e. HET YPERSCHE LARÉGIOND’YPRES Bijvoegsel Supplément v0or ^8- Korting Albert Aan ’t Nieuw Yper De nieuwe inschrijvers voor 1923 ont vangen het blad GRATIS van heden tot einde 1922. Zegen den Vorst, Heer pien wij oprecht beminnen Uit hart en ziel en zinnen, Zoo innig en zoo teer Zegen den Vorst, Heer Zegen den Vorst, Heer Dien wij op heden vieren Voor wien de vlaggen zwieren Door Land en over Meer Zegen den Vorst, Heer 3. Zegen den Vorst, Heer Die, op onz' Eercveldm, Aan ’t hoofd streed onzer Helden, In Vaderlandsch verweer Zegen den Vorst, Heer 4- Zegen den Vorst, Heer 1 Die ons, in fiere Vrijheid, Ter welvaart leidt en blijhc id, Bij vaderlijk beheer Zegen den Vorst, Heer 5. Zegen onz’ Vorst, Heer Zijn’ Gade en Hunne Kindren, Opdat Hen niet moog hindren Op Hunne baan, omneèr 1 Zegen Hen saam, Heer j P. I’. Denys, Ridder der Kroon-Orde. Komen, 27 November 192*. I Les nouveaux abonnés pour 1923 receiiront le journal GRATUITEMENT /usque ün 1922. opZijtt naamdag, 27 November 1922 Muziek Paul Miry. Met verbazing lazen onze stadsgenooten in het laatste nummer van uw weekblad volgende proza nopens de franschlievende betooging van Gent o. m. dat sterke vlgamsche groepen den schamele» stoet in tweeën sneden °P verschillige punten der stad... De eenen kregen blauwe oogen en schrammen... vlag gen werden gescheurd tot flarden. De vlamingen bleven meester van de straat beheerschten de vlaamsche stad. Over de vrije taalkwestie oordeelt elkeen zoo hij het goed vindt doch zullen alle ware een Ypersch orgaan aan de brieschende eerewijn geschonken wordt. Dat allen dit zich lekker lieten smaken moeten wij zeker wel niet zeggen. He! feesï der Harmonie Om 1 1/2 uur zaten de muzikanten der Harmonie heel gezellig aan tafel in het Hotel des Brasseurs Of het er leutig toeging kunt ge wel raden. Er werd er hartelijk geëten en gedronken zooals het in een feestmaal past ’t was tij 1 en keurig. Aan prachtig muziek en zang in de tusschenpozen ontbrak het er ook niet. Aan het nagerecht stelde de Heer Aimé Gruwez, A oorzitter der Harmonie, een heil dronk voor aan Z. M. denKoning; die «toast» werd met daverend handgeklap begroet. Uit volle longen barstte dan eene Brabanconne los en den kreet Leve de Koning 1 Leve België Vervolgens wenschte M. Gruwez den Heer Ch. Hallaert, algemeenen voorzitter, hartelijk geluk om zijne tegenwoordigheid op het feest en drukte den innigen wensch van allen uit den Heer Hallaert spoedig gansch hersteld te zien en nog vele jaren aan het hoofd van Ypriana M. Gruwez drukte dan nogmaals op de groote beteekenis wan dien heugelijken dag, bracht eene warme hulde aan den Heer Aimé Van Nieuwenhove, Schepen van openbare werken der stad, aan de heeren Armand Donck- Vermeulen, Rem.i Bouquet, Nestor Angloo, Emiel Beirnaert, aan allen in een woord, die met hart en ziel medewerken om Ypriana en Yper te doen jrroe'en en bloeier. Dan kwam de Heer Marcel Priem aan het woord om welverdiende hulde te bieden aan den Heer Georges Van Egroo Namens de werkende leden, namens het Bestuur en als jongste lid der Harmonie Ypriana is ;le eer en het goede lot mii be- vallen een klein geschenk aan te h:eden aan onzen gevierde» Bestuurder, 1 er gelegenheid van ons Ceciliafeest- Wees zoo goed. Heer Bestuurder, in dit eenvoudig oiler, een be- wijs van dankbaarheid en erkentelijkheid te zien, als een gulhartig en welgemeend hulde- bewijs van uw onvermoeibaar streven naar muziekkunst, die gij ons met zooveel geduld en krachtdadigheid weet in te boezemen. Geene opofferingen zijn u te zwaar, immers wij weten bet allen, dat gij als Ypersch kind, in den vollen zin van het woord, de voet- stappen volgt van vader en broeder, die, met zooveel iever, grootelijks bijgedragen hebben tot het opbeuren van den muzikalen geest in Yper. Gij ook, Heer Bestuurder, hebt reeds talrijke bewijzen van zelfopof- fering gegeven, waaraan geen enkel Ype.rlin g kan, noch raag onverschillig blijven. Wij weten het allen dat uwe taak lastig is daar- om geef ik u hier de verzekering van ons aller welwillende medewerking tot den groei en den bloei onzer geliefkoosde muziek- maatschappij, die de achting en bewonde- ring reeds gewonnen heelt onzer medebur- gers de maatschappij die door hare in- drukwekkende tonen, de nog bloedende Ypersche harten met hoop en herleving weet op te beuren, zoowel in rouwbeklag als in feestgedrang, te midden onzer groot- sche puinen. Onder uw wijs bestuur, zijn wij overtuigd, dat gij Ypriana’s Harmonie, zult leiden op eene roem- en glorievolle baan tot eenieders bewondering. Nu, tot slot, is het mij een waar genoegen u deze pijp te overhandigen, de gezamentlijke wensch uit- drukkende dat gij ze moogt lange jaren in ons midden smakelijk rooken. Daar klonk het uit één mond Vivat onze Chef en hij mag er wezen Er scheen geen einde aan te komen, en vriend Georges was Het Sinte Ceciliafeest van YPRIANA Zondag 26 November 1922 vierde «Ypriana» het Sinte Ceciliafeest. Om 10 1/2 uur uit de voetvolkskazern vertrokken, richtte de stoet zich langs de Boterstraat naar de Groote Markt, de Harmonie spelend voorop, gevolgd door het Gemengd Koor, de Symphonic en de Besturen der drie afdeelingen. Midden de statige puinen der Halle werd het hoofdbestuur opgewacht dat het vaandel brengen zou. Wat een pracht, die vlag van Ypriana een pereltje, zoo puik 1 Daar is ze. De klaroenen schallen velde eene dreunende Yperlingen betreuren dat schijnt gelijk te geven bende die te Gent de vaderlandsche vlag °nteerde en tot verergernis van alle deftige beden diende. 3e Année, N° 33 2 DECEMBRE 1922 ~I1~WT, lil! IJ,- Te Brabanconne weergalmt in de grootste stilte De Heer Aimé Gruwez, de sympathieke Voorzitter der Harmonie neemt hef woord Leden van Ypriana, Ik gevoel mij waarlijk gelukkig, dat heden de groote eer mij te beurt valt, dit prachtig vaandel aan uwe zoo schoone maatschappij te mogen overhandigen. Op dat meesterstuk staat gebrodeerd het doel uwer maatschappij Kunst en Stad. In het midden het zinnebeeld der muzikale kunst. Onze lieve kleuren wit en rood langs onder het wapen der stad dat voor u de her- leving beteekent. Ypriana 1920, datum uwer geboorte, datum op dewelke eenige moedige Yperlingen zich den zwaren last op de schouders legden een muzikalen kring in te richten. In naam van de bewoners der stad breng ik hier hulde aan de inrichters. Het feest van heden weze voor hen eene eerste belooning voor hun edel werk. Ypria- nisten, schaart ut.rond dit vaandel, houdt dit vaandel in eer en gij bijzonderlijk, leden der Harmonie, gij zijt uitgekozen om dit vaandel te dragen, verre en na met dit vaandel, door dit vaandel zult gij den bloei van onze stad verkondigen. Werkende leden, ecreleden, en gij ook inwoners der stad, het Bestuur reikt u de hand schaart u ook allen rond dit vaandel strijden wij hand in hand voor de herleving, den bloei en de schoonheid van onze geliefde moederstad Leve Yper, leve Ypriana Een stormend gejuich begroet die diep ge voelde rede’en menige ontroerde toeschouwer kan zijne tranen niet meer bedwingen... Een aangrijpend tooneel Dan wordt ons Tuindaglied gespeeld Yper, o Yper, wat toont gij 11 verheugd En weer zet de stoet zich vol begeestering in beweging. In Sint Maartenskerk werd ter dierbare na gedachtenis van al de Ypersche muzikanten eene plechtige mis gezongen met uitvoering door het Gemengd Koor van een Jesu corona Virginitni en een Ave verum beide in drukwekkende stukken getoonzet door den Heer- Gustaaf Desramault en onder leiding van den Heer Georges Van Egroo meesterlijk vertolkt. Onder de consecratie der mis bliezen de klaroenen de veldmarsch, begeleid met een fragment der Brabanconne door de Harmonie. Een roerende plechtigheid door een overtal- rijke en ingetogene menigte bijgewoond. De optocht Langs de Elverdinghestraat, de Maloulaan, de Statie-, Tempel- en Boterstraten onder het spelen van opwekkende stapmarschen, wordt de mooie vlag naar De Puppen ge bracht, waar, na de groet aan de vlag, nog maals een machtige Brabangonne weergalmt. Dan begeeft zich gansch de mdatschappij naar Julietjes (Au Trois Suisses) alwaar de BS3RM®ilWarf3t2 T. 2. --

Het Ypersche (1925-1929) | 1922 | | pagina 9