n °i meer werken voor Invaliden of Oud- aan te duiden door de Beheerraad. "JUiei) per honderd aan de Beheeriaad VolColleg>e van Kommissarissen te verdeden ?ens het reglement van binnen-order. 1 VÜf-en-dertig per honderd zullen aan Sous ce titre ptnajtra prochainement un ouvrage de documentation composé par un ancien fonctionnaire du Département des Affaires Économiqucs. Ce travail qui aura certainemënt un reten- tissement dans le pays et surtout dans les regions sinistrées, dévoilerales abus.continuels dont sont victimes tant les sinistrés que les fonctionnaires. II mettra le grand public au courant de la facon dont le trésor public est traité. Nous rendrons compte de eet ouvrage lors de sa parution dont, d’après les renseigne- ménts qui nous sont parvenus, l’auteur n’en- tend tirer aucun profit personnel. Fabriek van Gaztnotoren, maalderijen, enz., vraagt ERNSTIG VERHOOPER. voor .Yper en omstreken. Schrijven bureel van ’t blad A. B. beschikking gesteld worden van de Beheer raad om te verdeden naar verhouding der bewezen diensten. Verdere bepalingen die de winsten niet aan gaan daar gelaten. Artikel 3i van De Nachtdienst N. V. I, Yper. Vereeniging zonder winstgevend doel. Al de winsten voortkomend van de uitbating, buiten de wedden en verscheidene kosten, zullen gestort worden per helft aan de afdee- ling van het Nationaal Verbond van Oorlogs invaliden te Yper en aan het Nationaal Werk vooi Oorlogsinvaliden van het Arrondissement Yper. Door bovengemelde artikelen ziet men dus klaarblijkend de voordeelen onzer inrichting. Bij ons De Nachtdienst zijn er geene wedden voor Voorzitter en beheerders die gansch ten voordeele hunner makkers werken, en verre van (zooals de plakbrieven van De Nachtwacht van deze week zegden) het brood te ontnemen van verschillige wakers invaliden, zullen bij ons plaatsen open komen voor die makkers die er beter zullen betaald zijn en bovendien nog deelnemen aan de ver deeling der winsten. Wij verhopen alle nieuwsgierigen over de bewaking in den nacht met deze inlichtingen te kunnen gerust stellen en ze overtuigen dat zoowel hun voordeel is als het onze, mede te werken aan onze inrichting die is zonder winstgevend doel in plaats van samen werkende maatschappij samengesteld uit aandeelhou ders. Dat men dit leze en verders oordeele. Namens De Nachtdienst N. V. I. Yper» De dd. Sekretaris, De Voorzitter, Dezegher Emile. Gruwez Isai. 1 fi 70 fr. 70 fr. 13 fr. 13,50 fr. 18,75 fr. 130 fr. id. id. id. id. J I if 1 Geboorten Coffyn Gilberte, Dickebuschsteenw. Logier Fernande, Minneplein. De Meyer Paul, Hoornwerk. Cardinael Raymond, Bruggesteenw. Nollet Gaston (van Ghyverinckove). Callandt Raymond, Minneplein. Rou- zeré Rejane, Oude Kleermarkt. Garreyn Albert (van Vlamertinghe). Callewaert Georgette, Poperinghesteenw. Vandamme Jeanne, Zonnebekesteenw. Roetynck Maria, Oude Veurnestr. Parein Oscar, Dickebuschsteenw. Delsoir Etienne (Oost-Roozebeke). Vandenberghe Cyrille Lange Thouroutstr. Vermeulen Daniël, Slachthuisstr. Pas Maurice, (van Auderghem). Geldhof Michel, Zonne bekesteenw. Struyve Bethina, Dickebuschsteenw. De- clerck Magdalena, (van Reninghe). Deconinck Margar.eta, Pannenhuisstr. Vanderbeken Roger, Dickebuschsteenw. Baert Nelly, Bruggesteenw. Sieuw Albert, Minneplein. Puchois Germaine, (van Arras). Deruyter Cyrille, Minne plein. Depuydt Simonne, Dickebuschsteenw. Deleu Antoine, Tempelstr. Doolaeghe Blanche, Lange Thou routstr.—Dethoor Clara, Posthoornenstr.—Opsomer Denise (van Eessen). Kerrebrouck Roger, Dickebuschsteenw. Mortier Marguerite, Poperinghesteenw. Huwelijken Camerlynck Camille, daglooner te Voortne- zeele en Wyffels Elodie, werkvrouw te Yper. Waeghe Antoon, visscher te Blankenberghe en Ghesquiere Ivonne, z. b. te Yper. Coussement Camille, steenbakker te Waere- ghem en Dekaezemaeker Bertha, z. b. te Yper. Riquière Camille, aardewerker en Gisquière Augusta, z. b. te Yper. Van Peborgh Hendrik, metserdiender, en Simoens Louise, z. b. te Yper. Ververken Arsène, landbouwer te St Jan en Verfaillie Marthe, z. b. te Yper. Sterfgevallen Casier Irma, 6 jKaai (West).—Vansuyt Cyrille, 72 j., z. b. ongeh. van Meenen. Code Emile, 63 j. echtg. van Gasielein Emma, Minneplein. Vandersype Rosalia, 74 j., z. b., wed.Maekelbergh Isidore, Veurnesteenw. De Rutter Cyrille, 7 m., Poperinghesteenw. Toussaert Edouard, 77 j., z. b. wedr van Leroy Leonie, Rijsselstr. Bruynsteen Leonie, 85 j., ongeh., Rijsselstr. Bulckaea Medard, 7 m., Dickebuschsteenw. Daene Robert, 5 m., Bruggesteenw. Tresy Louise, 46 j., huishoudster, echtg. Verschoore Alphonse, Zonnebekesteenw.—Boudry Eugenie, 72 j., z. b. wed. Buelens Edouard, Beluikstr. Baratto Auguste, 72 j., z. b. echtg. Hubert Victorine, Dickebuschstw. l HIHIiT flMIM 'iF Tarwe de 100 kilogrammen Froment les 100 kilos Rogge Seigle Haver Avoine Aardappelen de 100 kilogrammen Pommes de Terre les 100 kilos Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren de 25 (Eufs les 25 Hoppe de 50 kilogrammen Houblons los 50 kilos Geboorten Sergier Anna. Ostyn Jeanne. Lebbe Maria. Huberty Alina. Overlijdens Werbrouck Marie, 5m., d. v. Eugène en Felicie Druant. - Blondeel Edmond, 88 j., z. b. wedr van Natalie Delbaere. Samyn Nestor, 21 j., soldaat, zoon van Theophile en Maria Bailleul. Verhaeghe Fidelis, 78 j., smid en herbergier, echtg. van Sophie Catteeuw. Huwelijken Vancayseele Remi, ijzerwegbediende en' Brabandts Madeleine, z. b. Vanloot Leon, werkman en Victoor Germaine, z. b. Verhille Jerome, landbouwer en Dehandt Rachel, z. b. Dejonckheere Camille, landbouwer en Ruyssen Marie, z. b. Bailleul Remi, timmerman en Uzeel Maria, z. b.- Giilebert René, landbouwer en Deschodt Marie, landbouwster. Vandenabeele Jules, werkman en Beauprez Maria, dienstmeid. Huwelijksbeloften Titeca Joseph, metsersgast en Oreel Irma, huishoudster.

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 13